Odbiór DVB-T w Rzeszowie

zavvada

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: zavvada »

Jeśli w ogóle coś ruszy z Baranówki w temacie mux I i II to zapewne po całkowitym wyłaczeniu analogu. I zapewne bedą to moce po 1 kW czysto doświetleniowe. Chociaż nie wiem czy to ma sens, bo z mux II już nie ma w Rzeszowie problemu, ja odbieram w bardzo trudnych warunkach, całe południe zasloniete mam przez blok, antena skierowana na Magdalenkę i świetnie odbija sygnał :) Z Mux I to się zobaczy jak w przyszlości zwieksza moc.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: kemi73 »

Panie z choinki się urwałeś czy jak ? Obydwa Mux-y od dawna już działają :).
http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... rowa-dvb-t

lukasz536
Posty: 103
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 13:31
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza AZART (MUX 1 i 2) + pojedynczy dipol własnej roboty (MUX 3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra + Baranówka

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: lukasz536 »

Panie, jak to się urwał? Przecież z Baranówki nadaje tylko mux 3...

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: kemi73 »

Pytanie było o odbiór w Rzeszowie a nie o Baranówkę :).

lukasz536
Posty: 103
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 13:31
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza AZART (MUX 1 i 2) + pojedynczy dipol własnej roboty (MUX 3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra + Baranówka

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: lukasz536 »

Ok, spoko :D Teraz widzę ;)

bogdan48
Posty: 50
Rejestracja: 28 grudnia 2010, o 17:47
Odbiornik: Wiwa-50 ,Dekoder Opticum x-7
Instalacja antenowa: antena siatkowa zawieszona przy domku na dzialce,Antena panelowa na balkonie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Such Gora

Odbior DVB-T w Rzeszowie-dziwna sprawa

Post autor: bogdan48 »

Witam wszystkich-chwile mnie tu nie bylo. Mieszkam w Rzeszowie na Baranowce -4 Chce opisac dziwna sytuacje ktora zauwazylem w czorej.Otorz mam stary TV Grundik i Tuner Naziemnej WIVA-HD-50.TV mam na dzialce ale wczorej musialem go przeskanowac bo poprawialem montaz kabla.Antenka jest pokojowa ze wzmaczniaczem nie wiem jaka nazwa.Wyglada jakby bylo 1/4siatkowej.Dotychczas mialem 21 kanalow z Rzeszowa i Suchej Gory.Wczorej gdy przeskanowalem zapisalo mi 44 kanaly.To mnie dziwi skad tyle kanalow choc reszta pisze ze zakodowane.Sa to kanaly Polsatu ( Polsat sport exstra ,sport,filbox,polsat nius i jeszcze kilka nie pamietam nazw .W kazdym razie niektore sie powtarzaja i sa kodowane.Czestotliwosc kanalow z Rzeszowa-k.35-586, zSuchej Gory k.32-562,k.42-642.Natomiast te inne kanaly maja czestotliwosc 610.W domu mam TV Sony po przyjsciu z dzialki tez go przeskanowalem nawet dwa razy i nic tak jak bylo 21 kanalow.Moze mi ktos wytlumaczyc skad mi zapisalo te kanaly.Wszystkie te 21 kanalow odbiera mi OK.

artik_

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: artik_ »

Złapałeś kolego dodatkowo MUX4 który jest zlokalizowany w Tyczynie (Łany).

Tedde

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Tedde »

Na tej częstotliwości nadaje TV mobilna cyfrowego polsatu,że się powtarzają to znaczy że odebrało ci sygnał z Tyczyna, jak i z Głogowa małopolskiego ale to nie to forum.

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Przecin »

Przyczyną powtarzania się kanałów nie jest to, że odbiera z dwóch nadajników, bo te nadajniki pracują w SFN i są widziane przez odbiornik jako jeden nadajnik. Dublowanie się kanałów ma związek z tym, że są one nadawane w dwóch różnych rozdzielczościach (jedne są dla telewizorów, a drugie dla smartfonów).

Owain

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Owain »

Witam serdecznie.
Mam taki problem. Mieszkam w 4-piętrowym bloku na Podkarpackiej w Rzeszowie (moje mieszkanie jest na parterze) i za pomocą anteny azartowej łapię tylko MUX-3 z Suchej Góry. Z kolei w przedmieściu czudeckim na stokach grochowicznej łapię MUX-1 i MUX-2 bez problemu na pokojowej antence siatkowej.
Wracając do bloku w Rzeszowie, rozumiem, że warunki (4 piętro, południe miasta) pozwalałoby na odbiór z Suchej Góry ale wydaje mi się, że mimo, iż płacimy za antenę azartową, albo jest ona odłaczona i mam odbiór tylko z długiego przewodu antenowego albo jest jakoś źle ustawiona lub nie taka jak powinna być. Jakieś rady? (pytania do spółdzielni pozostają bez echa).

wojteks

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: wojteks »

Owain pisze:Witam serdecznie.
łapię tylko MUX-3 z Suchej Góry.
MUX-3 łapiesz z Baranówki, SG nie nadaje MUX-3.

Owain

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Owain »

Tak, tak, przejęzyczyłem się, oczywiście łapię tylko baranówkę, suchej już nie, mimo że azart wysoko i na południu RZ.

wielki1980

Tuner SD nie odbiera obrazu na TVP1 HD Sucha Góra

Post autor: wielki1980 »

Mieszkam w okolicy krosna i od czasu gdy włączyli Tvp1 HD nie odbieram obrazu na tunerze SD. Moje pytanie jest takie czy Nadajnik Sucha góra nie nadaje równocześnie kanałów w jakości SD? Przeszukiwałem ponownie kanały ale to nic nie daje tuner widzi tylko tvp1 HD zwykłego tvp1 nie widzi.


Awatar użytkownika
mathome
Posty: 224
Rejestracja: 20 grudnia 2010, o 11:27
Odbiornik: SamsungC650
Ferguson Ariva252COMBO
Wand Tv
Opticum T90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 z symetryzatorem / ATX 91/ kabel Triset 113-25m
Anteny 12m n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno(Sucha Góra)/Bardejov + TROPO

Re: Tuner SD nie odbiera obrazu na TVP1 HD Sucha Góra

Post autor: mathome »

W MUX1 na k.42 z Suchej Góry nadaje tylko TVP1 w wersji HD. Musisz wymienić tuner na taki, który będzie odbierał HD.

wielki1980

Re: Tuner SD nie odbiera obrazu na TVP1 HD Sucha Góra

Post autor: wielki1980 »

mathome pisze:W MUX1 na k.42 z Suchej Góry nadaje tylko TVP1 w wersji HD. Musisz wymienić tuner na taki, który będzie odbierał HD.
Gdzieś czytałem że niby nadają SD ale nie jestem pewien chciałem to po prostu potwierdzić.

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: Tuner SD nie odbiera obrazu na TVP1 HD Sucha Góra

Post autor: Przecin »

Nadają TVP1 SD, ale tylko w analogu na kanale 12. Cyfrowo nie ma.

Bartt

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Bartt »

@Owain
Najlepiej skontaktować się z administracją osiedla czy przewidują instalację pod DVB-T - o ile się nie mylę mają taki obowiązek - jest wątek o tym gdzieś na forum.
O tym czy w ogóle jakaś sprawna instalacja jest można się przekonać sprawdzając sygnał na kanałach analogowych. Przykładowo dla kierunku Baranówka (mux-3 k35 z TVP2 HD) powinno być TVP Info Rzeszów - kanał 40. Dla kierunku Sucha Góra (mux-1, k42 z TVP1 HD i mux2 k32) powinno być analogowe TVP2 na kanale 29. Jeśli są te kanały z czystym sygnałem to znaczy że w instalacji jest zwrotnica lub wzmacniacz kanałowy który przepuszcza tylko częstotliwości kanałów analogowych - konieczność modyfikacji instalacji antenowej pod DVB-T. Jeśli nie ma tych kanałów lub są w złej jakości to znaczy że instalacji nie ma lub jest uszkodzona lub też (w przypadku braku TVP2 k29) antena jest tylko na Baranówkę.

Awatar użytkownika
mathome
Posty: 224
Rejestracja: 20 grudnia 2010, o 11:27
Odbiornik: SamsungC650
Ferguson Ariva252COMBO
Wand Tv
Opticum T90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 z symetryzatorem / ATX 91/ kabel Triset 113-25m
Anteny 12m n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno(Sucha Góra)/Bardejov + TROPO

Re: Tuner SD nie odbiera obrazu na TVP1 HD Sucha Góra

Post autor: mathome »

wielki1980 pisze:
mathome pisze:W MUX1 na k.42 z Suchej Góry nadaje tylko TVP1 w wersji HD. Musisz wymienić tuner na taki, który będzie odbierał HD.
Gdzieś czytałem że niby nadają SD ale nie jestem pewien chciałem to po prostu potwierdzić.
Nadają cyfrowo TVP1 w wersji SD na Podkarpaciu ale tylko z Rzeszowa (Baranówka) - MUX3.
Sygnał jest nadawany z małą mocą więc do Krosna zapewne nie doleci.

wielki1980

Re: Tuner SD nie odbiera obrazu na TVP1 HD Sucha Góra

Post autor: wielki1980 »

Dzięki już wszystko jasne. Mam mieszkanie w Rzeszowię wiec tunerek tam posłuży.

Zablokowany