Odbiór DVB-T w Rzeszowie

pantera2104

Re: Brak MUX-1

Post autor: pantera2104 »

wiem o tym ze mux-1 z suchej gory ale sasiad ma tak samo antene skierowaną i odbiera mux-1.zresztą odbierał mi 3 dni temu ale przerywało.Wiem że kanał nadawania na 29 zmienili

edit/ Pisownia !

domino16297

Re: Brak MUX-1

Post autor: domino16297 »

Jeżeli tak sprawa wygląda to musisz zmienić kierunek anteny na stacje nadawczą która nadaje mux-1

pantera2104

Re: Brak MUX-1

Post autor: pantera2104 »

spróbuje jutro trochę nią skręcić.a widziałem ze na tych jak ja to nazywam "zielonych płytkach" na wzmacniaczu są podobno zakresy kanałow jakie odbierają.Może być to wina np że nie obsługuje tych kanałow? kolega na pokojowej z dipolami je złapał co mnie dziwi

-- połączono

Przepraszam ma siatkową antenę tylko w pokoju mu stoi

domino16297

Re: Brak MUX-1

Post autor: domino16297 »

Jeśli masz trochę czasu i ochoty zeby z ty sie pobawić to podmień wzmacniacz na symetryzator który można kupić tam gdzie anteny sprzedają koszt od 4-8 zł odjąć zasilacz a koniec kabla antenowego zakończyć zwykłym wtykiem antenowym.Strata niewielka a może złapiesz mux-1.Jeśli nie to wrócisz do pierwotnej opcji. :)

bogdan1948

Mux 1- z Suchej Gory

Post autor: bogdan1948 »

Mieszkam w Rzeszowie do 18.03 wszystko odbieralem Ok.Mux 1,2,3 a od dnia wylaczenia analogowej tj 19.03 nie moge odbierac Muxa-1 na kanale 42 taki slabiutki sygnam ze sama sieczka a bylo do 18.03 Ok.Jak do tej pory byl sygnal 50-80% tak teraz moze 20% a nieraz mniej.I tak jak zawsze mialo byc tylko lepiej a jest tak jak jest tj. gorzej.Mam dekoder Opticum x7 nawet nie moge wgrac kanalow z 42 bo nie chce mi wgrac.Dotychczas bylo Ok a teraz nawet nie mam glosu TVP1i TVP2 na Mux-1 na pozostalych glos jest.

edit/ Pisownia !

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Gravis »

Miejscowość Kraczkowa

Obrazek

Jak odebrać wszystkie 3 MUXy?

lukasz536
Posty: 103
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 13:31
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza AZART (MUX 1 i 2) + pojedynczy dipol własnej roboty (MUX 3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra + Baranówka

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: lukasz536 »

W Kraczkowej raczej nie z Suchej Góry i obecnie nie na 1 antenie. Trzeba wykorzystać 2 anteny połączone wpietym na odwrót rozgaleznikiem. Jedną skieruj na Leżajsk (mux 1 i 2), a druga na Rzeszów (mux 3). Myślę, że wzmacniacz nie będzie potrzebny. Piszę "obecnie", bo być może od któregośtam czerwca - kiedy wyłączą analog z Leżajska - to może 1 antena wystarczy, bo wtedy Mux 3 powinni stamtąd też uruchomić. Na Leżajsk powinieneś mieć dużo lepszy profil terenu.

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Gravis »

Link do PDF ze strony dvbtmap.eu

Najlepiej zerknijcie tutaj i pomóżcie... Kraczkowa od zawsze nie miała za ciekawego położenia względem nadajników okolicznych :/

Pytanie jeszcze jakiej anteny użyć?

lukasz536
Posty: 103
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 13:31
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza AZART (MUX 1 i 2) + pojedynczy dipol własnej roboty (MUX 3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra + Baranówka

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: lukasz536 »

No rzeczywiście nie klawo z tymi profilami terenu. Niemniej jednak Leżajsk jest dość blisko, a i góra/wzniesienie przysłaniająca/e ten kierunek jest najbardziej łagodna/y - więc ja bym tak próbował. Zależy też, gdzie mieszkasz w Kraczkowej. Jadąc od Malawy, po prawej stronie w Kraczkowej domy są na wzniesieniach - tam chyba była by największa szansa na odbiór. Z tego co widzę, to mieszkasz w tzw. Kraczkowej Dolnej, a tam chyba jest gorzej.
Co do anteny: u rodziców w Malawie (też średnie warunki odbioru, przysłonięcie drzewami i wzniesieniem koło kościoła) na samym symetryzatorze i na połączonych antenach w sposób opisany w moim poprzednim poście i po rozdzieleniu na 2 telewizory, Leżajsk odbiera spokojnie na WIWA HD NEW 100 (MEMO) i na Not Only TV LV4T. Odbiór MUX2 troszkę gorszy, ale nie ma pikselozy wogóle. Tam zastosowana jest zwykła antena ATZ 19-elementowa (koło 40 zł) i ATZ 8-elementowa (taką widzę masz) na Baranówkę.

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Gravis »

To ma być docelowo instalacja dla rodzinki. Domek znajduje się w Kraczkowej Dolnej i tu zawsze był problem, nawet z analogiem...


Do użycia mam ATZ8 oraz siatkę + symetyzator i wzmacniacz SWA-3501 oraz zasilacz DY-4

Mają tam kawał anteny, a nawet 2 podłączone ze sobą jakąś dziwną puszką na wzmacniaczu starą i rozgałęziacz na 2 TV z czego jeden ma zasilacz w sieci.

Podczas ustawiania lepiej byłoby chyba najpierw zająć się MUXami 1+2 z giedlarowej, ale tylko dla 1 TV? Próbować na tej siatce z wzmacniaczem?

lukasz536
Posty: 103
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 13:31
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza AZART (MUX 1 i 2) + pojedynczy dipol własnej roboty (MUX 3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra + Baranówka

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: lukasz536 »

Tak, myślę, że najpierw warto ogarnąć odbiór z Giedlarowej. Baranówkę zawsze można później, bo łatwiej odebrać. Oczywiście najpierw na 1 TV i na symetryzatorze w siatce. Z tym wzmacniaczem się lepiej wstrzymać - tym bardziej, że swa nie mają dobrych opinii jeśli chodzi o cyfrę. Nie wiem, może jestem optymistą, ale myślę,że na siatce z samym symetryzatorem są szanse. A jak nie sprawdzi się to, to nie wiem, czy nie lepiej zakupić jakas atz 16 lub 19 elementowa, bo ta 8-el może być za słaba.

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Gravis »

Ja jestem zdania, że jak już kupować to lepszą antenę, plany się posypały bo posypał śnieg :/ piękna zima tej wiosny...

Spróbuję z siatką i symetyzatorem - odbiór jakibądź powinien być prawda?

A jeżeli będzie słaby to zainwestuje w lepszą antenę pytanie tylko jaką? TriDigit / ATX-91?

Hormon

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Hormon »

Mieszkam pod Rzeszowem, antene mam zwykła siatkę która ma dobre 15 lat, antena jest zamontowana wew pod dachem. Dziś wujek zakupił dziadkowi dekoder jakiś apollo 121, antene skierowałem na krosno i wszystko odbiera.

lukasz536
Posty: 103
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 13:31
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza AZART (MUX 1 i 2) + pojedynczy dipol własnej roboty (MUX 3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra + Baranówka

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: lukasz536 »

Odbiór powinien być. Tylko pytanie, czy jakość będzie ok, tj. czy nie będzie sypać błędami. Jak ten Leżajsk pójdzie z parametrami docelowymi i z mux 3, to pewnie to będzie bardzo dobry wybór do odbioru w Kraczkowej. Z tymi antenami, to zalezy, co z ta siatką wyjdzie: jak będzie dość dobrze, ale nie idealnie, to te ATZ winny wystarczyć, a jak będzie słabo, to wtedy dobra antena będzie koniecznością.

elektra

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: elektra »

Witam wszystkich. Jestem kobietą, która średnio ogarnia te wszystkie bajery związane z odbiorem, dlatego proszę o wyrozumiałość i pomoc :) Mieszkam w Rzeszowie, na 8 piętrze, niedawno zakupiłam antenę, całkiem sporą i odbierałam wszystkie kanały ze wszystkich trzech muxów, 20 kilka kanałów. Od kilku dni mam problem- nie mam części kanałów, nawet pomimo ponownego wyszukiwania kanałów. Wygląda na to, że nie odbieram mux-1 i nie wiem czemu, skoro nic nie ruszłam przy antenie ani telewizorze. Antenę mam skierowaną na Krosno.
Bardzo proszę o pomoc, co może być tego przyczyną.

Pozdrawiam

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: belzebiusz »

Jak nie chcesz nic robić z instalacją antenową to poczekaj do zmiany kanału i zwiększenia mocy MUX-1, nastąpi to prawdopodobnie 17 czerwca lub 23 lipca.
Jeśli chcesz jednak to naprawić już teraz to musisz podać dużo więcej informacji o swojej instalacji antenowej i uzupełnić swój profil.

elektra

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: elektra »

Dodałam w takim razie trochę informacji, co jeszcze byłoby pomocne? Dziś jest jeszcze mniej kanałów:/ Dziwi mnie to, bo przez ostatnie 2 miesiące wszystko działało bez problemu, odbierałam wszystkie trzy multipleksy...

piootrek007

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: piootrek007 »

Witam,
jestem nowy na forum, więc proszę po mnie nie jechać za bardzo.
Co prawda forum tyczy się tv cyfrowej ale mam pytanie o analogową. Mam małą antenę, okrągła (gość w sklepie mówił ze to jakaś 360 stopni) i TV z mpeg4. Włączyłem ostatnio wyszukiwanie kanałów, i wyszukało mi kanały z Baranówki i z Krosna. Ale poza tym jeszcze 19 kanałów analogowych, w tym eurosport, axn, comedy central, nickelodeon, tvn 24, mtv, discovery i inne, których nie ma na żadnym mux-ie. Trochę śnieży obraz ale to kwestia ustawień anteny. I tutaj pojawia się pytanie, skąd sygnał analogowy. Jeśli ktoś może mnie oświecić to proszę o to uprzejmie.
Pozdrawiam

michal135
Posty: 135
Rejestracja: 4 lutego 2012, o 16:01

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: michal135 »

Kablówka przebija od sąsiadów.

piootrek007

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: piootrek007 »

Mistrz ciętej riposty... :D
Poważnie się pytam

Zablokowany