Telmor ASR-860

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Telmor ASR-860

Post autor: wandosu »

Spoko kilkanaście lat temu ją zasadziłem kilku centymetrową wyrosła na 13m,14m
antena jest po środku tam ledwie co się rusza wyżej nie dawałem bo cienka

DVBManiak

Re: Telmor ASR-860

Post autor: DVBManiak »

He, no rzeczywiście ciekawie z tym drzewem :). Z twoich wyników wygląda na to, że działa dobrze to zasilanie 5V. Czyli wszystko jasne.

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Telmor ASR-860

Post autor: wandosu »

Czyli tunery; Cruger i Cable Tech dają rady na +5V miałem droższego z tych dwóch Technisata i za Chiny nie chciało iść na +5V

Bartt

Re: Telmor ASR-860

Post autor: Bartt »

@ wandosu

Ja bym na twoim miejscu zrobił sobie jakąś rozłączkę burzową na kablu antenowym. Przykładowo przy samym drzewie lub przy wejściu przewodu do budynku, tak aby przy zbliżającej się burzy lub dłuższej nieobecności odłączyć antenę od reszty instalacji ;).

No i kable powinny isć częściowo wzdłuż pnia drzewa, bo w tej konfiguracji narażone są na uszkodzenie przez wiatr.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Telmor ASR-860

Post autor: K63 »


nkp123

Re: Telmor ASR-860

Post autor: nkp123 »

Niestety zabezpieczenie przeciwprzepięciowe w przypadku bezpośredniego trafienia piorunem w antenę może się nie sprawdzić - prąd będzie za duży. Dlatego ja zawsze i tak odłączam TV od instalacji antenowej w trakcie burzy.

DVBManiak

Re: Telmor ASR-860

Post autor: DVBManiak »

Ja też odłączam antenę. To jedyne bezpieczne rozwiązanie. Z innymi różnie bywa.

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Telmor ASR-860

Post autor: wandosu »

Zawsze wyciągam Anteny z Tunera czy TV
Dlatego nie chciałem żeby zasilacz cały czas chodził z doby na tydzien z tygodnia na miesiąc ma się wlączać tylko jak tuner potrzebuje czyli z pilota (jak żarówka w lodowce :P )
Kabel ułożę jeszcze to na szybko było.

Wojewoda82

Re: Telmor ASR-860

Post autor: Wojewoda82 »

Ja mam antenę pod dachem, wiec jedyne co odłączam to kabel od listwy komputera i od listwy TV. Mieszkam w jednym z najwyższych budynków w mojej małej miejscowości. Budynek nie posiada instalacji odgromowej, ale obok (30 metrów) jest budynek podstacji trafo(tak samo wysoki jak mój dom) który ściąga wszystkie pioruny :D Gdybym wystawił antenę na zewnątrz na dach to bym chyba w lecie co tydzień kupował nową antenę (i) tv.

kaliope

Re: Telmor ASR-860

Post autor: kaliope »

kolega chce mi podarować tę antenę...tylko powiedzcie mi, jeśli wypnę zasilacz z gniazdka w tej antenie to naturalnie nie bedzie obrazu. A co bedzię jeśli całkiem wyrzucę ten wzmacniacz? Jest akurat przy samej wtyczce, wiec można go wyrzucić, łądnie zakończyć kabel wtyczką na e'F'ce ....tylko właśnie, czy będzie łądny odbiór dvbt na tym telmorze bez wzacniacza? Mam 15 km do nadajnika.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Telmor ASR-860

Post autor: m@rtops »

wzmacniacz (przed wzmacniacz) masz w puszce anteny a przy zasilaczu masz wtyczkę z separatorem :)
myślę że ta antena nie jest aż tak inna ;)

edit
a dokładnie to jest wzmacniacz do asr 860
Obrazek

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Telmor ASR-860

Post autor: K63 »

W swojej starej ASR P25 postanowiłem zmontować symetryzator. Prawdę mówiąc jeszcze niedawno sporo było tego w sklepach, ale ostatnio mają go w ofercie tylko nieliczni. Postanowiłem zadzwonić do jednego ze sklepów, który oferuje sporo wyrobów Telmora i zapytałem czy mają takowy symetryzator w sprzedaży. Odpowiedziano mi że Telmor nie produkuje już tych symetryzatorów, tylko same wzmacniacze. No to zapytałem co mam zamontować w antenie aby była pasywna. Otrzymałem odpowiedż że ... przedwzmacniacz ! Ponoć nowe przedwzmacniacze Telmora po odłączeniu zasilania przejmują funkcję symetryzatora. Czy ktoś z Was może to potwierdzić, bo nigdzie nie mogę znależć na ten temat informacji.

maziizam
Posty: 28
Rejestracja: 12 stycznia 2013, o 21:08
Miejscowość: Łaziska
Odbiornik: GTmedia combo
Instalacja antenowa: opticum 1000 ze wzmacniaczem oraz telmor p25
Nadajnik - obiekt nadawczy: W. Sk, K. Kos, R. chw, Ż. Kriz, Ostrava

Re: Telmor ASR-860

Post autor: maziizam »

Wystarczy tylko podepnąć kabel antenowy za dławikiem (częścią wzmacniacza która jest de fa-kto symetryzatorem)

michal_TT

Re: Telmor ASR-860

Post autor: michal_TT »

K63 pisze: Odpowiedziano mi że Telmor nie produkuje już tych symetryzatorów, tylko same wzmacniacze. No to zapytałem co mam zamontować w antenie aby była pasywna. Otrzymałem odpowiedż że ... przedwzmacniacz !
Wszystkie płytki są u nas dostępne, Pasywna, P15, P20, P25.

;)

Nuk

Re: Telmor ASR-860

Post autor: Nuk »

michal_TT

A mogę prosić info gdzie można kupić wersje pasywną ? lub ewentualnie jaki jest numer producenta ?

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Telmor ASR-860

Post autor: K63 »

michal_TT tak mi napisał:
michal_TT pisze:Płytki są dostępne wszystkie w granicach do 27 zł.

Jeśli chodzi o ASR i o działanie jako baypass czyli antena działa jako pasywna w momencie kiedy nie podamy napięcia na antene to prawda, ale działa to tylko w wersjach LTE czyli ASR IQ LTE i ASR Classic LTE.

Linka nie ma do tych płytek, mamy po prostu jeszcze zapasy płytek od ASR-860 i ASR Max HD. a Te były produkowane jako 15 dB i 25 dB

ASR Clasic ma wzm. 20 dB i działa na 5/12 V
Pozdrawiam
Michał
W profilu kol @michal_TT figuruje adres http://www.telmor.pl/, więc musisz dzwonić/pisać do producenta.

Dkl
Posty: 11
Rejestracja: 9 listopada 2022, o 22:49
Miejscowość: Kłodzko

Re: Telmor ASR-860

Post autor: Dkl »

wandosu pisze: 19 kwietnia 2012, o 16:02 To ja widziałem talerz satelitarny przygięty bo gościowi się nie mieścił koło innego uchwytu,
Antena doszła w pudełku tylko wkużyłem się na jedno jak wkładali przez dziurę 20m kabla to za bardzo wciśli i jeden segmęt na siatce jest wygięty jako tako naprostowałem,
druga rzecz trzy na zdjęciu zaznaczone strzałkami gonią ruszają się po 3mm w każdą stronę w poziomie i kręcą,one nie są skręcane tylko ten plastik biały ma je ścisnąć, niestety luz duży, muszę jakieś podkładki zastosować,koszulki w środku na długości 1cm i powinno być,
,
na razie jeszcze nie założona , jak założę powiem czy na zasilaniu 5V z tunera cruger pójdzie
,
Obrazek
Witam koledzy czy taką antenę można przerobic żeby mux8 odbierać z 1 anteny

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Telmor ASR-860

Post autor: K63 »

Tutaj masz cały temat temu poświęcony.

Zablokowany