Telmor ASR-860

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Telmor ASR-860

Post autor: wandosu »

Czyli mam kupić koloru niebieskiego tąDIGITmax HD polecacie jakiś sklep czy z Allegro.
jaką ona ma płytkę wzmacniacza w środku czy dobrą czy nalezy wymienic.

Chyba tutaj będzie najlepiej i przesyka szybka tylko 15zł kurier

http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/antena-naziemna-digit ... 81930.html

DVBManiak

Re: Telmor ASR-860

Post autor: DVBManiak »

Kup w normalnym sklepie albo w dobrym internetowym. Nie żałuj pieniędzy na dobrą instalację, bo to od niej zależy właśnie twój odbiór i czy będzie na długo czy tylko na jakiś czas. Oficjalnie obecnie nowa w sprzedaży jest tylko niebieska.
Poniżej masz linki do 3 wersji tej anteny:
Pasywna
Ze wzmacniaczem 15 dB
Ze wzmacniaczem 25 dB

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Telmor ASR-860

Post autor: wandosu »

Dzięki
mam pytanie do tej pory używam starszej anteny ze wzmacniaczem tylko zasilanie do niej idzie mi z tunera Cruger KM00186 CHYBA 5V chodzi to tak samo jak wczesniej co mialem zasilacz zewnętrzny czy do tej anteny mogę tak samo podlączyć 5V jak do tej pory,jaka tam jest płytka,proszę link nazwe

DVBManiak

Re: Telmor ASR-860

Post autor: DVBManiak »

TAKA płytka jest. Jeśli chodzi o 5V to ten wzmacniacz tego nie obsługuje. Zresztą mało takich jest. Któryś ze wzmacniaczy LNA pracuje prawidłowo na 5V, ale tak to większość nie i wtedy ta opcja zasilania 5V na nic się przydaje. Są też wzmacniacze, które mają takie małe pokrętełko i nim się reguluje wzmocnienie na samej płytce. Chyba miałem kiedyś taki SWA.

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Telmor ASR-860

Post autor: wandosu »

chyba taką płytkę mam lLNA i chodzi na 5v super czy mogę tą moją plytkę podmienić w tej antenie,czy rozmiar jest ten sam płytek
.
Ostatnio zmieniony 13 kwietnia 2012, o 17:59 przez wandosu, łącznie zmieniany 2 razy.

DVBManiak

Re: Telmor ASR-860

Post autor: DVBManiak »

Nie, rozmiar jest zuełnie inny i nie pasuje ona tam. Poza tym tą antenę Telmora nie rozbiera się ot tak. Ona ma wszystko w środku a nie jak zwykłe anteny w puszcze.

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Telmor ASR-860

Post autor: wandosu »

Czyli z anteny wychodzi kawałek kabla na ktorym jest ten przedwzmacniacz który zakręcam w antenie do kabla i zasilacz jak wygląda , mam nadzieje ze niema jeszcze innego wzmacniacza w tej antenie skoro ta płytka jest przedwzmacniaczem

Czy na samym symetryzatoże ta antena tez dobrze chodzi

DVBManiak

Re: Telmor ASR-860

Post autor: DVBManiak »

Czy dobrze chodzi to zależy od twoich warunków - odległość od nadajnika, moc nadajnika, ukształtowanie terenu. To musisz sam określić. Co do przedwzmacniacza to tak właśnie jest nazywany wzmacniacz antenowy, dopuszkowy, płytka czy jak tak się chce to nazywać. To jest jedyny wzmacniacz i on siedzi w środku. Nie ma do niego dostępu, trzeba całą antenę rozbierać, rozkręcać itd.

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Telmor ASR-860

Post autor: wandosu »

ok ostatnie pytanie do niej symetryzator [jaka cena] jest specjalny jak ten przedwzmacniacz,kupiłbym antenę i pierwsze sprawdzę bez wzmocnienia jak chodzi,może sprzedawca dorzuci gratis symetryzator do anteny z przedwzmacniaczem tylko muszę takiego sprzedawcę znajść

DVBManiak

Re: Telmor ASR-860

Post autor: DVBManiak »

Nie znalazłem symetryzatora do niej. Miałem tylko wersję ze wzmacniaczem, tak więc nie wiem jak wygląda symetryzator. Musisz poszukać.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Telmor ASR-860

Post autor: m@rtops »


DVBManiak

Re: Telmor ASR-860

Post autor: DVBManiak »

O widzisz dzięki, sam kiedyś szukałem. :D

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Telmor ASR-860

Post autor: wandosu »

Powiem wam że nie do końca prawda może być ze antena nie będzie chodzić na zasilaniu z tunera
obecną co mam, miala zewnętrzny zasilacz 12V i po odłączeniu zasilacza i puszczeniu zasilania z tunera mam kolo 10% sygnał mocniejszy lepszy a na zasilaniu z zasilacza zewnętrznego było gorzej,
Włączam tuner pilotem napięcie plynie do anteny wyłączam pilotem napięcie tez się wylącza a tak to cały czas świeci jest zasilacz włączony razem z plytką.
Warto spróbować
na napięciu z tunera Technisat mi nie chodziła antena,ale z tunera Cruger chodzi dlatego może ta antena też ruszy.

DVBManiak

Re: Telmor ASR-860

Post autor: DVBManiak »

TU jest dobry temat do przeczytania.

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Telmor ASR-860

Post autor: wandosu »

Jak mi dojdzie to napisze czy na 5V chodzi, inne uwagi

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Telmor ASR-860

Post autor: kuku1234 »

A propos anteny, glupota ludzka nie zna granic i nie wiedza tez. W Katowicach jakis talent sobie kupil za gruba kase to cacuszko po czym wystawil za okno, a ze mu widac haczylo o parapet to obcial tyl o polowe :).

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Telmor ASR-860

Post autor: wandosu »

To ja widziałem talerz satelitarny przygięty bo gościowi się nie mieścił koło innego uchwytu,
Antena doszła w pudełku tylko wkużyłem się na jedno jak wkładali przez dziurę 20m kabla to za bardzo wciśli i jeden segmęt na siatce jest wygięty jako tako naprostowałem,
druga rzecz trzy na zdjęciu zaznaczone strzałkami gonią ruszają się po 3mm w każdą stronę w poziomie i kręcą,one nie są skręcane tylko ten plastik biały ma je ścisnąć, niestety luz duży, muszę jakieś podkładki zastosować,koszulki w środku na długości 1cm i powinno być,
,
na razie jeszcze nie założona , jak założę powiem czy na zasilaniu 5V z tunera cruger pójdzie
,
Obrazek

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Telmor ASR-860

Post autor: m@rtops »

wandosu pisze: podkładki zastosować,koszulki
owiń izolacją , tak aby się lekko poddała przy ściśnięciu plastikiem ;)

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Telmor ASR-860

Post autor: wandosu »

Antena Telmor ASR-860 już zawieszona,przetestowana;
A) Zasilacz zewnętrzny jest nie potrzebny
---- 74% sygnał bez zasilania +5V w tunerze wyłączone
---- 90% sygnał gdy w tunerze włączone +5V
---- z ciekawości podłączyłem zewnętrzny zasilacz wyłączając wcześniej w menu +5V też 90% sygnał.Wszystko testowane z tunerem Cruger
Antena gdyby miała płytkę symetryzatora to trochę byłby większy sygnał od 74% jakaś pewno jest strata że idzie przez wzmacniacz (nie zasilany)do kabla.
.
W innym tunerze Cable tech który ma antenę zwykłą koszykową widoczna na zdjęciu metr poniżej mojej Telmora też wywalilem zewnętrzny zasilacz który od półroku był i na zasilaniu przez tuner +5V również 90% sygnał.
.
Miasto Andrychów północny 305npm
nadajnik z Kosztowy
.
obieram; mux-2 i mux-3
wysokość anteny od ziemi 313m
Może komuś się przyda co nieco.
.
Obrazek

_chris_

Re: Telmor ASR-860

Post autor: _chris_ »

@ wandosu:
dobre z tym masztem mocowanym do drzewa...

Ale uważaj, ta antena to bardzo dobry i skuteczny "żagiel" i potrafi wyginać maszty... a brzozy dla odmiany mają bardzo kiepskie ukorzenienie i lubią wywracać się przy byle podmuchu...

Zablokowany