DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

DVBManiak

Re: Odp: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: DVBManiak »

Jakiego cyfryzacyjnego kabaretu? Wszystko hula jak należy wszystkie MUXy, tylko ty ciągle masz jakiś problem. Mieszkacie na jakimś zadupiu gdzie nic nie dociera to się nie dziw. 3 MUXy po 50kW z RTON Czarna Góra + doświetlacze i dalej narzekanie. Satelitę załóż może będzie odbiór. :lol:

Awatar użytkownika
Cyfrowy
Posty: 154
Rejestracja: 6 marca 2013, o 14:05
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kłodzko/Czarna Góra; Radków/Guzowata

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Cyfrowy »

Jest okres wakacyjny, zatem większość stacji emituje programy archiwalne, w celu wypełnienia czasu antenowego. Zażalenia należy kierować do nadawców. Emitel już wielokrotnie wspominał, że doświetli MUX-1 i MUX-2, jeśli otrzyma zlecenie od nadawców komercyjnych. Ci z kolei są już zadowoleni z osiągniętego zgodnie z umową 95% i 97% pokrycia sygnałem. TVP ma obowiązek pokryć sygnałem większy obszar kraju, dlatego uruchamia stacje doświetlające pod swój MUX-3. Można próbować rozmów z gminą, np. Gmina Bogatynia już prowadzi takowe z nadawcami komercyjnymi ws. doświetlenia MUX-1 i MUX-2.

Chemical Attack

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Chemical Attack »

Na tym zadupiu analog odbierał, a z tego co wiem cyfryzację prowadzono po to aby było lepiej.. Piszesz o zadupiu, a sam nawet nie podałeś swojej lokalizacji. Gratuluję, że wszystko Ci działa.
O satelicie możemy porozmawiać na innym forum.

Jakieś źródło skąd wiesz o tych rozmowach Bogatyni możesz podać? Z kim trzeba rozmawiać i kto powinien??

Awatar użytkownika
Cyfrowy
Posty: 154
Rejestracja: 6 marca 2013, o 14:05
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kłodzko/Czarna Góra; Radków/Guzowata

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Cyfrowy »

Tak, opieram się na tym artykule: http://www.bogatynia.pl/content/view/full/18471

Jeżeli sygnał z Czarnej Góry nie dociera (choć powinien) do Twojej gminy, to macie taką samą podstawę, jak Bogatynia o ubieganie się o doświetlenie MUX-1 i MUX-2. Nowa Ruda zresztą powinna mieć obiekt przynajmniej rangi RTON, ponieważ jest dużym miastem, o dużej liczbie mieszkańców, prawie na miarę Kłodzka. A TSR na takie miasto, to kpina...

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: SAT-COM »

Analizując dane z UKE które potrafią doprowadzić do furii nawet najbardziej spokojnego człowieka.
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... start=2000
Mogę tylko zacytować coś z polskiego filmu ostatnich lat " K....a miało być tak pięknie".

Na szczęście są takie miejsca jak Bogatynia gdzie wystarczy mieć telewizor w standardzie DVB-T4 i można oglądać wszystkie programy w jakości HD ;)
http://www.bogatynia.pl/content/view/full/18471 01:10

Awatar użytkownika
zusto
Posty: 15
Rejestracja: 20 czerwca 2012, o 17:23
Miejscowość: Nowa Ruda
Odbiornik: Cabletech 0198
Instalacja antenowa: Siatkowa przycięta na 50% + LNA 177 z napięciem +5V
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kłod-Czarna Góra/Trutnow-Cerna Hora

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: zusto »

@ Chemical Attack
Spróbuj płytkę odwrócić przy antenie dokręć i zobacz powinno pomóc , w naszych terenach to jedyny zabieg który poprawi lub umożliwi odbiór , sposób sprawdzony i działający .

Tak apropo na Drogosławiu łapie się wszystkie mux , jak sobie nie dasz rady to na PM naskrob i Ci ustawie .

@ DVBManiak
Dociera wszystko tylko trzeba wiedzieć jak wszystko skręcić i poustawiać jak gość nie wie co z czym się je to nie ustawi nawet jakby mu gapa pod oknem postawili i mnie to nie dziwi bo nie wszystko można wiedzieć .

Awatar użytkownika
Robertus
Posty: 205
Rejestracja: 12 maja 2012, o 13:43

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Robertus »

Cyfrowy pisze:Na doświetlenie z góry Krępiec nie ma raczej szans, jeśli takowe odbywa się już z Góry Św. Anny. Na początku emisja MUX-3 miała być prowadzona z Krępca, a wieża widokowa na Górze Św. Anny udostępniona dla turystów, ale plany uległy zmianom, ponieważ UKE wydało pozwolenie na Górę Św. Anny.
W najnowszym wykazie pozwoleń telewizyjnych UKE (19.08.2013 r.) jest już wyszczególnione pozwolenie na emisję MUX3 dla lokalizacji Nowa Ruda/g. Krępiec.

źródło: http://www.uke.gov.pl/files/?id_plik=12397

MG_DVB-T

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: MG_DVB-T »

Ma ktoś może zdjęcia obiektu Nowa Ruda/g. Krępiec?

Wygląda na to, że mieszkańcy Nowej Rudy i okolic za bardzo nie odczuli zmian-czytaj: cisza na forum. A to troszkę dziwne, bo system antenowy na g. Krępiec jest umieszczony 34m wyżej niż było to w przypadku g. Św. Anny. Dodatkowo, emisja prowadzona jest z charaktersytyką ND, podczas gdy z g. Św. Anny była silnie tłumiona-nawet 30 dB.

Zastanawiające jest to, dlaczego Emitel zdecydował się na wybudowanie nowej stacji. Wiadomo, że na obszarze Kotliny Kłodzkiej są problemy z odbiorem telewizji cyfrowej, więc może się coś święci z MUX1 i MUX2? Szkoda, że na to pytanie odpowiedź znają tylko i wyłącznie nadawcy :(

Cyfrowy z Kotliny

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

Witam
Muszę przyznać że lokalizacja tego obiektu jest ciekawa.Posiadam zdjęcia tego obiektu,i przyznam że robi wrażenie tylko ta moc 0,012kw trochę mało.Ale powiem tak to ze ten teren i obiekt jest własnością Emitela daje do myślenia sadzę że po pismach wysłanych po mojej namowie z urzędu miasta i gminy Nowa ruda do nadawców i operatora przyniesie oczekiwany skutek i Nowa Ruda okolice zostaną doświetlone MUX1 i MUX2

Chemical Attack

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Chemical Attack »

Jak rozumiem Krepiec to ta stalowa konstrukcja obok szczytu na św. Annie? Obiekt ładny i dużo wyższy.

A jakie pisma wysłano? Masz może ich treść?

EDIT

O wilku mowa:):

http://satkurier.pl/news/89340/uke-nowe ... vn-hd.html

Cyfrowy z Kotliny

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

Witam
Jest to maszt o konstrukcji rzecz jasna stalowej tzw kratownica.A co do listu do nadawców jest kopia w urzędzie miasta u informatyków u pana Łukasza nazwiska nie pamiętam,myślę że udostępni do przeczytania.Nadzieja jest duża utrzymanie takiego gapfilera to kwota rzędu 3000zł miesięcznie nadawca płaci operatorowi,także urząd miast i gminy może śmiało partycypować w kosztach utrzymania.

Awatar użytkownika
zusto
Posty: 15
Rejestracja: 20 czerwca 2012, o 17:23
Miejscowość: Nowa Ruda
Odbiornik: Cabletech 0198
Instalacja antenowa: Siatkowa przycięta na 50% + LNA 177 z napięciem +5V
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kłod-Czarna Góra/Trutnow-Cerna Hora

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: zusto »


Cyfrowy z Kotliny

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

Witam
Wszystkich którzy prosili o zdjęcia nowego obiektu w Nowej Rudzie są już dostępne na stronie
www.radiopolska.pl

pingwin86
Posty: 7
Rejestracja: 28 kwietnia 2012, o 21:56
Odbiornik: Sony 50" i Panasonic 32"
Instalacja antenowa: zwykła antena siatkowa ze wzmacniaczem i ant. dedekowana na mux-8
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kłodzko-Czarna Góra

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: pingwin86 »


Cyfrowy z Kotliny

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

Witam
Moja lokalizacja to Ludwikowice,i dlatego mam pytanie do Pingwina86 skoro jesteś z Nowej Rudy to jak u ciebie z innymi MUX1,MUX2 czy w twojej lokalizacji odbierasz 55kanał i 58kanał?

pingwin86
Posty: 7
Rejestracja: 28 kwietnia 2012, o 21:56
Odbiornik: Sony 50" i Panasonic 32"
Instalacja antenowa: zwykła antena siatkowa ze wzmacniaczem i ant. dedekowana na mux-8
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kłodzko-Czarna Góra

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: pingwin86 »

W/w kanałów nie odbieram ale myślę że to się zmieni. Może coś UM zadziała i na doświetlaczu będą dodatkowe MUX-y.

Cyfrowy z Kotliny

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

Takowe pisma do UKE,KRRiT zostały już wysłane i jest nawet odpowiedź.Dalsze pisma zostały wysłane do nadawców,teraz jest problem czy finanse i korzyści z nadawania w tak małych miejscowościach jest dla nadawcy korzystne.Według mnie nadawcy brać pod uwagę że czym większy zasięg tym większe wpływy z reklam.Dlatego uzbrajamy się w cierpliwość i czekamy.

Chemical Attack

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Chemical Attack »

Skąd wiesz o tych pismach? Masz jakiś link do informacji na ten temat? Oczywiście Gazeta Noworudzka z naczelnym Golakiem na czele ma wszystko w głębokim poważaniu.. afery nie ma, więc po co o tym pisać? Sprzedaży nie będzie przez to większej. Opozycji też się nie wesprze.

Cyfrowy z Kotliny

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

Kolego zasuwaj do urzędu pokój 311 do pana Łukasza informatyka i wszystkiego się dowiesz,tu gdzie urzędują strażnicy miejscy.

Chemical Attack

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Chemical Attack »

Zakupiłem LNA 188 na miejsce LNA 177 i dziś zamontowałem.. zmian w odbiorze nie widzę. Może to tylko chwyt marketingowy..

Zablokowany