DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Cyfrowy z Kotliny

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

I dlatego niezwłocznie wysyłam dziś w tej sprawie e-maila do UKE i KRRiT w dalszym ciągu jest problem z MUX1 na kanale 55,ale jak znam życie to wina leży po stronie naszej takie będzie stwierdzenie

stefan90
Posty: 63
Rejestracja: 1 lutego 2014, o 18:14

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: stefan90 »

Nie jest to nasza wina, bo sami mi napisali że "potwierdzają problemy z odbiorem na terenie województwa dolnośląskiego". Wina leży w tym że nie potrafią lub boją się egzekwować prawa które sami ustalili. A problemy z którymi się spotykasz mogą być owocem propagacji, która przy słabym sygnale jest szczególnie odczuwalna.

Cyfrowy z Kotliny

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

Zgadzam się że propagacja wpływa na odbiór ale w tak trudnych warunkach tylko doświetlenia rozwiązują problem,ale dla sitwy z Polsatu liczy się kasa z platform a tą samą kasę miałby z większego zasięgu a tym samym więcej kasy z reklam pełna logika panie Solorz!!!

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: pawelll »

Potwierdzam problem w okolicach Kamiennej Góry. MUX2 i MUX3 siła/jakość: 100/95 dla MUX1 100/30-40. odbiornik Wiwa 95Memo. Dość częste klatkowanie i przycinanie obrazu. Potwierdzone także na "sąsiedzkich" odbiornikach.
Odbiór akurat z Czarnej Góry bo tylko tu jest zapewniona widoczność.

Cyfrowy z Kotliny

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

Dzięki za to że kolega potwierdza te wszystkie zjawiska że tak nazwę,ale jest tak jak wcześniej wspomniałem operator techniczny dalej prowadzi jakieś dziwne testy w kotlinie Kłodzkiej i nie zamierzam dalej tego tolerować wczoraj wysłałem dwa e-maile do wcześniej wspomnianych instytucji,a co do nadawców otworzyłem nowy wątek DVB-T TSR Nowa Ruda góra Krępiec. i mam nadzieje że to odniesie skutek /edit.../

- bez wycieczek osobistych pod czyimkolwiek adresem!

Cyfrowy z Kotliny

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

Panie Jarku nikogo nie obraziłem na tym forum,a twierdzę że pan Solorz jak się czuje obrażony to niech mnie poda do sądu i proszę mnie więcej nie ostrzegać.W dalszym ciągu nie radzicie sobie z SFN w kotlinie i to jest ważne na tym forum.I dlatego czytajcie o naszych problemach i rozwiązujcie nasze problemy czekamy na zdecydowane działania!!!

stefan90
Posty: 63
Rejestracja: 1 lutego 2014, o 18:14

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: stefan90 »

Niestety ale Pan Solorz nie jest głównym winowajcą tego problemu. Przede wszystkim na początku całego procesu cyfryzacji nadawcy, w tym Polsat, otrzymali taki a nie inny projekt sieci. Mimo licznych telefonów i listów do UKE jeszcze w 2011 i 12 roku kiedy już zaczynały chodzić plotki o zaniechaniu emisji z Chełmca, nie zrobiono NIC. A można było jeszcze wiele zmienić. Teraz jest już niestety za późno bo klamka zapadła. A winnych jest tutaj dużo, bo gdyby Pan Solorz otrzymał wtedy większą liste stacji nadawczych pewnie by nie protestował.

Cyfrowy z Kotliny

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

Tu się z tobą nie zgadzam powodem opóźnień ponad rocznych wprowadzenia DVB-T w naszym kraju jest i był i będzie właściciel Polsatu.A operatorowi też nie zależy na tym ponieważ wolą utrzymywać telekomy na swoich masztach taka jest prawda,dlatego też problem naświetliłem również do UOKiK.

stefan90
Posty: 63
Rejestracja: 1 lutego 2014, o 18:14

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: stefan90 »

Opóźnień może i tak, ale na pewno nie ilości stacji nadawczych. Solorz był zainteresowany telewizją naziemną, choćby dlatego, założył MUX-4. Teraz już nie jest, bo w rzeczywistości niestety jedna czy dwie stacje nadawcze problemu z zasięgiem nie rozwiąże, a koszt całkowitego pokrycia jest tak wysoki, że nie opłaca mu się w to inwestować. Tak samo można obwiniać TVN, PULS czy nawet ZPR czy Stavkę. Z resztą największym problemem jest to, że na jednym multipleksie jest kilka nadawców, którzy nie zawsze są w stanie ze sobą dogadać. Wyobrażasz sobie np. kooperację TV TRWAM z STOPKLATKĄ, która powiązana jest z Gazetą Wyborczą? Bo ja raczej nie. Dlatego należało już przy samym procesie cyfryzacji postawić nadawców przed faktem dokonanym tj. znacznie większą ilością nadajników, głównie w terenach górzystych. A jedyne co może rozwiązać problem to administracyjna decyzja o nakazie doświetlenia danych terenów (przynajmniej na terenie większych miast) pod groźbą zabrania koncesji.

Cyfrowy z Kotliny

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

I ty szanowny kolego dałeś sobie sam odpowiedź na to napisałeś Solorz miał może wizje,ale stracił ją a przykładem żywym jest MUX4 który jest fikcją za którą jak byłbym prezesem UKE zabrałbym mu koncesje i dlatego tak reklamuje swoją platformę jak się zawiodłeś na DVB-T to itd. Wiadomo o co chodzi.Dlatego jeszcze raz monituje w imieniu kotliny Kłodzkiej do operatora i nadawców zadbajcie o to aby odbiór był przynajmniej dobry bo żarty się się skończyły i sprawy skończą się w sądach tak naprawdę będzie,bo ludzie naprawdę uwierzyli że będzie lepiej niż na satelicie i za darmo i zainwestowali w sprzęt i niemałe pieniądze,a wyszło jak zwykle, ale może zdarzy się precedens i ktoś wygra sprawę.

stefan90
Posty: 63
Rejestracja: 1 lutego 2014, o 18:14

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: stefan90 »

Jak najbardziej się zgadzam, że trzeba walczyć o to co się nam należy. I to głównie z urzędami, które powinny stać po stronie obywatela. Głównym powodem na który należy się powołać to zapis o "odtworzeniu pokrycia sygnału analogowego" bo to w przypadku kanałów komercyjnych nie zostało zrobione. Dziękuję w imieniu Wałbrzycha za trud który Kolega sobie zadaje - mam nadzieje że coś z tego wyjdzie

Cyfrowy z Kotliny

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

Witam.
Mam pytanie do panów z Emitela przez ostatnie dwa dni coś dzieje się z MUX3 na kanale 25 nie jest tzw pikseloza tylko całkowity zanik sygnału,pomimo doświetlenia z Nowej Rudy z nowego obiektu góra Krępiec.Proszę o odpowiedź.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Jarosław Bałuka »

Sprawdzono, nie odnotowaliśmy niczego po naszej stronie co mogłoby powodować problemy w odbiorze emisji MUX3 w k.25.

Cyfrowy z Kotliny

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

Dziękuje bardzo. Ale mam pytanie następujące czy TVP w ostatnimi czasy nie modernizował swojej sieci poprzez wymianę nowej stacji czołowej. proszę o info pozdrawiam.

kamila luty 1985
Posty: 1
Rejestracja: 7 czerwca 2016, o 16:27

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: kamila luty 1985 »

Witam. W Gołogłowych od ponad tygodnia są problemu z odbiorem sygnału. Robicie jakieś konserwacje? Tyle czasu trwają? Gdzie można zgłosić reklamację?

denis35
Posty: 13
Rejestracja: 22 maja 2012, o 10:48
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kłodzko Czarna Góra

Re: Problemy z obrazem w MUX-2 (niezwiązane ze słabym sygnałem !)

Post autor: denis35 »

Witam . Mieszkam w Kłodzku mam ustawiona antenę na Czarną Górę . Mamy z sąsiadami problem z mux-2 (inne działają ok) cały czas wyskakują zakłócenia : brak dźwięku i takie kratki .

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Problemy z obrazem w MUX-2 (niezwiązane ze słabym sygnałem !)

Post autor: K63 »

Jaka antena? Opisz instalację. Jakie parametry sygnału?
denis35 pisze:Mamy z sąsiadami problem z mux-2
Macie wspólną antenę?

denis35
Posty: 13
Rejestracja: 22 maja 2012, o 10:48
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kłodzko Czarna Góra

Re: Problemy z obrazem w MUX-2 (niezwiązane ze słabym sygnałem !)

Post autor: denis35 »

Nie mamy wspólnej anteny . Mieszkam na osiedlu domków , każdy ma swoja antenę. Nagrałem na szybko co dzieje się u mojej sąsiadki https://www.youtube.com/watch?v=G12rcfn ... e=youtu.be U Mnie nie ma sygnału i za kilka sekund jest obraz na mux-2 inne chodzą ok .

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Problemy z obrazem w MUX-2 (niezwiązane ze słabym sygnałem !)

Post autor: K63 »

K63 pisze:Jaka antena? Opisz instalację. Jakie parametry sygnału?
Mux-2 to wysoki k.58 - blisko pasma LTE. Może w pobliżu jest jakiś BTS?

denis35
Posty: 13
Rejestracja: 22 maja 2012, o 10:48
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kłodzko Czarna Góra

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: denis35 »

Sąsiadka ma antenę kierunkową trójramienna . Antena jest nowa podobno z filtrem lte . Kabel jest nowy . Wymienione z 2 tygodnie temu jak pojawiły się te kwadraciki . Siła i jakość pokazuje zielony pasek .

Sąsiad też ma antenę kierunkową trójramienna . I ja też taką mam . Z rozmowy z kolejnymi sąsiadami dowiedziałem sie że też maja problemy w ostatnim czasie z mux2 .

Coś musi być nie tak z tym sygnałem bo za dużo osób ma ten sam problem , a wcześniej było ok .

Do kogo napisać , zadzwonić żeby coś z tym zrobił ????

Zablokowany