DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

synfaza

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: synfaza »

Może i testują, tylko co to ma do analogu?

jarek93

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: jarek93 »

u mnie też mux1 z czarnej góry znikł. Może ktoś z emitela się wypowie? Ile to jeszcze potrwa?

reptile

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: reptile »

Stoi jak byk, że od 9:00 do 15:00 trwa przerwa.

http://emi.emitel.pl/EMITEL/przeglad_serwisowan.aspx

majkel

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: majkel »

No dobra powinno być to jakoś wcześniej powiedziane a nie że trzeba szukać w ich archiwach...

Dzięki za info i adres!
Ostatnio zmieniony 23 maja 2012, o 21:24 przez majkel, łącznie zmieniany 2 razy.

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: tolus »

@reptile
To poszukaj jeszcze na dzien wczorajszy - nie dokonałes odkrycia ... Bo sygnalu nie ma u mnie np od poniedzialku od okolo 6:30 - do chwili obecnej ...

synfaza

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: synfaza »

Co do dnia wczorajszego to nie zauważyłem braku sygnału - był z całą pewnością. Obecnie jest już analog i NTC też. Mocy raczej nie zwiększyli bo kicha taka jak przed tą przerwą.

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: tolus »

Na chwile obecna - sila sygnalu u mnie mniejsza o okolo 10-12% jakosc dobija do 95%... wiec gorzej jak wczesniej ...

denis35
Posty: 13
Rejestracja: 22 maja 2012, o 10:48
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kłodzko Czarna Góra

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: denis35 »

Teraz działa mi: TVP1 , ESKA TV , TTV , POLO TV , ATM Rozrywka TV , TVP2 , TVP INFO Wrocław a kiedy będą działać pozostałe ??

jarek93

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: jarek93 »

Ciekaw jestem kiedy wszystko wróci do normy? Już jest dawno po godzinie 15 a tu mux2 nie odbiera nadal.

majkel

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: majkel »

Od 15.10 w Kłodzku śmiga wszystko. MUX1i2 sygnał 95% jakość 100%.

Ktoś mówił mi że na Euro2012 będzie można śledzić na ekranie telewizora różne dane jak posiadanie piłki czy ilość podań itd. Czy to prawda ? Czy każdy telewizor to obsłuży ? Jak to włączyć ? Pozdrawiam.

jarek93

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: jarek93 »

Dziwne, dziwne, dziwne. Przedmówca mówi, ze mux 1 i 2 działają od 15.10 a ja do tej pory nie odbieram mux2 na różnych antenach, moi sąsiedzi również nie odbierają sygnału z tego co mi wiadomo to tam gdzie mux 2 miał 100% siłę sygnału teraz ma 0. To możliwe, ze zasięg nagle zmniejszył się? i do Ławicy, Podtynia i pobliskich miejscowości przestał docierać... ?

Co do tych danych o których mówił przedmówca to chyba jakieś banialuki; chyba, że to chodzi o cyfrowy teletekst? Ale wątpię.

synfaza

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: synfaza »

To o czym pisze kolega majkel to usługa hbbTV, którą ma uruchomić TVP. Telewizor z MPEG - 4 podobno będzie wymagał włączenia tej funkcji o ile ma taką możliwość. Bez tego nie obsłuży tej funkcji. Na WP podali info, że telewizory z MPEG -4 tego nie obsłużą, co nie jest zgodne z prawdą - też podobno, bo nie weryfikowałem tej sprawy. Jest o tym wątek na forum :
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=2&t=3897. Tam znajdziesz szczegółowy spis telewizorów gdzie mozna tą funkcję uruchomić - oczywiście kiedy TVP ją wprowadzi ;). Szukaj szczególnie postów kolegi - Paweł Tutka.

Chemical Attack

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: Chemical Attack »

Od kilku godzin mam idealny odbiór w Drogosławiu z nadajnika Opole Chrzelice. Nie wiem co się stało, patrzyłam na mapy tropo i nie ma dziś nic specjalnego. Coś się stało? Ktoś coś robił przy nadajniku? Może ktoś potwierdzić ten odbiór również?

denis35
Posty: 13
Rejestracja: 22 maja 2012, o 10:48
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kłodzko Czarna Góra

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: denis35 »

Jak w Kłodzku śmiga wszystko ?? Działaka tylko te kanały co podałem wcześniej. Z sąsiadem jakieś 15-20 osobom (emeryci i renciści) z dobrego serca podłączyliśmy ta naziemna tv , a teraz od paru dni jesteśmy "atakowani" telefonami od tych osób kiedy będzie to działać bo np nie mogą oglądać "M jak miłość" na Polsacie :( - jak to działa podajcie numer tel do kogoś gdzie te osoby będą mogły się dowiedzieć co i jak.

Przmus

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: Przmus »

Potwierdzam...
Od kilku dni nie odbieram kanałów z MUX2 (Polsat, TVN, TVN7 itd).
Wcześniej wszystko działało bez zarzutów, na sile sygnału 100%, bez błędów.
A teraz? Teraz nawet nie znajduje tych kanałów, tak jakby nie istniały.
Oczywiście MUX1 działa bez problemów (100% siła sygnału), tylko przepraszam bardzo, ja nie oglądam TVP i chcę z powrotem kanały z MUX2!

Anteną "kręciłem" w cztery strony świata, prawie wszędzie odbiera TVP i nawet czeskie kanały -.-
Jeśli ktoś kompetentny to czyta, to proszę abyście coś z tym zrobili, bo zaczynam się denerwować... a nie lubię się denerwować...

Dziękuję.

jarek93

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: jarek93 »

niech się w końcu ktoś z emitela wypowie w tej sprawie!
Podejrzewam, że zmiejszona została moc nadawcza mux2 z czarnej góry, gdyż w kłodzku na ul. Okrzei mux2 odbiera a kilka kilometrów dalej gdzie jak do ubiegłego tygodnia zasięg był teraz kanał 58. świeci pustką. Zniekszyła się moc nadawcza po tej przerwie technicznej tylko ja się pytam po jakiego grzyba zmiejszać moc nadawcza w regionie górskim gdzie do tąd ta 20 to było mało.
Smutne jest to, że stało się to tak bez uprzedzenia bez konkretnego powodu. Czuje się jak w prlu zupełny brak informacji.

majkel

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: majkel »

Naprawdę dziwne. Ja z centrum odbieram obywa MUXy. Występuje trochę więcej zakłóceń lecz nie narzekam. Sygnał cały czas +/- 95% a jakość momentami w chwili zakłóceń spada za 100% do 75 minimum i to wszystko pokojówką ze wzmacniaczem.

@up - Prawda. Ale nie ma się co dziwić skoro nawet o przerwie technicznej trwającej 6h nie potrafią nas poinformować wcześniej to tym bardziej nie będą przyznawać się do zmniejszenia siły nadawczej. Przykre.

jarek93

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: jarek93 »

zastanawiam się, jak długo będziemy czekać na jakąś odpowiedź, wysłałem już wczoraj zapytanie mailowe do emitela wczoraj w nocy, zadzwonie jutro do nich i napisze co i jak, a jak to nic nie da to poinformuje media, bo zmiejszanie chyba mocy nadawczej w czasie emisji stałej jest niezgodne z prawem, tak mi się wydaje.

synfaza

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: synfaza »

Bardzo wątpię, że zmniejszono moc nadajnika. Ja mam trudne warunki odbioru a od pewnego czasu zauważam poprawę w odbiorze. Wydaje mi się, że to jest specyfika naszego terenu. Moc nadajnika jest zbyt mała, o czym wszyscy już wiedzą, do tego ten SFN ze Ślężą. Wszystko to sprawia, że sygnał balansuje na pograniczu. Jakiekolwiek zmiany - śnieg, zachmurzenie, liście na drzewach itp. powodują zanik sygnału. Piszecie o kłopotach z MUX-2. Całą zimę nie miałem odbioru a teraz sygnał jest stabilny przez dłuższe okresy - co w moim miejscu jest już sensacją. Ciągle czekam na zapowiedziane zwiększenie mocy Czarnej góry do 50 kW. To może znacznie poprawić sytuację. Oby wdrożono to jak najszybciej. Może Emitel ma już informację, kiedy to może nastąpić?

jarek93

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: jarek93 »

synfaza pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
Wiesz, może oni coś na maszcie przekombinowali, mux 2 odbierał u mnie 10miesięcy bez przerwy, 100%jakości i siły sygnału, wątpię, że to przez warunki pogodowe bo w gorsza pogodę niż 28stopni i lekki wiatr i odbierało nawet podczas oberwania chmury. Śmieszne jest, że mux1 który jest jeszcze w testowym nadawaniu pięknie odbiera. Ktoś wcześniej pisał, że podłączył cyfrowa tv u sąsiadów a teraz jest atakowany, u mnie jest podobnie.
Ewidentnie coś zrobili tam, na maszcie jeśli piszesz, że u Ciebie jest teraz sygnał a wielu osobą znikł. Co do informacji o zwiększeniu mocy nadawczej to raczej się na info nie doczekasz. Tutaj panuje dezinformacja.

Zablokowany