DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

kjt

Piaski & Tarnawatka

Post autor: kjt »

Jak wiadomo niedługo rozpoczną się testy MUX-2 w Lublin/Piaski (k.21) oraz Zamość/Tarnawatka (k.52).

Ciekaw jestem czy "cyfryzacja eteru" pociąga za sobą jakieś prace na wysokościach? Nowy sprzęt nadawczy? Czy może wszelkie "aktualizacje" odbywają się na dole?
Pytam bo od kilku dni zauważyłem pogorszenie odbioru na analogu. A w niektórych chwilach nie da się oglądać. Może ktoś to potwierdzić?
Dziwne jest tez to, ze wcześniej odbierałem TVP1 z Piask a teraz lepszy sygnał dociera z Tarnawatki.
Mimo że mój TV nie ma tunera to tak z ciekawości ustawiłem sobie programy na kanały 21 i 52 i o dziwo od kilku dni pojawiła się TVP1 na 21 kanale. Słaby sygnał ale obraz jest. Czyżby gdzieś coś poprzestawiano?

sokalski

Re: Piaski & Tarnawatka

Post autor: sokalski »

to same umnje jest z analogem, estem okolo 64 km od Tarnawatki.

lukasz_xd

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: lukasz_xd »

U mnie jest to samo, pewnie nic się nie zmieni w tej kwestii do poniedziałku i obyśmy nie musieli czekać na normalne nadawanie do 31... Sprzęt nadawczy jest ten sam z tego co widziałem kątem oka :) Zmiany są raczej na dole w sofcie.

Maniek

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: Maniek »

Chełm - Polsat k.21 znikł, a strumienia cyfrowego mux 2 jak nie było tak nie ma . Czekamy drogi Emitelu 8-)

Maniek

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: Maniek »

Wykrakałem ! To historyczy dzień ! Jupiii ! :D

artik_

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: artik_ »

Maniek pisze:Wykrakałem ! To historyczy dzień ! Jupiii ! :D
czyli co??

Arom
Posty: 7
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 22:45

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: Arom »

Sygnał z Piask jest w Puławach. Ale jego poziom nie zachwyca :oops:
Św. Krzyż - C/N 29 przy 50 kW.
Piaski - C/N 14 przy 100 kW.
Sprawdza się jeszcze raz, że Piaski są słabo odbierane na Puławszczyźnie.
Pozostają Ryki i niezawodny Św. Krzyż.

Edward 1

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: Edward 1 »

Piaski nadają. Odległość 55.6 km od nadajnika i na Samsungu b7000 siła sygnału 83%. Dodam, że instalacja antenowa w opłakanym stanie( symetryzator stracił ścieżki i nie daje się odkręcić:)).

dvbt

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: dvbt »

Lublin jest odbiór!

na samsungu B650 z anteno drutem 1 m złapał sygnał ale strasznie rwie, trzeba bedzie coś pokombinować z antenką na balkonie

update 1

mała antenka 35 cm od tunera usb tv i odpowiednie ustawienie kierunku anteny (oczywiście poziomo) i odbiór poprawny nie zrywa.

sat17
Posty: 82
Rejestracja: 31 marca 2011, o 19:58

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: sat17 »

Potwierdzam odbiór w odległości 77km ,w miejscowości Kochanów (10 km od Puław ,kierunek Zwoleń)siła 68%,jakość 77% tuner GI T/S 870 CRCI + moduł NP4 VIACCESS EXTRA ,antena ATX91+swa 1.Sygnał na tym samym poziomie po wyłączeniu zasilania wzm. w tunerze.Bokiem łapie Kielce ,sygnał 56i54 %i Ryki 57%siła,59%jakość.

@Arom musisz wziąść pod uwagę,że Włostowice masz w dolinie Wisły,a od strony Piask górę.

starco

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: starco »

data: 2011 07 18 20:58
Odbieram w Kraśniku na laptopie HP Pavilion dv7-3020ew sygnał bardzo dobry z anteny siatkowej.

krakers11

Jest sygnał ale brak usług.

Post autor: krakers11 »

Witam, zgodnie z zapowiedzią został dzisiaj włączony nadajnik DVB-T w Piaskach. Ja znajduje się jakieś 50km w linii prostej od nadajnika. Przełączyłem telewizor na telewizję cyfrowa wpisałem częstotliwość 474000kHz i odbieram sygnał TP Emitel, siła: doskonała jednak nie znaleziono żadnych. Czy ja coś robię źle czy jeszcze nie wszystko jest gotowe?

Tomasz Berezowski

Re: Jest sygnał ale brak usług.

Post autor: Tomasz Berezowski »

krakers11 pisze:Witam, zgodnie z zapowiedzią został dzisiaj włączony nadajnik DVB-T w Piaskach. Ja znajduje się jakieś 50km w linii prostej od nadajnika. Przełączyłem telewizor na telewizję cyfrowa wpisałem częstotliwość 474000kHz i odbieram sygnał TP Emitel, siła: doskonała jednak nie znaleziono żadnych. Czy ja coś robię źle czy jeszcze nie wszystko jest gotowe?
Jaki masz system antenowy?

krakers11

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: krakers11 »

Antena Telmor ASR 860+jakaś zwykła kierunkowa (dla lepszego odpbioru TVP1) zsumowane sumatorem i wpięte w wzmacniacz AWS144ST i rozprowadzone po domu (gniazdka końcowe rtv-sat)na 4 odbiorniki.

artik_

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: artik_ »

U mnie odbiór 100% sygnał i 100% jakość bez jakichkolwiek zacięć.

PS
Szkoda że przedstawiciele innych stacji nie martwią się tak o swoich widzów jak TVN (Pan Tomasz Berezowski).

elfhelm_1

Lublin - Kalinowszczyzna, mieszkanie na parterze

Post autor: elfhelm_1 »

Witam,

mieszkam na parterze na Kalinowszczyźnie wszystkie okna wychodzą mi w stronę przeciwną do nadajnika w Piaskac (niestety)

Pytanie

Czy jeśli zakupiłbym dobrą antenę pokojową to będzie się dało odbierać sygnał z Piask?

Ma ktoś może uruchomiony odbiór na telewizorze LG 37LH3000 lub podobnym?

Pozdrawiam,
elfhelm_1

lukasz_xd

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: lukasz_xd »

Nie działa od półtorej godziny DVB-T oraz analogowy Polsat :roll: Coś mi się wydaje że prace konserwacyjne zaowocowały awarią komputerów. Proszę o informację, kiedy zostanie przywrócony sygnał.

//EDIT
Już działa ;) Przynajmniej TVN7 nie zacina ;)
Może ktoś wie czy dzisiaj były prace z przygotowaniem sprzętu pod MUX-1 oraz 3?

Edward 1

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: Edward 1 »

Niestety była to planowana konserwacja nadajnika. Mają czas do czerwca, więc pewnie anteny będą montować na wiosnę. :D

Julku

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: Julku »

A u mnie jakieś 3 dni temu wieczorem nastąpiła przerwa w odbiorze sygnału z Piask. Myślałem, że może jakaś techniczna przerwa, ale trwa już tak długo i informacji o niej nigdzie nie znalazłem. Pierwsza myśl, to taka że antenę z dachu mi zerwało, ale nie - bo sygnał z Raabego odbieram bezproblemowo.

Julku

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: Julku »

Nie wie nikt co się stało? Jak napisałem w poprzednim poście, nie odbieram od kilku dni sygnału z Piask. Byłem wczoraj na dachu poprawiłem antenę i dalej jest to samo :((. Z Raabego odbieram bezproblemowo, a z Piask sygnał jak zaginął tak go nie ma... Czyżby zaczęli ze słabszą mocą nadawać? Dodam, że mieszkam w Lublinie, w centrum, przy Lipowej...

Zablokowany