DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: MUX-8 Lublin/Piaski

Post autor: K63 »

Cyfrowej nie. Musisz dokupić dekoder zewnętrzny.
Sam telewizor może być przydatny jeżeli że masz dostęp do sygnału kablówki, która oferuje sygnał analogowy.

WazzaP
Posty: 10
Rejestracja: 5 stycznia 2017, o 20:27

Re: MUX-8 Lublin/Piaski

Post autor: WazzaP »

K63 pisze:Cyfrowej nie. Musisz dokupić dekoder zewnętrzny.
Sam telewizor może być przydatny jeżeli że masz dostęp do sygnału kablówki, która oferuje sygnał analogowy.

No to w takim razie muszę zwrócić "antenę" wartą 120 zł, bo nie widzę sensu trzymać taką "antenę", na samym początku myślałem, że jak kupię niby lepszą, to znajdą się kanały i będę mógł oglądać.

Jesteś lub może ktoś jest w stanie polecić cały zestawik do mojego telewizora w podobnej cenie? Nie musi to być jakiś super sprzęcior, ważne żeby odbierały wszystkie kanały, no i mimo wszystko było w HD :-)

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: MUX-8 Lublin/Piaski

Post autor: K63 »

WazzaP pisze:No to w takim razie muszę zwrócić "antenę"
By odbierać telewizje naziemną i tak musisz mieć antenę. A 120 zł to spoooora przesada!
"Pokojówkę" sobie odpuść i pomyśl o zewnętrznej.
K63 pisze:masz możliwość zamontowania anteny zewnętrznej i skierować ją w kierunku nadajnika?
WazzaP pisze:Jesteś lub może ktoś jest w stanie polecić cały zestawik do mojego telewizora w podobnej cenie?
Chodzi Ci o antenę, dekoder czy o jedno i drugie? Ceny dekoderów kształtują się w przedziale ok. 90-150 zł. Dobrą antenę kupisz za ok. 40-60 zł.
WazzaP pisze:ważne żeby odbierały wszystkie kanały, no i mimo wszystko było w HD

No, z tym to będzie problem, bo póki co tylko 3 programy nadają w "niby-HD". Reszta w SD.
WazzaP pisze:nie mieszkam daleko od nadajnika, bo w Łęcznej, koło Lublina, a nadajnik, który jest najbliżej to raczej jest w miejscowości Piaski (ok. 30 km)
W linii prostej masz ok. 20 km.

WazzaP
Posty: 10
Rejestracja: 5 stycznia 2017, o 20:27

Re: MUX-8 Lublin/Piaski

Post autor: WazzaP »

K63 pisze:
WazzaP pisze:No to w takim razie muszę zwrócić "antenę"
By odbierać telewizje naziemną i tak musisz mieć antenę. A 120 zł to spoooora przesada!
"Pokojówkę" sobie odpuść i pomyśl o zewnętrznej.
K63 pisze:masz możliwość zamontowania anteny zewnętrznej i skierować ją w kierunku nadajnika?
WazzaP pisze:Jesteś lub może ktoś jest w stanie polecić cały zestawik do mojego telewizora w podobnej cenie?
Chodzi Ci o antenę, dekoder czy o jedno i drugie? Ceny dekoderów kształtują się w przedziale ok. 90-150 zł. Dobrą antenę kupisz za ok. 40-60 zł.
WazzaP pisze:ważne żeby odbierały wszystkie kanały, no i mimo wszystko było w HD

No, z tym to będzie problem, bo póki co tylko 3 programy nadają w "niby-HD". Reszta w SD.
WazzaP pisze:nie mieszkam daleko od nadajnika, bo w Łęcznej, koło Lublina, a nadajnik, który jest najbliżej to raczej jest w miejscowości Piaski (ok. 30 km)
W linii prostej masz ok. 20 km.

Co do tej pokojówki to chyba mimo wszystko chciałbym przy niej zostać, ponieważ ta telewizja będzie do mniejszego pokoiku, no i mieszkam w bloku, a to tak trochę słabo będzie wyglądać taka antena z okna oraz nie chciałbym wiercić i coś przybijać do bloku. Mieszkam na 4 piętrze, przed sobą mam tylko szpital, a następnie otwarty teren do samego Lublina/Piask, więc z odbiorem większych problemów nie będzie raczej przy takiej pokojówce.

Z tą ceną za tą pokojówkę trochę przesadziłem, dlatego ją oddam, mam nadzieję, że bez żadnych większych problemów, dlatego chciałbym kupić nowy zestawik (mniej więcej 130-140 zł).

Znalazłem coś takiego:

Dekoder - http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/markowy-tuner-cyfrowy ... ml#thumb/3

Antena - https://www.olx.pl/i2/oferta/antena-dvb ... a5e946fe8c ; https://www.olx.pl/i2/oferta/antena-pok ... a5e946fe8c ; https://www.olx.pl/i2/oferta/antena-dig ... a5e946fe8c

Znalazłem też jakieś zestawy na allegro w mniej więcej moim przedziale cenowym - http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/listing/listing.php?o ... e-1-2-1018

Zdaję sobie sprawę, że trafiłem na dosyć branżowe forum, a ja tutaj wyjeżdżam z jakimiś za przeproszeniem "gównianymi" rzeczami, lecz no mimo wszystko chciałbym w mniejszym pokoiku mieć tą naziemną telewizję w niezbyt dużej cenie. Jest ktoś w stanie pomóc?

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: MUX-8 Lublin/Piaski

Post autor: K63 »

WazzaP pisze:Co do tej pokojówki to chyba mimo wszystko chciałbym przy niej zostać
To że Ty chcesz, nie znaczy że takie rozwiązanie zda egzamin. Decydując się na antenę wewnętrzną musisz być świadomy, że ewentualnie odbierany sygnał jest mocno stłumiony, podatny na odbicia i zakłócenia od urządzeń domowych.
Szukaj ofert z tego typu anteną. One stosunkowo najlepiej zdają egzamin. Jak zamontujesz, daj znać o efektach.
Widzę ze na all**ro są zestawy z takimi antenami.

WazzaP
Posty: 10
Rejestracja: 5 stycznia 2017, o 20:27

Re: MUX-8 Lublin/Piaski

Post autor: WazzaP »

K63 pisze:
WazzaP pisze:Co do tej pokojówki to chyba mimo wszystko chciałbym przy niej zostać
To że Ty chcesz, nie znaczy że takie rozwiązanie zda egzamin. Decydując się na antenę wewnętrzną musisz być świadomy, że ewentualnie odbierany sygnał jest mocno stłumiony, podatny na odbicia i zakłócenia od urządzeń domowych.
Szukaj ofert z tego typu anteną. One stosunkowo najlepiej zdają egzamin. Jak zamontujesz, daj znać o efektach.
Widzę ze na all**ro są zestawy z takimi antenami.

Przepraszam, że dałem link do tego serwisu aukcyjnego.

Jest kilka ofert na tym serwisie aukcyjnym z tą anteną, od 99 zł do 134,99 zł, dekodery dużo się różnią od siebie czy to już jest mało ważne?

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: MUX-8 Lublin/Piaski

Post autor: K63 »

Są to jedne z najtańszych dekoderów. Główna różnica to wyświetlacz lub jego brak. W ofertach dominuje jeden model - Cabletech URZ0323M. Osobiście wybrałbym coś z oferty firmy WIWA lub Ferguson. Sugeruję udać się do jakiegoś sklepu specjalistycznego w Lublinie - np. Eltrox

Karlink
Posty: 2
Rejestracja: 22 lutego 2017, o 21:21

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: Karlink »

Ja miałem problem i okazało się że nie miałem włączonego zasilania anteny

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: Anduraki »

Puszczenie na VHFie Mux 8 to jakieś nieporozumienie - tam bym wsadził radio co najwyżej.
Siatkarze sie cieszą, Yagowcy smucą, a jakbym miał robic biquada to by wyszedł na wielkość okien ...

Całe szczęście przeprowadzam się za pare miesięcy do nowego mieszkania gdzie nie będzie mowy o braku sygnału (nowa chałupa więc muss naziemnej)

Pokrycie teoretyczne jest porównywalne do mux 1 i 2, natomiast w praktyce nie ma szans na niskich kanałach odebrać cokolwiek zwłaszcza w mieście - dużo zakłóceń na tym paśmie, poza tym to co wspominalem ci co wyrzucili siatki i zrobili sobie "modne" yagi, potrójne yagi, czy nawet quadosy nie mają wielkich szans na bezproblemowy odbiór ze średnich odległości. Tutaj nawet logarytmy sobie nie radzą - a stare siatki pasywnie z pionowym dipolem na czele bez zająknięcia z 60 km 100/100%

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Możliwe utrudnienia dla widzów i słuchaczy w związku z planową modernizacją anten na obiekcie RTCN Lublin/Piaski

19 sierpnia Emitel rozpoczął okresową modernizację telewizyjnego systemu antenowego na obiekcie RTCN Lublin/Piaski. Prowadzone prace są bardzo złożone technicznie i wymagają dużego wysiłku ze strony specjalistów Emitel. Dotychczasowe anteny przez prawie 30 lat służyły mieszkańcom województwa lubelskiego dostarczając sygnał telewizji początkowo analogowej, a później cyfrowej.

Prace wiązać się będą z koniecznością przełączenia emisji na zastępczy system antenowy. Może to powodować krótkotrwałe zakłócenia wszystkich emisji radiofonii FM i telewizji cyfrowej DVB-T, prowadzonych z tego obiektu, w godzinach 9:00 – 16:00 oraz nieznacznie pogorszenie jakości sygnału multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej MUX-1, MUX-2 i MUX-3 przez cały okres prowadzenia prac. Prace zakończą się do 27 września 2019 roku – do tego czasu prosimy widzów i słuchaczy o wyrozumiałość.

Radiowo Telewizyjne Centrum Nadawcze RTCN Lublin/Piaski emituje programy radiowe i telewizyjne dla około 1,2 mln mieszkańców województwa lubelskiego. Okresowa konserwacja i modernizacja urządzeń na wszystkich obiektach nadawczych pozwala na wyeliminowanie ryzyka poważnych awarii i utraty możliwości odbioru radiofonii UKF i telewizji DVB T, a przez to na utrzymanie najwyższej jakości świadczonych usług.

Szczegółowy plan przerw konserwacyjnych na obiektach nadawczych Emitel dostępny jest na stronie: https://emitel.pl/strefa-klienta/#przerwy-konserwacyjne

------
:arrow: https://emitel.pl/aktualnosci/mozliwe-u ... in-piaski/
:arrow: https://twitter.com/emitel_pl

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: VAHANARA »

A czy w przybliżeniu (orientacyjnie) są jakieś założenia, ile może potrwać ta modernizacja?

Awatar użytkownika
Acid
Posty: 308
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 17:54
Odbiornik: Philips PUS8303 / Sharp HI3422E
Instalacja antenowa: Dipol-16/21-60 / Dipol-4/5-12
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: Acid »

Pisze jak byk do 27.09. Panie Jarosławie przepraszam że nie na temat ale w sprawie wymiany anten. Wie Pan może czy ze Skrzycznego emisja radia jest prowadzona już z nowego systemu ?



VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: VAHANARA »

Dzięki. Coś za szybko czytałem...

Zablokowany