DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

mpower
Posty: 40
Rejestracja: 8 września 2012, o 16:13
Odbiornik: Panasonic TX50C10Y
Instalacja antenowa: 2xTelmor IQ Optima.Wzmacniacz Hirschman CMU108. Multiswitch TRIAX 12.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gubalowka.Prechyba

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: mpower »

Witam. Czy ktoś wie moźe co stało się z luboniem w Białce Tatrzańskiej? Od wczoraj szlak trafił synchronizacje...błędy skaczą od zera do 100 cały czas i nic nie idzie.

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: poxipol »

Nie wiem jak gdzie indziej,w Krakowie wszystkie MUX-y z Lubonia bez zauważalnych zmian.

Awatar użytkownika
121167
Posty: 182
Rejestracja: 29 października 2009, o 09:39
Odbiornik: Samsung UE40JU7000
Instalacja antenowa: Gubałówka - LOG21-69, Dipol7/5-12
Przehyba - BLU 420F
Magurka - BLU 420F
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gubałówka, Przehyba, Magurka (SK)

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: 121167 »

Muxy z Lubonia w Białce chodzą lepiej niż kiedykolwiek. Może przesterowałeś sygnał?

Awatar użytkownika
121167
Posty: 182
Rejestracja: 29 października 2009, o 09:39
Odbiornik: Samsung UE40JU7000
Instalacja antenowa: Gubałówka - LOG21-69, Dipol7/5-12
Przehyba - BLU 420F
Magurka - BLU 420F
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gubałówka, Przehyba, Magurka (SK)

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: 121167 »

Witam
Piszę w dwóch działach, bo dotyczy dwóch nadajników.
Mam nadzieję, że przeczyta to ktoś z Emitela i sprawdzi konfigurację SFN Luboń - Gubałówka.
Dzisiaj, ok. godziny 17.00 znacznie pogorszył się odbiór muxów w Białce Tatrzańskiej, aż do całkowitego zaniku. Do dzisiaj wszystko było dobrze, jak wiadomo odbiór w tej lokalizacji jest bardzo utrudniony ze względu na ukształtowanie terenu. Sygnał z Lubonia jest nieco lepszy niż z Gubałówki, zasięgi się pokrywają.
Również dzisiaj była konserwacja nadajnika na Gubałówce i do popołudnia nie było odbioru z tego obiektu.
Proszę o sprawdzenie synchronizacji bo na pewno coś jest nie tak. Nie jestem amatorem więc proszę mi nie mówić co mam zrobić. Instalacja (zbiorcza na 120 odbiorników) jest wykonana prawidłowo na najwyższej klasy sprzęcie.
Pozdrawiam wszystkich będących w podobnej sytuacji.

mpower
Posty: 40
Rejestracja: 8 września 2012, o 16:13
Odbiornik: Panasonic TX50C10Y
Instalacja antenowa: 2xTelmor IQ Optima.Wzmacniacz Hirschman CMU108. Multiswitch TRIAX 12.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gubalowka.Prechyba

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: mpower »

Witam. Czy ktoś wie co stało się z przekaźnikiem na Luboniu? W Białce wszystko siadło. Nie ma sygnału z źadnego z muxów.
Proszę o informację....

tomikwr
Posty: 4
Rejestracja: 28 kwietnia 2013, o 13:31
Odbiornik: TV Plazmowy LG, Cabletech
Instalacja antenowa: 2x antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Luboń Wielki - Rabka

Problem z odbiorem MUX3 z Luboń Wielki Rabka

Post autor: tomikwr »

Witam

Od jakiegoś czasu jest jakiś problem z odbiorem programów TVP z MUX3 kanał 34 578Mhz - teren jest górzysty, ale dotychczas nikt nie miał problemu z tą częstotliwością - niektórzy odbierają te programy z odbicia, ale i tak było ok. Od jakiś 2 tygodni nagle zniknęło wszystko z kanału 34, a reszta idzie. Nie jest to pojedynczy przypadek - czy to wina zimna, mrozów czy może jakieś inne zakłócenia?

Pozdrawiam
Tomasz

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Problem z odbiorem MUX3 z Luboń Wielki Rabka

Post autor: K63 »

Lokalizacja miejsca odbioru? Antena/y/ ze wzmacniaczem? Jakie masz parametry na k.34, 36, 43?

tomikwr
Posty: 4
Rejestracja: 28 kwietnia 2013, o 13:31
Odbiornik: TV Plazmowy LG, Cabletech
Instalacja antenowa: 2x antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Luboń Wielki - Rabka

Re: Problem z odbiorem MUX3 z Luboń Wielki Rabka

Post autor: tomikwr »

Trudno mi podać parametry odbioru, ponieważ ten przypadek jak już wcześniej napisałem nie jest pojedynczy - byłem już w 6-7 domach, gdzie odbiór był prawidłowy i nagle się zepsuło. Anteny przeważnie ze wzmacniaczem skierowane na odbicie sygnału, ponieważ teren nasz nie pozwala w niektórych miejscach na bezpośredni odbiór, bo nie widać nadajnika - swoją drogą powinno być więcej nadajników a nie jeden na krzyż.

W każdym domu było tak samo - zasilacz prawidłowo podawał napięcie (nieraz uszkodzony był kondensator filtrujący , który zakłócał odbiór). Tym razem wszystko jest ok, ale 34 kanał zniknął. W niektórych domach przekręcenie anteny przyniosło rezultat, ale wiązało się to z brakiem kanałów 36 oraz 43.

No wypada dostawiać już dwie anteny, bo z jednej się nie da normalnie odebrać wszystkiego :/

Dodam jeszcze, że niedawno w pobliskiej miejscowości postawili kolejny nadajnik sieci komórkowych i tak jakby od tego czasu zaczęło się psuć.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Problem z odbiorem MUX3 z Luboń Wielki Rabka

Post autor: K63 »

LTE raczej nie. Tym bardziej że poprawnie odbiera bliższy tego pasma k.43.
Może SFN jest przyczyną. Oprócz Rabki, na tym kanale nadaje Gubałówka, Przehyba i kilka doświetlaczy w okolicy. Przydałby się miernik z pomiarem echa.

tomikwr
Posty: 4
Rejestracja: 28 kwietnia 2013, o 13:31
Odbiornik: TV Plazmowy LG, Cabletech
Instalacja antenowa: 2x antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Luboń Wielki - Rabka

Re: Problem z odbiorem MUX3 z Luboń Wielki Rabka

Post autor: tomikwr »

K63 pisze:Może SFN jest przyczyną
Sprecyzujesz?

Jedyne, jaki miernik posiadam to Chiński Digisat Combo, ale on chyba nie pokazuje dokładnie tych parametrów.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Problem z odbiorem MUX3 z Luboń Wielki Rabka

Post autor: Dobrycel »

Testowałeś UHF ATX-91 ?
Ps W innych woj. tez cos z sygnałem sie chrzani. TVP na poziomie 80% inne muxy raz jest raz nie ma ...
Emitel milczy. Trzeba ta firme zlikwidować bo to niedorzeczne jest.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: DVB-T z RTON RABKA LUBOŃ WIELKI

Post autor: dvbtowiec »

Albo spadła drastycznie moc nadawcza na nadajniku, albo padł całkowicie.
Odbierałem od lat w Krakowie beż żadnych błędów sygnał z K34 jakość i moc 100% wskazań na odbiorniku.
Antena ustawiona na Chorągwicę, a więc to podobny kierunek co na Rabkę Luboń Wielki.
Dziś brak sygnału.

Edycja:
Sygnał wrócił przed chwilą.

Zablokowany