Odbiór w woj. opolskim

pawel1202mmx

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: pawel1202mmx »

Witam jestem nowy na forum.
Odebrałem sygnał ntc na tunerze od TP który był z Neostradą. Odbiór dość dobry mam Polsat Tv4 Tvn7 Tvn Puls i Puls2 ma ekran testowy. Niewiem czy to jest z Chrzelic, ale antena jest ustawiona w tym kierunku.W tym dekoderze nie da się sprawdzić częstotliwości. Mieszkam w Szybowicach powiat prudnicki.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: blockbuster »

pawel1202mmx pisze:Witam jestem nowy na forum.
Odebrałem sygnał ntc na tunerze od TP który był z Neostradą. Odbiór dość dobry mam Polsat Tv4 Tvn7 Tvn Puls i Puls2 ma ekran testowy. Niewiem czy to jest z Chrzelic, ale antena jest ustawiona w tym kierunku.W tym dekoderze nie da się sprawdzić częstotliwości. Mieszkam w Szybowicach powiat prudnicki.
Chrzelice będą nadawać z końcem lipca. Ten sygnał MUX2 odbierasz pewnie z Wręczycy (k39). Do tego nadajnika masz ok. 110km

pawel1202mmx

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: pawel1202mmx »

To kawał drogi, antenę mam jakąś obrotową na strychu, nie wiem jaka to firma ale jest mocna. Ten dekoder z Neostrady ma jedną wadę nie da się nic swojego wpisać tylko co TP narzuci, Czechów to nie odbierze.

plakon

Re: Gdzie w opolskim odbieracie Wręczyca na 618.00 MHz?

Post autor: plakon »

Witam po dłuższej przerwie.
Wziąłem się wczoraj za instalację antenową i eureka. Po wymianie zasilacza w zwykłej siatkowej antenie mam bezproblemowo odbiór z Wisły + komplet czeskich. Teraz trzeba będzie obrócić antenę na Wręczycę i zobaczymy co tam słychać.
Podsumowując: Żędowice - Wisła/Skrzyczne + Czechy działają. Wręczycę potestuję jak tylko czas pozwoli.

michal_h

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: michal_h »

Coś cisza na forum w kwestii Opolskiego...a tymczasem za trochę ponad miesiąc powinien ruszyć MUX2 z Chrzelic ;) Pozdrawiam milczących forumowiczów z okolic ;)

an10ka-dx
Posty: 317
Rejestracja: 5 stycznia 2011, o 20:19
Miejscowość: opolskie
Odbiornik: LG, PHILIPS oraz inne urządzenia do testów :)
Instalacja antenowa: yagi-19elem+LNA-101
Rozgałęźnik 2xTV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne ok.93km do nadajnika

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: an10ka-dx »

Witam! Oj niejeden czas odlicza kiedy to nastąpi i siedzi cicho żeby terminu nie przesunęli.
Niektórzy już korzystają ze Skrzycznego i się cieszą DVB-T. Sam jestem ciekawy który mux2 będzie w Kędzierzynie-Koźlu lepiej odbierany z Chrzelic czy Katowic. Pozdrawiam!

michal_h

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: michal_h »

Dokładnie tak jak mówisz...póki co nie chciałbym zapeszać, ale wszystko wreszcie toczy się zgodnie z harmonogramem. Co do Opola...to dla nas...raczej i tak termin październikowy będzie najważniejszy myślę. W tej chwili odbieram oba muxy z Wisły (Leśnica k/Góry św. Anny). Po uruchomieniu przekazu z Opola.....po odwróceniu anteny w kierunku Opola raczej stracę MUX 3 z Wisły więc dla mnie terminem decydującym będzie październik..chociaż za miesiąc w ramach testów pewnie i tak sprawdzę co i jak...może nawet przy 100kW ERP dookólnej mocy dla MUX2 uda mi się złapać "plecami" anteny przy aktualnym ustawieniu. Pożyjemy, zobaczymy. Pozdrawiam.

an10ka-dx
Posty: 317
Rejestracja: 5 stycznia 2011, o 20:19
Miejscowość: opolskie
Odbiornik: LG, PHILIPS oraz inne urządzenia do testów :)
Instalacja antenowa: yagi-19elem+LNA-101
Rozgałęźnik 2xTV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne ok.93km do nadajnika

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: an10ka-dx »

Witam :!:
Przy Twojej lokalizacji i wysokości terenu (Leśnica) MUX2 masz (wg. mnie) odbiór na 99,9%. Nawet jak antenę masz na Wisłę skierowaną. A jak przy tak skierowanej antenie odbierasz teraz analogi z Chrzelic? Pewnie sygnał mocny z odbiciami. Gorzej będzie z MUX3 tylko 2,5kW.
Tutaj zacznie się zabawa taka jaka teraz jest z odbiorem MUX2 ze Skrzycznego :D
Podejrzewam,że anteny długo będą w kierunku Wisły i Katowic skierowane.
Nie wiadomo jak długo też będzie MUX3 ze Skrzycznego nadawał. Z tego co wiem to emisja testowa. Niby ma tylko 10kW ale jaki zasięg :)
Oj za miesiąc pewnie na forum opolskim i nie tylko będzie gorąco i ciekawie. Pod warunkiem,że włączą wszystkie MUX2 co planowali.
Swoją drogą myślałem, że MUX-y będą nadawane z Góry św. Anny. Mała antenka koło LCD ;)
Pozdrawiam :!:

michal_h

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: michal_h »

Właśnie kiedyś kiedy w kwestii DVB-T mogliśmy tylko marzyć i czytać komunikaty o kolejnych terminach/opóźnieniach też obiło mi się gdzieś, że miał być wykorzystany obiekt SLR Wysoka - ten obok A4...chociaż może kiedyś z czasem ruszą też "doświetlacze" małej mocy tak jak to teraz w różnych terenach polski ma miejsce w analogu. Co do analogu z Chrzelic TVP INFO jakoś tam odbieram z odbiciami, ale to w VHF-ie więc teoretycznie wzmocnienie LNA-177 jaki mam w tej chwili w antenie DIPOL'a w tym paśmie (kanał 10) ma dosyć małe wzmocnienie...ale jednak odbieram. TVP 1/2 bardzo dobrze...ale tam są w tej chwili moce rzędu 700/600kW ERP. Z polsatem gorzej...ale z odbiciami jest.

mjp

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: mjp »

michal_h pisze:...to dla nas...raczej i tak termin październikowy będzie najważniejszy myślę. W tej chwili odbieram oba muxy z Wisły (Leśnica k/Góry św. Anny). Po uruchomieniu przekazu z Opola.....po odwróceniu anteny w kierunku Opola raczej stracę MUX 3 z Wisły więc dla mnie terminem decydującym będzie październik....
Zwróć uwagę na analogowy Polsat z Rybnika, który może uniemożliwic odbiór MUX3 z Chrzelic. Dopóki go nie wyłaczą to zostaniemy przy Skrzycznem.

michal_h

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: michal_h »

Z Rybnika?Na którym kanale?MUX3 z Chrzelic ma być na k.43

michal_h

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: michal_h »

tak w ogóle mjp...może się znamy ;)?

an10ka-dx
Posty: 317
Rejestracja: 5 stycznia 2011, o 20:19
Miejscowość: opolskie
Odbiornik: LG, PHILIPS oraz inne urządzenia do testów :)
Instalacja antenowa: yagi-19elem+LNA-101
Rozgałęźnik 2xTV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne ok.93km do nadajnika

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: an10ka-dx »

Witam :!:
"mjp" ma rację. Ten MUX3 z Chrzelic to może być nieporozumienie :x
Faktycznie Polsat z Rybnika nadaje na 43 kanale. Dane nadajników:
http://www.dipol.com.pl/dane_nadajnikow ... _bib07.htm
Ale i tak jesteśmy w lepszej sytuacji niż Koledzy z Katowic i okolicy.
MUX3 Katowice/Kosztowy z mocą 2,5kW będzie walczył z Multiplex 3/Jeseník-Praděd 100kW na kanale 51. Chrzelice vs Rybnik przy kierunkowej antenie to może coś z tego będzie :lol:
ale z Pradziadem to trudno wygrać ;)
michal_h pisze:. Co do analogu z Chrzelic TVP INFO jakoś tam odbieram z odbiciami, ale to w VHF-ie więc teoretycznie wzmocnienie LNA-177 jaki mam w tej chwili w antenie DIPOL'a w tym paśmie (kanał 10) ma dosyć małe wzmocnienie...ale jednak odbieram. TVP 1/2 bardzo dobrze...ale tam są w tej chwili moce rzędu 700/600kW ERP. Z polsatem gorzej...ale z odbiciami jest.
Przy tak ustawionej antenie odbierasz TVP INFO to super :!:
Przy odbiorze MUX2 z Chelic też nie będzie u Ciebie problemu.
Co do mocy rzędu 600/700kW w tv analog to w przypadku sygnału cyfrowego moc 100kW to już jest dużo. Przeanalizuj sobie moc nadajników z Wisły analog a MUX2(1.25kW) a do nas dolatuje. Mux3 ma 10kW i odbierałem go nawet jak antenę yagi miałem w pokoju. Pozdrawiam!

michal_h

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: michal_h »

Pożyjemy, zobaczymy....tak jak mówisz 1,25 kW raczej u mnie w większości wystarcza do poprawnego odbioru.

mjp

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: mjp »

michal_h pisze:Pożyjemy, zobaczymy....tak jak mówisz 1,25 kW raczej u mnie w większości wystarcza do poprawnego odbioru.
Dobrze powiedziane "w większości". Bo do normalnego odbioru to troche mało. Dziś podczas burz gdzieś na trasie do nadajnika dało sie to odczuć. MUX2 z Chrzelic odbierzesz "tyłem" anteny albo z odbicia, a MUX3 ze Skrzycznego jest na tyle silny że jest dobrze odbierany przez 99,9% czasu.

michal_h

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: michal_h »

W tej chwili na karcie DVB-T kupionej na allegro za całe 25zł;) MUX2 Siła 20-30% Jakość ~90% po przełączeniu kanału 0,5% błędów potem od razu spada i raczej nie przerywa. MUX3 o wiele lepiej - siła ~40% jakość 100%. Odbiór przy użyciu programu ProgDVB

an10ka-dx
Posty: 317
Rejestracja: 5 stycznia 2011, o 20:19
Miejscowość: opolskie
Odbiornik: LG, PHILIPS oraz inne urządzenia do testów :)
Instalacja antenowa: yagi-19elem+LNA-101
Rozgałęźnik 2xTV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne ok.93km do nadajnika

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: an10ka-dx »


michal_h

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: michal_h »

No i od razu głośniej na forum ...http://satkurier.pl/news/67104/nowe-emi ... ogram.html

michal_h

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: michal_h »

Znaczy Opolskie czeka 2 tygodnie;)

andrzej88
Posty: 17
Rejestracja: 4 maja 2011, o 11:06
Odbiornik: LG 42LW659S/LED plus
Instalacja antenowa: DEXTA z reg. wzmoc.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Opole/Chrzelice

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: andrzej88 »

Wcześniej rusza Kłodzko/Czarna Góra (06.07.2011).
Część woj. opolskiego będzie w zasięgu.

Zablokowany