Odbiór w woj. opolskim

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: DVB-T/S »

Tylko silna kierunkowa antena pomoże. Nie chodzi tu o wzmacniacz a o zysk anteny.

an10ka-dx
Posty: 316
Rejestracja: 5 stycznia 2011, o 20:19
Miejscowość: opolskie
Odbiornik: LG, PHILIPS oraz inne urządzenia do testów :)
Instalacja antenowa: yagi-19elem+LNA-101
Rozgałęźnik 2xTV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne ok.93km do nadajnika

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: an10ka-dx »


Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: DVB-T/S »

Problem to ludzie robią kupując wyroby anteno podobne o zysku 60dB (na papierze) wielkości tostsera i mają problem z odebranie - co nie jest dziwne.

toldi
Posty: 59
Rejestracja: 30 sierpnia 2010, o 10:51
Odbiornik: Bravia
Instalacja antenowa: Telmor ASR IQ
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice, Ślęża, Wręczyca, Wysoka

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: toldi »

DVB-T/S pisze:Problem to ludzie robią kupując wyroby anteno podobne o zysku 60dB (na papierze) wielkości tostsera i mają problem z odebranie - co nie jest dziwne.
roznica miedzy innymi krajami polega na tym ze u nas trzeba cos zrobic, pozniej poprawic a nastepnie zmienic...

w niemczech odbierzesz prawie wszystko na byle antence za kilka euro... u nas mozesz wydac kilkaset zlotych na sprzet i moze sie okazac ze dalej kicha...

czemu czesi czy niemcy nie przejmuja sie ze sypia sygnalem po naszych dachach? ale my polacy zawsze musimy sie martwic o innych i odpalamy od takie tyci tyci lipne nadajniczki - tylko po co?

cala ta "cyfyzacja" jest jak tvp - napinaja sie na nowosci techniczne i na projekty a jak przychodzi co do czego to wielka kupa - okazuje sie ze specjalisci od ustaw i sprzetu byli specjalistami tylko na papierku... i znow kolko sie zatacza i mamy poslizg w czasie...

po co komu nadajniki ktore maja "zasieg" taki jak porzadna lornetka?

w cywilizowanym kraju jak cos sie uruchamia to dziala od poczatku tak jak nalezy - u nas prowizorki trwaja latami...

cale to uruchamianie dvb-t jak i zapychanie eteru byle programami aby tylko byly jest zalozne...

za rok czy dwa sie okaze ze bedziemy mieli zasieg ale i tak nie bedzie co ogladac....


ot takie male OT mi sie zrobilo

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: DVB-T/S »

Jak jest okres przejściowy to czemu nie wykorzystali kanałów 60-69?
W końcu tam docelowo też coś ma być.

Peter_CA

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: Peter_CA »

toldi pisze:czemu czesi czy niemcy nie przejmuja sie ze sypia sygnalem po naszych dachach? ale my polacy zawsze musimy sie martwic o innych i odpalamy od takie tyci tyci lipne nadajniczki - tylko po co?
Tyle, że kanały docelowe są zajmowane przez polski analog (są wyjątki) i TVP raczej nie zrobi podobnego kroku jako ČT, która ofiarowała kanał ČT 2 (który ma teraz oglądalność rzędu ułamków procenta).
toldi pisze:po co komu nadajniki ktore maja "zasieg" taki jak porzadna lornetka?
Zapytaj ludzi, którzy dzięki nim mają odbiór cyfrowej TVP :D
toldi pisze:w cywilizowanym kraju jak cos sie uruchamia to dziala od poczatku tak jak nalezy - u nas prowizorki trwaja latami...
Jeszcze dziś pamiętam, jak wyglądał odbiór w okolicach Ostrawy przy mocy 10 kW z nadajnika Hladnov (tak było przez kilka lat).

robin331

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: robin331 »

DVB-T/S pisze:Problem to ludzie robią kupując wyroby anteno podobne o zysku 60dB (na papierze) wielkości tostsera i mają problem z odebranie - co nie jest dziwne.
Jak chcesz odebrać jedną anteną dwa sygnały o skrajnie różnych mocach np. 100kW i 2,5kW z 60km?. Bez inteligentnego wzmacniacza lub rozbudowanej instalacji nie da rady. Jak by nie było to właśnie DVB-T daje możliwość odbioru nawet na wyrobach antenopodobnych, ale tylko Czechy.

rolo30
Posty: 20
Rejestracja: 23 grudnia 2010, o 17:50
Odbiornik: ferguson ARIVA hd combo
Instalacja antenowa: antena siatkowa

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: rolo30 »

potwierdzam odbiór MUX1 z nadajnika wisła/skrzyczne.tylko kanały TVP

piotreq

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: piotreq »

Witam. Odbiór w Opolu na Chabrach, 3 piętro, okna skierowane na południe.
Sprzęt: tuner usb podłączony do laptopa http://www.notonlytv.net/pl/p_lv5tdeluxe.html i antena pokojowa http://www.technisat.com/pl_PL/DIGITENN ... 352-50-87/ ustawiona na parapecie.

Po dłuższych kombinacjach udało się złapać na tym zestawie MUX3 w dość dobrej jakości - czasem delikatne piksele, ale ogólnie bardzo ładnie to wygląda. Z MUX2 nie było ogólnie żadnego problemu.

saintdf

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: saintdf »

Drodzy forumowicze.Mam pewien problem.Cyfrowka smiga jak nalezy,ale od pewnego czasu zniknal glos na TVN.Mnie nie ma w domu.Moze zona cos nacisnela,a ja jej nie moge pomoc na odleglosc.Mam Fergusona ariva combo 120.Moze Wy mi pomozecie?

Slawex

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: Slawex »

Może dźwięk na pilocie wyłączyła?Baterie może niech wyjmie.

saintdf

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: saintdf »

Na innych kanalach jest dzwiek tylko na TVN-ie nie ma.Zreszta z takimi glupimi wypowiedziami to na drzewo.

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: DVB-T/S »

E-AC3 to "coś" obsługuje?

saintdf

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: saintdf »

Gdybym ja to wiedzial.Glos byl normalnie i od paru dni sie zepsulo :(

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: DVB-T/S »

7 grudnia wydali nowy soft - proponuję go wgrać.

http://www.ferguson-digital.eu/en/downl ... 120-combo/

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

MUX1 z Wisły

Post autor: DVB-T/S »

Dziś udało mi się złapać MUX1 z Wisły. Odbiór jest mało stabilny, ale jest.
Mam 25km do Chrzelic i prawie w prostej linii dalej Wisłę - 150km ode mnie.

Obrazek

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: SAT-COM »

DVB-T/S pisze:7 grudnia wydali nowy soft - proponuję go wgrać.

http://www.ferguson-digital.eu/en/downl ... 120-combo/
Co zmieniło się na lepsze po wgraniu softu ,oprócz poprawy obsługi plików A/V i radia internetowego ?

toLL

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: toLL »

Witam,

mieszkam w okolicach Olesna, około 50-60 km od Chrzelic. Od kilku dni próbuję przejść na DVB-T. Narazie z moją starą anteną siatkową zamontowaną pod dachem.

Z MUX-2 nie mam problemów, nawet przy gorszej pogodzie poziom sygnału to min. 95%, a zazwyczaj 100%. Gorzej jest z MUX-3. Przy pełnym zachmurzeniu jakość spada do 70%, a nawet do 60%. Pojawia się duża liczba błędów i obraz momentami strasznie rwie. Postanowiłem więc zmienić antenę.

I tutaj moja prośba, co moglibyście mi polecić? Po przeczytaniu kilku wątków na różnych forach wstępna lista anten to:

ATX-91 (~90zł)
Maximum UHF-200 (~90zł)

oraz ewentualnie
Televes DAT 75 HD BOSS (~300zł)

Czy Waszym zdaniem któraś z tych anten rozwiąże moje problemy z MUX-3? Może polecicie jeszcze inne?
Czy ktoś testował już antenę Televes DAT 75 HD? Czy warta jest ona tych pieniędzy?

Czy MUX-3 w Chrzelicach już pozostanie na aktualnej mocy (2,5kW) czy też planowane jest jej zwiększenie? (wtedy nie musiałbym zmieniać anteny)

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: DVB-T/S »

MUX3 jest w okresie przejściowym i po wyłączeniu analogu zmieni kanał i moc - wtedy nie będzie najmniejszych problemów.

Ta antena za 300 zł to śmiech - a pisanie bzdur że sama dostosowuje odbiór na poszczególnych kanałach to nabijanie w butelkę. Tam pewnie jest jakieś usrednianie. Taniej by wyszło ze zrobionym na zamówienie kanałowymi tłumikami - w sumie na 2 anteny i 2 tłumiki.

Jak na siatce masz teraz "prawie" idealny odbiór to ATX91 (z najsłabszym wzmacniaczem) da radę. Możesz też brać krokodyla.

Matteo87

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: Matteo87 »

toLL pisze:Witam,

mieszkam w okolicach Olesna, około 50-60 km od Chrzelic. Od kilku dni próbuję przejść na DVB-T. Narazie z moją starą anteną siatkową zamontowaną pod dachem.

Z MUX-2 nie mam problemów, nawet przy gorszej pogodzie poziom sygnału to min. 95%, a zazwyczaj 100%. Gorzej jest z MUX-3. Przy pełnym zachmurzeniu jakość spada do 70%, a nawet do 60%. Pojawia się duża liczba błędów i obraz momentami strasznie rwie. Postanowiłem więc zmienić antenę.

I tutaj moja prośba, co moglibyście mi polecić? Po przeczytaniu kilku wątków na różnych forach wstępna lista anten to:

ATX-91 (~90zł)
Maximum UHF-200 (~90zł)

oraz ewentualnie
Televes DAT 75 HD BOSS (~300zł)

Czy Waszym zdaniem któraś z tych anten rozwiąże moje problemy z MUX-3? Może polecicie jeszcze inne?
Czy ktoś testował już antenę Televes DAT 75 HD? Czy warta jest ona tych pieniędzy?

Czy MUX-3 w Chrzelicach już pozostanie na aktualnej mocy (2,5kW) czy też planowane jest jej zwiększenie? (wtedy nie musiałbym zmieniać anteny)
Jeśli nie przerażają Cię wymiary ATX91 to bierz śmiało. Powinno wystarczyć do odbioru MUX3 MUX3 uzyska dużą moc po wyłączeniu analogu. W maju 2012 będzie MUX1 z mocą taką jak MUX2 i będą tam podstawowe kanały TVP.

Zablokowany