Odbiór w woj. opolskim

tarpan

Re: Gdzie w opolskim odbieracie Wręczyca na 618.00 MHz?

Post autor: tarpan »

Kotórz Mały, niedaleko Opola - również ciemno. Przy skanowaniu czasem zatrzymuje się na k.39, ale nic nie wskakuje. Jestem lekko rozczarowany.

terko

Re: Gdzie w opolskim odbieracie Wręczyca na 618.00 MHz?

Post autor: terko »

Krapkowice odbiór MUX 2 z Wręczycy jakość 50%, poziom 81 % odbiór stabilny, czasami troszkę tnie. :D

michal_h

Re: Gdzie w opolskim odbieracie Wręczyca na 618.00 MHz?

Post autor: michal_h »

Powiem tak...za bardzo pewien za moją antenę też nie jestem;) Stara DEXTA...po zimie trochę się jej pogniotło razem z masztem;) Jak wymienię to dam znać. Co myślicie na temat anteny TRIDIGIT np. http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/antena-telewizyjna-uh ... 41315.html ??

Pozdrawiam.

michal_h

Re: Gdzie w opolskim odbieracie Wręczyca na 618.00 MHz?

Post autor: michal_h »

No i wywaliło mi linka http://a*l*l*e*g*r*o.pl/antena-telewizyjna-uhf-44-21-69-tridigit-ze-wzm-i1581341315.html



mar753

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: mar753 »

Mam pytanie do mieszkańców Kluczborka ponieważ czekam na dekoder. Jak jest z odbiorem MUX-2 z Wręczycy nie ma żadnych problemów? I czy da się złapać skądś MUX-3 na dzień dzisiejszy (antena na dachu bloku - starej generacji)?

pablos83

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: pablos83 »

Mux 2 OK stabilnie odległość od nadajnika 115km antena zwykła siatkowa ze wzmacniaczem.
Natomiast na kanale 62 sygnał dużo lepszy, ale poziom błędów znaczny, co utrudnia oglądanie.

Czeskie mux'y wszystkie 3 po 100% zasięgu.

Pozdrawiam

rolo30
Posty: 20
Rejestracja: 23 grudnia 2010, o 17:50
Odbiornik: ferguson ARIVA hd combo
Instalacja antenowa: antena siatkowa

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: rolo30 »

witam kolego pablos83.nareszcie ktoś z mojej okolicy.



czy odbiera ktoś jakiś słowacki MUX w naszym województwie???

pablos83

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: pablos83 »

Ze Słowacji nie da rady nic odbierać, za daleko i góry zasłaniają.

"tv markiza(słowacja)" na jakim kanale to miałeś i z jakiego nadajnika??

Będę testować Wręczyce tylko jak pogoda pozwoli na przestawienie anteny.

andrzej88
Posty: 17
Rejestracja: 4 maja 2011, o 11:06
Odbiornik: LG 42LW659S/LED plus
Instalacja antenowa: DEXTA z reg. wzmoc.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Opole/Chrzelice

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: andrzej88 »

Witam
Potwierdzam odbiór MUX2 z Mikstat w Czeskiej Wsi(15km na południe od Brzegu).
W lini prostej ok. 93 km od Mikstat. Antena: Supernowa DEXTA z regulacją wzmocnienia, na wysokości 15m. Tuner: Not Only LV6TMPVR4. Odbiór bardzo dobry-pozytywne zaskoczenie!
Również czeski MUX1 z Jesenika(Praded).

andrzej88
Posty: 17
Rejestracja: 4 maja 2011, o 11:06
Odbiornik: LG 42LW659S/LED plus
Instalacja antenowa: DEXTA z reg. wzmoc.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Opole/Chrzelice

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: andrzej88 »

Godzina 8,12" - Mikstat zamilkł. Jakaś awaria?
Brak sygnału zarówno cyfrowego jak i analogowego.

andrzej88
Posty: 17
Rejestracja: 4 maja 2011, o 11:06
Odbiornik: LG 42LW659S/LED plus
Instalacja antenowa: DEXTA z reg. wzmoc.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Opole/Chrzelice

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: andrzej88 »

Godzina 13,12" przywrócono emisję !

DVBManiak

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: DVBManiak »

andrzej88 pisze:Godzina 13,12" przywrócono emisję !
Tu jest wątek o Mikstacie http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 1&start=40
I nie pisz posta pod postem. Użyj opcji edytuj. Pozdrawiam

rolo30
Posty: 20
Rejestracja: 23 grudnia 2010, o 17:50
Odbiornik: ferguson ARIVA hd combo
Instalacja antenowa: antena siatkowa

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: rolo30 »

pablos83 pisze:Ze Słowacji nie da rady nic odbierać, za daleko i góry zasłaniają.

"tv markiza(słowacja)" na jakim kanale to miałeś i z jakiego nadajnika??

Będę testować Wręczyce tylko jak pogoda pozwoli na przestawienie anteny.

tv markiza odbieram na kanale 49,to chyba jest Banská Bystrica – Suchá hora (1225 m)
vykon 400.00 kW
przy dobrej pogodzie jest nawet kolor :D

pablos83

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: pablos83 »

hmmm ja mam na 49 czasem TVP2 szczątkowy.
na 50 CT1 a na 48 Prime.

michal_h

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: michal_h »

...a w sumie dawno nikt tutaj nie pisał. Dziś postanowiłem zmienić starą, wysłużoną, zardzewiałą dexte;) na antenę DIPOLu: "Antena telewizyjna UHF Dipol 44/21-69 Tri Digit ze wzmacniaczem LNA-177 " http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A2675.htm. Miejscowość Leśnica (okolice Góry św. Anny). Muszę jeszcze wymienić kabel...bo trochę już też jest leciwy, ale pierwsze efekty wyglądają nawet ciekawie. Wisła/Skrzyczne, MUX2/3 bez problemu....komplet czeskich...i jako ciekawostka w analogu Telewizja TVT z Rybnika o której istnieniu nie miałem pojęcia nadająca z własnego nadajnika z Rybnika. Zrzut ekranu z programu DVBviewer - NTC odbieram na karcie w komputerze prezentuję tutaj: http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-05/9 ... r.jpg.html. To chyba tyle, Pozdrawiam forumowiczów;)

damian7402

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: damian7402 »

Mam pytanie .Jestem mieszkańcem Głuchołaz.Ostatnio wykonywałem próby z odbiormem z przekaźników w Chrzelicach i Ślęży. Co ciekawe do Chrzelic mam w linii prostej 31km a do Ślęży ok 100km jednak to wrocławski przekaźnik zapewnia dobry odbiór kanałów analogowych,a na opolskim ledwo co widać (zakłucenia).Antenę posiadam zwykłą Uhf z symetryzatorem.Jak to się będzie miało w lipcu do dvb-t. Logicznie powiniennem ustawić się na Chrzelice bo bliżej ale ze Ślęży mam lepszy dobiór ( tylko ta odleglość).Był bym wdzięczny za porady.

DVB-T

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: DVB-T »

Przetestujesz, będziesz widział skąd masz lepszą jakość sygnału. Być może TVP1 i TVP2 masz zakłócane przez Cerną Horę z Czech, na tych samych kanałach nadają tam MUX1 i analogowy CT1. A odległość między Cerną Horą a Chrzelicami to zaledwie 155 km, a Cerna Hora to 1300 m. n. p. m. Jeżeli moja hipoteza jest prawdziwa, to powinieneś mieć dobry Polsat z Chrzelic na kanale 57. TVP Info może być również słabsze, bo jest nadawane w polaryzacji pionowej, więc aby uzyskać najlepszy możliwy jego odbiór należy przekręcić antenę o 90 stopni, ponadto na paśmie VHF.

damian7402

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: damian7402 »

Jesli chodzi o polsat to nic nie złapałem tylko tvp2 było miernej jakości a dodam tylko że tvp2 ze śleży przy ustawionej antenie na Chrzelice było w całkiem dobrej jakości.Jeszcze brałem pod uwagę topografię terenu, ale tutaj za duzych wzniesień nie ma.Wszystko okaerze się po 31 lipca jeśli nie zawalą terminów bo podobno w tym terminie zaczyna sie nadawanie dvb-t z Chrzelic i Ślęży.

Zablokowany