DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TomW »

Też wydaje mi się, że wszystko zależy od usytuowania odbiornika w domu i ogólnych warunków odbioru. Ja też nie mam kłopotów z LG, ani nawet z budżetowym (tanim) Funai.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Re: Odp: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: kb997 »

Tu nie chodzi o usytuowanie ale o wyprowadzenie sygnału po rozdzieleniu. Odnoszę wrażenie, że u TVRuda gdyby zamienić miejscami odbiorniki (podejrzewam, że sygnał jest podzielony albo z różnych anten) to LG nie miałby żadnych problemów a inne odbiorniki nie stroiły by wcale.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TVRuda »

Sygnał jest z jednej anteny siatkowej i poprowadzony rozdzielaczem RA-2F Telkom. Sama antena wraz z kablami i zasilaczem była zmieniana w 2010 roku ale akurat nie brałem przy tym udziału. Samsung jest na dole w pokoju gdzie jest ów rozdzielacz wraz z zasilaczem a mój LG w pokoju na górze. Podejrzewam, choć mogę się mylić, że do mojego odbiornika jest dalej niż do Samsunga patrząć po długości kabla. I o ile zimą było mroźno tak Samsung doskonale odbierał k36 czeski mux a LG lekko kratkował ale źle nie było i tylko w mroźne dni k36 był odbierany. Ciekaw jestem jak będzie po włączeniu k41 w SFN Częstochowa-Katowice-Wisła. Obecnie czekam aż z Wisły ruszy MUX3 co od razu przeprogramuje odbiorniki u mnie w domu i u pozostałych ziomków z rodziny.

Hamer

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Hamer »

Ja mam podobny problem z LG LD350. Po kilku minutach od włączenia obraz zamarza, znika na 2-3 sekundy potem wszystko wraca do normy. Dzieje się to niezależnie od włączonego MUXa. Myślałem , że TV się psuje ale minął już rok chyba i nadal jest tak samo. Przyjąłem więc, że to taki urok tego egzemplarza i nie przeszkadza mi już. Może trafiłeś na egzemplarz z podobną "usterką".

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: hadam »

Moje spostrzeżenie jest takie że jest różnica w jaki sposób się przełącza kanały. Jeśli wybierze się na pilocie zmianę kanałów w górę w dół to zmieniają się szybciej, natomiast gdy wybieram za pomocą guzików numerycznych na pilocie to wtedy przez kilka sekund jest czarny ekran bo odbiornik czeka na ewentualne wprowadzenie kolejnego numeru, wystarczy nacisnąć numer kanału a potem szybko (OK).

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TVRuda »

Mój problem pojawił się po uruchomieniu SFN w MUX1 k55. Wcześniej tego nie było.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Re: Odp: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: kb997 »

Domyślałem się tego, że to po uruchomieniu SFN. Trzeba czekać aż mux3 pojdzie na kanale i mocach docelowych i wtedy regulować anteny.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TVRuda »

Ja już czekam aż odpalą z Wisły k41. Wtedy od razu przeprogramuje oba telewizory. Skoro słaby mux2 z Wisły u mnie idzie łądnie to co dopiero silny mux3. Żeby tylko nie było żadnych opóźnień. Choć nie wiadomo czy komuś będzie na rękę opóźniać start mux3.

kramek

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: kramek »

Witam wszystkich,mieszkam w dąbrowie górniczej w bloku na 11 piętrze i mam okna w stronę będzina koszelew (patrząc od strony urzedu pracy w kierunku będzina),i tu moje pytanie czy odbiorę jakiekolwiek kanały posiadając antene wewnetrzną pokojową (zabudowaną ze wzmacniaczem)? i jaką doradzilibyście zakupić ?,(szkoda że z wyjściem hdmi nie produkują takich anten do 100 zł),a jeszcze dodam że przed moim blokiem stoi blok 15 pietrowy. :?:

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: marcin6660 »

Ciekawe czy analogowe doświetlenie TVP info Kraków na kanale 42 z Katowic zostanie wyłączone wraz z Katowicami czy razem z Krakowem ??? Chociaż ewentualna emisja Mux-3 na kanale 41 chyba by kolidowała ?

misiek2000wp
Posty: 109
Rejestracja: 21 marca 2012, o 16:38
Odbiornik: Samsung UE46D6100 i LG 32LF2510
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 z aktywnym rozgałęźnikiem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Ornontowice, Pradziad

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: misiek2000wp »

To jest jeden termin - 20 maja 2013 roku. :)

tomekogg

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: tomekogg »

Raczej z Krakowem, gdyż pamiętam, że jak była konserwacja w Krakowie, to nie działał też k.42.

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: marcin6660 »

misiek2000wp pisze:To jest jeden termin - 20 maja 2013 roku. :)
Rzeczywiście ale gafa. Pomyliły mi się Katowice z Częstochową - kwiecień.

kramek

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: kramek »

Nie potraficie podac jakiegoś modelu,firmy anteny pokojowej która dobrze odbiera programy w mieszkaniu w bloku,nikt z was nie posiada czy jak?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Jarosław Bałuka »

Odbiór na antenie pokojowej to loteria dlatego nikt Ci nie doradzi, szczególnie gdy nie masz dobrych warunków odbioru i 15-piętrowy blok przed sobą. NTC jest planowana na odbiór na typowych zewnętrznych antenach telewizyjnych. Pozostaje wykonanie prób na pożyczonej antenie lub kontakt z profesjonalnym instalatorem anten, który dobierze właściwą do Twojej lokalizacji.

PS. Może uzupełnij informacjami swój profil http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=5&t=2258 jeśli oczekujesz jakiś porad co do odbioru.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: AdamP »

kramek pisze:szkoda że z wyjściem hdmi nie produkują takich anten do 100 zł)
Raczej nikt na świecie nie wymyślił (i nie wymyśli) takiej anteny (hdmi).
kramek pisze:nikt z was nie posiada czy jak?
Przy odległości 17-18km od nadajnika w dodatku w blokowisku, szanse na antenę pokojową są prawie żadne. W tych warunkach to raczej antena siatkowa (dobrze sprawdzają się w blokowiskach) z symetryzatorem.
Najlepiej, jak sugeruje p.Jarosław, zaprosić instalatora z miernikiem i anteną.

kramek

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: kramek »

AdamP pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj regulamin forum.

A właśnie że istnieje taka antena z wyjściem HDMI i nazywa się:OPTICUM HD T50 : http://www.saturn.pl/tuner-tv-opticum-hd-t50,id-286097 jednak tu userzy nie maja dużej wiedzy,co mnie bardzo dziwi bo ludzie na stronach porównywarek cenowych pisza opinie o podobnych antenach i że odbierają w mieszkaniach blokowych kanały bez problemu! no i co da sie z wyjściem hdmi zatkało nie? ,wyjście hdmi to nawet w tabletach 7 calowych jest to czemu w antenach miałoby nie być tym bardziej że taka antena jest ergonomiczna bo mniejsza niz tuner wiec nie widze problemu dodawania wyjścia HDMI w takich urzadzeniach!!!
Ostatnio zmieniony 4 marca 2013, o 11:53 przez kramek, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: marcin6660 »

Babcia mojej żony odbiera wszystkie 3 Mux-y na pokojowej w Zawierciu bez problemu !!!

kararuch

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: kararuch »

kramek pisze:A właśnie że istnieje taka antena z wyjściem HDMI i nazywa się:OPTICUM HD T50 : http://www.saturn.pl/tuner-tv-opticum-hd-t50,id-286097 jednak tu userzy nie maja dużej wiedzy,co mnie bardzo dziwi bo ludzie na stronach porównywarek cenowych pisza opinie o podobnych antenach i że odbierają w mieszkaniach blokowych kanały bez problemu! no i co da sie z wyjściem hdmi zatkało nie? ,wyjście hdmi to nawet w tabletach 7 calowych jest to czemu w antenach miałoby nie być tym bardziej że taka antena jest ergonomiczna bo mniejsza niz tuner wiec nie widze problemu dodawania wyjścia HDMI w takich urzadzeniach!!!
Kolego podajesz link do tunera a mówisz o antenie.
Zatyka userów poziom twojej wiedzy, którą czerpiesz z porównywarek cenowych :D
Ostatnio zmieniony 4 marca 2013, o 12:50 przez kararuch, łącznie zmieniany 1 raz.

kramek

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: kramek »

bo pisałem wyraźnie w pierwszym poście że chodzi mi o antene pokojową (zabudowaną ze wzmacniaczem),pozatym w większości sklepach i na allegro pisze że to jest antena pokojowa ze wzmacniaczem czyli tuner jak kto woli nazywać...

Zablokowany