DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: AdamP »

kararuch, proszę popraw ten cytat, bo ta "genialna" wypowiedź należy do kramek a nie do mnie ;) Poza tym zgadzam się z Tobą - takich "rewelacji" jeszcze nie czytałem ;)


kramek, jeśli wg. Ciebie antena pokojowa i tuner to to samo, to masz spore kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem :shock: Przeczytaj w jakiejkolwiek encyklopedii wyjaśnienie hasła "antena" a potem hasła "tuner TV", może wtedy coś zrozumiesz.

kramek

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: kramek »

a co o tej myślicie ? : h t t p ://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych] /pokojowa-antena-dvb-t-full-hd-mocna-38-dbi-w-wa-i2997332147.html

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: adac »

@kramek:
Jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć o antenach pokojowych to przeczytaj te działy:
http://www.forum.emitel.pl/viewtopic.ph ... 95#p151695,
http://www.forum.emitel.pl/viewtopic.ph ... 53#p158453
Będą tam też przykłady anten. Obydwa napisane przez userów, więc nie wiem czy to prawda :mrgreen:

I jeszcze raz post od Moderatora: " NTC jest planowana na odbiór na typowych zewnętrznych antenach telewizyjnych."

rozwiązanie pośrednie to montaż anteny na balkonie jeżeli mieszkasz wysoko i masz kierunek.
Do odbioru zazwyczaj potrzebny jest zestaw: antena i tuner (STB) , taki jak ten Opticum HD T50, albo telewizor z dvb-t (również w komplecie z anteną).
Ale do końca ja też się nie znam.

kramek

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: kramek »

No i co z tego że:,,NTC jest planowana na odbiór na typowych zewnętrznych antenach telewizyjnych.'',jak na takich pokojowych też ludzie odbierają bez problemów bez tych dużych złomowatych anten zewnętrznych i w dodatku jest coraz wiecej takich nowoczesnych małych anten pokojowych na rynku,dzieki za linki...

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: marcin6660 »

Daj już spokój z tą antena pokojową. U każdego są inne warunki odbioru i nieporównywalne. Próbuj jak ci się uda to dobrze a jak nie to pomyśl o zewnętrznej. Nikt ci nie zagwarantuje poprawnego odbioru na antenie pokojowej. Jak pisałem wcześniej dwa domy obok odbiera na pokojowej 3 Mux-y polskie i chyba 2 czeskie.

tomekogg

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: tomekogg »

'Nowoczesna antena pokojowa'
To jest chwyt marketingowy. Antena pokojowa to zwykle 2 druty i wzmacniacz ze śmieszną obudową całość.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Re: Odp: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: kb997 »

@up
Darujcie sobie biedni userzy :D próbę pomocy temu znawcy tematu. Szkoda bitów, wszak alledrogo i inne ceneo są skarbnicą wiedzy większą niż my maluczcy. Nowoczesna antena pokojowa jest lepsza niż wszystkie yagi, ATX-y, tridigity, które nadają się tylko na złom "bo niektórzy odbierają na pokojowych".

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: kuku1234 »

kramek pisze:No i co z tego że:,,NTC jest planowana na odbiór na typowych zewnętrznych antenach telewizyjnych.'',jak na takich pokojowych też ludzie odbierają bez problemów bez tych dużych złomowatych anten zewnętrznych i w dodatku jest coraz wiecej takich nowoczesnych małych anten pokojowych na rynku,dzieki za linki...
<facepalm> Też mam takiego sąsiada mądrego co ty, co to sobie kupił ten cud techniki za 1xx zł, a potem siedział godzinami na balkonie z hasłem "poprawiyło się co ?". Ten gorolski fachowiec z podstawówki zapewne mieszka na Mydlicach zatem okna ma na zachód jak nie płn.-zach., a nadajnik na południe. Także teraz możecie oceniać czy 11 piętro jest argumentem wystarczającym do zbawienia czy nie :P.

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TomW »

kb997 pisze:Nowoczesna antena pokojowa jest lepsza niż wszystkie yagi, ATX-y, tridigity, które nadają się tylko na złom "bo niektórzy odbierają na pokojowych".
Świetny i celny komentarz. Może ta ironia komuś coś w głowie rozjaśni. Ja dorzucę, że z anteną pokojową (jaka by nie była), to zawsze loteria. Sam używam pokojową na razie i akurat los jest dla mnie łaskawy. U mnie to nie zasługa dobrej anteny pokojowej, ale dobrej lokalzacji. W odwodzie i tak mam zewnętrzną, gdyby kiedyś była potrzebna.

kramek

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: kramek »

To nie mozecie polecic jakiegoś dobrego modelu czy jakiejś firmy ?

tomekogg

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: tomekogg »

Kolego, idź do sklepu najbliższego, powiedz panu sprzedawcy gdzie mieszkasz i on ci doradzi najlepszą antenę dla twojej lokalizacji. Nie ma czegoś takiego jak dobra antena. Bo w jednym miejscu antena może odbierać znakomicie, a w innym miejscu ta sama antena może nic nie odebrać.

A pan ze sklepu zna teren i się orientuje, czy antena pokojowa się nadaje, czy nie.

Ja bym kupił taką, jeśli miałbym kupować pokojową, ale pokojowej bym nie kupił, bo nic bym u siebie na niej nie złapał:
http://www.hitelektro.pl/pokojowa-anten ... aczem.html

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: marcin6660 »

Tylko czasami ci sprzedawcy fachowcy są tak ciemni ze przedszkolak ma więcej pojęcia. Ich fachowość sprowadza się do obsługi z wielkim trudem kasy fiskalnej. Kiedyś byłem reklamować tuner DVB-T Cabletech który dawał zero oznak życia. Sprawdzenie (włączenie do gniazdka by stwierdzić że "umarł") trwało godzinę. Dziadek całe życie pracował w zakładach bewełnianych a teraz handluje tunerami i ma punkt n o czym nie ma zupełnie zielonego pojęcia tylko tyle co wyczytał pewnie z ulotek !!!

kramek

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: kramek »

to wiem że zalezy od lokalizacji ale mi chodzi o to zeby ta antena sie nie psuła nie wystepowały jakies usterki,pracowała stabilnie itd. dlatego sie was pytam,tomekogg chodzi mi raczej o zabudowaną antene a nie ze szkieletem czy wystającymi drutami np.: http://www.hitelektro.pl/antena-dvb-t-p ... -1948.html też ma dobre wzmocnienie-36 DB

zenit
Posty: 47
Rejestracja: 11 października 2011, o 19:39
Instalacja antenowa: Ant. LOG 2-69 ustawiona na NE; wzmacniacz APL-103 10-14dB; przewód Televes, 20m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice*Kosztowy*

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: zenit »

Mam pytanie do osób siedzących w temacie, czy w związku z wyłączeniem analogu na Skrzycznem i uruchomieniem MUX3 na k41 można się spodziewać przejścia z k51 na k41 w Kosztowach?

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: AdamP »

kramek pisze: chodzi mi raczej o zabudowaną antene a nie ze szkieletem czy wystającymi drutami
To co zaproponował Ci tomekogg, to normalna antena ze wzmacniaczem - w razie awarii wzmacniacza można go wymienić. Te ładne pudełeczka o które pytasz są najczęściej nierozbieralne i w razie awarii są do kosza. Specjaliści od anten, którzy mieli możliwość (siłowego) rozebrania i obejżenia "wnętrzności" twierdzą, że nie nazwaliby tych wynalazków antenami. Jeśli już upierasz się przy antenie pokojowej, to przetestuj to co zaproponował tomekogg. Jeśli nie będzie na niej odbioru, to na tych pudełeczkach tym bardziej.

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TomW »

Mam właśnie takie brzydactwo i działa idealnie. Potwierdzam tu słowa przedmówcy. Miałem też kiedys z ciekawości kilka pożyczonych "ładnych" anten pokojowych. Mimo dobrej lokalizacj miałem na nich problem z odbiorem. Mówię o popularnych, obudowanych tzw. "mydelniczkach".

kramek

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: kramek »

e tam duzo ludzi ma takie anteny i sobie chwali...

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: AdamP »

W takim razie kup tę, która najbardziej Ci się podoba (będzie najlepiej wyglądać w pokoju) i po sprawie. Najlepiej podłączaną kablem USB 2.0 (szybszy przesył sygnału).

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: kuku1234 »

...i d*py nam nie zawracaj skoro wiesz lepiej nawet od administratora, który ten sygnał nadaje, amen.

kramek

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: kramek »

myślałem że mi poradzicie jaki model zakupić takiej anteny ale widze że tu tylko czas trace na necie jest wiecej opini o tych antenach pokojowych zabudowanych m.innymi na ceneo itd... a wy to tylko te staroswieckie anteny doradzacie...

Zablokowany