DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: poxipol »

Identyczny przypadek masz w postach kol.menelki

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 63#p203763

Awatar użytkownika
Iveck
Posty: 34
Rejestracja: 22 listopada 2012, o 12:34
Miejscowość: RRS
Instalacja antenowa: UHF Dipol 19/21-60, UHF Dipol 19/21-48, VHF Magura ATZ-5/5-12
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: Iveck »

Kolego poxipol przytoczony przez Ciebie przypadek jest podobny, nie identyczny (tym bardziej, że nie wiemy jak sprawa się zakończyła).

Kolego twmichal - też się nad takimi przyczynami zastanawiałem, z pominięciem tablicy LED, bo takowej nie ma w promieniu 1,5 km. Najbliższa lampa uliczna jest około 30 m od anteny, ale jakoś mi się nie wydaje, żeby ona była przyczyną.

W przytoczonym przez Kolegę poxipol poście jest wspomniane o elektronicznym liczniku prądowym do taryf nocnych, ale z tego co wiem to taryfa zmienia się w godzinach 22:00 - 6:00, u mnie sygnał ustaje około godziny 20:00, a wraca o 7:00, zresztą trudno sobie wyobrazić żeby taki licznik zakłócał - w końcu takie urządzenie powinno mieć jakiś certyfikat, skoro zakładają je fachowcy z energetyki.

W sumie, to nie mam pomysłów. Może coś zakłóca "po drodze" z nadajnika? Nie koniecznie blisko odbiornika. Co myślicie?

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: K63 »

A możesz sprawdzić jak wygląda to u sąsiadów ?

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: poxipol »

Ciężko jednoznacznie określić przyczynę.
Np.nie sądzę żeby żeby współczynnik ochrony malał ze względu na synchronizację ramek gappfilerów .
Może ktoś korzystać z przesyłania obrazu z kamer z obiektu chronionego,lub coś podobnego.
Sam raz sobie stworzyłem tego typu zakłócenia ponieważ korzystam z pasma tensometrycznego do przesyłania danych w paśmie 800 MHz,a przyczyną był dosłownie odcinek 40 cm kabla.
Są to oczywiście rozważania czysto teoretyczne.
Co do tego licznika energii,to miałem na uwadze urządzenia grzewcze - elektryczne ogrzewanie podłogowe.

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: twmichal »

A po co komuś ogrzewanie podłogowe latem? Jeśli to jakieś urządzenie grzewcze - to klimatyzator lub pompa ciepła.

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: poxipol »

Sprawdz datę wspomnianych postów

Awatar użytkownika
Iveck
Posty: 34
Rejestracja: 22 listopada 2012, o 12:34
Miejscowość: RRS
Instalacja antenowa: UHF Dipol 19/21-60, UHF Dipol 19/21-48, VHF Magura ATZ-5/5-12
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: Iveck »

Koledzy mam nowość: dzisiaj od rana mam całkowity brak sygnału MUXa 3 (kanał 50) - co parę minut wskaźnik siły sygnału skaczę na 2- 3 sekundy do 100% i zanika, jakość cały czas 0%. Natomiast kanały 23 i 45 śmigają bez zarzutu: siła: 100%, jakość 100%.

Kolego K63 jeden sąsiad nie zmieniał pozycji anteny na czas remontu i ma ustawioną na SG, a drugi sąsiad [właściwie to sąsiadka :) ] ma ustawioną siatkę na Marcinkę i z tego co wspominała, "czasem zanikają jej programy TVP", ale ona na to "nie zwraca dużej uwagi".

Kolego poxipol blisko mojej lokalizacji nie ma żadnych chronionych obiektów, sklepy też są w większej odległości i to w dodatku w innym kierunku. Czysto teoretycznie możemy rozmawiać o wspomnianych wcześniej przeze mnie nadajnikach LTE, bądź też WiFi (zarówno 2,4 GHz jak i 5 GHz) - są skierowane prosto w moją lokalizację - ale przecież to całkiem inne pasma.

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: poxipol »

Pomijają zakłócenia wszelkiej maści,możesz być pod wpływem jednym z 14 SFN-ów (K 50) w Małopolsce.
Problem ten jest ogólnie znany i dotyczy wielu rejonów.

Awatar użytkownika
Iveck
Posty: 34
Rejestracja: 22 listopada 2012, o 12:34
Miejscowość: RRS
Instalacja antenowa: UHF Dipol 19/21-60, UHF Dipol 19/21-48, VHF Magura ATZ-5/5-12
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: Iveck »

Niestety Koledzy. Nabieram przekonania, że coś lokalnie zakłóca mi sygnał MUX3 (nie sądzę żeby były to SFN'y). Co najlepsze - zauważyłem, że zakłócenia występują od poniedziałku do soboty - w niedziele jakość sygnału wynosi 100%, a obraz w TV jest idealny. Pogodziłem się już z takim odbiorem z Marcinki, już niedługo może ruszą z pełną parą z Suchej Góry.

kroczek12
Posty: 260
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:12
Miejscowość: Grybów
Odbiornik: Samsung QLED QE65Q67RAT
Instalacja antenowa: Televes DAT 75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Gorlice/Maślana Góra

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: kroczek12 »

Z Suchej Góry wszystko już działa z pełną parą, więc z stamtąd na nic lepszego już bym nie liczył.

Awatar użytkownika
Iveck
Posty: 34
Rejestracja: 22 listopada 2012, o 12:34
Miejscowość: RRS
Instalacja antenowa: UHF Dipol 19/21-60, UHF Dipol 19/21-48, VHF Magura ATZ-5/5-12
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: Iveck »

No i nie liczę :D
Odbiór z Suchej Góry mam zadowalający (siła: 98% , jakość: 100%).

herman77
Posty: 3
Rejestracja: 28 maja 2014, o 18:03

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: herman77 »

I oczywiście po zapowiedzianej konserwacji do godz 14 MUX 2 padł :x
[....]




[od Admina: Wycięto obraźliwe komentarze]

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: K63 »

Potwierdzam brak mux-1 i 2 w Limanowej. Jest nośna na poziomie 45-50 dBuV, ale całkowity brak jakości. Powtórzyła się sytuacja ze stycznia br. Wówczas także były problemy po konserwacji.

Marcin 11
Posty: 36
Rejestracja: 23 lipca 2010, o 17:22
Miejscowość: Stary Wiśnicz
Odbiornik: Panasonic Plazma/Wiwa HD50/Panasonic LED/
Instalacja antenowa: Antena pasywna Dipol 28/5-12/21-60 DVBT (H/V)/,rozdzielnik na 2 telewizory.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica/Kraków

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: Marcin 11 »

Witam. To jakaś Paranoja co się dzieje po konserwacji nadajnika w Tarnowie.. Tutaj u mnie w Starym Wiśniczu nie ma mux2, chociaż antena siatkowa skierowana jest na chorągwice. Tyłem anteny odbierałem tez mux1 z Tarnowa na 45 kanale- tego kanału też teraz nie ma. Co do Mux2 to wiem ,że jest to wina SFN a go odbierałem b. dobrze. Panowie z emitela naprawcie to, jak nie dziś to jutro. Ja mam satelite, ale teściowa jest pokrzywdzona bo nie ma MUX 2. Mux 1 i 3 odbiera z Krakowa B. dobrze

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: K63 »

K63 pisze:Potwierdzam brak mux-1 i 2 w Limanowej. Jest nośna na poziomie 45-50 dBuV, ale całkowity brak jakości.
Przed kilkudziesięcioma minutami powrócił odbiór na k.23 i 45.

Awatar użytkownika
marek70
Posty: 47
Rejestracja: 29 stycznia 2011, o 22:51
Odbiornik: Bravia ex401, canva t710
Instalacja antenowa: biquad DIY
Nadajnik - obiekt nadawczy: G. św. Marcina

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: marek70 »

Witam. U mnie od wczoraj wieczorem jest problem z k.45. Poziom i jakość sygnału 0 i 0. Pozostałe kanały z G. Św. Marcina 100/100. Nic nie ma o konserwacji więc o co chodzi? Czy u Was też jest taki jednokanałowy zanik sygnału?

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: K63 »

Wczoraj była przerwa konserwacyjna na Przehybie, która także nadaje mux-1 na k.45. Może nie zestroili jeszcze SFN.

sharp
Posty: 8
Rejestracja: 17 lutego 2016, o 14:00
Odbiornik: Sharp TV z wbudowanym tunerem
Instalacja antenowa: Siatka z symetryzatorem małostratnym 21-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: sharp »

Mam problem z odbiorem kanału 26 na którym nadawany jest TVP Rzeszów- bardzo mi na nim zależy. Na jednej antenie pokombinowałem trochę przekręcając siatkę tak na na pół polaryzacja H i na pół V. Jednak odbiera tym sposobem kanał 26 tylko przy dobrej pogodzie. Pozostałe kanały z Tarnowa bez zmian, dobrze działają. Czy macie jakiś sprawdzony sposób na stabilny odbiór kanału 26 z Tarnowa na symetryzatorze małostratnym wraz z resztą mux-ów z tego otóż nadajnika.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: K63 »

Podaj orientacyjne miejsce odbioru.

sharp
Posty: 8
Rejestracja: 17 lutego 2016, o 14:00
Odbiornik: Sharp TV z wbudowanym tunerem
Instalacja antenowa: Siatka z symetryzatorem małostratnym 21-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: sharp »

Północna część powiatu tarnowskiego.

Zablokowany