DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

wirtualna

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: wirtualna »

Znów wracam :( - Radomyśl W i okolice. Brak sygnału. Jeszcze we wtorek było OK, a po tej burzy (w sumie nas ominęła) rano już tylko brak sygnału i sporadycznie MUX1 słabej jakości...

qrzy
Posty: 214
Rejestracja: 24 grudnia 2011, o 13:33
Odbiornik: SDRplay, Nesdr mini 2, Dual Dab 4, Samsung 32"
Instalacja antenowa: Discone # 3-el UKF # Ant.Logarytm. # Yagi UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Krzemionki, Wieża Ciśnień

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: qrzy »

Zdecydowanie jest to problem z instalacją antenową. Pewnie masz wzmacniacz w antenie, który nie wytrzymał wysokiego impulsu spowodowanego pobliskim wyładowaniem i się spalił.

wirtualna

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: wirtualna »

Muszę to tym moim "majstrom" :lol: powiedzieć. Ja się nie tykam bo się na tym nie znam, chciałam tylko "skonsultować". Dzięki :)

deka90

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: deka90 »

Witam serdecznie!

Mam pytanie a tak naprawde ciekawostke.. I prosilbym o udzielenie jakies sensownej odpowiedzi:)
A wiec: jakis czas temu przenioslem sie do Tarnowa, wczesniej odbieralem wszystkie kanaly bez wiekszego problemu z miejscowosci Blonie k. Zglobic, czyli jakies 15 km od centrum Tarnowa a teraz na ul Legionow w tarnowie lapie mi doslownie 7 kanalow.. I szczerze powiedziawszy nie mam pojecia jak to mozliwe! Dekoder polsatu HD-1000. Jakies propozycje?

edit/ Pisownia!

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: twmichal »

Czy przestawiałeś kanały?
Skoro odbierasz 7 kanałów to pewnie masz MUX-1 (lub MUX-3) Możliwe że w swoim dawnym miejscu zamieszkania odbierałeś sygnały z innych nadajników (Przechyba, Chorągwica, Św. Krzyż) a teraz sygnały z nich są w tym miejscu za słabe.
A sygnał MUX-1 (MUX-3) odbierałeś pewnie z tego samego nadajnika co teraz.

deka90

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: deka90 »

Przestawiales kanaly? Tzn?

No byc moze, ale co dziwne, rodzice mieszkaja powiedzmy 2km dalej, I tam odbiera wszystko na tzw widelcu, jakas rada co moge zrobic zeby odbierac ich wiecej?

edit/ Pisownia!

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: belzebiusz »

Koledze chodziło o uruchomienie automatycznego wyszukiwania kanałów.

deka90

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: deka90 »

A no to jasne ze tak, kilka razu, probowalem w roznych miejscach dawac antene I za kazdym razem te 7 kanalow..

edit/ Pisownia!

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: twmichal »

Na jakim kanale/częstotliwości odbierasz ten MUX? Jakie masz teraz kanały?
To będzie jakaś wskazówka.
Jakiej używasz anteny i jak wygląda najbliższe otoczenie? Dużo bloków, drzew, ruch samochodowy? A może masz jakieś silne zakłócenia stąd odbierasz akurat tylko jeden MUX.

Możesz też sprawdzić odbiór pzy wyłączonym komputerze, routerze itp.

DonCorrado

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: DonCorrado »

U mnie nadal jaja. UStawilem kiedys antene, przykercilem na maxa zeby ani drgnela, po kilku dniach oczywiscie pixele jak nie wiem. no jaja nie telewizja

edit/ Pisownia!

deka90

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: deka90 »

Wracając do tematu po krótkiej przerwie, odpowiadam na pytanie :
Jeśli chodzi o kanały które teraz odbieram to są to :
TVP1HD , TVP2, TVP INFO RZESZÓW, ESKA TV, TTV, POLO TV, ATM ROZRYWKA.
Antena to kupiona w tamtym roku firmy "SKYMASTER" - dokładnie taka : Antena Skymaster 3608 DVB-T FULL HD 44 dB. (Po wpisaniu w google, napewno ukaże sie jej obrazek.)

Natomiast jeżeli chodzi o otoczenie, fakt, jest tu dużo bloków - wkoncu to centrum miasta, ale co najciekawsze, patrząc przez okno, w prawo - w tamta tez strone staram sie kierowac antene - jest to kierunek w strone góry św marcina. ruch samochodowy dość ograniczony bo to nie jest blok przy głównej drodze - wiec raczej to wplywu nie ma. a co do odbioru przy innych urzadzeniach - to nie ma znaczenia czy jest cos powlączane czy też nie - zawsze jest tak samo..

Jakies pomysły? :( meczy mnie już ten brak kanałów..

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: belzebiusz »

"FULL HD 44 dB" - jak coś się tak nazywa i tak wygląda, i ma taki hiper wzmacniacz to się nie dziw, że są problemy.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: K63 »

Parę lat temu znajomy kupił identyczną w Lidlu i nie mam o niej najlepszego zdania. Odbiór analogu z oddalonego ok. 2 km przemiennika był gorszy, niż na jakiejś starej ruskiej antenie pokojowej bez wzmacniacza. Tego typu anteny pokojowe mają dobra opinię na tym forum. Ewentualnie spróbuj z biquadem.

deka90

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: deka90 »

hm.. czyli problem lezy w antenie ? a jest wogole szansa ze kupie jeszcze taka antene pokojowa ? i gdzie tego wogole szukac ?

Dziwi mnie to bo tak jak mowie - okolo 13 km od Tarnowa na tej antenie sciagalem wszystkie dostepne kanaly lacznie z tymi z polsatowskiego dekoderu - typu comedy central itd.


edit. co najciekawsze - pobawilem sie troche i sprobowalem ja w innym miejscu polozyc - na zakładce "sprawdzanie sygnału" na kanale 50 - mam 80% moc i okolo 75% jakość, ale.. przy wyszukiwaniu kanałów - nie znajduje nic :o

edit/ Pisownia!

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: K63 »

Wszystko zależy od lokalnych warunków odbioru. To, ze ta antena odbierała dobrze w jednym miejscu nie znaczy, ze tak samo będzie w innym - nawet bliżej nadajnika. Nie znam dekodera Polsatu, ale być może 75% jakości, to dla niego za mało, aby coś zaprogramował. Zważ jeszcze na to, ze Tv mobilna nadaje w polaryzacji pionowej (V), a ogólnodostępne mux-y NTC w polaryzacji poziomej (H). Co prawda anteny zewnętrzne w wypadku mocnego sygnału, czasami mogą odbierać obydwie polaryzacje, bez względu na ustawienie. Ale jak to jest w wypadku TEGO WYNALAZKU - trudno powiedzieć.
K63 pisze:Tego typu anteny pokojowe
można spokojnie kupic w niektórych specjalistycznych sklepach lub w sieci.

katie

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: katie »

mniej więcej od czwartku nie odbierają mi kanały z MUX2, reszta w porządku, ktoś wie może co mogło się stać? żeby było zabawniej mieszkam w pobliżu Góry Marcina...

qrzy
Posty: 214
Rejestracja: 24 grudnia 2011, o 13:33
Odbiornik: SDRplay, Nesdr mini 2, Dual Dab 4, Samsung 32"
Instalacja antenowa: Discone # 3-el UKF # Ant.Logarytm. # Yagi UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Krzemionki, Wieża Ciśnień

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: qrzy »

Spróbuj zresetować odbiornik.

i tak przy okazji, uzupełnij swój profil.

katie

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: katie »

resetowałam tzn. wyszukiwałam kanały od początku i nic to nie dało. nr kanału na mux2 też się nie zmieniał.

na karcie telewizyjnej wszystkie programy działają. w takim razie to antena nie odbiera mux2?

dickinson

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: dickinson »

Witam. Ja też mam problem z MUX2. Od jakiegoś czasu prawie nie da się go oglądać. MUX1 i 3 w porządku.

Bartt

Re: DVB-T z RTON TARNÓW G. ŚW. MARCINA

Post autor: Bartt »

@dickinson
Masz odbiór w trudnych warunkach, czy też przestrzeń w kierunku nadajnika jest wolna od przeszkód :?: Pytam dlatego, że w przypadku trudniejszych warunków propagacja fal z dolnego pasma UHF (k23-mux-2) jest zupełnie inna niż z górnego (k45 i 50 - mux-1 i 3). Trzeba wtedy szukać kompromisowego miejsca w którym działają wszystkie mux-y. Dodatkowo sama antena nie pomaga w odbiorze kanałów z dolnego pasma bo tego typu anteny są strojone na max wzmocnienia dla górnego UHF. Pewnie lepiej sprawdziłaby się tutaj zwykła antena siatkowa (oczywiście na początek też bez wzmacniacza).

Zablokowany