Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

janek 77

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: janek 77 »

Szukasz hybrydy a ITE1935 to tylko DVB-T.

AVerTV Volar Black HD (A850)? czy AVerMedia AVerTV Hybrid Volar HD (H830)?
1 to staroć do DVB-T Linux wspierany
2 hybryda Linux częściowy.
chip pewnie jakiś Conexant Polaris.

ATI Theater HD 750 w Not Only TV Hybrid LV5HD w porządku tak jak WinFast DTV Dongle H czy Gigabyte U800. Podobne urządzenia na Conexant albo NXP

WinFast Dongle H ma obsługe Linux.
Jest jeszcze hybryda Winfast Dongle H Plus. nie testowałem ale powinien być podobny do AVerMedia AVerTV Hybrid Volar HD (H830)

I Pinnacle 340e tez dobra hybryda, choć często pada, więc kupić na gwarancji

Tunery nie dekoduja nic sprzętowo.
Jeśłi wybierzesz kodek, który to umożliwia to GPU to zrobi.
Jeśli masz leciwego laptopa to tylko procesor.
2Ghz wystarczy. SD nawet mniej

Sprzętowo to STB.

athame

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: athame »

No to jeszcze ostatnia kwestia:

Do boju stają: Gigabyte U8300 vs WinFast Dongle H

Słyszałem opinie, że bardzo się grzeją, co uniemożliwia kilkugodzinne oglądanie. Czy to prawda? Jeśli jest z tym problem, to które urządzenie wypada tu lepiej? Czy ten WinFast ma jakieś dokuczliwe wady? Jak sprawuje się HDTV w tych modelach?

Czy w hybrydach DVB-T jest gorsze niż w dedykowanych tylko tej technologii urządzeniach???

Kusi mnie też ten NOT Only TV LV5HD Hybrid. Czy słusznie?

Interesują mnie też tunery z wyższej półki cenowej. Zarówno DVB-T jak i hybrydy. Czy mają jakąś przewagę nad tymi za 150-200 zł?

janek 77

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: janek 77 »

A konkretnie to jakie za 150-200zł?
Generalnie hybrydy kosztują powyżej 100zł.
Hybrydy to starsze chipy a więc mniej czułe od ITE9135. Ale najczęściej porównywalne do starych AF9015 i 9035.
Jeśli warunki odbioru są dobre i jest dobra do warunków antena to nie ma problemów. Nie ma znaczenia SD czy HD. Natomiast stary laptop ma znaczenie bo HD albo grafika albo procek 2GHz.

Jak się grzeja to oznaka problemu i trzeba reklamację złożyć.
U mnie się nie grzały. Jak Pinnacle 340e się grzał to padł.
Soft od Gigabyte jest kipeski. Ale chyba Gigabyte umożliwia zgrywanie ze żródeł zewnętrznych. WInfadt Dongle H PLUS też
athame pisze:Jak sprawuje się HDTV w tych modelach?
Tuner nic nei ma do rzeczy tylko twój laptop. :D
NOT Only TV LV5HD Hybrid. Taki sam jak każdy z wymienionych.
Normalne wejście antenowe. Total Media.
To co ci się podoba bedzie dobre

athame

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: athame »

To może jeszcze inaczej.

Zamiast hybrydy mógłbym wziąć osobno tuner do Analogu i osobno do DVB-T?
Oba muszą być na USB i przynajmniej ten drugi (a najlepiej oba) musi współpracować z Linux (niekoniecznie out-of-the-box, bo będzie używany przez osobę która to i owo umie w linuksie - pisze m.in. moduły jądra). Ogranicza mnie cena ok. 400 zł. Oczywiście ta opcja musi być sensownie uzasadniona np. lepszym odbiorem DVB-T. Jakie zestawienie byłoby dobre? Czy może w takiej cenie to nie będzie specjalnie różniło się od hybrydy?

Michaelbond

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: Michaelbond »

athame

Czy mógłbyś jakims przystępnym językiem wyjasnić o co Tobie chodzi z tymi hybradami? I właściwie do czego Tobie będzie potrzebny tuner analogowy? No chyba, że masz kablówkę, to jeszcze rozumiem. I do czego chcesz wykorzystać linux? Tylko nie pisz o jądrach tylko wyjasnij łopatologicznie. :mrgreen:

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: @GUTEK@ »

Wiesz, nie każdy musi chcieć używać "jedynego słusznego" systemu. Linux ma wiele zalet, których próżno szukać w Win.
Jak kolega woli Linuxa od Win to chwała mu za to.

Michaelbond

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: Michaelbond »

ale co ma zamiar z tym tunerem USB robić w przypadku DVBT? Bo w satelitarnych tunerach stacjonarnych to wiem?

athame

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: athame »

Michaelbond pisze:athame

Czy mógłbyś jakims przystępnym językiem wyjasnić o co Tobie chodzi z tymi hybradami? I właściwie do czego Tobie będzie potrzebny tuner analogowy? No chyba, że masz kablówkę, to jeszcze rozumiem.
Tuner analogowy potrzebny własnie do kablówki. DVB-T to jedyna opcja (poza satelitą) na telewizję na działce (jest dobry zasięg, za to jedynie DVB-T; nie ma tam żadnej kablówki, ani nawet internetu - chyba że 2G na telefonie).

Michaelbond

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: Michaelbond »

ok. Rozumiem teraz, że w kompie masz postawionego linuksa i dlatego szukasz tuner który współpracuje z tym systemem.

athame

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: athame »

Michaelbond pisze:ok. Rozumiem teraz, że w kompie masz postawionego linuksa i dlatego szukasz tuner który współpracuje z tym systemem.
Mam, ale to bez znaczenia, bo będzie użytkowany głównie przez moją mamę, która ma Windę. Poza tym już wszystko działa pod Linux, choć niektóre tunery wymagają "gimnastyki", więc to żadne kryterium.

Aktualne jest za to pytanie czy lepiej osobno analog i dvb-t, czy jednak hybrydę?

janek 77

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: janek 77 »

Przy tych cenach to nie ma powodu abyś nie miał kilku tunerów.
Nic specjalnego nie zyskujesz czego nie moznaby uzyskać z 1 hybrydowego. Dobra antena i będzie grało.
Ale jeśli potrzebujesz aby więcej niż 1 osoba używała to 2 potrzebne. Jeśli tylko będzie używała 1 osoba to hybryda.

Juz pisałem na linux DVB-T Not Only TV LV5T Deluxe.
Jeśli ITE9135 chodzi na Linux to wybrać ten chip. MT461 lub WandTV

Hybryda
te wymienione NOT Only TV LV5HD, Gigabyte U800, Leadtek Dongle H

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: @GUTEK@ »

athame pisze:Aktualne jest za to pytanie czy lepiej osobno analog i dvb-t, czy jednak hybrydę?
Wg mnie bierz jakąś hybrydę jeśli potrzebujesz też analog. Nie ma sensu się babrać w dwa oddzielne tunery.
Zapłacisz praktycznie podwójnie, a analogowy i tak niedługo będzie bez użyteczny, bo nawet ta kablówka w końcu przejdzie na cyfre.

open

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: open »

Czy ktoś spotkał się z dekoderem DVB-T z analogowymi wyjściami audio 5.1?

Mam stary odtwarzacz divx Bellwooda, do tego podpięte komputerowe głośniki 5.1 i w filmach jako tako się to sprawdza ale chciałbym go wymienić na tuner DVB-T z odtwarzaczem i wbudowanym dekoderem 5.1. Niestety nie spotkałem się z takim, a ceny i wielkość amplitunerów z wbudowanymi dekoderami DTS / DD trochę mi przeszkadzają.... :?

athame

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: athame »

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Zdecydowałem się na WandTV (podobno oryginał z ITE9135, a inne to jego gorsze kopie). I czy na pewno nie ma lepszych opcji, nawet jeśli nie ta półka cenowa? Może jeszcze jako drugi wezmę NotOnlyTV LV5HD (lub Dongle'a H jeśli się do niego przekonam). Na razie pilniejszy jest jednak tylko ten do DVB-T.

A czy ten LV5HD może pracować 24/7 bez przegrzewania się? Rozumiem, że z tunerów wartych uwagi, tylko on i WandTV mają normalne wejście antenowe i nie wymagają przejściówek, czy może jeszcze jakieś inne (byle nie przestarzałe).

vilkendor

Dekoder + antena za 250zł

Post autor: vilkendor »

Witam. Chciałbym kupić tuner dvb-t i dobrą antenę pokojową(wewnętrzną). Na zestaw mam 250zł. Mieszkam w Olsztynie. Jeden nadajnik nadaje z mocą 100kW(mux2), drugi tylko 2,5kW(mux3), odległość od nadajnika wynosi ok. 10km. Chiałbym to kupić w sklepie, więc odpada allegro. Co polecacie z tych sklepów:komputronik.pl, elektro-land.pl i euro.com.pl? Przydatna byłaby funkcja PVR(pendrive lub karta pamięci), jakiś odtwarzacz multimedialny z mkv, moze jakies radio. Powinien posiadać też hdmi i eurozłacze.

Co powiecie na Not Only TV STB LV6TBOX HD v2 + antena CABLETECH ANT0518

maxelm2

42LG6000 SCARLET-wybór dekodera.

Post autor: maxelm2 »

Dzień Dobry.

Telewizor: 42LG6000 Scarlet
Lokalizacja:Police
Nadajnik:Kołowo Szczecin.

Mam problem z wybraniem dekodera dla tego telewizora.
Mam chyba 3 możliwości ale jestem zielony.
Ma slota PCMIA ma wejście USB oraz miał naklejkę DVB. nO I taki chyba zwykły dekoder zewnętrzny.

Za Pomoc Bardzo dziękuję

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: @GUTEK@ »

Pod USB nawet jeśli ten Twój TV obsługuje taką możliwość to nic Ci nie da, bo i tak dekodowaniem musiałby się zając procesor w telewizorze.
Slot CI owszem jeśli moduł transkodujący z MPEG4 na MPEG2 będzie współpracował z tym telewizorem. Z tym że wady są takie że wtedy nie będą Ci działać kanały HD oraz dźwięk E-AC3. Więc to nie jest przyszłościowe rozwiązanie.
Dodatkowy tuner - chyba najlepsze rozwiązanie, kupisz zgodny z naszym DVB-T i będziesz miał spokój na parę lat. + dodatkowe możliwości jakie takie tunery posiadają.

darecky

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: darecky »

Co lepiej wybrac do laptopa? Tuner na USB czy taki zwykły zewnętrzny i podłączyc przez HDMI? (i wtedy pomyślec tez o jakimś monitorze za jakiś czas)

loleklolek

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: loleklolek »

Jak do laptopa i tylko do laptopa, to lepiej USB. A w ogóle, to w laptopach chyba nie za często dają wejścia hdmi, tj. te porty działają jako wyjścia tylko. Musiałbyś się najpierw upewnić.

darecky

Re: Odbiorniki DVB-T - jaki kupić?

Post autor: darecky »

Ehh :/ To nie dobrze. Mam asusa k53sv. i tak sobie pomyślałem że w sumie wolałbym trochę dopłacić i mieć zewnętrzny sprzęt. Myślalem że nie będzie problemu.
Być moze w wakacje mi sie przyda do normalnego, starego tv 21 cali (zawsze lepiej niz na 15 calach)

Zablokowany