DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

bolosr

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: bolosr »

sluuurp pisze:Nie ma, to jak odbiór bezpośredni z anteny. Takie wynalazki, że jest w kablu, to nie będę pisał dalej...

Pewnie administracja już coś kombinuje.

oj tam oj tam :)
jest dobrze na dekoderze N dzial super :)

Awatar użytkownika
sluuurp
Posty: 209
Rejestracja: 28 października 2010, o 13:07
Odbiornik: TV Samsung UE46D6500, ARIVA 250, N-BOX ITI-2850ST z DVB-T
Instalacja antenowa: Wzmacniacz AB011 Terra
Antena Opticum AX1000+
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo/Helpterberg

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: sluuurp »

No wiesz super, a super, nie masz porównania. Jak ja widzę jaki obraz (sygnał) wychodzi prosto z maszyny w telewizji, to szok, a co dochodzi do naszych domów, to też szok, tylko w odwrotną stronę.

Ale O.K my na to wpływu nie mamy, ale nie mniej jednak ja wolę odbiór via sat, czy naziemna cyfra, niż z kabla.

El Prezesso
Posty: 145
Rejestracja: 16 listopada 2009, o 17:52
Odbiornik: TV LG 42LM620S
Instalacja antenowa: Fuba DAT903 Combo LTE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Koszalin/Gołogóra

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: El Prezesso »

Gołogóra już nadaje.
Odbiór w Koszalinie idealny 100/100 nawet na antenie powieszonej 2,5 m nad ziemią.
Jak odbiór w innych częsciach regionu?

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: bogdanzieba »

100 kW to musi "siać". Gratulacje dla Emitela, że w sobotę "tyrają", jeszcze Łodź i "fajrant".

acer
Posty: 18
Rejestracja: 10 maja 2012, o 19:32
Odbiornik: Panasonic TX-L32C3E
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Piła-Rusinowo

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: acer »

110 km na południe od Gołogóry odbieram sygnał MUX-1 k.44

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: bogdanzieba »

No to już prawie cała Polska CYFROWA. Mogliby w tym roku analogi wyłączyć i przystąpić do uruchamiania MUX-3.

El Prezesso
Posty: 145
Rejestracja: 16 listopada 2009, o 17:52
Odbiornik: TV LG 42LM620S
Instalacja antenowa: Fuba DAT903 Combo LTE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Koszalin/Gołogóra

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: El Prezesso »

Jednak są z Gołogórą problemy - Słupsk.
Dzwonił do mnie znajomy z tego miasta co mieszka i tam i w Ustce. W Słupsku ma tego pecha, że mieszka w częsci "nieodbieralnej" (Punisher wie jaka to część miasta). Tam ma Mux1 na 50% a mux2 na 70%. Idzie to oglądać, ale są przycięcia cio jakiś czas. Natomiast w Ustce - Mux1 - 30% Mux2 - 50% (siła).
Pytał co ma zrobić, żeby odbierać DVB-T. Może jego problem polega na tym, że ma w Ustce tą samą antenę co ja (Telmor ASR 860).

loker

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: loker »

A ja u mojej cioci anteną z mojego podpisu nie mogłem złapać nic cyfrowego... Problem zapewne w tym, że to II-gie piętro, a czy na Sławoborze czy na Gołogórę antena patrzy na sąsiedni blok (a testowałem na balkonie).

Potwierdzam odbiór DVB-T z Telewizji Kablowej Koszalin. Co ciekawe: ciocia ma kablówkę analogową, ale przypadkowo odkryłem, że jeden z telewizorów ma wbudowany dekoder DVB-C, bo kilka programów odkodowanych cyfrowych można oglądać. Natomiast tuner DVB-T łapie MUX-2 + niektóre programy zdublowane jako UnkownCanel01 itp... przy podłączeniu kabla tylko do tunera była pikseloza - sygnał totalnie niestabilny - od 38% do 85%... Ale z tunera można wyprowadzić kabelek do telewizora, by dalej analogową kablówkę łapać - teraz jest 100%, czasem mniej obraz stabilny (EPG nie). Mam nadzieję, że w związku z włączeniem MUX-1 z Gołogóry dadzą go w TKK.

bolosr

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: bolosr »

maja dodac tylko ciekaw jestem kiedy jutro ich zatakuje z pytaniem moze sie dowiem co i jak :)

telewizorek

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: telewizorek »

Sygnał z nadajnika z Koszalina , kanał 44 odebrałem w Bydgoszczy.Przez godzine albo dluzej można było oglądać ;) Przez jakiś czas zastanawiałem się czy to sygnał z nadajnika w Szczecinie ale na 44 kanale z tego kierunku tylko Koszalin.
Obrazek

kriswas

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: kriswas »

Pytanie mam do @dardian,
za tydzień w sobotę przymierzam się do zainstalowania u teściowej na Bałtyckiej pod starego Soniaka CRT tunera DVB-T Wiwa HD-50. Czy jesteś w stanie Ty lub ktoś z tej okolicy odpowiedzieć na następujące pytania:
1. Czy w gniazdku kablówki jest sygnał DVB-T? Jeżeli jest to odpada montowanie anteny zewnętrznej :D
2. Czy na Bałtyckiej w związku z uruchomieniem nadajnika o mocy 100kW wystarczy antenka pokojowa, by niezależnie korzystać z nadajnika?

I pytanie do kogoś z Szymanowskiego, budynek w połowie długości ulicy, szwagier ma kablówkę, ale chce bym mu też zainstalował Wiwa HD-50, ze względu na możliwość odtwarzania filmów przez USB, bo stary LCD Samsung niewiele potrafi dać z siebie, a nawet USB swojego nie posiada. Pytanie: może ktoś też wykorzystuje taką konfigurację - dostarcza sygnał kablówki z gniazdka rozdzielony na dwa, jeden do gniazda antenowego LCD Samsunga dla kanałów z kablówki, i drugi, do tunera DVB-T podłączonego pod gniazdo Scart/Euro(lub HDMI) tego samego telewizora LCD Samsunga, aby mieć DVB-T z tunera i np. filmy z pendrive'a. Trochę to skomplikowane, ale może ktoś ma podobną instalację.

dardian

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: dardian »

Witaj,
Jeśli Twoja teściowa ma gniazdko kablówki to na kanałach 11 i 12 ma oba MUX'y. Może się również zdarzyć sytuacja jaka jest umnie że ma tylko gniazdo AZARTU i tu nie odberzesz niczego poza kodowaną telewizją mobilną na 42k. Co do antent wewnętrznej to walczyłem z tym dobry rok. Robiłem nawet samodzielnie magiczne bi-quady i quadosy. Nic nie odebrałem. Ja mam okna na sławoborze i tylko naprawdę dobra antena za oknem pozwala na stabilny odbór. Być może jeśli teściowa mieszka na wyższym piętrze sytuacja może być inne widziałem na wysokości 2 -go piętra małe antenki typu DEXTA co może sugerować dobry odbiór na parterze jest bardzo trudno. To nie jest najlepsza lokalizacja w Koszalinie.
Pozdrawiam i mam nadzieję że pomogłem i nie za późno odpisuję.

kriswas

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: kriswas »

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Rozumiem, że trzeba będzie się zaopatrzyć w "siatkę" dla testów :( , bo chyba pozostało jej tylko gniazdo Azart, niestety. Będę bawił się w sobotę.

dardian

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: dardian »

siatka w tej lokoalizacji faktycznie nieźle się spisuje choć na dłuższą mete może się okazać irytująca. Chodzi o sąsiedztwo dość ruchliwej drogi. Mocny wzmacnaiacz lubi się wzbudzać od starych diesli i wszelkiego rodzaju pierdziawko-skuterków.

tomyx

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: tomyx »

Witam, mieszkam w Koszalinie na Modrzejewskiej, kupiłem dekoder ferguson T65, i podłączyłem go do gniazdka gdzie analogowo odbierałem 1,2,polsat,tvn, tvp info i mój problem polega na tym iż nie mogę znaleść żadnego kanału a jak już coś znajdzie to wyskakuje komunikat że te kanały są zablokowane. Wiecie może gdzie leży problem i jak mogę go rozwiązać?

GREGORY007

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: GREGORY007 »

@ tomyx

Witam.
Najprawdopodobniej instalacja zbiorcza tzw. AZART, ma filtry na wymienione kanały TV.
Powinieneś skontaktować się z zarządcą budynku (sp. mieszkaniowa, lub wspólnota),
żeby się upewnić (może w najbliższym czasie będą "coś robić").
Jeżeli nie, to pozostanie Tobie zainstalowanie własnej anteny.
To co odbierasz jako "kanały zablokowane", to pewnie paczka programów TV Mobilnej.

Undisclosed

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: Undisclosed »

Wiadomo na jaki czas będzie wyłączony nadajnik w Gołogórze? Nie ma od rana ani radia, DVB-T ani analogowych kanałów.

Rublik

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: Rublik »

Gołogóra miała konserwację od 9:00 do 15:00.

Wiking

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: Wiking »

Kanał 23, z którego będzie prowadzona emisja MUX-3 dla województwa pomorskiego został już skoordynowany z Niemcami. :)

El Prezesso
Posty: 145
Rejestracja: 16 listopada 2009, o 17:52
Odbiornik: TV LG 42LM620S
Instalacja antenowa: Fuba DAT903 Combo LTE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Koszalin/Gołogóra

Re: DVB-T z RTCN KOSZALIN GOŁOGÓRA

Post autor: El Prezesso »

Został też skoordynowany kanał 60 dla MUX3 (ZachPom) w SFN z Białogard/Sławoborze i Koszalin/Góra Chełmska. Nie ogarniam cyferek w wykazie na stronie niemieckeij także może ktoś wie w jakim kierunku będzie tłumiony sygnał z Gołogóry, najpewniej na wschód, ale czy w Koszalinie będzie odbiór z Gołogóry i g. Chełmskiej? Pytam bo obecnie mam anteny ustawione na Gołogórę i nie uśmiecha mi się dokładać kolejne na inną lokalizację.

Zablokowany