DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: giaur500 »

Ja tam nie zauważyłem żadnych problemów z odbiorem. Ustawcie dobrze anteny i będzie ok.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: qwerty »

Antenę od tunera USB mam dobrze ustawioną. Radio FM bez problemów odbiera z krynic (jakbym nie ustawił) gdyż mam bezpośrednią widzialność masztu. Multipleks 2 - problemy z odbiorem (jakość 0-10%).

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: giaur500 »

To moze znaczyc tylko tyle ze twoja antena jest zła i nie działa na tej częstotliwości albo nie jest jednak dobrze ustawiona.

Radiem nie ma co się sugerować. DVBViewer pokazuje mi jakość 60% na takiej antenie jak pokazywałem, ale dla MUX3 też pokazuje 60% więc nie traktowałbym tego jako wiarygodną wartość - bo póki co, zawsze pokazuje 60%. SplashLite z kolei pokazuje siłę 100% jakość 0% więc też bzdury.

p-b
Posty: 282
Rejestracja: 9 października 2010, o 22:26

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: p-b »

;)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2012, o 22:52 przez p-b, łącznie zmieniany 1 raz.

tomc1o

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: tomc1o »

jakby sie cos tam sie poprawilo i mozna bylo ogladac normalnie mux 2 z domowej anteny w bialymstoku to dajcie znac

realm

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: realm »

Z tym SFN jest więcej problemów niż pożytku. Trzeba czekać, regularna emisja się jeszcze nie rozpoczęła. Jeżeli miałby być SFN to również MUX 3 z Krynic, a dlaczego nie?

halasik1

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: halasik1 »

ja tam odbieram z krynic a mam prawie 100 km do nadajnika

michael_1234
Posty: 28
Rejestracja: 7 lipca 2011, o 23:10
Odbiornik: TV Samsung, TV Sharp, TV Philips, Signal HD 507
Instalacja antenowa: UHF Dipol 17/21-60 Tri-Digit MINI, LNA-177 + zasilacz, na poddaszu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: michael_1234 »

Byłem dziś w sklepie i z tego co mówił sprzedawca to sporo osób narzeka właśnie na odbiór mux-3 poza Białymstokiem. Mają albo słaby sygnał albo nie mają go wcale. Natomiast mux-2 działa bez zarzutu. Sam mam problemy z odbiorem mux-3 (poziom sygnału 51%), pojawiają się zakłócenia. Mux-2 działa bez problemów (poziom sygnału 84%).

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: qwerty »

Tak, tylko problem dotyczy odbioru multipleksu 2 w Białymstoku.

michael_1234
Posty: 28
Rejestracja: 7 lipca 2011, o 23:10
Odbiornik: TV Samsung, TV Sharp, TV Philips, Signal HD 507
Instalacja antenowa: UHF Dipol 17/21-60 Tri-Digit MINI, LNA-177 + zasilacz, na poddaszu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: michael_1234 »

Przepraszam za poprzedni post, pomyliłem tematy.
To może w takim razie coś w Białymstoku zakłóca sygnał mux-3 na obszar poza miastem. I odwrotnie zakłóca sygnał mux-2 na obszar w mieście. Specjalistą nie jestem, to tylko moje domysły.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ppc1976
Posty: 8
Rejestracja: 23 lipca 2011, o 22:14
Odbiornik: Wiwa HD-90, Wiwa HD-50,
NotOnlyTV USB LV5T Deluxe
Instalacja antenowa: Biquad na zewnątrz 10 piętra wieżowca...
Nadajnik - obiekt nadawczy: Cieszyńska, Krynice

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: ppc1976 »

Witam
Opisze moje wrażenia związane z odbiorem mux-ów w Białymstoku.
Sprzęt:
- laptop Toshiba,
- tuner USB DVB-T Not Only TV LV5TDelux,
- antena z zestawu Not Only - czyli kilka cm pręta z magnesem.
Miejsce odbioru:
- Al. Solidarności - 10 piętro,
- bezpośrednia widoczność na Cieszyńską - (odległość ok. 2 km.)
- widoczność na Krynice z okien po drugiej stronie mieszkania.
Odbiór MUX-3 na antence dołączonej do zestawu (znajdowała się przy laptopie i pod warunkiem że była w położeniu horyzontalnym) - idealny i bezproblemowy.
Odbiór MUX-2 w takim położeniu antenki - nie znajdował sygnału.
Zacząłem kombinować z przedłużeniem i ustawieniem antenki w pokoju ale bliżej okna (różne położenia) - wynik: odbiór MUX-3 dalej idealny, MUX-2 programy zostały znalezione ale poziom sygnału skakał tak że przez chwile odbiór był ok a za chwile nie było sygnału...
Postanowiłem zainstalować antenkę na zewnątrz - jako że blok jest "ocieplony" blachą, więc antenkę przyczepiłem do niej magnesem w pozycji horyzontalnej, a do mieszkania poprowadziłem przewód do tunera.
Wynik:
- MUX-3 odbiór w dalszym ciągu idealny, zero zacięć (Splash Lite - siła sygnału 55%, jakość - 100% i odchyłów nie zauważam),
- MUX-2 odbiór zrobił się również idealny, zero zacięć (Splash Lite - siła sygnału 55%, jakość - 100% i również odchyłów nie zauważam).
Wydaje mi się że podstawa to znalezienie odpowiedniego miejsca dla anteny i oczywiście dobrej anteny dla tych wszystkich którzy nie mają takich dobrych warunków do odbioru jak ja.
Pozdr

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: giaur500 »

Powiem wam co zakłóca sygnał, po prostu jak jesteście w środku miasta, a jeszcze dodatkowo na niższym piętrze to się nie dziwcie - po drodze jest tyle przeszkód, że może być czasem problemem znalezienie miejsta, w którym sygnał będzie wystarczająco dobry.

I potrzebna jest niestety antena, a nie kawałek dipola skręcony ze starego drutu, lub antenka na magnesie dołączona do tunera.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: qwerty »

To weź wytłumacz dlaczego multipleks 3 bez problemu odbiera? Przecież fale radiowe też mają po drodze przeszkody. Akurat mieszkam na 6 piętrze - jeden z wyższych bloków w mojej okolicy (do RTCN Białystok / Krynice nic nie przysłania) i sygnał nie odbiera rewelacyjnie.

michael_1234
Posty: 28
Rejestracja: 7 lipca 2011, o 23:10
Odbiornik: TV Samsung, TV Sharp, TV Philips, Signal HD 507
Instalacja antenowa: UHF Dipol 17/21-60 Tri-Digit MINI, LNA-177 + zasilacz, na poddaszu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: michael_1234 »

Może mają za słabe nadajniki, żeby pokryć zasięgiem obszar jaki przewidywali.

mar14

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: mar14 »

mar14 pisze:witam.
mam problem z odbiorem dvbt z Białegostoku. mieszkam w okolicach wysokiego mazowieckiego. siła sygnału z obu nadajników (mux3 i mux2) jest na jakieś 90%, ale jakość sygnału jest słaba (cały ekran tv jest różowy i tylko na samej górze widać śnieżący obraz). czy może ktoś wytłumaczyć w czym problem, i czy da się jakoś to naprawić??
za pomoc z góry dziękuje.
pozdrawiam.

ps. do nie dawna z mux3 nie było problem, wysoka siła i jakość sygnału i jakoś od 18 wszystko się zmieniło :(
ponownie proszę o pomoc, nie rozumiem dlaczego przy tak dużej sile sygnału jego jakość uniemożliwia oglądanie:(

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: Jarosław Bałuka »

Prawdopodobnie masz przesterowany odbiornik zbyt silnym sygnałem lub wzmacniacz antenowy wariuje. Napisz coś o swoim zestawie odbiorczym i tunerze.

PS: Uzupełnij http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=5&t=2258

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: qwerty »

Panie Jarosławie. Może jakiś komentarz dotyczący problemów w odbiorze multipleksu 2 na terenie Białegostoku? Będą prowadzone jakieś prace poprawiające sygnał?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: Jarosław Bałuka »

Nie widzę tu problemów z odbiorem MUX2 dla tych, którzy korzystają z anten zewnętrznych, a przypominam - dla takich warunków odbioru są planowane zasięgi.
MUX3 nadaje z centrum miasta niewielką mocą, MUX2 nadaje z RTCN-u z dużą mocą. Wiadomo, że jak ktoś mieszka blisko SLR Białystok / Centrum to i na przysłowiowym gwoździu odbierze MUX3, ale do odbioru MUX2 powinien zastosować antenę zewnętrzną. Podsumowując, nie widzę tu żadnego problemu z odbiorem, a jedynie problem z stosowanymi antenami.

daruncio1

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: daruncio1 »

czy tv puls nadaje monofonicznie?

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: DVB-T z RTCN BIAŁYSTOK KRYNICE

Post autor: giaur500 »

Przekaz stereo. A czy nie jest to mono->stereo (2 kanały takie same) to możesz się przysłuchać.

Zablokowany