DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA (Arch.)

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: kupon »

[quote="piotr'ek"
Co do odbioru DVB-T to ja wszystko analogowe z Krakowa oglądam albo z 10-cioma odbiciami, albo ze śniegiem, ale w odbiorze DVB-T jakoś to specjalnie nie przeszkadza.[/quote]
Ciekawe jak w DVB-T obiawiają Ci się te odbicia lub śnieg. :lol:

piotr'ek

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: piotr'ek »

Napisałem "Co do odbioru DVB-T to ja wszystko analogowe...". Widocznie powinienem napisać "W kontekście odbioru DVB-T to ja wszystko analogowe...". Wtedy by było bardziej zrozumiałe.

abusutor
Posty: 52
Rejestracja: 15 kwietnia 2009, o 21:04

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: abusutor »

Chory kraj. Wprowadzają cyfrówkę a nie mogą zrobić dookólnego nadawania wokół chorągwicy, żeby ci co mieszkają na południe też mogli oglądać.

varicap

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: varicap »

abusutor pisze:Chory kraj. Wprowadzają cyfrówkę a nie mogą zrobić dookólnego nadawania wokół chorągwicy, żeby ci co mieszkają na południe też mogli oglądać.
Zrobić to by mogli.
Ale zważywszy obecną sytuację, wcale się nie dziwię Emitelowi że ostrożnie podchodzi do inwestycji.
Na kanale 25 dookólnie nadawać nie może bo na południe są przemienniki małej mocy na kanale 25 w górach a poza tym trzeba by to uzgadniać ze Słowakami.
Trzeba by spytać wogóle UKE (jest tam formularz udzielenia informacji publicznej z któego nie raz korzystałem) o daty ważnosci wydanych pozwoleń testowych DVB-T dla wszytskich stacji obecnie działających.
Byśmy wiedzieli co nas czeka.
Za dwa dni koniec miesiąca i już wiadomo ze wtedy też kończą się niektóre pozwolenia.
Nie wiem czy czasem nie wszystkie wobec "terminu uruchomienia komercyjnego".
Prezes UKE przytomnie zapowiedziała, że dalszych pozwoleń dla MPEG-2 nie wyda ale dla MPEG-4 i owszem.
A i tak robi to pewnie z ciężkim sercem i tylko w trosce o dotychczasowych odbiorców bo tak po prawdzie to nie należy już wydawać żadnych pozwoleń testowych bo wszystko przetestowano.
Jednak aby nie robić czarnej dziury (do czego może właśnie dążą nadawcy prywatni rękoma TVP), chce Ona wydac dalsze testowe pozwolenia.
Problem w tym czy KTOŚ o nie zawnioskuje.
Dotychczas wnioskowała TVP lub POT.
POT już chyba nie nadaje nigdzie a TVP może złośliwie nie wypełnić wniosku i nikt im w brzuch pozwolenia nie wciśnie.
Wobec tego wcale realne jest zamilknięcie nadajników DVB-T od nowego miesiąca.
No chyba że sam Emitel złoży wniosek.
Może to zrobić i nan pewno pozwolenie by szybko otrzymał na wszystkie wnioskowane stacje (te czynne i na pewno także nowe gdyby byly we wniosku).
vari

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: Jarosław Bałuka »

varicap pisze: Problem w tym czy KTOŚ o nie zawnioskuje.
Dotychczas wnioskowała TVP lub POT.
O pozwolenia radiowe dotychczas wnioskował Emitel i POT, korzystając z możliwości prowadzenia emisji eksperymentalnych.
varicap pisze:
Wobec tego wcale realne jest zamilknięcie nadajników DVB-T od nowego miesiąca.
No chyba że sam Emitel złoży wniosek.
Może to zrobić i nan pewno pozwolenie by szybko otrzymał na wszystkie wnioskowane stacje (te czynne i na pewno także nowe gdyby byly we wniosku).
vari
Obecnie wspomniana możliwość przestaje mieć uzasadnienie. Emisje eksperymentalne kończą swój żywot, mają je zastąpić emisje docelowe/komercyjne czy jak je nazwać - zgodnie z harmonogramem KRRiT. Pytanie jak do tego podejdzie Urząd i Rada... czy opcja 'eksperymentalne' będzie jeszcze mogła istnieć przez jakiś czas.

varicap

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: varicap »

Jarosław Bałuka pisze: Obecnie wspomniana możliwość przestaje mieć uzasadnienie. Emisje eksperymentalne kończą swój żywot, mają je zastąpić emisje docelowe/komercyjne czy jak je nazwać - zgodnie z harmonogramem KRRiT. Pytanie jak do tego podejdzie Urząd i Rada... czy opcja 'eksperymentalne' będzie jeszcze mogła istnieć przez jakiś czas.
Ale to "podchodzenie" może potrwać jakiś czas.
Czyli co ? Wyłączacie nadajniki 30 września jeśli urzędy "nie zdążą" wydac stosownych decyzji ?
vari

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: Jarosław Bałuka »

Tak, zgodnie z obowiązującymi przepisami nie możemy nadawać bez aktualnych decyzji administracyjnych.
Wszystko wskazuje na to, że nadchodząca środa będzie dniem decydującm. Oby nie 'sądnym' dla cyfrówki.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: RAPIOTR »

Tą całą krajowa radę ciemnogodu 4RP powinno sie już dawno rozgonić... .Dwa urzędy UKE i Rada nie mogą się porozumieć w sprawie oczywistych decyzji.A dodatkowo śmieszy i dziwi fakt ,że obsada tych instytucji jest z politycznego nadania tych samych panów (promotorów 4RP :lol: ) . Widocznie panowie i Panie nie potrafią już ze sobą rozmawiać konstruktywnie o potrzebach naszego rynku. Rozwiązanie wydaje się jedno.Zlikwidować Radę i zmienić kierownictwo UKE.

I do tego dochodzi jeszcze nowa strategia TVP i jej satelitarne podboje..... Bajzel na całym froncie 8-) .A ja już powycinałem systemy antenowe z kanałowymi zwrotnicami na Śrem i Poznań Piątkowo wychodząc z założenia ,że już sygnał analogowy mi sie nie przyda :? :shock:.Nie wspomninam już o wydanych euro na 3 lcd z DVB-T mpeg4....

Do możnych Panów z Telewizji Publicznej mam pytanie: Czy do każdego posiadanego w domu telewizora z mpeg4 mam teraz ciągnąc kabel od anteny satelitarnej i dokupić tunerki DVB-S2?? :lol: by oglądać ich platforme ,czy może jednak ktoś pójdzie po rozum do głowy i wreszcie ruszy stały przekaz naziemny w DVB-T mpeg4.??. Oczywiście cieszę się ,że satelitarny przekaz został uruchomiony i odbieram go również bez problemu na CTECH HD-5000,ale czy rezygnacja teraz z DVB-T jest naprawdę rozsądnym posunięciem??.

spn

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: spn »

Dla spełniania formalności: 1 października zamilkł multipleks DVB-T z RTCN Kraków/Chorągwica. :(

Awatar użytkownika
gorki
Posty: 234
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:26
Odbiornik: Samsung 40cali
Instalacja antenowa: Antena własnej konstrukcji.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN CHORAGWICA

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: gorki »

Z glebokim smutkiem zawiadamiamy ze dnia 1 pazdziernika zmarl nasz nieodzalowany dvb-t. pograzeni w zalobie widzowie :(

spn

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: spn »

gorki pisze:Z glebokim smutkiem zawiadamiamy ze dnia 1 pazdziernika zmarl nasz nieodzalowany dvb-t. pograzeni w zalobie widzowie :(
A żebyś wiedział :( Cieszyłem się z DVB-T bo co prawda ma w domu N, ale częściej korzystam z tv przy którym jest C+. Dzięki DVB-T miałem całkiem fajny TVN SD w 16/9 a teraz kicha. TVP naprawdę "rozpieszcza" swoich widzów. Najpierw za free TVP HD z Astry w jakości lepszej niż w N, a teraz blokowanie cyfryzacji.

piotr2802

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: piotr2802 »

Potwierdzam na kanale 25 z Chorągwicy ciemno :(

To SKANDAL !!! Tysiące osób w Małpolsce nabyło telewizory i tunery z DVB-T mpg4 a teraz sygnał wyłączyli. A wszystko dlatego że nie mogli się dogadać tam na górze, trwają przepychanki na stanowiskach w TVP i my uczciwi odbiorcy na tym cierpimy.

Szczegóły:

http://satkurier.pl/news/49728/koniec-t ... kowie.html

spn

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: spn »

piotr2802 pisze:Potwierdzam na kanale 25 z Chorągwicy ciemno :(

To SKANDAL !!! Tysiące osób w Małpolsce nabyło telewizory i tunery z DVB-T mpg4 a teraz sygnał wyłączyli. A wszystko dlatego że nie mogli się dogadać tam na górze, trwają przepychanki na stanowiskach w TVP i my uczciwi odbiorcy na tym cierpimy.

Szczegóły:

http://satkurier.pl/news/49728/koniec-t ... kowie.html
Ja niestety nadal nie rozumiem. W tym przypadku nie rozumiem postępowania pani prezes UKE. Czy chce powtórzyć błędy KRRiT, która zamiast mnożyć nadajniki cyfrowe jakiś czas temu jeden z nich oddała TV Puls? Teraz "dzięki" UKE Kraków został bez DVB-T. To jest chore.

varicap

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: varicap »

spn pisze: Ja niestety nadal nie rozumiem. W tym przypadku nie rozumiem postępowania pani prezes UKE. Czy chce powtórzyć błędy KRRiT, która zamiast mnożyć nadajniki cyfrowe jakiś czas temu jeden z nich oddała TV Puls? Teraz "dzięki" UKE Kraków został bez DVB-T. To jest chore.
To zrozum.

Nie może wydać pozwolenia komuś kto nie wnioskuje o nie.
Emitel JUŻ wnioskowac nie może bo nie jest nadawcą w trozumieniu ustawy o RTV a czas testów się skończył bowiem ROZDANO koncesje dla DVB- komercyjnego.
Streżyńska ma związanie ręce.
vari

andyg

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: andyg »

A TVP, Polsat i TVN nie mają zamiaru wnioskować bo to nie ich interes. I mamy błędne koło.

Awatar użytkownika
gorki
Posty: 234
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:26
Odbiornik: Samsung 40cali
Instalacja antenowa: Antena własnej konstrukcji.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN CHORAGWICA

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: gorki »

Panie Jaroslawie zdaje sobie sprawe ze pozwolenie jest istotne,ale pytanie czy w miare szybko da sie wskrzesic cyfrowke w Krakowie. :x

zbikac238

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: zbikac238 »

Ma to i swoje zalety własnie miałem nacisnąć opcje kup teraz karty dvb-t do tuner - nie nacisne zostanie mi w kieszonce 200.
Miałem kupić do sypialni tv nie kupie bo lubie jakość obrazu z NTC.
A tak wogóle kolejny raz poczułem sie jak w afryce, ale nie tej z urlopów w egipcie: plaża palmy - właczam rano tv a tu czarny.
pozdrawiam najmodrzejszych którzy zasiadją na najwyzszych stołkach.
piotr2802 pisze:Potwierdzam na kanale 25 z Chorągwicy ciemno :(

To SKANDAL !!! Tysiące osób w Małpolsce nabyło telewizory i tunery z DVB-T mpg4 a teraz sygnał wyłączyli. A wszystko dlatego że nie mogli się dogadać tam na górze, trwają przepychanki na stanowiskach w TVP i my uczciwi odbiorcy na tym cierpimy.

Szczegóły:

http://satkurier.pl/news/49728/koniec-t ... kowie.html

marwika

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: marwika »

piotr2802 pisze:Potwierdzam na kanale 25 z Chorągwicy ciemno :(

To SKANDAL !!! Tysiące osób w Małpolsce nabyło telewizory i tunery z DVB-T mpg4 a teraz sygnał wyłączyli. A wszystko dlatego że nie mogli się dogadać tam na górze, trwają przepychanki na stanowiskach w TVP i my uczciwi odbiorcy na tym cierpimy.
Szczegóły:
http://satkurier.pl/news/49728/koniec-t ... kowie.html

To do kogo mam pójść o odszkodowanie za kupiony "bubel" w postaci TV z MPEG4 ? :evil:

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: Puma »

To do kogo mam pójść o odszkodowanie za kupiony "bubel" w postaci TV z MPEG4 ?
Kupiłaś na własne ryzyko ten 'bubel', dotychczas była emisja testowa.

D4r3k

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: D4r3k »

Więc czekamy na pierwszy proces UE vs Polska za nie dotrzymanie terminu wyłaczenia analogu do 2015 roku. Ludziksa to kupa czasu, trza odpuścić, nic z tego nie będzie dopóki ich batem nie postraszą, a nie postraszą ich żadnym batem, przykłąd polskich stoczni, niby UE kategorycznie miała poddać polaskie stocznie w upadłość a już nowy przetarg się szykuje, co jak co ale Polska negocjatorów ma niezłych, negocjują idealnie jak uratować swoje dupy:).

Zablokowany