DVB-T z RTON ZAKOPANE GUBAŁÓWKA

Bcaa

Re: DVB-T z RTON ZAKOPANE GUBAŁÓWKA

Post autor: Bcaa »

a.d. pisze:
Bcaa pisze: Raz na jakiś czas obraz mi sie przytnie , czym może być to spowodowane???.Na antenie kierunkowej działo się to samo.
Problemy z SFN u mnie na 61 kanale(Przehyba) dzieje sie dokladnie tosamo.
Co oznacza SFN ???
Obniżyłem antenę o metr w dół i sygnał się poprawił i jakość teraz jest 90 natomiast zauważyłem że jak dzoni tel kom lub sms to sygnał zanika mi :)

grzegorz0plonka

Re: DVB-T z RTON ZAKOPANE GUBAŁÓWKA

Post autor: grzegorz0plonka »

No tak wyglada. Ja też mam, Ktos przysylać sms albo zdwoni to po prostu zakłóca się.
Druga sprawa, jak ktos ma zasiegiem symobolem 3G w telefonie to nie bedzie zakłócenie dvb-t.

piotrunia04

Re: DVB-T z RTON ZAKOPANE GUBAŁÓWKA

Post autor: piotrunia04 »

121167 pisze:
a ja nie mogę poradzić sobie ze znalezieniem sygnału w NT z Gubałówki na Philipsie z dyskiem C+ :?:
A z czym dokładnie masz problem?
Chyba mój philips 7201/91 jest walnięty bo nie wyszukuje programów naziemnych,(satelitarne szuka)albo coś z anteną (ale dobieram 1,2,tvn i polsat gdy antena jest włożona do tv, gdy przełożę antenę do philipsa to cisza-nie szuka naziemnych). Antena jest na dachu skierowana na Zakopane (podobnie jak u kilku sąsiadów)-co radzicie?

grzegorz0plonka

Re: DVB-T z RTON ZAKOPANE GUBAŁÓWKA

Post autor: grzegorz0plonka »

A robiles tak:?

idziesz na głownie menu > wyszukiwanie programów i na wyszukiwanie programów naziemnych?

A a anteny musi byc naziemny a nie satelitarny.

piotrunia04

Re: DVB-T z RTON ZAKOPANE GUBAŁÓWKA

Post autor: piotrunia04 »

grzegorz0plonka pisze:A robiles tak:?

idziesz na głownie menu > wyszukiwanie programów i na wyszukiwanie programów naziemnych?

A a anteny musi byc naziemny a nie satelitarny.
tak robię, wyszukiwanie naziemnych,antena jest naziemna i oczywiście podpięta do philipsa-i nic!. Przepinam kabel do tv i są cztery programy te co były czyli tvp1,2, tvn
i polsat

Awatar użytkownika
121167
Posty: 182
Rejestracja: 29 października 2009, o 09:39
Odbiornik: Samsung UE40JU7000
Instalacja antenowa: Gubałówka - LOG21-69, Dipol7/5-12
Przehyba - BLU 420F
Magurka - BLU 420F
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gubałówka, Przehyba, Magurka (SK)

Re: DVB-T z RTON ZAKOPANE GUBAŁÓWKA

Post autor: 121167 »

piotrunia04 pisze:edit/ Czytaj Regulamin forum
Sygnał cyfrowy z Gubałówki jest znacznie mocniejszy niż analogowe. Jeżeli dobrze odbiera analog to cyfrowa też musi. Wyjątkiem może być antena zbiorcza, gdzie zastosowano strojone wzmacniacze na dane kanały (analogowe). W tym przypadku nie będzie odbierać - aż do modernizacji instalacji antenowej. Temat jest regularnie wałkowany na stronie "DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA"
Moi znajomi w Nowym Targu na zwykłych "siatkach" odbierają polskie i słowackie muxy, bez przestawiania anteny.

Pozdrawiam

grzegorz0plonka

Re: DVB-T z RTON ZAKOPANE GUBAŁÓWKA

Post autor: grzegorz0plonka »

Chciałem powiedziec ze od tygodnia cos zaczęło złe działa nadajnik Zakopane Gubałowka. U mnie po prostu zaczęło czesto przerywa transmisje dvb-t.

Nadajnik robi przerwy na 10-20 sekund.

Czy macie przerwy dvb-t.

daruncio1

Re: DVB-T z RTON ZAKOPANE GUBAŁÓWKA

Post autor: daruncio1 »

cos chyba sie dzieje dzisiaj analog szwankuje

grzegorz0plonka

Re: DVB-T z RTON ZAKOPANE GUBAŁÓWKA

Post autor: grzegorz0plonka »

Informuję ze, dzis jest konserwacyjnych nadajnik zakopane gubałówka.
http://emi.emitel.pl/EMITEL/przeglad_serwisowan.aspx

Awatar użytkownika
gorki
Posty: 234
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:26
Odbiornik: Samsung 40cali
Instalacja antenowa: Antena własnej konstrukcji.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN CHORAGWICA

Re: DVB-T z RTON ZAKOPANE GUBAŁÓWKA

Post autor: gorki »

grzegorz0plonka pisze:Chciałem powiedziec ze od tygodnia cos zaczęło złe działa nadajnik Zakopane Gubałowka. U mnie po prostu zaczęło czesto przerywa transmisje dvb-t.

Nadajnik robi przerwy na 10-20 sekund.

Czy macie przerwy dvb-t.
Dziwne ja mieszkam w Krakowie okolice Biprostalu sygnal z Gubalówki dociera do mnie k-61 bez przeszkód ale w dzien sa problemy pikseloza a wieczorem miodzio :D dodam ze korzystam z anteny siatkowej bez wzmacniacza jest to oryginał Ryniaka.

martinzak

Re: DVB-T z RTON ZAKOPANE GUBAŁÓWKA

Post autor: martinzak »

Jestem z Nowego Targu, od pewnego czasu nie mam sygnału DVB T. Jak podepne antene analogowo to wszystko jest ok, ale jak przez tuner jest brak sygnału. Czy ktoś z Was też ma podobny problem.

Kilka dni temu szło normalnie, teraz znowu brak.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
121167
Posty: 182
Rejestracja: 29 października 2009, o 09:39
Odbiornik: Samsung UE40JU7000
Instalacja antenowa: Gubałówka - LOG21-69, Dipol7/5-12
Przehyba - BLU 420F
Magurka - BLU 420F
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gubałówka, Przehyba, Magurka (SK)

Re: DVB-T z RTON ZAKOPANE GUBAŁÓWKA

Post autor: 121167 »

martinzak pisze:.
U mnie wszystko OK

Odpowiadając bezpośrednio pod postem prośba o nie cytowanie treści. Zasady forum: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=5&t=313

Bcaa

Re: DVB-T z RTON ZAKOPANE GUBAŁÓWKA

Post autor: Bcaa »

Mam informacje dla mieszkańców Nowego Targu którzy mieszkają w blokach spółdzielnia mieszkaniowa zaczęła modernizować instalacje zbiorcze , więc nie będzie już problemu z odbiorem dvb-t

qrzy
Posty: 214
Rejestracja: 24 grudnia 2011, o 13:33
Odbiornik: SDRplay, Nesdr mini 2, Dual Dab 4, Samsung 32"
Instalacja antenowa: Discone # 3-el UKF # Ant.Logarytm. # Yagi UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Krzemionki, Wieża Ciśnień

Re: DVB-T z RTON ZAKOPANE GUBAŁÓWKA

Post autor: qrzy »

grzegorz0plonka pisze:Przepinam kabel do tv i są cztery programy te co były czyli tvp1,2, tvn
i polsat
Na pewno coś jest nie tak, skoro nie wyszukuje ci TVP INFO, które jest na kanale 12. Taki problem może sie pojawić, jeśli korzystasz z azartu.

Ewentualnie może być wzmacniacz w antenie, który jest mocno przesterowany i powoduje zakłocanie DVB-T. Powinno ci jeszcze wyszukać dwa słowackie MUX-y na kanałach 26 i 59.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON ZAKOPANE GUBAŁÓWKA

Post autor: K63 »

Część Podhala bez naziemnej telewizji?
Do wielu mieszkańców Podhala nie dociera sygnał naziemnej telewizji, ani analogowej, ani cyfrowej (DVB-T). Nie mogliby oglądać żadnych programów telewizyjnych, gdyby nie anteny satelitarne. Mieszkańcy powiatów tatrzańskiego, suskiego i nowotarskiego sygnał telewizyjny odbierają z nadajników: na Gubałówce w Zakopanem, Przehyba w Szczawnicy, Luboń w Rabce i w Wiśle na Skrzycznem. Teoretycznie zagęszczenie nadajników jest dość duże i każda z miejscowości na tym terenie powinna mieć dobrą jakość sygnału. W praktyce jest fatalnie i aż strach pomyśleć, co będzie po wyłączeniu analogu w 2013 roku. O doświetleniu z satelity nikt nie mówi - zapomniano o DVB-T w terenach górskich.
Pełny tekst - http://satkurier.pl/news/73500/czesc-po ... wizji.html
Ten sam temat - http://www.dziennikpolski24.pl/pl/regio ... ralom.html

jedrek1966

Re: DVB-T z RTON ZAKOPANE GUBAŁÓWKA

Post autor: jedrek1966 »

To jedyna rada tv na kartę z satelity to rozwiązuje problem mam taką i TVP,TVN,TVN7 i kilka innych stacji można oglądać bez abonamentu i nie narzekać bo nie sądzę żeby szybko znalazło się lekarstwo na ten problem niestety to są góry niestety.

Awatar użytkownika
121167
Posty: 182
Rejestracja: 29 października 2009, o 09:39
Odbiornik: Samsung UE40JU7000
Instalacja antenowa: Gubałówka - LOG21-69, Dipol7/5-12
Przehyba - BLU 420F
Magurka - BLU 420F
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gubałówka, Przehyba, Magurka (SK)

Re: DVB-T z RTON ZAKOPANE GUBAŁÓWKA

Post autor: 121167 »

W okolicach Nowego Targu z powodzeniem można odebrać MUX-2 z Gubałówki na 61 kanale. Silny sygnał ma również MUX-2 z Namestova na 59 kanale. MUX-1 jest planowany na 60 kanale. Czyli będziemy mieć wszystko "w kupie" - 59,60,61. Czy to nie będzie się zakłócać?

NERA

Re: DVB-T z RTON ZAKOPANE GUBAŁÓWKA

Post autor: NERA »

Panie jedrek1966, OK, w porządku. Ale Ci, którzy nie mają możliwości technicznych odbioru DVB-T, powinni być zwolnieni z opłaty za posiadanie odbiornika, a nie partaczenie i łatanie sprawy odbiorem satelitarnym(doświetleniem). Chciałem sprawę "doświetlić" z tą opłatą tak dla zasady, jak w Krakowie. :)

juro1970

Re: DVB-T z RTON ZAKOPANE GUBAŁÓWKA

Post autor: juro1970 »

Dzis 11:00 60 k signál ON,ale bez programov.13:00 0FF.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: DVB-T z RTON ZAKOPANE GUBAŁÓWKA

Post autor: bogdanzieba »

Zgodnie z harmonogramem PoloTV jutro tj. 26.04.2012 r. ruszy MUX-1 z nadajnika Zakopane/Gubałówka, http://polotv.pl/dobrze_sie_nastaw


Mam oficjalne potwierdzenie od PoloTV, iż od 26.04.2012 r. MUX-1 ruszaj zgodnie z harmonogramem zamieszczonym na ich stronie. A Emitel milczy Obrazek

Zablokowany