DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Damiannn

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Damiannn »

Witam,

Proszę o pomoc w temacie zasięgu DVB-T na terenie Walim'ia.
W niedługim czasie zostanie wyłączony tam analog w związku z tym mam pytanie czy "przekaźnik" TSR Walim *Góra Ostra* będzie repeater'em sygnału DVB-T na tę okolice?

Sprawa jest o tyle utrudniona że ma mnie na miejscu mam tam poprostu rodzinę której chce zakupić urządzenia do odbioru a niechce wpakować się w koszty jak okaże się że nie będzie tam nic poprawnie odbierać gdyby nie wspomniany repeater to nawet analoga nie szło by poprawnie odebrać.

PS Jeżeli jest ktoś z niedalekiej okolicy Walima proszę o info jakie MUX'y można tam odebrać.

Z Góry dziękuje za odpowiedź

Chemical Attack

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Chemical Attack »

Nikt Ci na 100% nie odpowie co masz zrobić, żeby mieć odbiór. Poza tym Będzie uruchomiony doświetlacz w okolicach Wałbrzycha i mimo, że na www.dvbtmap.eu Walim ma średnie pokrycie to może ten doświetlacz coś pomoże..

ntcdvb

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: ntcdvb »

UWAGA:
Wbrew wcześniej podawanym informacją na stronie cyfryzacja.gov.pl wyłączenie nadajnika Wałbrzych / Góra Chełmiec nastąpi 22 kwietnia 2013 r. a nie 23 lipca 2013 r.
Fakty TVP Wrocław pisze:Nadajniki analogowe w Wałbrzychu, na górze Ślęża oraz na Czarnej Górze w gminie Stronie Śląskie zostaną wyłączone 22 kwietnia. Natomiast już 13 kwietnia jedno z wydań Faktów TVP Wrocław zostanie w całości poświęcone cyfryzacji. W ten dzień Fakty będą nadawane na żywo z Dzierżoniowa, gdzie zorganizowane zostanie również miasteczko cyfrowe.
.: EDIT :.
MUX-3 TVP po IV etapie ASO:
W Powiecie Wałbrzyskim:
WAŁBRZYCH / Chełmiec k25
gapfiller:
GŁUSZYCA / Kościół
MIEROSZÓW / wzg. Cmentarne
SOKOŁOWSKO / Polana
WALIM / g. Ostra

piotrek111

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: piotrek111 »

Witam.
Poniżej informacje które uzyskałem z infolinii telefonicznej 800007788:
Na moje pytanie o nadawanie z Chełmca i poinformowanie pani, że (zgodnie z tym co jest podawane w informacji tv) analogowe wyłączenia z tej lokalizacji nastapi w kwietniu a duża liczba mieszkańców Wałbrzycha nie jest w zasięgu żadnego z nadających nadajników cyfrowych usłyszałem taką odp. Zgłoszeń dotyczących Wałbrzycha jest dosyć sporo - infolinia ma charakter ogólny i osoba nie była w stanie udzielić mi żadnych informacji, stwierdziła że warto aby jak najwięcej osób sygnalizowało problemy odbioru cyfrowego w Wałbrzychu na nr
71 3488650
Od razu tam zadzwoniłem odebrał pan który stwierdził że na inżynierski rozum sygnał z Chełmca będzie kiedyś nadawany bo przyznał mi rację że w terenie górzystym ble ble..... Jednak od niego nie dostałem informacji o tym że sygnał cyfrowy rusza z Chełmca w kwietniu. Natomiast zapewnił (dopytał i upewnił się u kolegi) że analog z Chełmca będzie wyłączany dopiero w lipcu. To są świeże informacje z wczoraj. - jednak odniosłem wrażenie ze nikt z kim wczoraj rozmawiałem niespecjalnie orientował się w temacie. Co o tym sądzić?

MG_DVB-T

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: MG_DVB-T »

Wydaje mi się, że kwestia wyłączenia emisji analogowych ze stacji w Wałbrzychu wyjasniła się:
Wyłączeniu będzie podlegała również stacja spoza obszaru wyłączeń, która retransmituje sygnał analogowy TVP1 oraz TVP2 emitowany przez stację główną Wałbrzych / Chełmiec, która będzie wyłączona w VII etapie:
o Sokołowsko / Polana – TVP1, TVP2.
Źródło -> http://cyfryzacja.gov.pl/Wykaz,nadajnik ... ,1217.html

piotrek111

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: piotrek111 »

Dzieki!
Może jeszcze jakieś link potwierdzający temat włączenia sygnału cyfrowego z Chełmca...
Nie mogę znaleźć!
Pozdro

MG_DVB-T

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: MG_DVB-T »


piotrek111

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: piotrek111 »

Bardzo dziękuje! wszystko jasne! Szkoda że /../ na infolinii nie znają tych tabel i terminów.
Pozdrawiam oczekując 22 kwietnia

Jozef_47
Posty: 44
Rejestracja: 20 stycznia 2011, o 14:57
Odbiornik: DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: ŚLĘŻA

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Jozef_47 »

Wiadomo, ze 22 kwietnia 2013 r. na Chełmcu zostaje wyłączony analog.
Do tej pory w analogu Chełmiec nadaje TVP1, TVP2, TVN i POLSAT.
Co będzie z sygnałem programów TVN i POLSAT znikną ?

Awatar użytkownika
Cyfrowy
Posty: 154
Rejestracja: 6 marca 2013, o 14:05
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kłodzko/Czarna Góra; Radków/Guzowata

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Cyfrowy »

Tak, bo wyłączeniom podlegają wszystkie kanały analogowe, zarówno publiczne, jak i komercyjne.

Ahmed

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Ahmed »

Witam, szukam porad, pomocy w sprawie odbioru telewizji cyfrowej. Mieszkam w Wałbrzychu, na Piaskowej Górze, na parterze. Nie mam możliwości zamontowania anteny "na ścianie" oraz nie ma anteny zbiorczej na dachu. Czy istnieje jakakolwiek szansa na odbiór mux'u 2? Z tego co wiem jutro uruchamiają mux 3 na chełmcu, powinienem go odbierać. A co z resztą? Mogę "na lewo" zamocować zwykłą, malutką antenę przy oknie ale jestem tyłem do Ślęży, jest szansa na odbiór sygnały ze Ślęży? Bo nie chcę na darmo kupować anteny oraz mocować jej bez zezwolenia.

Awatar użytkownika
janopolo
Posty: 26
Rejestracja: 23 grudnia 2012, o 16:17
Odbiornik: LG
Instalacja antenowa: biquad w czaszy satelitarnej, własna konstrukcja
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śn.K. K.30,35, Chełm K.25 C.H.K.38,40,60

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: janopolo »

Kolego, musisz spróbować, może sygnał z odbicia?, inaczej nic się nie dowiesz, jeśli masz jakąś starą antenę, podłącz do telewizorka i poszukaj na kanałach DVB nr 37, 48, 58 i 64 ja mam na Białym Kamieniu sygnał na wszystkich, Ślęża nadaje na kanałach 58 i 64, Jelenia Góra (Śnieżne Kotły) na kanałach 37 i 48, po prostu musisz poeksperymentować, jeżeli interesuje Cię antenka własnej roboty to napisz do mnie...

Awatar użytkownika
janopolo
Posty: 26
Rejestracja: 23 grudnia 2012, o 16:17
Odbiornik: LG
Instalacja antenowa: biquad w czaszy satelitarnej, własna konstrukcja
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śn.K. K.30,35, Chełm K.25 C.H.K.38,40,60

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: janopolo »

:) No i stało się, mamy już sygnał NTC na kanale 25, MUX-3 z Chełmca, 7 programów TVP-1, TVP-2(HD), TVP-Info, TVP-Polonia, TVP-Historia,TVP-Kultura, TVP-Rozrywka, poziom sygnału 85%,
jakość 100%, bez wzmacniacza :D

kasztan72

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: kasztan72 »

Witam, pojawił się mux 3 ale jest straszna pikseloza na mux 1 ze Ślęży, mux 1 ze Śnieżnych Kotłów zniknął. Gorzej odbieram mux 2. Tylko u Czechów bez zmian. Pozdrawiam.

walduś
Posty: 2
Rejestracja: 20 grudnia 2012, o 22:29
Odbiornik: HD306
Instalacja antenowa: kółko z drutu :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły, Chełmiec

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: walduś »

Ahmed pisze:Witam, szukam porad, pomocy w sprawie odbioru telewizji cyfrowej. Mieszkam w Wałbrzychu, na Piaskowej Górze, na parterze. Nie mam możliwości zamontowania anteny "na ścianie" oraz nie ma anteny zbiorczej na dachu. Czy istnieje jakakolwiek szansa na odbiór mux'u 2? Z tego co wiem jutro uruchamiają mux 3 na chełmcu, powinienem go odbierać. A co z resztą? Mogę "na lewo" zamocować zwykłą, malutką antenę przy oknie ale jestem tyłem do Ślęży, jest szansa na odbiór sygnały ze Ślęży? Bo nie chcę na darmo kupować anteny oraz mocować jej bez zezwolenia.
Ogólnie na Piaskowej i Podzamczu jest dobry sygnał ze Ślęży i ze Śnieżnych Kotłów.Wszystko zależy od dokładnego miejsca zamieszkania.W większości wystarcza antena pokojowa przy oknie.

Awatar użytkownika
janopolo
Posty: 26
Rejestracja: 23 grudnia 2012, o 16:17
Odbiornik: LG
Instalacja antenowa: biquad w czaszy satelitarnej, własna konstrukcja
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śn.K. K.30,35, Chełm K.25 C.H.K.38,40,60

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: janopolo »

kasztan72 pisze:Witam, pojawił się mux 3 ale jest straszna pikseloza na mux 1 ze Ślęży, mux 1 ze Śnieżnych Kotłów zniknął. Gorzej odbieram mux 2. Tylko u Czechów bez zmian. Pozdrawiam.
Mam nadzieję, że przejściowe kłopoty, zobaczymy jutro :(

arnipp

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: arnipp »

Po włączeniu MUX-3 z Chełmca nie mam sygnału ze Śnieżnych kotłów i czeskich kanałów. Czy wszystko w Polsce to prowizorka? Zakłócenia z Chełmca wywalają inne częstotliwości.
MUX-3 w Wałbrzychu chyba uruchamiali specjaliści od zakłócania radia "Wolna Europa". :evil:

Ahmed

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Ahmed »

Mam 2 anteny pokojowe. Jedną zwykłą a drugą Thompsona ze wzmacniaczem. I o dziwo lepiej mi z Chełmca odbiera na zwyklutkiej niżeli na tej ze wzmacniaczem. Odbieram teraz z Chełmca MUX 3 i MUX 4 z komina na Długiej, za racji tego, że dekoder mam z CP. Najbardziej zależy mi na 2 MUXie, bogatsza oferta programowa. Czyli muszę zamontować jakąś malutką antenkę na zewnątrz przy oknie "poza prawem" by odbierać MUX2. Jaki może być koszt najtańszej MAŁEJ anteny zewnętrznej?

piotrek111

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: piotrek111 »

"Po włączeniu MUX-3 z Chełmca nie mam sygnału ze Śnieżnych kotłów i czeskich kanałów. Czy wszystko w Polsce to prowizorka? Zakłócenia z Chełmca wywalają inne częstotliwości."

Zgadza się po włączeniu Chełmca zniknął mi sygnał Komercyjny Polsatu (do tej pory sygnał w okolicach 80%) To nie może tak działać, żeby mocny sygnał z Chełmca zagłuszał ten mniejszy który do tej pory dobrze odbierałem. Dotyczy to kilku dzielnic Wałbrzycha - różne miejsca Białego Kamienia, Podgórza - sprawdziłem. Znikły wszystkie odbierane dotąd sygnały tak jak wyżej. (Czechy, sygnał Śnieżnych Kotłów, i najbliższy nadajnik Polsatu cyfrowego)
Co robić poza sygnalizowaniem sprawy "u góry" . Proszę o porady!!!!

Wojewoda82

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Wojewoda82 »

Wywalić wzmacniacze z anten bo to one wam zatykają głowice w telewizorach/tunerach, przez co silny sygnał z Chełmca macie bardzo bardzo, wzmacniany, natomiast słabsze sygnały z innych nadajników są wycinane.

I pouzupełniajcie swoje profile, bo ciężko wróżyć z fusów.

Zablokowany