Odbiór DVB-T w Trójmieście i okolicach

Bartosz Czach

Re: DVB-T Gdansk

Post autor: Bartosz Czach »

Nadaje 5 stacji. Sygnał ma się bardzo dobrze :)

piotrg

Re: DVB-T Gdansk

Post autor: piotrg »

Dzieki za info. Pokrecilem antena i sie udalo. W linii prostej to okolo 23km, sygnal na poziomie 75-78, poziom bledow bardzo zmienny 3-7. Telewizor Samsunga

NO_FEAR900

Re: DVB-T Gdansk

Post autor: NO_FEAR900 »

:?: czy możliwe jest ze odbieram tylko tvp1 i tvp2 . prawda ze na marnej antenie, i na druciku ;) ale obraz ideal , jestem 5 km od nadajnika bez przeszkód. tuner hd cyfra philips z opcją DVB ? pomocy

Bartosz Czach

Re: DVB-T Gdansk

Post autor: Bartosz Czach »

Przypuszczalnie tuner może tylko dwie stacje zapisać. Choć jest to naprawdę dziwne.

miciu10
Posty: 5
Rejestracja: 21 października 2010, o 12:09
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Gdańsk/Chwaszczyno

Re: DVB-T Gdansk

Post autor: miciu10 »

Może tuner zapamiętał programy, które nadawane były testowo tydzień temu - może ponowne skanowanie pomoże?

_chris_

Re: DVB-T Gdansk

Post autor: _chris_ »

NO_FEAR900 pisze::?: czy możliwe jest ze odbieram tylko tvp1 i tvp2 .
obecnie, czyli do 27.10.2003 roku następuje URUCHAMIANIE mux-3, więc mogą się dziać dowolne rzeczy, i należy o tym pamiętać. Prawdopodobnie, w momencie skanowania, nadawane były tylko dwa kanały, albo tuner jest niewłaściwie zaprogramowany... skanuj raz jeszcze, ale tak naprawdę to wypada poczekać do 27. - kiedy to wszystko powinno się ustabilizować.

NO_FEAR900

Re: DVB-T Gdansk

Post autor: NO_FEAR900 »

Witam / na forum satkurier - ktoś zgłaszał na tym sprzęcie podobny problem że znajduje tylko 2 pr. może soft C+ nie skanuje czy coś , poczekam na stabilizacje i będe męczył temat.
ps: wielokrotne skanowanie pasma dawało ten sam rezultat 2 pr.

mesjerene

Re: DVB-T Gdansk

Post autor: mesjerene »

z dekoderem cyfry jest cos nie tak,telewizor z glowica dvb-t znajduje wszystkie kanaly,dekoder tylko dwa

Scripter1

Re: DVB-T Gdansk

Post autor: Scripter1 »

Jaki jest zasięg na Gdańsk?
Bo mieszkam w gdańsku na Oruni Górnej ale nie mogę nic odebrać, próbowałem ręcznie na różnych częstotliwościach oraz na automacie.
Zatem czy dam radę coś odebrać w mojej lokalizacji?

Czy ktoś z Emitel może mi podać parametry najbliższego nadajnika?
Bo jak robię wyszukiwanie ręczne to mój tv pyta mnie o częstotliwość (w KHz), modulację (mam do wyboru QAM16; QAM32; QAM64; QAM128 i QAM256) i przepływność (mam tv Samsung P2770HD).
Jak daję na auto programowanie to nie muszę tego podawać ale kasują mi się wszystkie zaprogramowane stacje (a nie chce mi się za każdym razem od nowa programować, sortować i opisywać 40 stacji).

Bartosz Czach

Re: DVB-T Gdansk

Post autor: Bartosz Czach »

Częstotliwość: 690000 kHz
Modulacja: QAM-64

Powinieneś coś odebrać.

Scripter1

Re: DVB-T Gdansk

Post autor: Scripter1 »

Niestety, 0 kanałów.

_chris_

Re: DVB-T Gdansk

Post autor: _chris_ »

Scripter1 pisze:Niestety, 0 kanałów.
a jakiej anteny używasz?

Scripter1

Re: DVB-T Gdansk

Post autor: Scripter1 »

Podwójna teleskopowa z symetryzatorem.
Jestem w tym temacie nowicjuszem więc rady mile widziane.

biopal777

Re: DVB-T Gdansk

Post autor: biopal777 »

Moze z tv co nie tak masz ?Ja na Zaspie bez problemow lapie MUX 3 na atenie pokojowej ze wzmaczniaczem , na atenie bez wzmaczniacza tez jest sygnal ,wedlug mapek wiazka sygnlau spokojnie obejmuje cale Trojmiasto i nawet dalej.

Scripter1

Re: DVB-T Gdansk

Post autor: Scripter1 »

biopal777 pisze:Moze z tv co nie tak masz ?
To raczej mało prawdopodobne, tv nówka.
Częstotliwość i modulację ustawiam tak jak podał Bartosz Czach a przepływność mam domyślnie 6111kS/s (chyba powinno być kB/s ale tak mi wyświetla).

Edit:
Próbowałem też na częstotliwości dla Chwaszczyna (586000KHz według http://www.hdtv.com.pl/forum/dvb-t-w-po ... dvb-t.html) i też nic.

Może coś nie tak ustawiam, antenę umieściłem przy oknie.

Bartosz Czach

Re: DVB-T Gdansk

Post autor: Bartosz Czach »

Proszę ustawić przepływność na 8000.

Scripter1

Re: DVB-T Gdansk

Post autor: Scripter1 »

Kurcze, wciąż mam 0 kanałów.
Czy w ogóle teraz nadają ile powinienem łapać?

Bartosz Czach

Re: DVB-T Gdansk

Post autor: Bartosz Czach »

Nadaje 5 kanałów. Jest również EPG na czterech.

Scripter1

Re: DVB-T Gdansk

Post autor: Scripter1 »

Czy może mieć znaczenie że jako kraj dla kanałów cyfrowych mam ustawiony "Inny" (Polski nie mam na liście wyboru)?

Bartosz Czach

Re: DVB-T Gdansk

Post autor: Bartosz Czach »

Ustaw np. Niemcy.

Zablokowany