DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: BiTCity »

To, że Ci przycina to norma bo jest tropo i wtedy DVB-T działa odwrotnie niż FM czy TV analogowa tzn. przy bliskiej odległości sygnał jest słabszy niż normalnie u mnie dziś rano Trzeciewiec około 80% normalnie 85-86% a z Chodkiewicza nawet poniżej 60%, a dzięki tropo Konin MUX-2 się pojawił a teraz już "odpływa" ale za to wracają standardowe wartości "bydgoskich" MUX-ów.

gg99gg
Posty: 30
Rejestracja: 24 października 2010, o 18:22
Odbiornik: technisat T4
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit x2sztuki 90m.n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN-Trzeciewiec+Rusinowo+Chojna

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: gg99gg »

miet555 pisze:Dzisiaj już "przycina", aczkolwiek antena ukierunkowana na Trzeciewiec.
@ gg99gg, powiedz coś o swojej lokalizacji. Szubin generalnie jest w dołku. Być może na lepszej antenie byłaby szansa, niezależnie od warunków troposferycznych.
Czy pomiędzy 44/21-69 Tri Digit ze wzmacniaczem a ATX55 też ze wzmacniaczem, będzie znaczna różnica?
ja nie mam wzmacniaczy w antenie
przycinanie też jest powiązane może z tunerkiem DVB-T
mam Fergusom FT-8100HD on nic nie wyszukuje MUX3 siłe 90% jakośc 25 % i nic
a Technisat digiboxx T4 juz tak i nawet nic nie przycina to polecił bym Tobie ten tunerek bo naprawde jest dobry

Tharazi
Posty: 78
Rejestracja: 12 października 2010, o 14:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 250
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69; siatka ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Płock/Rachocin;Konin;Włocławek

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Tharazi »

Witam!
Będąc dziś w Bydgoszczy przy okazji przetestowałem przenośne dvd Overmax na ulicy Markwarta.
Na dołączonej antence MUX-2 w ogóle nie odbierał, a MUX-3 poziom sygnału 100%, a na antenie "koronie" MUX-3 tak samo jak na małej, a MUX-2 odbierał ale zdarzały się zacięcia. A w czasie jazdy w ogóle nie da się oglądać.

rocklee
Posty: 71
Rejestracja: 27 marca 2011, o 23:44
Odbiornik: Avermedia Volar HX
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze symentyzatorem, ale bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec/SLR BDG

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: rocklee »

Radzę przeskanować pasmo, bo pojawiła się TVP Polonia xD

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Railroad »

U mnie kanał sam się dopisał do listy.

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: BiTCity »

Dopisać się dopisał za co wielki plus dla TVP ale i tak trzeba było przeskanować pasmo na nowo bo kanały u mnie rozjechały się po 5 minutach od włączenia Ferdka i ustawiły się w kolejności LCN przynajmniej na moim STB.

dziadoski

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: dziadoski »

Potwierdzam TVP Polonia sama dopisała się do listy. Niezła niespodzianka, choć kanał jest absolutnie beznadziejny, to jednak lepsze to niż nic.

Obawiam się jednak, że to kolejny element podwaliny pod obowiązkowy w przyszłości abonament RTV.

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: BiTCity »

dziadoski pisze: Obawiam się jednak, że to kolejny element podwaliny pod obowiązkowy w przyszłości abonament RTV.
A do tej pory też jest obowiązkowy tylko wiadomo są problemy ze ściąganiem - dużo luk i ulg prawnych dzięki którym można nie płacić abonamentu. Sam teraz jestem w takiej uprzywilejowanej sytuacji, że nie muszę płacić abonamentu.

dziadoski

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: dziadoski »

A czy te Eska TV i Polo TV też będzie można odbierać z Chodkiewicza? od 15 grudnia?

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Tom345 »


Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Robert03 »

dziadoski pisze:Potwierdzam TVP Polonia sama dopisała się do listy. Niezła niespodzianka, choć kanał jest absolutnie beznadziejny, to jednak lepsze to niż nic.

Obawiam się jednak, że to kolejny element podwaliny pod obowiązkowy w przyszłości abonament RTV.
Można rzeczywiście dyskutować o tym czy ten kanał jest ciekawy czy nie ale jedno jest pewne. Jest dużo ciekawszy niż płatny TVP Seriale.

przemek11

zanik odbioru mux -3

Post autor: przemek11 »

Od piątku mam problem z odbiorem mux-3 (Bydgoszcz - Fordon)- całkowity zanik obrazu. Dotąd oba mux-y dostępne z Kisielic odbierałem bez większych problemów od pierwszych dni po ich uruchomieniu. Najdziwniejsze jest to że siła sygnału mux - 3 to 82-86%, jakość 0 - 5 %. Tymczesem mux-2 mimo, że ma sygnał słabszy: 78-82% odbieram z jakością 100%. Czy problem ten spowodowany jest uruchomieniem TVP Polonia? Panowie z Emitela - jaki jest powód zaniku odbioru ? Proszę o pomoc.

Od razu dodam, że nadajnik na Chodkiewicza mam zasłonięty, odbiór z niego jest u mnie zerowy.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: zanik odbioru mux -3

Post autor: Robert03 »

przemek11 pisze:Od piątku mam problem z odbiorem mux-3 (Bydgoszcz - Fordon)- całkowity zanik obrazu. Dotąd oba mux-y dostępne z Kisielic odbierałem bez większych problemów od pierwszych dni po ich uruchomieniu. Najdziwniejsze jest to że siła sygnału mux - 3 to 82-86%, jakość 0 - 5 %. Tymczesem mux-2 mimo, że ma sygnał słabszy: 78-82% odbieram z jakością 100%. Czy problem ten spowodowany jest uruchomieniem TVP Polonia? Panowie z Emitela - jaki jest powód zaniku odbioru ? Proszę o pomoc.

Od razu dodam, że nadajnik na Chodkiewicza mam zasłonięty, odbiór z niego jest u mnie zerowy.
U mnie Kisielice cały czas bez zmian. TVP Polonia napewno wpływu nie ma. Sprawdź u siebie. Może coś się stało ze wzmacniaczem ?

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: zanik odbioru mux -3

Post autor: odziom91 »

przemek11 pisze:Od razu dodam, że nadajnik na Chodkiewicza mam zasłonięty, odbiór z niego jest u mnie zerowy.
Sam odpowiedziałeś sobie na pytanie. ;) Może wystarczy poczekać na "lepsze warunki" :)

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: zanik odbioru mux -3

Post autor: Railroad »

U mnie odbiór mux-2 jak i mux-3 pozostał bez zmian, chociaż nie jesteś pierwszy, który ma problemy z odbiorem mimo, że wcześniej był on prawidłowy.

Chyży Ruj

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Chyży Ruj »

Słyszałem z pewnych źrodeł ze w przyszłym roku przenosza MUX-3 z Chodkiewicza do Tzreciewca juz z pelna moca. Chyba w maju.

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: BiTCity »

To raczej pomyliłeś MUX-1 z MUX-3 skoro podstawowe programy TVP od czerwca 2012 r. i tak będą nadawane z Trzeciewca w ramach MUX-1 po co dublować pakiet programów TVP MUX1 i MUX3 z tego samego obiektu a tym sposobem do wyłączenia analogu będzie doświetlenie sygnału chociaż w cyfrówce przy tej mocy i odległości Trzeciewca od Bydgoszczy można odbierać praktycznie w każdym kierunku anteny.

gg99gg
Posty: 30
Rejestracja: 24 października 2010, o 18:22
Odbiornik: technisat T4
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit x2sztuki 90m.n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN-Trzeciewiec+Rusinowo+Chojna

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: gg99gg »

Chyży Ruj pisze:Słyszałem z pewnych źrodeł ze w przyszłym roku przenosza MUX-3 z Chodkiewicza do Tzreciewca juz z pelna moca. Chyba w maju.
chyba tu mowa o MUX 1
Mux 3 żeby nadawał z Trzeciewca to TVP musiałaby zrezygnowac z analogowego nadawania TVP1 kanał 41 albo TVP2 Kanał36 ale raczej do tego nie dojdzie przed 2013 r.
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2011, o 04:49 przez gg99gg, łącznie zmieniany 1 raz.

Chyży Ruj

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Chyży Ruj »

Jest jeszcze wiecej kanalow wolnych...

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z SLR BYDGOSZCZ CHODKIEWICZA

Post autor: Robert03 »

Chyży Ruj pisze:Słyszałem z pewnych źrodeł ze w przyszłym roku przenosza MUX-3 z Chodkiewicza do Tzreciewca juz z pelna moca. Chyba w maju.
MUX-3 pojawi się w Trzeciewcu po wyłączeniu analogowego TVP1. Najwcześniej nastąpi to w 2013 roku. Do tego czasu będzie nadawany z Chodkiewicza. Jedynym pewnym źródłem na ten temat jest ustawa o cyfryzacji w której dokładnie jest to określone. Inne "pewne źródła" to nieprawdziwe spekulacje. Chyba że rząd zmieni ustawę i przyspieszy wyłączanie analogowych nadajników. Póki co na to się jednak nie zanosi.
Do maja 2012 z Trzeciewca z dużą mocą zostanie uruchomiony MUX-1 z kanałami TVP1,2 Info oraz komercyjnymi Eska, Polo itd.
Od czerwca TVP1 w MUX-1 będzie nadawany w rozdzielczości HD.

Zablokowany