TVP Historia i TVP Dokument

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
MJJ
Posty: 270
Rejestracja: 8 marca 2011, o 20:12
Odbiornik: Philips PFL7665H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN

TVP Historia i TVP Dokument

Post autor: MJJ »

Jak donosi TOK FM prezes Telewizji Polskiej zapowiedział zmiany w formule kanału TVP Historia oraz pojawienie się nowego kanału TVP Dokument.

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,1005 ... wizji.html

Moim zdaniem dobrze przeprowadzone zmiany w TVP Historia mogłyby znacząco podnieść popularność tego kanału.
A dołożenie do składu MUX3 nowego kanału TVP Dokument na pewno przekonałoby więcej osób do korzystania z oferty NTC.

PanNoName

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: PanNoName »

Wygląda dosyć ciekawie, jak to wejdzie do NTC, to na pewno zachęci nowych odbiorców.
pozdrawia:)

Bartosz Czach

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: Bartosz Czach »

No to szykuje się kolejna misyjna stacja. Bardzo dobrze. Oby była w MUX3.

jedrek
Posty: 37
Rejestracja: 30 grudnia 2010, o 20:24
Odbiornik: Sony KDL-40HX800
Instalacja antenowa: antena siatkowa + wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Chrzelice

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: jedrek »

Nie jestem pewny czy TVP Dokument na pewno będzie nową stacją. Wiki mówi tak:
W styczniu 2011 roku zarząd TVP rozpoczął procedurę przekształcenia kanału w TVP Dokument, co wymaga zmiany koncesji przez KRRiT. Rada Nadzorcza TVP wyraziła zgodę na podjęcie tej procedury i wnioskowanie do KRRiT. Proces ma na celu zmianę oferty stacji na ogólnodokumentalną, powodem są niskie wyniki oglądalności TVP Historia.
Wygląda na to, że "zmiany organizacyjne" w TVP Historia to po prostu zmiana nazwy na TVP Dokument.
Chyba, że coś się od tamtego czasu zmieniło...

matix755

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: matix755 »

Dobre posunięcie ze strony TVP z tym kanałem dokumentalnym, a jak będzie w MUX-3 to będzie miał zapewne wysoką oglądalność.

Matthías

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: Matthías »

Też czytałem i to nie raz, że TVP Historię ma zastąpić TVP Dokument, a nic słyszałem/czytałem, aby te plany się zmieniły. Ten, kto to pisał raczej źle usłyszał.

Awatar użytkownika
MJJ
Posty: 270
Rejestracja: 8 marca 2011, o 20:12
Odbiornik: Philips PFL7665H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: MJJ »

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku dowiemy się jaka będzie ostateczna koncepcja.

http://media2.pl/media/81956-tvp-dokume ... larne_news

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: vigoo »

I tak okaże się, że pójdzie do platform i kablówek a w MUX3 będzie czarna dziura...

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: Poland »

Albo jeszcze gorzej czyli łowickie pasy z piskiem - mam nadzieje że jakiś kanał oprócz tego jeszcze się w MUX3 pojawi.

stanley

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: stanley »

Dlatego należy naciskać na TVP, żeby umieścili TVP Dokument w MUX-3, bo to kanał misyjny (inaczej niż np. Seriale).

Powinni już teraz zadeklarować, że chcą go umieścić w NTC.

To ważne dla wielu odbiorców NTC tym bardziej, że jak na razie nowe kanały w MUX-1 to oferta dla pokolenia wychowanego na radiu Eska.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: Poland »

Albo wychowanych na program Disco Polo w Polsacie czego tutaj przykładem jest Polo TV

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: kuku1234 »

TVP 1 skoncentruje sie na informacji i publiscytyce ? To ja sie pytam po co mamy TVP INFO ?.

Mnie nie dziwi, ze TVP Historia ma daremna ogladalnosc, bo kogo interesuja wojenne, czarnobiale obrazki ? Chyba tylko starszych ludzi i hostorykow. Co do TVP Dokument to jesli zawieralo by takie programy jak co kolo 13tej w niedziele w TVN24, w niedziele w TV4 jak i to co po polnocy czesto prezentuja na TVP INFO to by moglo byc cos co ludzi zainteresuje.

p.saw

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: p.saw »

kuku1234 pisze:Mnie nie dziwi, ze TVP Historia ma daremna ogladalnosc
A co to jest daremna oglądalność?
kuku1234 pisze:... bo kogo interesuja wojenne, czarnobiale obrazki ? Chyba tylko starszych ludzi i hostorykow.
Chyba zbyt rzadko oglądasz ten program aby się wypowiadać co do treści w nim zawartych. Nie twierdzę, że program jest bardzo ciekawy ale jest w nim dużo interesujących audycji związanych z naszą najnowaszą historią. Choćby czasy stanu wojennego, o których z pewnością nie masz zielonego pojęcia. TVP Dokument pewnie też będzie opierał się częściowo na ramówce TVP Historia.

stanley

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: stanley »

kuku1234 pisze:Mnie nie dziwi, ze TVP Historia ma daremna ogladalnosc, bo kogo interesuja wojenne, czarnobiale obrazki ? Chyba tylko starszych ludzi i hostorykow.
Wyobraź sobie, że są tacy, także młodsi których to interesuje. A obrazki są czarno-białe, bo kolorowy film pojawił się dopiero po 2-giej wojnie światowej. A była też 1-sza wojna światowa, koreańska, wiesz ?
Właśnie takich programów oczekuję od TVP, ale też chcę żeby był lepszy, miał większy budżet, więej premier itd.

BTW - martwi mnie że w komunikacie o TVP Dokument nie ma nic o NTC. Oby nie uznali, że ma być jak Discovery - żyć z opłat "od gniazdka". Warto, zeby widzowie domagali się obecności TVP Dokument w NTC.

biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: biopar »

TVP Kultura jak dla mnie ma rację bytu w 200% procentach. Przede wszystkim koncerty i ciekawe filmy. Do TVP Historia coś nie mogę się przekonać, mimo wielu prób. Zbyt to monotonne jakieśtakie bez wyrazu, smutne... A historia może być ciekawa, niestetz ja na takowy program nie natrafiłem. Wołoszański - takich gości zatrudnić i kanał pobija rekordy oglądalności! Brakuje mi tego! Przypomina mi mojego nauczyciela historii z podstawówki... też koleś potrafił opowiedzieć dawne czasy...

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: kuku1234 »

Widac nalezycie do tego waskiego grona historykow i fanscynatow historii, wiec to o niczym nie swiadczy, bo w wynikach ogladalnosci widac jak na tacy, ze przecietny smiertelnik w 100% dawce historycznych programow nie lyka. Ja przynajmniej za kazdym razem co przypadkiem wlacze satelite i trafie na ten kanal to jeszcze, niestety nic mnie nie zaciekawilo.

ps. Te swoje docinki, niskich lotow, zostawcie sobie poza klawiaturka, bo malo mnie interesuje to wasze wyssane z palca wyobrazenie na temat mojego wieku.

stanley

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: stanley »

Ok, nie chc e nikogo krytykować, pamiętajmy że widzowie TV to wiele różnych grup, do których są kierowane różne kanały. Ja w NTC np. oglądam prawie tylko MUX-3, MUX-2 rzadko.

Np. wiem, że są widzowie którzy to wprost uwielbiają Eska TV, Vivę, i to akceptuję. Ale gdy ja włączę przypadkiem Eska TV czy Viva, natychmiast przełączam, bo mnie od tego odrzuca (a uwielbiałem kiedyś dawne MTV, Viva 2). Tam chyba mają zakaz grania muzyki ze śladami rocka, grania na gitarach.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: rotalplus »

biopar pisze:TVP Kultura jak dla mnie ma rację bytu w 200% procentach. Przede wszystkim koncerty i ciekawe filmy. Do TVP Historia coś nie mogę się przekonać, mimo wielu prób. Zbyt to monotonne jakieśtakie bez wyrazu, smutne... A historia może być ciekawa, niestetz ja na takowy program nie natrafiłem. Wołoszański - takich gości zatrudnić i kanał pobija rekordy oglądalności! Brakuje mi tego! Przypomina mi mojego nauczyciela historii z podstawówki... też koleś potrafił opowiedzieć dawne czasy...
TVP Kultura ma rację bytu o il RZECZYWISCIE będzie kanałem kulturalnym
Poza konkursem chopinowskim to tam z kulturą niewiele jest wspolnego
Ani taru nie ma ani opery, ani żadnego magazynu z przeglądem wydarzeń kulturalnych ani magazynu o książakach ani programu publicystyczno-kulturalnego ani PRZEDE wszystkim relacji LIVE z wydarzeń
NIC. Tylko archiwalne kabarety, Opole Festival i przede wszystkim masa filmów
Troche tego za dużo

I jeszcze ta zapowiedź ze TVP 2 ma się stać bardziej kulturalna

PO CO ? PO CO? Skoro maja TVP Kultura

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: kuku1234 »

Ja nie wiem po co przycinac ilosc kabaretow, skoro mimo wszystko to dobry punkt programowy zawsze byl i jest. Mnie kanaly muzyczne moze i nie odrzucaja, ale uwazam, ze nie powinno byc na nie miejsca, bo od sluchania muzyki to radio mam, a nie telewizje.

W sumie to mogli by zrobic jakies segmentacje kanalow jesli wiekszosc bedzie ogolnodostepna.
TVP Info - wiadomo wydarzenia i informacje. TVP 2 i w sumie TVP 1 glownie filmy. TVP Kultura mozna by wrzucic wszystkie kabarety, Opola, Sopoty, Eski imprezki itd. Tyle, ze obawiam sie, ze nie znalezli by tyle materialu, zeby to zapchac, bo wszyscy dobrze wiemy ile razy w roku sa w stanie puszczac jedne i te same filmy z prehistorii (40latki, Zmiennicy, 4 pancerni etc. etc.).

Awatar użytkownika
MJJ
Posty: 270
Rejestracja: 8 marca 2011, o 20:12
Odbiornik: Philips PFL7665H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN

Re: Zmiany w TVP Historia i nowy kanał TVP Dokument

Post autor: MJJ »

Na TVP Historia dodali teletekst z napisami przy niektórych programach.

Zablokowany