Odbiór DVB-T w północnej części województwa

tekil

DVB-T Skrzyczne

Post autor: tekil »

Mieszkam koło Krzeszowic telewizor Sony BraviaKDL-32W5740 antena kierunkowa DVB T44/21-69 ze wzmacniaczem. Odbieram cyfrówkę ze skrzycznego i od piatku nie miałem sygnału na żadnym programie nawet czechy milczały. Dzisiaj ruszył mux1 i czechy, czy miał ktoś podobne problemy.

tomekogg

Re: DVB-T Odbiór w północnej części województwa

Post autor: tomekogg »

Myślałem już, że ten wątek umarł...
A co kolega ma na myśli pod pojęciem Czechy? O które muxy chodzi?
U mnie w weekend sygnał czeskiego mux2 hulał że hoho. Muxu 1 nigdy nie odbierałem. A i jeszcze na jakich kanałach kolega odbiera?

jojo

Odbiór MUX 3 z Katowice / Kosztowy w Olkuszu

Post autor: jojo »

Mam problem z odbiorem MUX 3 z Katowic, MUX 2 odbieram ale siła sygnału to 10-18% a jakość 100%, posiadam telewizor LG 42LW5500 oraz antenę siatkową, wzmacniacza nie posiadam ale mam aktywowaną opcje "wzmacniacz" w telewizorze.
Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów spróbować nastawić antenę na odbiór z Krakowa?
Czy dokupić jakiś wzmacniacz? proszę o jakąś rade co zrobić żebym mógł odbierać MUX 3
Ostatnio zmieniony 24 kwietnia 2012, o 18:10 przez jojo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Odbiór MUX 3 z Katowice / Kosztowy

Post autor: kupon »

Kolego zapytaj tutaj,ale najpierw wyłącz to zasilanie wzmacniacza.Tak to rozumie.
http://forum.emitel.pl/viewforum.php?f=31

jojo

Re: Odbiór MUX 3 z Katowice / Kosztowy w Olkuszu

Post autor: jojo »

Nie mam takiego wzmacniacza podłączanego do gniazdka, tylko w telewizorze mam taką opcję w menu co się nazywa wzmacniacz, jak ją wyłączę to telewizor odbiera też sygnał z MUX 2 ale spada siła sygnału o 1-5% i jakość sygnału do 38%

Dydona

Olkusz i okolice

Post autor: Dydona »

Ja mam pytanie jak jest z odbiorem naziemnej tv cyfrowej w powiecie olkuskim. Gmina Klucze - 15 znalezionych programów, ale z tego TVn-owskie maja mocny sygnał a TVP zmienny i czasem zanika wtedy sygnał ma wartość ok 20%, a jego jakosć 10%. Uchwycone programy na kanale 49 sa oK a te gorsze TVP na 51. Co robić?
Nie wiem gdzie jest stacja nadawcza, czy ktoś wie? Czy to Kraków?

grzegorz0plonka

Re: Olkusz i okolice

Post autor: grzegorz0plonka »

Odbierasz od Katowice / Kosztowy. Kanał 49 to mux 2 a 51 to mux3.
http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.asp ... t=DODR_S1B

Niestety MUX3 ma moc 2,50 kW i dlatego masz słaby zasieg.

Mozesz wyprobowac łapać na Kraków.

Poczekaj jak właczą mux 1 w Katowice / Kosztowy to bedzie lepsze zasieg.

Dydona

Re: Olkusz i okolice

Post autor: Dydona »

Dzięki za odpowiedź. Narazie da sie jakoś wytrzymać te słabości, ale pewnie i antena ta suszarkowa jest tego powodem.
Pewnie się za bardzo pospieszylam z zakupem nowego telewizora i przejsciem na telewizję cyfrową naziemną, ale w poprzednim odbiorniku i tej samej antenie telewizji analogowej odbierał dobrze w zasadzie 1 program a reszta czyli dalsze cztery byle jak. Zatem wina anteny też była.

grzegorz0plonka

Re: Olkusz i okolice

Post autor: grzegorz0plonka »

Jaki masz antena?

Dydona

Re: Odbiór DVB-T w północnej części województwa

Post autor: Dydona »

a starą siatkową , na analogowej odbierała dwa programy dobrze, a trzeci byle jak.
Teraz mam pytanie - czy mam kupić nowa np Telmor czy będa z tego wszystkiego nici, bo kiedyś jakaś paniusia z Katowic w TV powiedziała, ze jak nie będą ludzie płacili abonamentu to nie będa oglądali cyfrowej.I z Katowic i z Krakowa. Co mam o tym myśleć bo narazie to myślę, ze ludzie ponoszą koszty odbiorników tv, anten a efekt będzie wkurzający jak się piksele schodzą w kupę to mój ojciec mówi, zeby przyniesć ze strychu stary telewizor i niech będa 2 programy ale ok.

Lishoo

Re: Odbiór DVB-T w północnej części województwa

Post autor: Lishoo »

MUX1 i MUX2 powinien Ci śmigać bez żadnych proglemów, z MUX3 z Krakowa może być problem, ważne żeby instalacja antenowa była w dobrym stanie, szczególnie kabel i koncówki trzeba sprawdzić skoro jest problem z odbiorem, antena siatkowa może u Ciebie lepiej działać bez wzmacniacza, bo może zbierać sygnał z różnych stron Kraków, Zakopane, Srzyczne itd.

Dydona

Re: Odbiór DVB-T w północnej części województwa

Post autor: Dydona »

Bez wzmacniacza jest ciemna pustka - nic nie odbiera. Wczoraj były idealne wszystkie programy. Nie wiem czy to tak świątecznie je zasilono? Jestem na etapie poszukiwania anteny. Kabel czarny już mam do wymiany. Jeszcze tylko wybrać tą jedną by nie było pomyłki. Przed domem w odległosci 400m wzniesienie z lasem w kierunku Katowic i w kierunku Krakowa. Fatalnie.

Lishoo

Re: Odbiór DVB-T w północnej części województwa

Post autor: Lishoo »

Po wyciągnięciu zasilacza z kontaktu faktycznie stracisz odbiór, żeby pracować bez wzmacniacza - należy wymienić wtyczkę na zwykłą z tej z zasilaczem i w antenie wstawić symetryzator zamiast wzmacniacza.

damiaszek
Posty: 67
Rejestracja: 17 lutego 2009, o 11:22
Odbiornik: RTKusb2.0;LGM2394D;Cabletech ur0083;Ariva(Chęciny)
Instalacja antenowa: Azart,samoróbki-dipole,bi-quad i inne.Chęciny-YagiA1911
Nadajnik - obiekt nadawczy: Zależne od lokalizacji

Re: Odbiór DVB-T w północnej części województwa

Post autor: damiaszek »

Dydona pisze: Przed domem w odległosci 400m wzniesienie z lasem w kierunku Katowic i w kierunku Krakowa. Fatalnie.
A kierunek na Skrzyczne sprawdzałeś?

jojo

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: jojo »

Mam pytanie do Panów z emitela, odbieram wszystkie 3 MUXy z Katowice/Kosztowy mieszkam w Olkuszu ale zauważyłem dziwną rzecz MUX 3 odbieram z siłą 8% i jakością około 50% a jego moc to 2,5kW natomiast na MUX 1 mam siłę 10% i jakość oscyluje koło 20% czy rzeczywiście moc MUXa 1 z Katowic wynosi 25kW i czy będzie ona zwiększona po wyłączeniu analoga?

PS.Mux2 z Katowic odbieram doskonale siła 66% jakość 100%

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Odbiór DVB-T w północnej części województwa

Post autor: Jarosław Bałuka »

Tak, jest 25kW w MUX1.

jojo

Re: Odbiór DVB-T w północnej części województwa

Post autor: jojo »

Jarosław Bałuka pisze:edit/ Cytowanie postu pod postem. Czytaj Regulamin forum
A będzie coś więcej po wyłączeniu analoga?

pavulon68

awaria, czy wyłączenie mux 2?

Post autor: pavulon68 »

Od wczoraj (chyba) brak programów z mux 2 - czy ktoś coś o tym wie - lokalizacja Kraków Swoszowice
pavulon68

zbysio80

informacje

Post autor: zbysio80 »

:P Prosze o odpowiedz mieszkam w Książu Wielkim i chciał bym zapytać czy ma ktoś tu na północy województwa trzy muxy bo ja mam tylko dwa i nie wiem czy to problem z anteną czy sprzętem nadmieniam że do chorągwicy w lini prostej około 65km i mam tylko 15 kanałów

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: informacje

Post autor: m@rtops »

no problem jest jak najbardziej widoczny :(
http://[podajemy linki tylko do źródła informacji]/r4vr

Zablokowany