Odbiór DVB-T w północnej części województwa

koyakkojot

Re: DVB-T w Miechowie

Post autor: koyakkojot »

Chyba źle to opisałem bo pisze u mnie tak (ogladam na kompie na karcie gigabyte u8300)

dla programów polskich:

signal: 22 quality: 90%

dla programów komercyjnych:

signal: 20 quality: 80%


Pozdrawiam

rafallk

Re: DVB-T Olkusz i okolice

Post autor: rafallk »

Witam. Mieszkam na pakusce, antenę mam skierowaną na Skrzyczne ale co najlepsze łapie mi sygnał z Częstochowy, a ze Skrzycznego nie. Pewnie dlatego, że mam antene na balkonie na drugim piętrze a naprzeciw mnie blok. Dlatego tez będzie trzeba wyjść na dach:) tylko nie wiem czy będzie jakiś wolny maszt do powieszenia anteny.

romanodepalma

Re: DVB-T Olkusz i okolice

Post autor: romanodepalma »

Z anteną na balkonie możesz zapomnieć o MUX2 ze Skrzycznego. Z dachu jest to możliwe ,jak widać wieżę w Żuradzie. Jak jej nie widać to też będą problemy. Częstochowę odebrałem na samym dipolu z symetryzatorem w oknie. Mieszkam bardzo blisko Ciebie i od dwóch lat zrobiłem wiele ,żeby dobrze odbierać Skrzyczne

rafallk

Re: DVB-T Olkusz i okolice

Post autor: rafallk »

Dzisiaj przeniosłem antene na dach Legionów Polskich 36 i tak Skrzyczne MUX2 45% obraz zacina MUX3 60-65% ok. Częstochowa 95%. Co najlepsze na wzmacniaczu LNA 177 Skrzyczne 0-40% a na zwykłym SWA 9001 elegancko mux3. Co mógłbym zrobić żeby poprawić sygnał? Antena OPTICUM AX1000

romanodepalma

Re: DVB-T Olkusz i okolice

Post autor: romanodepalma »

Moje anteny widzisz z okna na Leg.P. 46. Ja mam kilka wzmacniaczy , to możemy zrobić próbę.

rafallk

Re: DVB-T Olkusz i okolice

Post autor: rafallk »

Dzięki za pomoc, ale z czasem kiepsko stoje. Dzisiaj będąc na spacerze z synem widziałem te trzy anteny skierowane w różne strony:) A jak łapie Skrzyczne z TRI DIGIT, pewnie lepiej łapie na ATX91 bo ją masz ustawioną w tamtym kierunku. A ta trzecia antena na "co" jest ustawiona?

Ja na swoim bloku pierwszy raz wychodziłem na dach i nie widziałem, że jest kilka wejść poszedłem do I klatki i jak schodziłem oczywiście 100 pytań do - a po co tam pan był?, dzieje się coś?, w innych klatkach też są wyjscia na dach, czemu pan z nich nie korzysta. Może i są tylko nie wiem w których klatkach. W mojej na przykład nie ma. Co za ludzie!!!
Aż sie boje wychodzić drugi raz:) Bo pomyślą że coś kombinuje, że próbuje nawiązać połączenie z kosmitami.

A jak w waszym bloku?? W których klatkach są wyjście na dach? Może w moim są w tych samych klatkach, co ułatwiło by mi wyjście na dach.

Pozdrawiam

romanodepalma

Re: DVB-T Olkusz i okolice

Post autor: romanodepalma »

ATX wypada najlepiej i dlatego teraz jest to moja główna antena. Ona jest podłączona do zwrotnicy z 19-elementową skierowaną na Częstochowę . Chociaż ATX odbiera bokiem Częstochowę to poziom błędów jest wysoki i wspomogłem ATX-a. MUX 2 mogę odbierać ze Skrzycznego i z Częstochowy. Tri Digit na razie jest ustawiona na Opole (analog ) . Testuję odbiór z różnych kierunków .Przez dwa tygodnie była ustawiona na Magórkę w polaryzacji V, ale nie ma szans na Słowację. A siatkowa obok jest teraz nie podłączona.

Hamer

Re: DVB-T Krzeszowice i okolice

Post autor: Hamer »

Wczoraj 14.07.2011 ruszył MUX2 k.49 z Katowic, wreszcie doczekałem się TV cyfrowej w moim grajdołku ;)
Siła: 98%
Jakość: 100%

Nardis
Posty: 150
Rejestracja: 17 lutego 2011, o 01:30
Odbiornik: Hyundai DVB4H 632 PVR
Instalacja antenowa: ATX DIPOL VENA o długości 4m +
wzmacniacz SWA9701 + 130m kabla TRISET
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy,Chorągw,Gubałówka,Wręczyca

Re: DVB-T Olkusz i okolice

Post autor: Nardis »

Witam,

Odbiór na południu Olkusza na antenie ATX-107 na Fergusonie 8100HD MUX-2 możliwy z

Katowice-Kosztowy 49k - siła 92-95%
Częstochowa-Wręczyca 39k - siła 90%
Opole - siła 75%
Tarnów 23k - siła 75%
Kielce 36k - siła 73-75%
Luboń Wielki 61k - siła 75%

Nie idzie na razie z Krakowa-Chorągwica k64 - siła 45%

Jak u was w Olkuszu z Krakowem?

pozdrawiam,

Tomasz Berezowski

Re: DVB-T Olkusz i okolice

Post autor: Tomasz Berezowski »

Antena ATX-107 nie nadaje się do odbioru MUX-2 z Chorągwicy. ATX-107 odbiera kanały 21-60, a Chorągwica nadaje na kanale 64

arik92

Re: DVB-T Olkusz i okolice

Post autor: arik92 »

Generalnie, to chyba żadna dostępna w handlu antena yagi nie nadaje się do 64 kanału i nawet jeśli producent pięknie napisze, że zakres anteny wynosi 21-69, to rzeczywistych parametrów anteny to nie poprawi. Zrobienie anteny w paśmie 21-69 z SWR<2 jest 1000 razy trudniejsze niż zrobienie anteny z SWR<2 w paśmie 21-60.

Tomasz Berezowski

Re: DVB-T Olkusz i okolice

Post autor: Tomasz Berezowski »

arik92 pisze:Generalnie, to chyba żadna dostępna w handlu antena yagi nie nadaje się do 64 kanału i nawet jeśli producent pięknie napisze, że zakres anteny wynosi 21-69, to rzeczywistych parametrów anteny to nie poprawi. Zrobienie anteny w paśmie 21-69 z SWR<2 jest 1000 razy trudniejsze niż zrobienie anteny z SWR<2 w paśmie 21-60.
Zalecam kupowanie anten, do których producent dołącza charakterystyki techniczne. Dlatego wiele osób daje linki do anten DIPOLA. Znam ludzi z DIPOLA i mogę zaręczyć, że charakterystyki zysku anten na ich stronie są rzetelne.

romanodepalma

Re: DVB-T Olkusz i okolice

Post autor: romanodepalma »

Nie sprawdzałem na ATX91 .Obecnie na niej odbieram za Skrzycznego , ale na Tri Digit Krakowa nie odbieram. W kierunku Krakowa teren jest pod górę . Moja lokalizacja ok.390m n.p.m. a najwyższy punkt 3km dalej ok.470m n.p.m. Do Skrzycznego ATX91 sprawdziła się lepiej , nawet na 62 kanale ( MUX2 poziom 65-70 , MUX3 poziom 88-90 )więc bardzo dobrze sobie poradziła z tak wysokim kanałem. Wygląda na to ,że nie będę miał TVP INFO Kraków. W innych częściach Olkusza profil terenu wygląda znacznie lepiej.

Nardis
Posty: 150
Rejestracja: 17 lutego 2011, o 01:30
Odbiornik: Hyundai DVB4H 632 PVR
Instalacja antenowa: ATX DIPOL VENA o długości 4m +
wzmacniacz SWA9701 + 130m kabla TRISET
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy,Chorągw,Gubałówka,Wręczyca

Re: DVB-T Olkusz i okolice

Post autor: Nardis »

Tomasz Berezowski pisze:
arik92 pisze:Generalnie, to chyba żadna dostępna w handlu antena yagi nie nadaje się do 64 kanału i nawet jeśli producent pięknie napisze, że zakres anteny wynosi 21-69, to rzeczywistych parametrów anteny to nie poprawi. Zrobienie anteny w paśmie 21-69 z SWR<2 jest 1000 razy trudniejsze niż zrobienie anteny z SWR<2 w paśmie 21-60.
Zalecam kupowanie anten, do których producent dołącza charakterystyki techniczne. Dlatego wiele osób daje linki do anten DIPOLA. Znam ludzi z DIPOLA i mogę zaręczyć, że charakterystyki zysku anten na ich stronie są rzetelne.

Nie, to nie do końca wina anteny ATX którą używam. Na niej idzie sygnał ze Skrzycznego na 80% a to kanał 62. Idzie także Luboń Wielki na 61k. Odbieram także Slężę z Wrocławia na 59k z odległości 218km! Te nadajniki są daleko i mają kilka razy mniejszą moc a idą lepiej niż Chorągwica. Oznacza to że z Krakowa jest duże tłumienie terenu do Olkusza. Po prostu za duża częstotliwość tego nadajnika lub źle zaprojektowany system anten nadawczych nadajnika na Chorągwicy.

pozdrawiam,

dahak22

DVB-T Słomniki i okolice

Post autor: dahak22 »

Mieszkam w mieście Słomniki tj. około 30 km na północ od Krakowa i jednocześnie od nadajnika Chorągwica czy ktoś z mojej okolicy odbiera sygnał dvb-t jeśli tak to jakiej jakości. interesuje mnie odbiór w miejscowościach Słomniki okolice, itp. Do tej pory na zwykłej antenie siatkowej odbierałem tvp 1 ,tvp2 ,tvp info Kraków jakości bdb. polsat dobrej tvn tv4 słabej obraz zaśnieżony mało co widać, i puls tv zaśnieżony ale da się oglądać czy mam szanse na odbiór dvb-t

pablo_nh

Re: DVB-T Słomniki i okolice

Post autor: pablo_nh »

Odrazu nowy temat musisz zakładać?

dahak22

Re: DVB-T Słomniki i okolice

Post autor: dahak22 »

kolego pablo_nh no nie widziałem tematu dla mojej okolicy więc go założyłem jeżeli takowy już istnieje to mój błąd.

michał82

Re: DVB-T Krzeszowice i okolice

Post autor: michał82 »

Witam

Zgłaszam dobry odbiór DVB T z nadajnika Katowice-Kosztowy w Tenczynku ,co ciekawe antena siatkowa ,ustawiona docelowo jest na Kraków a i tak Siła 65-68% Jakość 75-78% kupiłem nową bo stara się już wysłużyła, umieszczona jest na strychu.
Postanowiłem sprawdzić z jakich nadajników jeszcze dochodzi do mnie sygnał oto one:
Częstochowa Siła sygnału w granicach 50% Jakość poniżej 50% stąd tunerek komputerowy mi nie wczytał kanałów(minimum musi być siła 50% taką jest czułość sprzętu).Śladowe ilości sygnału z Opola Siła ok.50% ale jakość zaledwie ok.10%,
Skrzyczne Siła nie co ponad 50% jakość 30%.Postanowiłem sprawdzić czy coś ze Św.Krzyża złapie jakość zaledwie 10% .Zakopane Gubałówka siła 60% ale jakość poniżej 10%,no i na koniec Kraków-Chorągwica Siła 55-57% Jakość 60-65%

Pozdrawiam i życzę dobrego odbioru

piotr2802

Re: DVB-T Krzeszowice i okolice

Post autor: piotr2802 »

A ja w miejscowości Frywałd (gm. Krzeszowice) odbieram MUX II z Chorągwicy na przyzwoitym poziomie: siła syganłu: 82 % a jakość 74 %.
Co ciekawe antena siatkowa ze wzmacniaczem obrócona jest na Kraków a i tak odbieram z nadajnika w Kosztowach 49k z poziomem 79% a jakość 42 %.

Natomiast z nadajnika w Tarnowie 23k odbieram z bardzo mocnym sygnałem 84 % i jakośc 90 % ale obraz się zacina i nie da się oglądać.

Teraz tylko czekam na MUX III z Chorągwicy z kanałami TVP i będzie super.

djlosiu
Posty: 77
Rejestracja: 24 marca 2011, o 06:24
Odbiornik: samsung LED UE32H5500
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit z symetryzatorem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RCTN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T Olkusz i okolice

Post autor: djlosiu »

witam jaki jest odbiór z Chorągwicy w Olkuszu bo nie wiem czy warto przestawiać antenę? Moje położenie blok ul Mickiewicza antena siatkowa ze wzmacniaczem około 20 metrów na ziemią.

Zablokowany