DVB-T z SLR TORUŃ MONIUSZKI

tidigi

DVB-T z SLR Torun ul Moniuszki

Post autor: tidigi »

Hm widac ze MUX3 w naszym regionie dlugo nie bedzie szeroko osiagalny to moze podobnie jak w Bydgoszczy uruchomic w Toruniu lokalnie MUX3 tam gdzie jest nadawany TVN obecnie http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokal ... hp?pid=222 ? czyli na ul Moniuszki. Czy bylalby szansa ? bo do lipca 2013 to dlugi okres czasu a znajac nasze realia bedzie to koniec roku 2013.

Bo widze ze MUX3 Bydgoszcz lokalnie bedzie miala, wg planow Wloclawek tez http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokal ... hp?pid=227 a jak zwykle "wieksze miasto powiatowe Torun zostalo olane" :-(

Czy Emitel ma szanse uruchmic MUX3 w Toruniu podobnie jak w Bydgoszczy ?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z SLR Torun ul Moniuszki

Post autor: Jarosław Bałuka »

Tu jest wykaz emisji MUX3. Innych nie będzie.

tidigi

Re: DVB-T z SLR Torun ul Moniuszki

Post autor: tidigi »

Ok dziekuje za informacje rozumie ze wynika z tego ze w Toruniu normalnie bez anten wyczynowych i super wzmacniaczy MUX3 bedzie dostepny w okolicach kwietnia 2014 czyli za ok niecale 3 lata.

Pozdrawiam

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T z SLR Torun ul Moniuszki

Post autor: BiTCity »

tidigi pisze:Ok dziekuje za informacje rozumie ze wynika z tego ze w Toruniu normalnie bez anten wyczynowych i super wzmacniaczy MUX3 bedzie dostepny w okolicach kwietnia 2014 czyli za ok niecale 3 lata.

Pozdrawiam
Myślę że już przed Euro 2012 będziesz mógł spokojnie pooglądać cyfrowe kanały TVP z Trzeciewca a najpóźniej do 31 lipca 2013 r.

PS. Przed chwilą Radio PiK podało po telefonie słuchacza w programie "Popołudnie z nami" że jutro będzie informacja dotycząca telewizji cyfrowej MUX-2 z Trzeciewca a ja się pytam czy naprawdę trzeba iść ze wszystkim do mediów by się dowiedzieć takiej prostej informacji ?

Więcej info również tu : http://www.express.bydgoski.pl/look/art ... cle=210264

tidigi

Re: DVB-T z SLR Torun ul Moniuszki

Post autor: tidigi »

BiTCity pisze:
Myślę że już przed Euro 2012 będziesz mógł spokojnie pooglądać cyfrowe kanały TVP z Trzeciewca a najpóźniej do 31 lipca 2013 r.
Nie jestem przekonany do tego bo wlasnie w linku podanym przez Emitel Torun mozna rozwazac w ETAP 4 a on ma termin kwiecien 2014 i jak pokazuje praktyka (nie mowie o wypadku ktory sie stal) nasz region jest wdrazany na samym koncu terminow dostepnych. Byc moze bede zaskoczony ze np Bydgoszcz SLR MUX3 bedzie przed 27 pazdziernika oddany z calej grupy etapu 3 (co prawda mnie to nie interesuje gdyz nic z tego nie mam w Toruniu)Zreszta jest to nawet napisane w tabeli dla etapu 3 ze Bydgoszcz to PLAN 27 pazdziernik a wiec palny mozna zmieniac na wczesniejsze lub pozniejsze terminy

glyzewski

Re: DVB-T z SLR Torun ul Moniuszki

Post autor: glyzewski »

Jeśli chodzi o odbiór MUX 3 w naszym województwie pewnie nie będzie on szybko możliwy, gdyż nadajnik w Bydgoszczy ma mieć moc tylko 0,5 kW. Ale jest nadzieja na szybszy dostęp do kanałów TVP - nie ma jeszcze harmonogramu, ale już od grudnia br. ma być uruchamiany MUX 1, który do Euro 2012 ma pokryć zasięgiem większość kraju.

PS. Wiadomo coś w sprawie Trzeciewca i MUX 2 ? - dzisiaj miał być jakiś komunikat, a na razie cisza...

liki

Re: DVB-T z SLR Torun ul Moniuszki

Post autor: liki »

nasz region jest wdrazany na samym koncu terminow dostepnych.
Tak naprawdę większość obszaru województwa jest w bardzo dobrym zasięgu MUX2 i MUX3 od prawie samego początku ich wdrażania. W Toruniu odbiór DVB-T też nie sprawia większych problemów, choć wymagana jest dobrze ustawiona antena.

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T z SLR Torun ul Moniuszki

Post autor: BiTCity »

liki pisze:
nasz region jest wdrazany na samym koncu terminow dostepnych.
Tak naprawdę większość obszaru województwa jest w bardzo dobrym zasięgu MUX2 i MUX3 od prawie samego początku ich wdrażania. W Toruniu odbiór DVB-T też nie sprawia większych problemów, choć wymagana jest dobrze ustawiona antena.
Kolega ma rację najgorsza sytuacja jest na północ od Bydgoszczy w kierunku Chojnic i na zachód w kierunku Łobżenicy jak i całym tym kole tzn. od 270 do 360 stopnia - tam bez dobrej anteny kierunkowej nie ma szans na odbiór DVB-T a do analogu starczyła siatka ... powiem tyle w okolicach Łobżenicy na najprostszej siatce można jak na razie oglądać TVP2 ze Szczecina bodajże na kanale 30 pomimo ustawienia anteny na Trzeciewiec.

Awatar użytkownika
JanekT
Posty: 69
Rejestracja: 27 lipca 2011, o 15:34
Odbiornik: RWT DTV-441T
Nadajnik - obiekt nadawczy: PL

Re: DVB-T z SLR Torun ul Moniuszki

Post autor: JanekT »

liki pisze:
nasz region jest wdrazany na samym koncu terminow dostepnych.
Tak naprawdę większość obszaru województwa jest w bardzo dobrym zasięgu MUX2 i MUX3 od prawie samego początku ich wdrażania. W Toruniu odbiór DVB-T też nie sprawia większych problemów, choć wymagana jest dobrze ustawiona antena.
No z tym odbiorem w Toruniu to się nie do końca zgodzę. MUX2- zgoda, najsilniejszy u mnie jest kanał 45- Konin. MUX3- nic. Mieszkam w bloku więc wystawienie Yagi odpada. Korzystam z anteny pokojowej Telkoma-Telmora (28 dBi) lub też samej antenki teleskopowej na balustradzie balkonu- podstawka magnetyczna, długość ~20cm. Owszem, w Toruniu da się odebrać trzecią paczkę z Płocka, ale od Wschodniej na wschód- w centrum szans nie ma. Jak ma się działkę, to można sobie i 10 metrowy maszt postawić. Ale nie wszyscy mają taką możliwość. Jestem szarym obywatelem i właśnie pod tym kątem patrzeć należy na odbiór tego kanału w grodzie Kopernika- albo można go odebrać od Rubinkowa III do Zieleńca i od Os. Leśna Polana do Czerniewic, albo w ogóle. A tak Toruń podzielony...



JanekT

tidigi

Re: DVB-T z SLR Torun ul Moniuszki

Post autor: tidigi »

JanekT pisze: No z tym odbiorem w Toruniu to się nie do końca zgodzę.

JanekT
Zgadza sie pisze od tym od jakiegos czasu ze nie wszyscy potencjalni indywidualni odbiorcy w Toruniu mieszkaja na Skarpie w wiezowcach. Wiekszosc ludzi ktorzy odbieraja TV z indywidualnej antent to ludzie ktorzy nie miekszkaja tam gdzie maja lokalna TV kablowa. Czesto to sa osiedla domkow itp i tam wcale nie jest tak rozowo i fakt obecnie sygnal z Konina pozwala w miare stabilnie odbierac MUX2 ale o MUX3 mozna zapomniec w Toruniu dla wiekszosci indywidualnych odbiorcow na dlugi okres. Jedyne co udawalo mi sie niestabilnie odbierac z Rachocina MUX3 ale rodzina kazala mi to wywalic bo nie da sie tak ogladac na dluzsza mete. Z Kisielic niestety MUX3 zero odbioru. Gdyby Rachocin mial wieksza moc nadajnik MUX3 to moze daloby sie to odbierac ale raczej nie jest to mozliwe.

komi09

Re: DVB-T z SLR Torun ul Moniuszki

Post autor: komi09 »

Ja mieszkam w domu jednorodzinnym na Wrzosach i odbieram obydwa MUXy z Rachocina z dachowej Yagi przy czym MUX3 pomimo mniejszej mocy nadawania od MUX2 jest w prawie doskonałej jakości w przeciwieństwie do MUX2, który rzadko, ale czasami w ciągu dnia zanika. Odbieram to na kompie z tunera usb WinFast. siła sygnału ok 90% jakość na MUX3 zawsze 100%, MUX2 wieczorami 80-100% w ciągu dnia od 40 do 100 %

jonek29

Re: DVB-T z SLR Torun ul Moniuszki

Post autor: jonek29 »

Ja mieszkam w Kaszczorku (przy samej skarpie) i po ustawieniu yagi na Płock/Rachocin odbierałem MUX 2 i 3 z tym że właśnie tak jak przedmówca byłem zdziwiony że MUX 3 pomimo mniejszej mocy był "dosyć" stabilny. Natomiast MUX2 w dzień był praktycznie nie do oglądania, sygnał był na poziomie 60-70% ale cały czas "skakał" między 0 a 60%, jednak wieczorem/nocą dało się oglądać MUX2, występowały jedynie drobne dropy. Jednak co ciekawe po takim ustawieniu anteny odbierałem też Konin z porównywalną do MUX2 z rachocina, to dziwne dlatego że Konin jest praktycznie po przeciwnej stronie...
Pisałem w formie przeszłej bo musiałem przestawić antenę na Trzeciewiec żeby mieć choćby normalny TVN przy zachmurzonym niebie.
O odbiorze z Iławy nie ma co w ogóle wspominać bo właśnie stronę Iławy mam 30m wysokości skarpę...

Zablokowany