MAXIMUM T-105 FTA PVR

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: @GUTEK@ »

nowy_ pisze:Jak wygląda w porównaniu z T-102? T-102 kupiłem na początku października, nie wiem czy mam żałować ;)
Nie masz żałować ;)
A jak wygląda w porównaniu z T-102 będzie za jakiś czas.
Phoenix pisze:Do tej pory miałem RWT i to była wielka porażka. Co chwilę się przywieszał, a obraz nie był najlepszy, również długi czas przełączania programów był uciążliwy.
Chciałbym poznać opinie, odnośnie codziennej pracy urządzenia. Czas przełączania programów, funkcje nagrywania i czy dysk 3,5' o pojemności 160GB współpracuje bez problemów.
Jeśli chodzi o obraz i czas przełączania programów to jest taki sam jak w każdym Mstarze, więc najlepiej jak poczytasz te porównania:
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=64426#p64426
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=68398#p68398

Na opinie odnośnie codziennej pracy trzeba będzie trochę poczekać, bo tuner dopiero w sprzedaży jest od czwartku.
Dysk 160GB 3.5", więc pewnie z zewnętrznym zasilaniem będzie działał bez problemów.

Michaelbond

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: Michaelbond »

Phoenix na aukcji go możesz kupić za 129 plus wysyłka. Szukaj Warszawa i sugeruj się numerem modelu a nie nazwą, bo wystawiający nazwy nie użył, a w zdjęciach prezentujących menu zapożyczył te z Overmaxa, co myli oglądających. Pilot jest od maximum T-105. Firma jest też oficjalnym partnerem (dystrybutorem Wiwy), co wyczytałem na stronie Wiwy.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: @GUTEK@ »

A według mnie na tej aukcji to właśnie jest Overmax a nie nowy T-105, tylko zdjęcia wprowadzają w błąd. W dodatku oglądając inne akcje z tym Overmaxem to właśnie one są w tej cenie 129zł, a nowy T-105 jest droższy.

Michaelbond

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: Michaelbond »

Gutek nie jestem pewien czy masz rację? Spójrz na pierwsze zdjęcie. Pilot maximum i obudowa ma napis maximum. Ponadto Overmax nie ma skalowania do 1080 p i nie ma tej numeracji. Ja to ustalę w dzień roboczy, bo aż jestem ciekaw co to za numer. Jak będzie trzeba to do nich podejdę bo mam blisko.

Phoenix

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: Phoenix »

Trochę zastanawia mnie zdjęcie od tyłu. Oryginalnie tuner nie ma przelotki.

Michaelbond

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: Michaelbond »

Od tyłu to jest zdjęcie overmaxa. Ale numer haha

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: @GUTEK@ »

Ta aukcja była już zanim pojawiły się aukcje z T-105, więc to na pewno Overmax. Zresztą kto im to kupi jak nawet nie pisze jaki to model.

Phoenix

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: Phoenix »

Jeszcze tu znalazłem ciekawą ofertę http://www.sklep.awhandel.pl/p/pl/288/t ... owosc.html

139zł + 15zł przesyłka kurierem, albo odbiór w poznaniu za 0zł

Michaelbond

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: Michaelbond »

To też dobra cena. Dziś na giełdzie w Warszawie tuner był oferowany za 135 zł. Straszne maleństwo, ale efektowne. Do tego z tej firmy były oferowane anteny wewnętrzne. Jedna z nich wyglądała jak monitor lcd w cenie 35 zł. Przy tej cenie Maximum jest już konkurencyjny w stosunku do Wiwy, która jest droższa na giełdzie od 5 do 10 zł.
Jak komuś nie jest potrzebny wyświetlacz.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: @GUTEK@ »

To prawda, że to maleństwo. Tuner jest niewiele większy od samego pilota.
Wykonany jest bardzo dobrze, na chipsecie posiada radiator, a na górze obudowy są otwory wentylacyjne, które widoczne są tylko patrząc na tuner od tyłu. Bardzo fajne rozwiązanie.

Michaelbond

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: Michaelbond »

Czy w tym modelu także podczas nagrywania wyświetla się info w postaci paska w górnej lewej części ekranu?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: @GUTEK@ »

Wyświetla się info z nr kanału i czasem nagrywania. Znika samo po 5 sekundach i można je włączać/wyłączać naciskając INFO na pilocie.

Phoenix

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: Phoenix »

Michaelbond pisze:Dziś na giełdzie w Warszawie tuner był oferowany za 135 zł.
Na której giełdzie?

Michaelbond

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: Michaelbond »

Wolumen Giełda Elektroniczna w Warszawie

Phoenix

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: Phoenix »

Michaelbond pisze:Wolumen Giełda Elektroniczna w Warszawie
Stoisko czy buda? Zastanawiam się, czy jutro mógłbym podjechać, a wiem, że główny handel to w niedziele się odbywa. W tygodniu to ziemniaczki.

Michaelbond

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: Michaelbond »

O ile wiem przesunięcie czasu dotyczy tylko 1 godziny. ;) Ale w przyszłą niedzielę gdybyś sie wybrał, to w środkowym rzędzie gdzieś w połowie stoisko z tunerami , lcd tunerami, antenami. Łatwo znajdziesz i nie sugeruj sie ceną na pudełku tylko pytaj. On tam ma Cabletechy, Blow za 130 zł i parę innych.

Phoenix

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: Phoenix »

Michaelbond pisze:O ile wiem przesunięcie czasu dotyczy tylko 1 godziny. ;) Ale w przyszłą niedzielę gdybyś sie wybrał, to w środkowym rzędzie gdzieś w połowie stoisko z tunerami , lcd tunerami, antenami. Łatwo znajdziesz i nie sugeruj sie ceną na pudełku tylko pytaj. On tam ma Cabletechy, Blow za 130 zł i parę innych.

Wydaje mi się, że się nie zrozumieliśmy. Chciałem napisać, że giełda elektroniczna jest w niedzielę, a już ona się kończy. I zastanawiałem się, czy w tygodniu jest szansa na dostanie tunera.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: Maniek99 »

Tylko czy to na pewno był Maximum, bo ta cena dziwnie niska jak na Wolumen?

Phoenix

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: Phoenix »

Maniek99 pisze:Tylko czy to na pewno był Maximum, bo ta cena dziwnie niska jak na Wolumen?
Może to znowu overmax ;) niejasno promowany.

Michaelbond

Re: Maximum T-105 FTA PVR

Post autor: Michaelbond »

Panowie macie rację, cena jest szokująco niska, to musi być fałszywka! Mnie się przewidziało, a na pilocie nie było napisane Maximum tylko Overmax. Coś mnie zaślepiło.
to z pewnością ta żądza posiadania. Gdzie nie spojrzę tam widzę Maximum T-105. :shock:
Gdyby jednak ktoś w moje przewidzenia uwierzył to dodam jeszcze że za 135 zł też nie było chętnych, a to prawie za darmo przecież :(

Zablokowany