Antenka do tunera USB

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Antenka do tunera USB

Post autor: adac »

szkoda, że ten Signal nie ma normalnej stopki..
Ponieważ jest to antena zewnętrzna i Dipol wiedział co pisze. Gdyby przypadkiem nie zadziałała w pokoju, to powodu do reklamacji też nie ma ;)
Poważnie, to warto wystawić ją na zewnątrz bo sądząc z prób masz dobry sygnał i z balkonu możesz uzyskać czysty odbiór.
Jedynym mankamentem będzie z konieczności ta przelotka, która wprowdazi niewielką stratę do sygnału.

Co do anten pokojowych to chyba jest tak jak Ci napisałem: nie wszystkie i nie wszędzie. Decyduje dostęp do sygnału, a z tym jest różnie wewnątrz budynku szczególnie przy większych odległościach. U Ciebie jest z tym korzystnie i jak na razie- nie skarżysz się też na zakłócenia.

ps. w odbiorze może pomagać cichy wspólnik, czyli nadajnik SFN w Raszynie którego nie widzisz. Przy okazji możesz sprawdzić, czy masz go na zbliżonym kierunku.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Antenka do tunera USB

Post autor: m@rtops »

poi987 pisze: szkoda, że ten Signal nie ma normalnej stopki i trzeba kombinować, jak ma być wewnętrzną ;)
może masz jakieś miejsce aby ją przykręcić gdzieś do bocznej ścianki jakiegoś mebla jeśl dobrze ci odbiera w pokoju a nie chcesz jej na zewnątrz :D ;)

poi987

Re: Antenka do tunera USB

Post autor: poi987 »

m@rtops pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
Wziąłem pudełko od komórki i kawałek jakiegoś MDF (do obciążenia). Mdf wsadziłem pod przykrywkę pudełka, od góry przykręciłem do tego stopkę anteny, zamknąłem "pudełko" i już mam stojak ;)
Po wycelowaniu, wszystkie kanały odbierają bez problemu - więc póki co, dam sobie spokój z wystawianiem jej na balkon (kładzenie kabla, przeklotka, wiercenie w elewacji - nie chce mi się, jeśli nie muszę) :
Sprawdzę jeszcze tylko, jak będzie odbierać w czasie opadów, burzy itp.)

MonaGrzeL

Re: Antenka do tunera USB

Post autor: MonaGrzeL »

Daj znać jak przebiegły testy pogodowe :mrgreen:

Zablokowany