Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
_chris_

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: _chris_ »

Benedykt pisze:To założenie wydaje się być trochę optymistyczne. Z tego co obserwuję można założyć, że "penetracja" optymistycznie obejmuje ok. 25% gospodarstw z "płaskimi" odbiornikami (LCD, Plazma).
trzeba by pogrzebać w necie - pewnie gdzieś są odpowiednie statystyki, ale te 25% też mi się wydaje bardziej prawdopodobne, choćby dlatego, że znaczny procent sprzedaży to były odbiorniki SD. A HD Ready oznaczało różne rzeczy, zwykle, że taki sprzęt nie miał rozdzielczości 1080i. ;)
smiodus pisze: i tak i nie, zwróć proszę uwagę że napisałem tylko o dwóch programach które się pokrywają, nie pokrywa się cała ramówka.
ale kontent jest ten sam - no, przynajmniej w dużym stopniu.
Myślę że istotnym argumentem dla reklamodawców byłyby trzy aspekty - pierwszy - że docierają do zamożniejszej części społeczeństwa
no, nie do końca - bogatsza część pozostanie póki co przy platformach czy TvK, co najwyżej będą mieć równolegle obie opcje.

jano

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: jano »

Hesus, po kiego grzyba będą dawać TVP Polonia w MUX3? Przecież to ma być kanał skierowany dla polaków za granicą, a nie w kraju... Daliby już ten TVP Sport i TVP HD...

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: voitek »

jano pisze:Hesus, po kiego grzyba będą dawać TVP Polonia w MUX3? Przecież to ma być kanał skierowany dla polaków za granicą, a nie w kraju... Daliby już ten TVP Sport i TVP HD...
No dokładnie... To takie zapchajdziórstwo. Kolejny kanał z takim samym kontentem.

Kafar

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: Kafar »

W końcu nadrobiłem braki z forum. To się porobiło to jest plucie obywatelowi prosto w twarz przez TVP - zasłanianie się głupimi koncesjami. Czy kontent TVP HD nie pokrywa się w większości z tym co jest emitowane na pozostałych kanałach TVP i za co płacimy?

Dziwnym trafem rezygnacja z TVP HD zbiegła się z wprowadzeniem modułu CAM TnK HD(CAM Polsatu po miesiącu mi zdechł i już 4 razy dzwoniłem w prawie aktywacji) - i pewnie trzeba będzie brać co dają, bo tuner przygotowany.

Odkąd na MŚ ruszył MUX 3 w Śremie czytałem, choć mnie to nie dotyczyło:

TVP HD był siłą napędową DVB-T

Dlaczego się gnoi DVB-T byle odbębnić co Bruksela nakazuje - zaglądnijcie do postu o nadajnikach MUX-3.

Żal mi ludzi którzy teraz kupią settopboxy bez wsparcia HD i jak się komuś odmieni albo HD wejdzie do MUX1 to się rozczarują jak z MPEG2, amoże wtedy będzie DVB-T(x)?

W MUX2 już jest powiedziane, że nikt HD nie wyemituje.

Aż miło było czytać posty gdy pisaliście o jakości filmów i transmisji puszczanych ze Śremu w HD - gdzie jakość przewyższała analogiczny kanał z Cyfry, równała n-ce i po MS orange.
A teraz- masz obywatelu kość - TVP1,2 i Info w SD i retransmisje tego co w FTA- to to sobie wspomnianym modułem tnk załatwie - bez łaski DVB-T i wzbogace polsatem z MUX2 w okolicach Świąt bo mam to szczęście być w zasięgu, którego inni nie mają.

NAjgorsze jest to że jako pionek nie mam żadnego wpływu na zmianę takiego stanu rzeczy i to najbardziej boli.

Ale znam różnicę słowa "zbliżony": Skład programowy MUX3 uruchamianego w I etapie będzie zblizony do testowego przekazu uruchomionego ze Śremu.

andyg

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: andyg »

Jest jeden plus tego wszystkiego: kto ma Cyferkę+ nie musi już szpecić balkonu jakąś drucianką. Tylko tam są jednocześnie i Polsaty i TVP HD. Pozostaje olać abonament a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć dla żabojadów walcząc zawzięcie o dobrą promocję.
Za komuny było takie powiedzenie: obywatel udaje, że pracuje a państwo udaje, że płaci.
W naszej sytuacji można powiedzieć: TVP udaje, że ma misję a obywatel udaje, że płaci abonament :lol:
Wyrazy najgłębszego współczucia dla tych co płacili/płacą i poczuli się jak ostatni frajerzy.
Dla zainteresownych sytuacją wewnątrz TVP polecam artykuł w ostatniej Gazecie Polskiej.

damians1

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: damians1 »

jeden woli szpecić balkon "drucianka" a inny "talerzem" i jedno i drugie tak samo szpeci kwestia co komu się bardziej podoba. Poza tym są anteny naziemne które wyglądają znacznie lepiej niż "drucianka"

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: cyber »

No to "wspaniała" TVP uznała ,że POLACY NIE SĄ GODNI oglądać kanałów TVP HD i TVP Sport w NTC,które są produkowane za POLAKÓW pieniądze -jasne lepiej sprzedawać te kanały platformom a POLAK niech płaci po raz kolejny...
I później zdziwieni ,że Polacy podatku (abonamentu) nie płacą!!!
TVP rządzą cały czas partacze !!!
Tyle w tym temacie 8-)
Ps. Ciekawe ile TVP "wybuli " odszkodowania Astrze ?
Że też NIK i nikt jeszcze tym syfem się nie zajął jak należy !!! :x

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: igorlan »

cyber pisze:No to "wspaniała" TVP uznała ,że POLACY NIE SĄ GODNI oglądać kanałów TVP HD i TVP Sport w NTC,które są produkowane za POLAKÓW pieniądze -jasne lepiej sprzedawać te kanały platformom a POLAK niech płaci po raz kolejny...
I później zdziwieni ,że Polacy podatku (abonamentu) nie płacą!!!
TVP rządzą cały czas partacze !!!
Tyle w tym temacie 8-)
Ps. Ciekawe ile TVP "wybuli " odszkodowania Astrze ?
Że też NIK i nikt jeszcze tym syfem się nie zajął jak należy !!! :x
Gdybyś miał tak fatalną sytuację finansową jak oni to też pewnie nie kierowałbyś się altruizmem. Jak każdy biznes tutaj też liczą się przede wszystkim względy finansowe zwłaszcza w obecnej sytuacji. Obecny stan rzeczy jest oczywiście pochodną nieudolnych rządów kolejnych prezesów i traktowaniu TVP jako narzędzia do walki politycznej. Niestety doprowadzili TVP do tak fatalnej kondycji i teraz za wszystko trzeba płacić. Cieszmy się, że w ogóle są w stanie wystartować z MUX3, w którym na szczęście będzie TVP KULTURA i HISTORIA. Jeśli osobiście miałbym wybierać czy TVP Sport i TVP HD to znacznie bardziej wolę wspomniane 2 kanały i nie zależy mi czy to jest w HD czy nie, znacznie bardziej interesuje mnie wartość merytoryczna a nie techniczna, na którą po pewnym czasie się już nie zwraca uwagi. Mogę się założyć, że gdyby jednak TVP zdecydowała się udostępnić TVP HD to za kilka tygodni wszyscy by krzyczeli, że co to za kanał gdzie na okrągło powtarza się te same seriale i filmy. Dla potencjalnego widza rozdzielczość akurat ma najmniejsze znaczenie.
No i może w końcu potencjalny widz zacznie zwracać trochę więcej uwagi na kulturę i historię, bo pod tym względem jesteśmy bardziej do tyłu niż z całą tą cyfryzacją.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: Puma »

igorlan, w pełni się zgadzam z Tobą.
TVP HD jest miłym dodatkiem ale tak naprawdę nic mi nie daje... to że jest HD po pewnym czasie przestanie mnie podniecać.
Liczy się nowa treść a nie powtórki tego co jest w innych kanałach.

Narzekacie że np. Polsat 2 to powtórki z Polsat... a czym tak naprawdę jest TVP HD jak nie nadawaniem tego samego w innej formie?

przemkos

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: przemkos »

Nie wiem, jak Ty, ale mi się dużo przyjemniej oglądało filmy na HD niż na TVP1. Poza tym pojawiły się testy z napisami i oryginalnym językiem filmów, i to dopiero było super. Na żadnym innym kanale tego nie widziałem.
Puma pisze:igorlan, w pełni się zgadzam z Tobą.
TVP HD jest miłym dodatkiem ale tak naprawdę nic mi nie daje... to że jest HD po pewnym czasie przestanie mnie podniecać.
Liczy się nowa treść a nie powtórki tego co jest w innych kanałach.

Narzekacie że np. Polsat 2 to powtórki z Polsat... a czym tak naprawdę jest TVP HD jak nie nadawaniem tego samego w innej formie?

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: Puma »

przemkos pisze:Nie wiem, jak Ty, ale mi się dużo przyjemniej oglądało filmy na HD niż na TVP1.
Jak rozumiem wybierzesz głupawy film w HD niż ładny w SD?
Wybacz ale ja wybieram treść a nie obraz ;)

Napisy i ścieżka mogą być tak samo w SD i HD nie ma nic wspólnego z tym.

_chris_

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: _chris_ »

przemkos pisze:Poza tym pojawiły się testy z napisami i oryginalnym językiem filmów, i to dopiero było super. Na żadnym innym kanale tego nie widziałem.
subtitling (zarówno DVB, jak i Teletextowy) oraz możliwość wyboru ścieżki dźwiękowej nie mają akurat nic wspólnego z rozdzielczością obrazu - czyli HD. To niezależne usługi. Tyle tylko, że zabierają cenne pasmo, i to jest powód, dla którego sporadycznie bywają przy przekazach SD, gdzie oszczędza się na każdym bicie.

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: igorlan »

Mam wrażenie, że niektórzy forumowicze uprawiają tzw. sztukę dla sztuki, czyli oglądają TV dla samego jej oglądania nie przyswajając przy tym treści przekazu. Jasne, że też wolę oglądać coś w HD aniżeli w SD, ale to nie znaczy, że już w ogóle nie mam ochoty patrzeć na SD. Osobiście wolę, aby pozycje programowe były na tyle wciągające, żeby widz nawet nie miał czasu pomyśleć, w jakim standardzie jest to nadawane. Przejście na HD i tak jest procesem nieuchronnym i za kilka lat będzie standardem. A tak w ogóle to BBC, która jest wzorem telewizji publicznej dopiero teraz rozpoczyna emisję swojego pierwszego programu w technice HD. Do tej pory jedynym kanałem był BBC HD, na którym TVP zapewne chciała wzorować TVP HD. W tym wypadku też wolałbym, aby najpierw skopiowali standardy zarządzania, apolityczność a przede wszystkim warsztat i profesjonalizm a nie zaczynali od „techniki”, za którą w konsekwencji braku tych 4 aspektów teraz i tak musimy płacić.

Przepraszam za delikatny OT.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: cyber »

igorlan pisze:
Gdybyś miał tak fatalną sytuację finansową jak oni to też pewnie nie kierowałbyś się altruizmem. Jak każdy biznes tutaj też liczą się przede wszystkim względy finansowe zwłaszcza w obecnej sytuacji. Obecny stan rzeczy jest oczywiście pochodną nieudolnych rządów kolejnych prezesów i traktowaniu TVP jako narzędzia do walki politycznej. Niestety doprowadzili TVP do tak fatalnej kondycji i teraz za wszystko trzeba płacić. Cieszmy się, że w ogóle są w stanie wystartować z MUX3, w którym na szczęście będzie TVP KULTURA i HISTORIA. Jeśli osobiście miałbym wybierać czy TVP Sport i TVP HD to znacznie bardziej wolę wspomniane 2 kanały i nie zależy mi czy to jest w HD czy nie, znacznie bardziej interesuje mnie wartość merytoryczna a nie techniczna, na którą po pewnym czasie się już nie zwraca uwagi. Mogę się założyć, że gdyby jednak TVP zdecydowała się udostępnić TVP HD to za kilka tygodni wszyscy by krzyczeli, że co to za kanał gdzie na okrągło powtarza się te same seriale i filmy. Dla potencjalnego widza rozdzielczość akurat ma najmniejsze znaczenie.
No i może w końcu potencjalny widz zacznie zwracać trochę więcej uwagi na kulturę i historię, bo pod tym względem jesteśmy bardziej do tyłu niż z całą tą cyfryzacją.

Owy potencjalny widz wcale nie musi być tak potencjalny jak myślisz @igorlan i siłą rzeczy oleje abonament i zapłaci platformie lub kablówce ...A propos potencjału to skoro tak -to proponuję TVP Historię oraz Kulturę dać w wersji czarno-białej przecież nikt tego nawet nie zauważy oglądając tak fascynujące treści na TVP Historia oraz TVP Kultura ;) Na tych kanałach nie ma żadnych powtórek przecież -i to jest to na co cała Polska będzie czekać do roku 2014 !!!( wtedy dopiero Mux3 będzie ogólnopolski).
A najmniej powtórek to ma TVP Polonia ,która też zawita w MUX3 -nie wspomnę o TVP Seriale (będą same nowości) i rewelacyjny Parlament Tv.
A prezesi będą się zmieniać co chwilkę , każda zmiana to gruba kasa w kieszeń odchodzącego -przy okazji będą płacić odszkodowania za błędy poprzednich prezesów i będą włazić politykom w tył..
Może mi @igorlan odpowiesz -czy chciałbyś oglądać Euro 2012 w wersji czarno-białej? albo na chole...wkę TVP Polonia w MUX3 -czy to nie przypadkiem kanał dla Polaków za granicą ? Tam to dopiero brak powtórek !!? itp .itd.
Naprawdę cieszę się bardzo ,że wogóle wystartuje Mux 3 8-)
Może w 2014 będę mógł go odbierać .
Pozdrawiam.
ps PRZEPRASZAM ZA O.T.

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: igorlan »

U nas zawsze będziemy szukać pretekstu, żeby nie płacić za nic. Generalnie wychodzimy z założenia, że wszystko nam się należy i proszę nie próbuj mnie przekonywać, że tak nie jest. Wystarczy przeczytać wpisy na tym forum i wszystko jest jasne. W Wielkiej Brytanii płacisz zawsze i bez względu na to czy oglądasz czy nie a nie tylko wtedy kiedy BBC ci się łaskawie spodoba czy nie. Tam jest po prostu świadomość społeczna, że bez opłaty TV licence BBC po prostu nie da rady produkować nowych programów. Tam poczucie odpowiedzialności jest znacznie wyższe w stosunku do wielu aspektów życia, po prostu są dojrzalsi jako społeczeństwo obywatelskie. U nas natomiast najpierw wymagamy jakości a potem ewentualnie łaskawie zgodzimy się płacić choć znając malkontenctwo nas samych zawsze znajdziemy coś co nam się nie spodoba wiec uznamy, że nie będziemy płacić. Nie ubolewamy w związku z tym bo łatwo znajdujemy wytłumaczenie dla samych siebie i doskonale potrafimy się rozgrzeszać.
Pokaż mi telewizję na której nie ma powtórek? I znów spodziewamy się stacji o bezwzględnie najlepszej jakości ale jeśli nawołuje się do wspomagania produkcji dobrych programów poprzez abonament to wiadomo jakie jest podejście. Oczywiście, zawirowania i bałagan z kolejnymi zarządami zniechęcają ale to nie znaczy, że możemy od tak powiedzieć „ja nie płace bo oni mają problem”
Nie rozumiem co miałeś na myśli z tą czarno-białością – myślę, że chciałeś podać przesadny przykład ale chyba mało udany. Oczywiście nie chcę oglądać EURO2012 w wersji czarno-białej i mogę z ręką na sercu Cię zapewnić, że Tobie to też nie grozi.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: Jarosław Bałuka »

koniec OT.

Temat wątku: jakie kanały w mux3

Awatar użytkownika
jarip
Posty: 49
Rejestracja: 27 maja 2010, o 08:41
Odbiornik: LG 32LF5800
Instalacja antenowa: OPTICUM AX 1000 + antena VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: jarip »

I stała się ciemność!!! Włączam wczoraj wieczorkiem TVP sport a tam TVP kultura na TVP HD to samo. Ziścił się czarny scenariusz. Ale niema tego złego co by na dobre nie wyszło, są dwa nowe kanały (w kolorowe paski i z monotonnym dźwiękiem.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Listę kanałów podano w komunikacie prasowym kilka dni temu.
>> link do komunikatu <<
Napisano w nim, że "w multipleksie Telewizji Polskiej - MUX3 - znajdą się następujące programy: TVP1, TVP2/TVP Warszawa, TVP Info w odpowiednich dla województw wersjach regionalnych, TVP Kultura i TVP Historia". Do czasu uruchomienia tego multipleksu i ewentualnej przyszłej decyzji o rozszerzeniu składu programowego dalsza dyskusja jest bezcelowa. Będzie tak jak podała TVP w komunikacie, i już !

dalsze dygresje spowodują zamknięcie wątku.

Karo

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: Karo »

Rzecznik TVP zapytany przeze mnie drogą mailową o komentarz do zakończenia emisji TVP HD i TVP Sport w postaci cyfrowej

http://www.tvp.pl/o-tvp/o-tvp/aktualnos ... hd/3002732

potwierdził, to co Wszyscy przypuszczamy - odpisał mi na maila tak:

"Szanowny Panie,

W związku z pytaniem przesłanym mailem Rzecznikowi Telewizji Polskiej uprzejmie informujemy, iż TVP nie ma obowiązku produkcji, ani rozpowszechniania programów TVP Sport i TVP HD. Spółka jest również uprawniona do samodzielnego podjęcia decyzji o umieszczeniu tych programów w MUX3. Programy te są źródłem przychodów dla TVP z reemisji. Z analiz eksperckich wynika, iż obecnie bardziej opłacalna dla TVP jest reemisja TVP Sport i TVP HD w platformach satelitarnych i kablowych niż emisja niekodowana na obszarze całego kraju. Nie jest jednak wykluczone, że w przyszłości TVP podejmie prace nad nadawaniem programów TVP Sport i TVP HD w sieci naziemnej w sposób niekodowany. Należy pamiętać, że dostosowanie tych programów do emisji naziemnej niekodowanej będzie wiązać się z utratą przychodów z reemisji i koniecznością zwiększenia ilości reklam. Może także wymagać uzyskania praw do nowego pola eksploatacji dla części audycji.

Z poważaniem

Biuro Rzecznika Prasowego TVP S.A."

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: vigoo »

"6 grudnia 2010 r., w Mikołajki wystartuje nowy kanał tematyczny Telewizji Polskiej pod nazwą TVP Seriale. Wśród propozycji znajdą się znane doskonale widzom telewizji publicznej seriale: „Tancerze”, „Londyńczycy”, „M jak Miłość”, „Ranczo”, „Barwy szczęścia”, „Tajemnica twierdzy szyfrów”, „Ojciec Mateusz” i „Oficer”.
Nie wiadomo czy kanał TVP Seriale pojawi się w ramach naziemnej telewizji cyfrowej
(DVB-T), tym bardziej, że nadawca chce pobierać opłaty od operatorów, którzy udostępnią kanał swoim abonentom (podobnie jak czyni to w przypadku TVP Sport i TVP HD)."

źródło: Media2.pl

No to będziemy mieli kanał na którym będą pokazywane seriale, które co najmniej po kilka razy były nadawane na wszystkich kanałach TVP. To jest sztuka dla sztuki, tworzyć niskimi nakładami kanały na których pokazywane jest wszędzie to samo. Szkoda miejsca na satelicie, DVB-T i czasu na oglądanie kolejnej zapchajdziury...

Do tego chcą za to pieniędzy, więc nie wiadomo czy pojawi się w DVB-T. To po co TVP tyle miejsca w Muxach, skoro nie mają czym go zapełnić...

Zablokowany