Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
C7_4K
Posty: 99
Rejestracja: 6 lipca 2009, o 23:26
Odbiornik: Samsung b650
Instalacja antenowa: NIE WIEM jakaś stara zardzewiała
Nadajnik - obiekt nadawczy: Poznan (UHF) /Śrem (UHF,VHF)

Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: C7_4K »

w końcu jakie kanały będą w Mux3 ?? bo każdy pisze co innego ;/

TV5 - TV8 ??

niech wypowie się jasno osoba z firmy Emitel a nie zwykły użytkownik (Brak Wiarygodności)

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: igorlan »

Odpowiedź masz tu http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=220 i jak prosiłeś od samego przedstawiciela firmy EMITEL.

..ale Tobie zapewne chodziło o MUX2 skoro wspominasz TV5-TV8? :) Jesli tak to odpowiedzi szukaj u nadawców gdyż to od nich zależy czym się zechcą podzielić z narodem.

kowal801
Posty: 167
Rejestracja: 21 października 2009, o 12:11

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: kowal801 »

Jednak bedzie MUX III bez kanałów TVP HD TVP SPORT :twisted:
http://media2.pl/media/69980-tvp-rusza- ... wizja.html
Czyli wielkie ----, nawet nie będę tego skanował,dla mnie w ogóle tego mogą już nie uruchamiać :(
Ostatnio zmieniony 13 października 2010, o 21:36 przez kowal801, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ddd3
Posty: 22
Rejestracja: 10 września 2009, o 17:31
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Jemiołów

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: ddd3 »

Cóż... To jest pewne że ich nie będzie. Przecież już kiedyś była wielka burza z powodu obecności tych kanałów w DVB-T.
Są to kanały płatne i dodatkowo u operatorów w nie najniższych pakietach.

Nie ma Pana Farfała w TVP to mamy tak jak mamy.

kowal801
Posty: 167
Rejestracja: 21 października 2009, o 12:11

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: kowal801 »

No dobra ,ale dlaczego w Poznaniu nadawane są te kanały ?

arik92

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: arik92 »

Z tego artykułu wynika że MUX 3 ma wyglądać tak:
1) TVP 1
2) TVP 2
3) TVP Info/Region
4) TVP Kultura
5) TVP Historia
Nie rozumiem jednego. Przecież w tym multipleksie można jeszcze dołożyć dwie stacje aby go wypełnić do siedmiu miejsc.

Jeśli ruszy kiedyś MUX 1 i pierwsze 3 stacje przejdą z MUX 3 do MUX 1 to do MUX 3 zapewne wcisną wtedy nowy chłam czyli TVP Seriale i TVP Parlament, o TVP Sport i TVP HD można zapomnieć.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Drekan »

Taki skład może równie dobrze ruszyć z Suchej Góry i Skrzycznego. 5 stacji w MPEG2 się zmieści. ;)

Ciekawe, ze ze Skrzycznego leci obecnie TVP2 + okienko regionalne z Katowic, natomiast z 3 MUX REG planują nadawać TVP2 + okienko regionalne z Warszawy. Tylko TVP Info ma być regionalne. :shock:

arik92

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: arik92 »

Pewnie dlatego dali 5 kanałów bo dwa kolejne miejcsa czekają na chłam TVP Seriale i TVP Parlament. Można przecież było dać TVP Sport, ale tak to potem by było że zabrali TVP Sport i dali w zamian coś gorszego, a tak to dadzą na początek te pięć stacji, następnie doda się te dwie kolejne żeby pokazać jacy to my jesteśmy dobrzy.
Ostatnio zmieniony 13 października 2010, o 22:15 przez arik92, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Drekan »

Zapominasz o najważniejszej stacji TV Polonia. ;) Myślę, że się w DVB-T bez niej nie obędzie. :lol:

A tak na poważnie może to być karta przetargowa, by zyskać na stałe 3 miejsca w 1 multipleksie. W oficjalnym komunikacie TVP poinformuje, że chciałby umieścić te stacje w DVB-T. Jednak brakuje miejsca w 3 MUX REG dla tych stacji. :(
Chcecie TVP HD i TVP Sport? :?:

Piszcie do UKE i KRRiT by przyznali TVP na stałe 3 miejsca w 1 multipleksie.

W sumie byłby to niezły pomysł i skuteczniejszy. :idea: Ostatecznie chodzi o to, by w ofercie DVB-T znalazły się stacje, które chcą widzowie. 8-)
Ostatnio zmieniony 13 października 2010, o 22:19 przez Drekan, łącznie zmieniany 1 raz.

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: Kpc21 »

Kanały już znamy:
http://media2.pl/media/69980-tvp-rusza- ... wizja.html

Niestety 2 miejsca w multipleksie pozostaną niewykorzystane, nie będzie HD ani TVP Sport. A Sport właśnie powinni dać, nawet kosztem Kultury. Bo Kultura dostępna jest FTA z najpopularniejszego w Polsce satelity. Sport - kodowany.

arik92

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: arik92 »

Nie brałem pod uwagę TVP Polonia, dlatego że wcześniej w testach tego kanału w DVB-T nie było oraz jest to kanał kierowany dla Polaków za granicą, a DVB-T ma pokrycie krajowe.

_chris_

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: _chris_ »

he, he TV Polonia jest obecna chyba we wszystkich kablówkach, a przecież one też nadają tylko w Polsce... :D

arik92

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: arik92 »

Tak, ale jest również nadawana w telewizji kablowej w USA, a także chyba w niektórych kablówkach w Europie.

Tharazi
Posty: 78
Rejestracja: 12 października 2010, o 14:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 250
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69; siatka ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Płock/Rachocin;Konin;Włocławek

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: Tharazi »

Ta a rano pisali że "Multipleks TVP z kanałami HD" :arrow: http://media2.pl/media/69950-dvb-t:-mul ... mi-hd.html i Panowie z emitela pisali ,że jest pewne prawdopodobieństwo że kanały mają być takie same co W Śtemie.

Awatar użytkownika
Benedykt
Posty: 282
Rejestracja: 26 sierpnia 2010, o 00:53

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: Benedykt »

Jak już wcześniej pisałem. Na TVP Sport i TVP HD nie ma co liczyć w dvb-t. Do kompletu dołączą TVP Seriale i TVP ParLament (vari - bardzo mi się podoba nazwa TVP Lament).
PS.: W styczniu 2013 roku przyjedzie komisja nożyczkowa z Brukseli i obetnie kable analogowej TV na ziemi. Panowie nadawcy skończyła się "miękka gra" ze strony Brukseli. Widzę 70% wykluczenie "cyfrowe" w Polsce. Dziękujemy Ci SC Johnson !!

tajemnicapanstwowa
Posty: 158
Rejestracja: 14 października 2010, o 01:02
Odbiornik: LG M2352D-PZ

Pinnacle 340e hybrid + DVB Viewer
Instalacja antenowa: tzw. "patyk" magnetyczny 15cm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kolowo

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: tajemnicapanstwowa »

DVB-T bez TVP Sport jak dla mnie nie ma sensu, byl to jeden z 2 kanalow (po za sport news polsatu, bynajmniej nie ze wzgledu na sport w nazwie, a ze wzgledu na alternatywe dla TVP Info), na ktory rzeczywiscie czekalem.
tymczasem w MUX3 dostaniemy od TVP analoga + mieszczace sie ogladalnoscia w granicach bledu statystycznego TVP Kultura i TVP Historia oraz planowane wielkie niewadome, a w MUX2 bedziemy miec przez dluzszy czas rowniez dublowanie analoga, bo stacje, ktore mialy wystartowac nawet nie maja koncesji, malo tego wiekszosc z nich po prostu nie istnieje...

Wracajac jednak do MUX3 - lepiej TVP niech w ogole nie zapelnia tego trzeciego multipleksu tylko zostana przy tych 3 miejscach z MUX1.
Szczerze powiedziawszy na TVP Historia i TVP Kultura nigdy nie widzialem nic ciekawego i wg. mnie moglyby one byc polaczone w jeden kanal skoro ich finansowanie zostalo drastycznie obciete, ze nawet nic nowego nie produkuja to po co je trzymac osobno... Nie widze nic zlego aby pod nazwa TVP Kultura bylo np. poranne, popoludniowe i wieczorne pasmo historyczne.

Co do przewidywan odnosnie nowych kanalow TVP to od biedy TVP Seriale daloby sie jeszcze zniesc, mialoby wziecie zwlaszcza wsrod starszych osob (byle nie byla tam w kolko walkowana tylko szmira typu Klan, Zlotopolscy, Plebania czy Moda na sukces itp. bo np. Czas Honoru, Ojciec Mateusz, Oficer, PitBull, Sfora, Ekstradycja czy klasyki jak Alternatywy 4, 40 latek i Zmiennicy tez istnieja).
Patrzac natomiast z drugiej strony to robienie TVP Parlament jest beznadziejnym pomyslem... Skoro jest TVP Info to skroty posiedzen (nie ma ich znow az tak strasznie duzo) czy prac w ramach Sejmu spokojnie zmiescilyby sie w jakims godzinnym wieczornym pasmie, ale widze TVP lubi topic pieniadze w kanaly, ktore juz od samego poczatku wydaja sie nie miec sensu ani misyjnego, ani tym bardziej ekonomicznego.

Podsumowujac - z duzech chmury maly deszcz. Niestety chcialo by sie rzec "a to Polska wlasnie...". Robiono nam wielkie nadzieje na TVP HD (moze zawartosc nie porywala, ale jakosc byla niczego sobie) oraz TVP Sport tymczasem trzeba sie bedzie zadowolic zapychaczami pasma choc pewnie znajada sie tacy co tam cos dla siebie znajda (tele5 i polonie1 tez ponoc ktos oglada...).

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: cyber »

Miałem zamiar zainwestować w porządną instalację antenową -głównie po to ,żeby odbierać właśnie kanał TVP HD ...nie będę ukrywał ,że dla mnie ( i pewnie wielu innych) jakikolwiek kanał HD w NTC byłby siłą napędową dla rozwoju cyfryzacji w Polsce.
A tu takie numery... pewnie jeszcze się okaże ,że w konkursie na kanały komercyjne w Pierwszym Muxie wygra Polonia1 itp... . Pewne osoby tutaj na forum miały rację ...a ja się łudziłem ,że będzie można oglądać TVP HD za free -no bo testują ten kanał !
To ja na razie dziękuję ! Może kiedyś... 8-)

gro

MUX TVP bez TVP Sport i TVP HD

Post autor: gro »

"Od 27 października 2010 roku w multipleksie Telewizji Polskiej znajdą się następujące programy
: TVP1, TVP2/TVP Warszawa, TVP Info w odpowiednich dla województw wersjach regionalnych, TVP Kultura i TVP Historia. Wszystkie te programy będą emitowane w sposób niekodowany FTA (ang. Free-to-air) w formacie SD (Standard Definition). Pozostałe programy TVP (m.in. TVP Polonia, TVP HD, TVP Sport) nie znajdą się w najbliższym czasie w cyfrowej
ofercie naziemnej."
Źródło: TVP
http://media2.pl/media/69980-tvp-rusza- ... wizja.html


Jeżeli to się potwierdzi to szlag mnie trafi! :x :x :evil:
Jak można wciskać ludziom niewypał typu TVP Historia a blokować to, na co czekają płatnicy abonamentu! Po co testować w Śremie HD - testujmy TVP Historię.

Awatar użytkownika
ANDPOL
Posty: 315
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Rzgów
Odbiornik: Ferguson Ariva 250, WinFast DTV 1000S, Samsung UE55NU7402
Instalacja antenowa: "Siatka" za 20zł + LNA169
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-EC4, Łódź-Sienkiewicza, Zygry

Re: MUX TVP bez TVP Sport i TVP HD

Post autor: ANDPOL »

Już się potwierdziło.http://www.tvp.pl/o-tvp/centrum-prasowe ... ie/2991510 No to lipa. :evil:
Ostatnio zmieniony 14 października 2010, o 09:29 przez ANDPOL, łącznie zmieniany 1 raz.

giecze

Re: Lista nadajników MUX3 na 27.10.2010

Post autor: giecze »

tajemnicapanstwowa pisze: Szczerze powiedziawszy na TVP Historia i TVP Kultura nigdy nie widzialem nic ciekawego i wg. mnie moglyby one byc polaczone w jeden kanal skoro ich finansowanie zostalo drastycznie obciete, ze nawet nic nowego nie produkuja to po co je trzymac osobno...
A według mnie to najciekawsze programy w obecnej ofercie. Z racji awersji do lokalnego monopolisty tv kablowej i niechęci do szpecenia sobie balkonu wielkim talerzem korzystam tylko z DVB-T. Brak tych kanałów to dla mnie dużo większa strata. TVP Sport od czasu zakończenia tegorocznego mundialu po prostu nie oglądam. Nie lubię powtórek... :P

Ale fakt, TVP Parlament i TVP Seriale "nie oglądałbym" jeszcze częściej. :D

BTW Poza TVP-Kultura nigdzie do tej pory nie uświadczyłem wzmianki o konkursie Chopinowskim...

Zablokowany