Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
Lux.Mikado
Posty: 105
Rejestracja: 8 stycznia 2024, o 11:22
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: Samsung 55MU7052, Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Krokodyl
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź / Wzgórze „Radary” [22km]

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: Lux.Mikado »

DanielK pisze: 29 grudnia 2023, o 15:26 Porównanie sygnału w Zielonej Górze przed i po zmianach - DVB-T vs DVB-T2.

...

Widać zdecydowanie poprawę MER i LKM. SFN już nie jest takie wrażliwe :)
Witam wszystkich. To mój pierwszy post... :D Mam do ciebie zapytanie. Ostatnimi czasy interesuję się miernikami DVB-T2/S2. Przetestowałem już Amiko TSC-1270 i nowego Signal ST-5155 (słabe urządzenia). Powiedz mi te zrzuty ekranu to z jakiego miernika? Myślę założyć nowy temat o miernikach. Myślę, że nie jedna osoba posiada i podzieli się swoimi spostrzeżeniami.

m.szklarski
Posty: 107
Rejestracja: 15 lutego 2017, o 18:13
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wro/Ślęża

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: m.szklarski »

Temat o miernikach już jest (viewtopic.php?t=8069) w techniczno-sprzętowym dziale Forum (viewforum.php?f=3).

j@n
Posty: 129
Rejestracja: 16 kwietnia 2021, o 22:59
Miejscowość: Warszawa

Re: Kanały TVP w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: j@n »

Napiszę jeszcze raz, dokładnie. Bo problemy są nadal.

Od zmiany standardu w strumieniu MUX-3 (przynajmniej warszawskim) są drobne błędy. Ja jestem prawie pewny, że odpowiada za nie nadawca. Bo to nie są uszkodzone pakiety zgłaszane przez odbiornik (z flagą transport_error_indicator). One są uszkodzone logicznie: DVB Inspector zgłasza continuity errors, to znaczy taki specjalny licznik (osobny dla każdego PID) ma błędy. Otóż jest tak, że TVP od wielu lat nie potrafiła w 100% poprawnie nadawać ścieżek z napisami. To na takich ścieżkach zdarzały się tego rodzaju błędy. Podczas emisji napisów: czasami zero, czasami kilka na godzinę. Nie zgłaszałem, bo napisy są dla mnie nieistotne.

Ale teraz tego typu błędy zdarzają się na wszystkich PIDach w MUX-3. Także audio i video. W MUX-6 są tylko na PIDach napisów.

Piszę o tym bo może ktoś sprawdzi, może ktoś się zainteresuje.

EDYCJA:

Widocznie ktoś to jednak czyta. Albo technicy sami zauważyli problem. Codziennie sprawdzam strumień, a od kilku dni jest już OK. To znaczy prawie OK, ale może tak już być.

Ostatnie 2 godziny:

- ok. 30 GB
- pakietów: 168 192 000
- obraz i dźwięk w 100% dobrze! to najważniejsze!
- 15 pakietów uszkodzonych (continuity error) dla PIDów:
206 DVB subtitling - TVP2 (7)
106 DVB subtitling - TVP1 (4)
3506 DVB subtitling - TVP Info (3)
506 DVB subtitling - TVP Historia (1)

TVP od dawna ma problem z napisami. Ale najważniejsze, że nie ma już przycięć obrazu i dźwięku. Osobie która naprawiła usterkę - dziękuję.

Zablokowany