TVP3 w MUX-3

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: Kanały TVP3 Regionalnej w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: Kamilx »

Wczoraj wieczorem (po 22) działy się dziwne rzeczy w MUX3 (prawdopodobnie chodziło o wersję z TVP3 Białystok). Po 22 na kanale TVP3 była przez jakiś czas plansza kontrolna z napisem "EMISJA BI3" i piskiem. Później ok. 22:20 co jakiś czas pojawiały się zakłócenia i zniekształcenia (zielone), które nie były spowodowane słabym sygnałem. Następnie znikło logo i nie było go do rana.
I dochodzę do sprawy MUX3. Gdy rozpoczęły się wyżej wymienione problemy - nie działała Telegazeta tego kanału. Ponadto dekoder zamiast nagrywać (wcześniej zaplanowane) TVP3 Białystok, nagrywał TVP Info, a zamiast TVP2 HD - TVP1 HD. Dziś problemy rano ustąpiły, jednakże nagrywania musiałem od nowa programować, bo się wszystko poprzestawiało się na stale tak jak powyżej.
Podejrzewam, że ośrodek dosyłał do Warszawy (gdzie każda wersja MUX3 jest składana w całość) elementy swojego programu z jakimiś błędami i przerwami, że urządzenia do emisji MUX3 zaczęły wariować.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Kanały TVP3 Regionalnej w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: hadam »

Satkurier pisze:Prezes TVP, Jacek Kurski, powiedział w wywiadzie dla tygodnika „Wprost”, że nadawca chce wprowadzić zmiany w ośrodkach regionalnych. Przede wszystkim planowane jest poszerzenie pasma rozłącznego w TVP3 na poranne, popołudniowe i wczesnopopołudniowe. Natomiast za półtora roku ośrodki miałyby być w HD.
http://satkurier.pl/news/167498/osrodki ... -w-hd.html

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Kanały TVP3 Regionalnej w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: Poland »

W tym roku we Sylwestra mija 25 lat od wprowadzenia się Telewizji Kraków (dzisiaj TVP3 Kraków) na kanał 50 z obiektu RTCN Kraków "Chorągwica" który to był pierwszym obiektem tej stacji w Małopolsce. Inauguracji emisji dokonano po godzinie 14:00. Niestety w tym samym czasie włoski kanał RAI Uno został przeniesiony na słabszy kanał 35 nie wykorzystywany już w Krakowie. Owe informacje tyczą się jeszcze czasu analogu ale z kanału 50 TVP3 Kraków wraz z całą paczką stacji Telewizji Polskiej nadawany jest do dzisiaj cyfrowo w ramach MUX3.

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Kanały TVP3 Regionalnej w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: poxipol »

No cóż,ćwierć wieku to już piękny okres.
Ramówka nieco inna i z różnymi perturbacjami mamy go obecnie.

To był równocześnie okres na przejście do odbioru V zakresu pasma UHF,co wiązało się z wymianą anten obejmujących dwa zakresy tego pasma.

Trochę później,to już prywatna stacja Krater,gdzie nadajnik zlokalizowano pod Chorągwicą gdzieś na stodole i wszystko przez jakiś czas pięknie śmigało.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Kanały TVP3 Regionalnej w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: hadam »

Sprawa TVP-3 w HD widać jest wciąż aktualna, ciekawe kiedy to nastąpi, podobno wkrótce jakkolwiek to rozumieć.

Wczoraj w aktualnościach na TVP-3 Katowice przy okazji rocznicy 62 lata, był taki komentarz:
"Trochę się u nas przez te lata pozmieniało, bo widać nas w kolorze, wkrótce też w hd"

Więcej tutaj pod koniec od 13,40 :arrow: https://katowice.tvp.pl/668302/aktualnosci

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Kanały TVP3 Regionalnej w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: dvbtowiec »

Spójrzmy na to matematycznie.
Na kolejne HD nawet z niską przepływności w MUX3 nie ma już miejsca, chyba że znowu coś usuną, ale tym razem definitywnie, gdyż MUX8 także już wykorzystane ;)
Sądzę że realnym terminem będzie przejście na HEVC, czyli 2021/2022 rok.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: Kanały TVP3 Regionalnej w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: pikaczu »

Jeszcze by się przydało całodniowe regiony.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Kanały TVP3 Regionalnej w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: hadam »

dvbtowiec pisze: 4 grudnia 2019, o 09:59 Spójrzmy na to matematycznie.
Na kolejne HD nawet z niską przepływności w MUX3 nie ma już miejsca, chyba że znowu coś usuną, ale tym razem definitywnie, gdyż MUX8 także już wykorzystane ;)
Sądzę że realnym terminem będzie przejście na HEVC, czyli 2021/2022 rok.
Matematycznie masz rację, też nie wiem gdzie mieliby to upchnąć, ale z kolei rok 2021/2022 to nie tak wkrótce jak mówili w aktualnościach na TVP-3 Katowice.
To wkrótce bardziej mi pasuje do połowy roku 2020, tak by wynikało z wcześniejszych zapowiedzi Kurskiego z początku 2018 roku.
Przytoczę tu mój wcześniejszy wpis w tym temacie sprzed prawie dwóch lat, który jest powyżej:
ObywatelDVB-T pisze: 26 stycznia 2018, o 14:52
Satkurier pisze:Prezes TVP, Jacek Kurski, powiedział w wywiadzie dla tygodnika „Wprost”, że nadawca chce wprowadzić zmiany w ośrodkach regionalnych. Przede wszystkim planowane jest poszerzenie pasma rozłącznego w TVP3 na poranne, popołudniowe i wczesnopopołudniowe. Natomiast za półtora roku ośrodki miałyby być w HD.
http://satkurier.pl/news/167498/osrodki ... -w-hd.html

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Kanały TVP3 Regionalnej w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: K63 »

ObywatelDVB-T pisze: 4 grudnia 2019, o 11:21 bardziej mi pasuje do połowy roku 2020, tak by wynikało z wcześniejszych zapowiedzi Kurskiego z początku 2018 roku
Ale plany uruchomienia "Regionów HD" za 1.5 roku, padły z ust Kurskiego na początku 2018. Gdyby te obiecanki zostały spełnione, to TVP3 powinna nadawać w HD już od połowy bieżącego roku.
Na dodatek wszystkie wersje regionalne TVP3 zniknęły z HbbTV (chyba że tylko w moim tv :?:).

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1361
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Kanały TVP3 Regionalnej w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: DanielK »

dvbtowiec pisze: 4 grudnia 2019, o 09:59 Sądzę że realnym terminem będzie przejście na HEVC, czyli 2021/2022 rok.
Też tak sądzę. Chyba, że już wcześniej TVP poszłoby w DVB-T2 H.265.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Kanały TVP3 Regionalnej w MUX3 - zagadnienia techniczne

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Odnośnie przejścia OTV TVP3 na nadawanie w rozdzielczości: HD, to z tego co obserwuję od dłuższego już czasu to TVP "cały czas" "zbroi" się na rzecz tej sprawy... Były poczynione ku przejściu na nadawanie OTV TVP3 w HD "kroki" i "są ciągle jeszcze podejmowane"...
Np. co można zaobserwować tutaj:
- https://www.tvp.pl/zamowienia_publiczne/ (wcześniejszych "ogłoszonych przetargów" niż ten na którym "na dole strony" pod tym linkiem się kończy nie można chyba zobaczyć, ale z tego co pamiętam, a śledzę temat "praktycznie" od czasu tych zapowiedzi(*)(i listę pojawiających się "ogłoszeń"): były ogłaszane zamówienia, "dozbrajanie" w sprzęt HD** dla OTV TVP3 od "początku tych zapowiedzi",
- https://tvp.eb2b.com.pl/ (zakładka: "Postępowania").

Zapewne cały proces przejścia na możliwość nadawania sygnału w rozdzielczości: HD nie jest "prosty".
Tak myślę, że to 16 Ośrodków i pewnie coś w Głównym Zakładzie w Warszawie(o ile taki istnieje dla TVP3 i o ile potrzebne w takim przypadku są "działania" w nim) trzeba było/trzeba zakupić sprzętu(rozpisać same "przetargi" na poszczególne sprzęty pewnie nie jest "łatwo" i pewnie jest to czasochłonne - mówię to na podstawie własnego doświadczenia po zaznajamianiu się z treścią różnych "przetargów" na sprzęty - publikowane przez TVP) oraz mówiąc "krótko": wszystko "uruchomić" by grało + "zabawa" w kwestie formalne(których TVP ma chyba w takich przypadkach więcej od "komercyjnych" nadawców) itp., także pewnie zajmuje to sporo czasu(bo powiedzieć, napisać co trzeba zrobić to chyba zajmuje "nieporównanie" mniej czasu od już "praktycznej pracy") i zapotrzebowania sporej ilości pieniędzy...)
=======================================
Chwilę po zmianach na MUX-3 i MUX-8, które nastąpiły bodajże: 23 października 2019 roku(m.in.: TVP Kultura HD "przejście" na MUX-8; TVP Sport HD "przejście" na MUX-3) spisałem takie swoje przemyślenia na podstawie m.in. z tego co pamiętam(mogę się mylić) pojawiających się wyników przepływności kanałów TVP(bitrate'u) na MUX-8, których "suma" była mniejsza niż przed zmianami z 23.10.2019 roku(w wyniku których TVP "miała więcej miejsca" na MUX-8 niż przed 23.10.2019 roku) - wiem, że być może były to dane bardzo "cząstkowe" i jednocześnie nieodzwierciedlające w pełni stanu faktycznego:

Tak myślę, że może testują na MUX-8(TVP) i może w porozumieniu z KRRiT(o ile ona jest "od tego") zmienią rezerwację(czy "cokolwiek innego" o tych kwestiach "decyduje"; je reguluje) tak by TVP mogła dać na MUX-8: 1 kanał HD i 2 SD. Bo chyba przy obecnym miejscu jakie ma TVP na MUX-8(TVP Kultura HD z ok. 4.75 Mb/s) to i TVP Kultura HD z taką przepływnością będzie znośna i TVP Rozrywka będzie na w porządku poziomie przepływności obrazu(chyba obecnym), ale i znalazło by się chyba miejsce dla kanału: TVP Historia z bitrat'em wyższym niż ma na MUX-3.
Biorę pod uwagę taką opcję ze względu na "plany przejścia OTV TVP3 do nadawania w rozdzielczości HD"(jak coś to zapewne kanał/kanały(Ośrodki Regionalne TVP) TVP3 ruszyłyby w rozdzielczości HD raczej na MUX-3 naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce)...
TVP Kultura HD raczej nie potrzebuje takiej przepływności jaką miał kanał TVP Sport HD na MUX-8, gdzie ta przepływność jak na polskie NTC była chyba i tak "ponad normę" z dwukrotnie dla kanału HD. :D
Ja szczerze powiedziawszy byłbym za takim rozwiązaniem w przypadku startu TVP3 HD na MUX-3, aby na MUX-8 były: TVP Kultura HD, TVP Historia i TVP Rozrywka. Lepsze pod względem jakości obrazu moim zdaniem kanały HD(od TVP) z bitrat'em takim jaki by miały, czyli pewnie do średnio 5 Mb/s na różnych MUX-ach niż ich wersje SD, które nawet z bitrat'em 5 Mb/s nie dałyby jakości obrazu kanałów jak to niektórzy mówią: "pseudo HD", czyli Full HD z "niskim" bitrat'em(zależy co kto uważa za niski bitrate), a moim zdaniem większość patrzy na jakość obrazu podobnie jak ja na to patrzę i jak to opisałem.

=======================================
* https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/j ... misja-w-hd
[z tego co widzę to jest tu mowa o czasie: do końca 2019 roku - w kontekście tematu o którym jest w tym wątku na tym forum "ostatnio" "mowa"],
** z tego co pamiętam(mogę się mylić) i chyba nawet w pewnym wątku na innym forum było o tym pisane, że dla TVP3 Rzeszów bodajże był ogłoszony "przetarg" na jakiś sprzęt(nie pamiętam jaki), który bodajże miał być "wyposażony" w jakiś sposób również w rozdzielczość: 4K(gdzieś "z początku"(czasu) tych zapowiedzi możliwości nadawania w rozdzielczości: HD - OTV TVP3). Akurat "obecnie" zauważyłem" drugi tego typu przypadek("sprzęt 4K") i znowu dla TVP3 Rzeszów:
- https://www.tvp.pl/zamowienia_publiczne ... hp?id=2160.
Być może jest(raczej na pewno) to działanie celowe - np. później bezpośrednio "stąd" ten sprzęt w 4K na potrzeby "góry" TVP pójdzie w inne miejsce, a obecnie z pewnych przyczyn może nie może tam("na górze") być - a jakiś "sprzęt" w zamian(o ile będzie to konieczne) do pracy "w HD" "przyjdzie do" OTV TVP3 Rzeszów. Albo np. - bo to(https://www.tvp.pl/zamowienia_publiczne ... hp?id=2160) chyba jest na rzecz wozu transmisyjnego OTV TVP3 Rzeszów - będzie on służył na rzecz pracy dla "południa" Polski("dla w rozdzielczości 4K" np.), czyli docelowo dla całej TVP.
To tak tylko w ramach ciekawostki. :D
=======================================
Bo tak w ogóle to chyba "cały ten proces" o którym "mowa"(w kontekście tematu o którym jest w tym wątku na tym forum "ostatnio" "mowa") ma na celu "docelowo" start, możliwość nadawania w rozdzielczości: HD: wszystkich Ośrodków Regionalnych TVP3: za pośrednictwem naziemnej telewizji cyfrowej(bo chyba "obecnie" tylko "ona"(NTC) generalnie daje realną(pod różnymi względami) możliwość nadawania 16 Ośrodków Regionalnych TVP3 w rozdzielczości: HD).

Może innym celem(przynajmniej na razie - "może trochę z musu", a może nie) jest po prostu tylko to by OTV TVP3 w odpowiedniej jakości(HD) przygotowywały materiały(m.in.: miały "sprzęt" i możliwości), transmitowały "różne wydarzenia" z regionów Polski itp. dla Zakładu Głównego TVP - dla stacji TVP ogólnopolskich(również może do "internetu" z możliwością oglądania poszczególnych materiałów w rozdzielczości: HD), bez "bezpośredniego"(np. poprzez telewizję linearną - tradycyjną) nadawania wszystkich szesnastu kanałów regionalnych TVP3 w rozdzielczości: HD.


Może się ja mylę(przynajmniej ja) co do prognozowanego, "tymczasowego"(teoretycznie), "docelowego" tego "celu" przejścia na nadawanie w rozdzielczości: HD - Ośrodków Regionalnych TVP3...
=======================================
A co z tego "wszystkiego wyjdzie" to pewnie "czas pokaże"...
=======================================
Być może w treści powyższej wiadomości(postu) pomyliłem się niecelowo. Przedstawiłem tu również swoje prywatne zdanie, opinie, rozważanie oraz wiedzę z którymi nikt nie musi się zgadzać i które mogą być niezamierzenie: błędne. Za wszelkie zło: przepraszam.
=======================================
EDYCJA:
Dodam, że być może i "dla" innych Ośrodków Regionalnych TVP3(nie tylko: TVP3 Rzeszów) był(może będzie jeszcze) zakupywany jakiś sprzęt, osprzęt, oprogramowanie itp. do pracy w rozdzielczości: 4K (UHD), choć ja sobie nie przypominam po tych "dostępnych na internecie" "przetargach" TVP, aby coś takiego miało miejsce, ale mogło mieć z racji tego, że sądzę iż wszystkich związanych z tą sprawą "przetargów" nie przeglądnąłem(i/lub dokładnie nie przeglądnąłem).

Moim zdaniem kolejną i inną kwestią "utrudniającą" przejście na nadawanie w rozdzielczości: HD - Ośrodków Regionalnych TVP, sprawą powodującą, że to nie jest takie "hop siup" pod różnymi względami, o których to więcej wspominałem w poście powyżej jest to, że(z tego co pamiętam - mogę się mylić) czasami jest problem, żeby ktokolwiek zgłosił się do "przetargu" lub jest bardzo mało chętnych do "startu" w nim(czasami tylko jeden chętny). Czasami trzeba też pewne sprawy precyzować, odpowiadać na pytania, ponownie ogłaszać przetarg, a poza tym jeszcze różne terminy związane "z tym wszystkim" itp. "robią czas", a trzeba pamiętać moim zdaniem, że "do zrobienia" w tych różnych kwestiach by OTV TVP3 "przeszły" na nadawanie w rozdzielczości: HD: jest szesnaście(16) OTV TVP3... Nie jeden OTV TVP3, a szesnaście(16). No i jeszcze o czym wspomniałem w poście powyżej: pieniądze - niemałe moim zdaniem pieniądze, które na to "idą", a "osoby będące na bieżąco pod względem wiedzy z budżetem TVP wiedzą chyba", że to nie jest "takie proste" dla TVP - jednocześnie pamiętając, że nie jest to "jedyna" kwestia(pisząc krótko: "TVP3 w HD") wokół, której "kręci się" cała TVP... A trzeba też chyba myśleć o różnej możliwej przyszłości finansowej TVP i o tym by po prostu były pieniądze jakieś na przyszłość(rozważne planowanie na podstawie sytuacji i różnych prognoz finansowych), a nie że "teraz są, to wszystko wydać i już..."
=======================================
Być może w treści powyższej wiadomości(postu) pomyliłem się niecelowo. Przedstawiłem tu również swoje prywatne zdanie, opinie, rozważanie oraz wiedzę z którymi nikt nie musi się zgadzać i które mogą być niezamierzenie: błędne. Za wszelkie zło: przepraszam.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: TVP3 REGIONY w MUX3

Post autor: MaxEvans »


pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: TVP3 REGIONY w MUX3

Post autor: pikaczu »

Szkoda, że nie całodniowe regiony :(

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: TVP3 REGIONY w MUX3

Post autor: MaxEvans »

Myślę,że Łódź przejdzie na HD 23 maja br. :)

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: TVP3 REGIONY w MUX3

Post autor: dvbtowiec »

Myślę że jednak nie prędko ośrodki regionalne w HD.
Wiadomo na pewno że ośrodek w Kielcach przejdzie na HD w 2023 roku, po wybudowaniu nowej siedziby.
Do tego czasu oczywiście pasmo wspólne w HD, a pasma lokalne skalowane do HD.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: TVP3 REGIONY w MUX3

Post autor: K63 »

Kraków został chyba zmodernizowany (przynajmniej częściowo) przy okazji Światowych Dni Młodzieży. :?:

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: TVP3 REGIONY w MUX3

Post autor: MaxEvans »

dvbtowiec pisze: 14 lutego 2022, o 13:36 Myślę że jednak nie prędko ośrodki regionalne w HD.
Wiadomo na pewno że ośrodek w Kielcach przejdzie na HD w 2023 roku, po wybudowaniu nowej siedziby.
Do tego czasu oczywiście pasmo wspólne w HD, a pasma lokalne skalowane do HD.
Może nie będzie tak źle

https://dvbt2wpolsce.pl/aktualnosci/63- ... -od-2022-r

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: TVP3 REGIONY w MUX3

Post autor: dvbtowiec »

Czas pokaże.
Natomiast po dzisiejszym włączeniu TVP3 Warszawa HD w MUX5, widać że nawet ośrodek warszawski nie jest w pełni zmodernizowany do HD.
Wejścia ze studia są w HD, ale już materiały z miasta i własne materiały promocyjne są w SD.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: TVP3 REGIONY w MUX3

Post autor: MaxEvans »

Dokładnie jak oglądałem w studiu to jest różnica między TVP Łódź a TVP Warszawa

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: TVP3 REGIONY w MUX3

Post autor: Poland »

K63 pisze: 14 lutego 2022, o 16:21 Kraków został chyba zmodernizowany (przynajmniej częściowo) przy okazji Światowych Dni Młodzieży. :?:
Pewnie tak gdyż przy okazji wtedy wybudowano też studio dla „Kroniki" i publicystyki. Z tego co kiedyś czytałem TVP3 Kraków jest też przystosowane technologicznie pod ewentualne wejście na satelitę.

Zablokowany