TVP3 w MUX-3

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: TVP Regionalna już w DVB-T !

Post autor: panaho »

dareksz73 pisze:... zauważyłem, że po końcu programu jest chyba widok warszawki?
Tak, kamera (chyba) z PeKiNu na skrzyżowanie Marszałkowskiej z Jerozolimskimi :D
Marny widok...

fred
Posty: 285
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, o 01:17
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Ferguson Ariva T650i
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź, ECIV Zygry

Re: TVP Regionalna już w DVB-T !

Post autor: fred »

Oj tam, oj tam.

Centralna regionalna, czy regionalna centralna... Czy w Warszawce ktoś, kiedyś zauważył, że coś poza nią istnieje.

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: TVP Regionalna już w DVB-T !

Post autor: panaho »

Trochę to generalizowanie ale coś w tym jest.
Takie nieco podobne myślenie jak na tej ilustracji.

Tomek.C

Re: TVP Regionalna już w DVB-T !

Post autor: Tomek.C »

panaho pisze:Nie cytuj posta pod postem. Patrz Regulamin forum
Niepotrzebna złośliwość :) Co sie wszyscy tak do Warszawy przyczepili ostatnio

fred
Posty: 285
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, o 01:17
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Ferguson Ariva T650i
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź, ECIV Zygry

Re: TVP Regionalna już w DVB-T !

Post autor: fred »

Odwrotnie. To Wawa się przyssała i ciągnie.

Niby regionalna, a znakomita większość kasy, etatów dla stolycy. Regiony znowu dostały ochłapy.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: TVP Regionalna już w DVB-T !

Post autor: Puma »

Osobiście TV Gdańsk już prawie nie oglądam.
Trzeba pamiętać o której leci REGIONALNY, po kiego mi TV Gdańsk z innych regionów?
Niech dadzą logo TV Regiony na wspólne pasmo i logo TV Gdańsk na programy regionalne... tylko że tego nie zrobią bo ludzie w ogóle by przestali oglądać TV Regiony jak by zobaczyli ile jest ich regionu w TV Regiony.
No i niech w EPG będzie zaznaczone jaki program jest z mojego regionu.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: TVP Regionalna już w DVB-T !

Post autor: Krosnoludek »

Już dawno o tym miałem pisać, pasmo wspólne powinno mieć nazwą TVP3, a w godzinach nadawania programu regionalnego dodawana powinna zostać nazwa ośrodka regionalnego np. TVP3 Rzeszów. Teraz nie wiadomo kiedy jest pasmo regionalne, a kiedy wspólne.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: TVP Regionalna już w DVB-T !

Post autor: TVRuda »

W przypadku TVP Katowice pod logiem dodawany jest napis "program własny". Zgadzam się z przedmówcami, że telewizja regionalna musi być telewizją pokazującą region przez cały czas emisji programu a nie, że ja rano przed wyjściem do pracy włączam telewizor na kanale regionalnym z logiem TVP Katowice a na ekranie panorama twu (żeby się tamci nie urazili) Warszawy. Od tego są anteny ogólnopolskie. Daję głowę, że jeśliby do DVB-T weszła TVS to program TVP Katowice polegnie do ruiny. Nie będę oglądał takiego programu, którego przeznaczenie nadawania treści programu mija się z rzeczywistością. To co mam nagrane z telewizji regionalnej na VHS za bajtla z 1992 roku pod logiem TELE3 KATOWICE (gdzie jest nawet czołówka z dziewczyną i przesuwającymi się logami wszystkich ośrodków) lepiej oddawało treści prezentowane na antenie trójki katowickiej. Teraz to co jest dziś mija się z celem.

Papier 1

Re: TVP Regionalna już w DVB-T !

Post autor: Papier 1 »

Zgadzam się z wieloma głosami,że program TVP Regionalna stał się ogólnym,jak by nie przypisanym do określonego "Regionu", a miał przecież wiązać słuchacza z regionem.Wynika to po części z formuły nowego przedsięwzięcia jak i mało przekonywującego nazewnictwa.
Nie wdając się w szczególy podam moje nazewnictwo,które jest mi nieco bliższe i oddające rzeczywiste odczucia w spojrzeniu na obecny stan ..
Mój typ,wskazanie to : TVP 3 Regiony , a w trakcie nadawania programu regionalnego :
TVP 3 Regiony - Rzeszów
Pozdrawiam.

ntcdvb

Re: TVP Regionalna już w DVB-T !

Post autor: ntcdvb »

Pasmo wspólne to produkcje regionalne ale wg TVP tak znakomite, że warte pokazania w całym kraju.
Pasmo regionalne to programy i treści z regionu co sprowadza się do wiadomości z regionu.
Rozdział TVP INFO z Regionalnym pasmem zakończył się podziałem 1 dobrego kanału na 2 słabe.

fred
Posty: 285
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, o 01:17
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Ferguson Ariva T650i
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź, ECIV Zygry

Re: TVP Regionalna już w DVB-T !

Post autor: fred »

Zgoda. Tylko dlaczego kosztem telewidza. Jedynym "zyskiem" sa dodatkowe stołki w centrali w Wawie, kosztem pieniędzy na regiony.

dareksz73
Posty: 62
Rejestracja: 18 listopada 2010, o 14:00
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczawnica Jarmuta

Re: TVP Regionalna już w DVB-T !

Post autor: dareksz73 »

Nie narzekajcie teraz na TV Kraków i an Tv W-wa ten sam progran a na Tv W-wa(oczywiście sat) dodatkowo paseczek.( denerwujący - Warszawiacy mają)

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: TVP Regionalna już w DVB-T !

Post autor: giaur500 »

Tak jak przewidywałem. Te regionalne oddziały nie mają czym wypełnić ramówki bo w regionie nie dzieje się aż tyle. Więc teraz zaczyna się szukanie czym by tu czas antenowy zapchać. Warszafka rozdziela materiały, które z danym regionem mają tyle wspólnego co ja z chińskim mandarynem.

A programu regionalnego jest tyle co i było zawsze, czyli kilka godzin dziennie. Tyle że po rozdzieleniu, tvp info dało radę wypełnić różnymi audycjami, a z regionalnymi oddziałami jest problem - ni to program w 100% regionalny, ani drugie tvp info, tvp nie ma tu jak widać żadnego pomysłu.

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: TVP Regionalna już w DVB-T !

Post autor: vigoo »

Od początku mówiłem, że kanał regionalny to tylko strata miejsca w muxie. Taki oddział regionalny jest w stanie stworzyć dziennie ze dwie godziny aktualnego materiału. Jakiś program informacyjny + program publicystyczny i tyle. Reszta to powtórki, które widziałem już po kilka razy...

DVBManiak

Re: Odp: TVP Regionalna już w DVB-T !

Post autor: DVBManiak »

Dla mnie TVP Regionalna właściwie nie istnieje, oglądałem od startu może raz czy dwa.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: TVP Regionalna już w DVB-T !

Post autor: kupon »

vigoo pisze:Od początku mówiłem, że kanał regionalny to tylko strata miejsca w muxie. Taki oddział regionalny jest w stanie stworzyć dziennie ze dwie godziny aktualnego materiału. Jakiś program informacyjny + program publicystyczny i tyle. Reszta to powtórki, które widziałem już po kilka razy...
Ale przecież wystarczy wejść na tak reklamowany TVP stream i porównać wszystkie regionalne anteny.90% wszędzie ta sama ramówka.

adrjannn
Posty: 32
Rejestracja: 7 lipca 2011, o 15:43

Re: TVP Regionalna już w DVB-T !

Post autor: adrjannn »

Jak to oddziały regionalne nie mają czym wypełnić ramówki? TVP Kraków nadaje 2 razy dziennie Telezakupy po 30 minut :)

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: TVP Regionalna już w DVB-T !

Post autor: panaho »

TVP1 również :D

adrjannn
Posty: 32
Rejestracja: 7 lipca 2011, o 15:43

Re: TVP Regionalna już w DVB-T !

Post autor: adrjannn »

Więc nie ma problemu z wypełnieniem ramówki :)

PS: Czy TVP Katowice dalej emituje 'Tancerzy' ?

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: TVP Regionalna już w DVB-T !

Post autor: kupon »

"TVP Regionalna zmienia ramówkę od 1 grudnia"

więcej na: http://www.satelitarne.tv/tvp/item/4878 ... -1-grudnia


ps.
MASAKRA godz. 15.40 - 01.12.2013
Opis epg : Wielkopolski Park Narodowy
Temat audycji : Góra Chełm (w,czy obok) Myślenic
Całkowicie rozjechany dźwięk z sytuacją toczącą się na ekranie.Panowie z TVP ogarnijcie się jest XXI wiek

Zablokowany