WIWA HD-90

szczekotander

Re: WIWA HD-90

Post autor: szczekotander »

@GUTEK@ pisze:szczekotander z tego co podajesz masz pierwszą wersję oprogramowania.
Więc najpierw musiałbyś ściągnąć soft ze strony wiwy i postąpić wg opisu. A dopiero potem marcowy - obojętnie który, a na koniec marcowy.
@GUTEK@ dzięki za podpowiedź – ja sam pewnie wgrywał bym od razu najnowszy soft, a to byłby za duży szok dla mojego tunera i pewnie wszystko by się w nim posypało :lol:. Zacznę więc mu dawkować zmiany stopniowo czyli od aktualizacji ze strony internetowej WIWY. Nie wiem tylko który plik ze strony producenta mu zapodać - „AT_7818_HD90” czy „FB_AT_7818_HD90” a może „readme”?

adamjk
Posty: 7
Rejestracja: 16 maja 2012, o 01:31

Re: WIWA HD-90

Post autor: adamjk »

szczekotander Najpierw musisz zapodać sobie plik readme.txt i jak go zrozumiesz, to możesz zacząć zadawać pytania.
Sukcesów!

Awatar użytkownika
Gofer
Posty: 39
Rejestracja: 14 grudnia 2010, o 14:56
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC-4

Re: WIWA HD-90

Post autor: Gofer »

Przypadkowo znalazłem jedną funkcję:

Otóż można w trybie Stand-by wyłączać i włączać zegar wyświetlacza przyciskiem INFO z pilota (soft ostatni stabilny przed wprowadzeniem przeźroczystości menu).

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

To jeszcze przyciskiem FAV możesz zmieniać jasność ;)

ptcom

Re: WIWA HD-90

Post autor: ptcom »

Witam.
Z uwagi braku już miejsca na zewnętrznym dysku USB nadszedł czas zakupu dodatkowego takiego nośnika. Przed zakupem chcę jednak spytać się użytkowników tej Wiwy jaki model tekiego dysku kupić. Pewno są tutaj Ci co mają takie dyski i może pomogą mi w wyborze?
Warunki to: Dysk 2.5 cala ma być zasilany tylko i wyłącznie z tunera jednym kablem.
Pojemność dysku 750 - 1 TB.
Chodzi mi o to który konkretnie model dysku o tych pojemnosciach Wiwa bez problemu zasili?
Pozdrawiam.

szczekotander

Re: WIWA HD-90

Post autor: szczekotander »

adamjk faktycznie wszystko jest napisane w pliku txt - najciemniej jest zawsze pod latarnią :oops:

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: WIWA HD-90

Post autor: Krosnoludek »

W piątek kupiłem tą Wiwę, soft miała z kwietnia, wziąłem ze sobą pendrive, i zaraz w sklepie zaktualizowałem do najnowszej wersji z lipca tym: usb_upgrade_all_flash.bin , poszło bez problemów. Wszystko działa ok.
Pilot - miodzio, działa z odbicia wyśmienicie, sufit, ściana

Podłączyłem pendrive, wszystko prawidłowo nagrywa, odtwarza w tunerze, ale podłączając to nagranie do kompa, jakość nagrań jest tragiczna, podczas poruszania się np. postaci na krawędziach występują same takie jakby ząbki, gdy obraz jest nieruchomy, jest ok. Nie wiem co to może być za przyczyna, czy u Was też takie coś występuje odtwarzając nagranie z Wiwy na kompie?
Obrazek Obrazek Obrazek

Nagranie: http://ul.to/oaro016l
Ostatnio zmieniony 11 września 2012, o 22:18 przez Krosnoludek, łącznie zmieniany 2 razy.

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

No to już sprawa czego używasz na kompie (jaki odtwarzacz, kodeki). U mnie jakość jest ok.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: WIWA HD-90

Post autor: Krosnoludek »

Dzieje się to na każdym odtwarzaczu np. VLC media player, BEST player, SubEdit-Player, KMPlayer, Windows Media Player. Zainstalowane również K-Lite Codec Pack 6.2.0(Basic).

To nagranie: http://ul.to/oaro016l

penknife
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2012, o 20:03
Odbiornik: 1.MT4171,
2.Wiwa HD-50 NEW
Instalacja antenowa: 1. Dipol pół-falowy +symetryzator lub co akurat podleci,
2. BiQuad na 706MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Miłki(~12km)

Re: WIWA HD-90

Post autor: penknife »

w VLC znajdź w ustawieniach takie coś jak deinterlace

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Sprawdź też Splash Lite. Ma wbudowane kodeki i nie trzeba w nim nic właściwie przestawiać w ustawieniach.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Krosnoludek pisze:Dzieje się to na każdym odtwarzaczu np. VLC media player, BEST player, SubEdit-Player, KMPlayer, Windows Media Player. Zainstalowane również K-Lite Codec Pack 6.2.0(Basic).
W VLC musisz ustawić tryb usuwania przeplotu - wybrać ten który wg Ciebie będzie miał najlepszą jakość oraz włączyć usuwanie przeplotu.
Wszystko zrobisz klikając prawym i wybierając pozycję wideo i tam któreś pozycje to będzie właśnie to.
Z tym że te ustawienia będą dotyczyły aktualnie odtwarzanego pliku. Aby na stałe włączyć usuwanie przeplotu musiałbyś to ustawić w ustawieniach.

Radziłbym też wywalić K-Lite, bo ta paczka kodeków powoduje więcej problemów niż z niej pożytku. Zainstaluj najlepiej osobno kdoeki: FFDShow, Haali Media Spliter, Real Alternative, QuickTime Alternative. Większość filmów wtedy odtworzysz bez problemów.

Masz wystarczająco mocny komputer aby odtwarzać HD? Najlepiej jak by Twoja karta graficzna potrafiło sprzętowo dekodować H.264, wtedy uzyskałbyś najlepszy obraz z nagrań PVR na komputerze.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: WIWA HD-90

Post autor: Krosnoludek »

W VLC poradziłem sobie z tym przeplotem, tak jak kolega @penknife pisał, znalazłem w filtrach i zaznaczyłem Deinterlace i jest ok.

W nagraniu wykonanym przez Wiwę, zmieniłem końcówkę z *mts na *ts aby telewizor LG to odczytał przez USB i według mnie, jakość nagrania jest dużo gorsza niż na żywo co leci w telewizorze, widoczne są więcej kwadraty, logo jest mniej wyraźne niż na tv. Na tym nagraniu widać np. okulary które składają się z kwadracików, takie jakby schody, a nie linia prosta.
Obrazek Obrazek Obrazek
To nagranie: http://uploaded.net/file/37nwvx40

Podobnie dzieje się w tym nagraniu http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=116218#p116218 (proc. ALI) odtwarzanym na telewizorze, widać puzzle, schody z kwadratów.

I tu pytanie, czy to taki urok tanich procesorów MSTAR i ALI?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Krosnoludek pisze:I tu pytanie, czy to taki urok tanich procesorów MSTAR i ALI?
Tunery zrzucają na nośnik USB oryginalny strumień, bez jakichkolwiek modyfikacji. Więc nie mogą też pogarszać jakości nagrań.

To raczej Twój telewizor nie odtwarza poprawnie tego formatu. Ja przykładowo z nagraniami z Wiwy nie mam żadnych problemów podczas odtwarzania gdzie indziej.
No może jedynie telewizor LG na którym czasem odtwarza nie potrafi poprawnie wyświetlić proporcji, ale to po prostu wada softu w TV.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: WIWA HD-90

Post autor: biprotek »

Raczej TV ma kiepski tryb usuwania przeplotu dla tych plików - na zbliżeniu loga widać że porzuca półobraz i klonuje drugi... Efekt jest taki, że zostaje połowa rozdzielczości. Tunery zapisują w zasadzie pliki bez ingerencji w strumień (poza dodaniem własnych nagłówków w MSTAR).

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: WIWA HD-90

Post autor: Krosnoludek »

@GUTEK@ pisze: Tunery zrzucają na nośnik USB oryginalny strumień, bez jakichkolwiek modyfikacji. Więc nie mogą też pogarszać jakości nagrań.
Jeśli tunery zrzucają oryginalny strumień, to dlaczego obraz oglądany bezpośrednio na nim wygląda lepiej , niż nagrany np na Wiwie, i później odtworzony w tv. Czy jeśli idzie z głowicy telewizora, poddawany jest pewnej obróbce, a z USB już nie ?
Na kompie o wiele mniej widać te kwadraciki na okularach, ale też widać.

aczar

Re: WIWA HD-90

Post autor: aczar »

Może to wina TV? Ja mam Wiwę i plazmę Pioneera i nagrane programy na Wiwie, są odtwarzane z identyczną jakością, jak przed nagraniem.

Awatar użytkownika
sluuurp
Posty: 209
Rejestracja: 28 października 2010, o 13:07
Odbiornik: TV Samsung UE46D6500, ARIVA 250, N-BOX ITI-2850ST z DVB-T
Instalacja antenowa: Wzmacniacz AB011 Terra
Antena Opticum AX1000+
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo/Helpterberg

Re: WIWA HD-90

Post autor: sluuurp »

Krótka piłka. Niestety telewizory LG-LCD, a szczególnie 3D tak mają. Dziwi mnie tylko, że na komputerze, co prawda mniej, ale też narzekasz na odbiór.
U mnie na Samsungu z opisu obok audycja z Wiwy-90 chodzą jak żyleta, na kompie też, monitor również Samsunga.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: WIWA HD-90

Post autor: Krosnoludek »

Na komputerze logo Polsatu wygląda dobrze,tak samo i ograniczenie wiekowe, ale na tych cienkich okularkach podczas ruchu głową, nadal widzę dużo mniejsze ale jednak nadal kwadraciki-schodki. Być może w ustawieniach VLC można coś jeszcze zmienić(włączony mam w filtrach Deinterlace), generalnie może być.
Natomiast, nie wiem czemu w telewizorze tak się dzieje skoro to jest oryginalny strumień. Filmy, czy też nagrania z aparatu fot. na tv wyświetlane są bardzo dobrze, tylko te nagrania z tunerów DVB-T źle. Postaram się sprawdzić, jak wygląda to odtwarzanie na tv Sony.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Tylko jest jedna zasadnicza różnica między nagraniem z DVB-T, a nagraniem z kamery/aparatu.
Przy DVB-T masz rozdzielczości z przeplotem i ten przeplot u Ciebie właśnie wyłazi.
Natomiast kamery/aparaty nagrywają w formatach progresywnych, czyli z "pełnymi" klatkami.

Co do jakości w VLC, to jeszcze raz powtarzam, masz tam kilka różnych trybów usuwania przeplotu. Wybierz ten który u/wg Ciebie ma najlepszą jakość.

Zablokowany