WIWA HD-50

kamiss

Re: WIWA HD-50

Post autor: kamiss »

A możesz mi jeszcze powiedzieć, bo szukałem, ale znaleźć nie mogę gdzie jest podana jakość bądź siła sygnału w tym numerze? Szukałem po menu, ale nie znalazłem.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: WIWA HD-50

Post autor: qwerty »

Pewnie jak w signalach - naciskaj info.

DVBManiak

Re: WIWA HD-50

Post autor: DVBManiak »

Siły sygnału nie ma niestety. Ale pasek jakości został trochę dopracowany. To już od softu zależy. Ze screenów to chyba najlepszy jest w Signal HD-527, ale nie mam żadnego z tych nowych tunerów, więc nie wiem dokładnie.

kamiss

Re: WIWA HD-50

Post autor: kamiss »

Może ktoś mi odpowie na to pytanie. Otóż postanowiłem sobie sprawdzić nagrywanie w tym tunerze. Nagrałem sobie kilka fragmentów różnych kanałów i gdy odtwarzam sobie czy na telewizorze, czy na komputerze jest ok, ale jak np. wrzucę nagranie na youtube to dzieje się coś dziwnego. Nagranie jest w zwolnionym tempie, opóźniony dźwięk, obraz się przycina, krótko mówiąc z nagraniem jest coś nie tak.
Zapodam linki dla przykładu z fragmentów:
http://www.youtube.com/watch?v=ss_aHO9oCNI
http://www.youtube.com/watch?v=Eiq6ZjlSvMQ

dardian

Re: WIWA HD-50

Post autor: dardian »

Wydaje mi się że coś skopałeś z przeróbką formatu według tego screna źródło jest zapisane (składowane)z prędkością10FPS i wyświetlane na youtubie jako 30FPS
Obrazek
Oczywiście mogę się mylić :D

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: WIWA HD-50

Post autor: Tom345 »

Do konwersji polecam darmowy program Format Factory.

Felype

Re: WIWA HD-50

Post autor: Felype »

Witam,
Wczoraj w końcu zakupiłem ten tuner. Generalnie jestem pozytywnie zaskoczony, wszystko działa bardzo sprawnie na LCD Samsunga po HDMI, tuner złapał 16 kanałów DVB,jestem oddalony o jakieś 25km od pałacu kultury, na dachu standardowa antena telewizyjna. Jedyne zastrzeżenie mam do pilota, w salonie TV mam dosyć oddalony od kanapy (jakieś 10m) no i niestety zasięg jest o ten 1m za krótki, będę musiał coś pokombinować żeby przybliżyć odbiornik. Druga sprawa to nie udało mi się otworzyć jednego pliku MKV (Cars_2006_BluRay_1080p_x264_Disk01.mkv) pozostałe multimedia działały bez problemu. Co ciekawe nie zauważyłem u siebie błędu z odtwarzaniem muzyki z nośników sformatowanych w NTFS, o którym pisał GUTEK, u mnie na dysku 320GB (bez osobnego zasilania) nie było żadnych zniekształceń ani przerywań.

Z ciekawości podłączyłem tuner też do TV CRT, który mam w innym pomieszczeniu i tutaj jest pewien problem, nie związany co prawda z tunerem, ale z siłą sygnału. Może coś mi doradzicie bo jestem zielony w temacie. Sprawa wygląda tak, że na parterze w salonie siła sygnału jest ok i wszystkie 16 kanałów odbiera bez zakłóceń. Natomiast na pierwszym piętrze siła sygnału skacze sobie od 0 do 70% przez co nie da się oglądać TV, poza tym nie łapie wszystkich kanałów. Antena tak jak pisałem jest na dachu, potem na strychu jest to porozdzielane przez jakiś taki biały pudełkowy wzmacniacz sygnału na pomieszczenia w domu. Co ciekawe do pomieszczenia, w którym są zakłócenia jest dużo krótsza droga niż do salonu na dole (krótszy kabel to i straty powinny być mniejsze?). Ok, trochę się rozpisałem, generalnie chciałbym jakimś łatwym sposobem sprawić aby siła sygnału w pomieszczeniu na górze była tak dobra jak na dole, a co za tym idzie żeby odbiór kanałów DVB był możliwy. Dodam, że analogowa TV odbiera na górze całkiem dobrze. Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Felype pisze:Co ciekawe nie zauważyłem u siebie błędu z odtwarzaniem muzyki z nośników sformatowanych w NTFS, o którym pisał GUTEK, u mnie na dysku 320GB (bez osobnego zasilania) nie było żadnych zniekształceń ani przerywań...

...Antena tak jak pisałem jest na dachu, potem na strychu jest to porozdzielane przez jakiś taki biały pudełkowy wzmacniacz sygnału na pomieszczenia w domu...
Problem z odtwarzaniem nie występuje przy każdym dysku, nie wiem czym to jest dokładnie spowodowane.

Co to dokładnie za wzmacniacz?

Felype

Re: WIWA HD-50

Post autor: Felype »

@GUTEK@ pisze:Co to dokładnie za wzmacniacz?
Sprawdzę wieczorem i napiszę dokładnie bo teraz jestem w robocie.
Z tego co pamiętam to białe pudełko wielkości ok 10x5cm, z czerwoną diodą i napisem po polsku "Wzmacniacz antenowy...", instalacja ma już z 8 lat.

edit:
Znalazłem obrazek w necie, tak wygląda:
Obrazek

loleklolek

Re: WIWA HD-50

Post autor: loleklolek »

Zamień wtyczki na rozdzielaczu i powiedz jak toto działa.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: WIWA HD-50

Post autor: qwerty »

Wywal ten wzmacniacz i powinno być ok.

Felype

Re: WIWA HD-50

Post autor: Felype »

qwerty pisze:Wywal ten wzmacniacz i powinno być ok.
Spróbuję odłączyć go do zasilania. Tylko obawiam się, że to spowoduje że analogowa TV przestanie odbierać, a jeszcze z niej korzystam.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: WIWA HD-50

Post autor: qwerty »

Jak wyłączysz to w ogóle nie będziesz miał odbioru. Wywal i połącz razem przewody.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Felype pisze:edit:
Znalazłem obrazek w necie, tak wygląda:
Obrazek
Z tego co widzę na zdjęciu z tego wzmacniacza masz tylko jedno wyjście, więc musisz mieć jeszcze coś co rozdziela sygnał.

Felype

Re: WIWA HD-50

Post autor: Felype »

@GUTEK@ pisze:Z tego co widzę na zdjęciu z tego wzmacniacza masz tylko jedno wyjście, więc musisz mieć jeszcze coś co rozdziela sygnał.
Tak, z tego co pamiętam to są tam rozgałęziacze (trójniki) czy jak to tam się zwie:)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Felype pisze:Tak, z tego co pamiętam to są tam rozgałęziacze (trójniki) czy jak to tam się zwie:)
To na początek zamień w tym rozgałęziaczu kable na wyjściach i zobacz czy coś się zmieniło w sygnale na obydwu tv.

Felype

Re: WIWA HD-50

Post autor: Felype »

@GUTEK@ pisze:To na początek zamień w tym rozgałęziaczu kable na wyjściach i zobacz czy coś się zmieniło w sygnale na obydwu tv.
Ok, tak zrobię i opiszę efekty. Dzięki.

DVBManiak

Re: WIWA HD-50

Post autor: DVBManiak »

kamiss pisze:Może ktoś mi odpowie na to pytanie. Otóż postanowiłem sobie sprawdzić nagrywanie w tym tunerze. Nagrałem sobie kilka fragmentów różnych kanałów i gdy odtwarzam sobie czy na telewizorze, czy na komputerze jest ok, ale jak np. wrzucę nagranie na youtube to dzieje się coś dziwnego. Nagranie jest w zwolnionym tempie, opóźniony dźwięk, obraz się przycina, krótko mówiąc z nagraniem jest coś nie tak.
Zapodam linki dla przykładu z fragmentów:
http://www.youtube.com/watch?v=ss_aHO9oCNI
http://www.youtube.com/watch?v=Eiq6ZjlSvMQ
YouTube nie wspiera formatu TS ani MTS. Trzeba konwertować albo próbować zmienić tylko rozszerzenie np. w Rename Master. Ja tak robiłem i było ok bez zabawy w konwersję.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: WIWA HD-50

Post autor: qwerty »

Pytanie do właścicieli tego STB (ale pewnie tylko gutek będzie wiedział). Są jakieś inne piloty z kodami od HD-50/90? Osobiście nie podoba mi się, że cyfry są na dole.

ptaszor

Re: WIWA HD-50

Post autor: ptaszor »

Posiadam również ten tunerek - HD-50.
Nie odtwarza bezstratnego wma jak również flac. co do AVI jest różnie.
Odtwarza w 2 kanałach (downsampling) wielokanałowy strumien AC3.

W przypadku .ogg zawiesza się tak, że nie dekoduje nawet DVB-T, po wyjściu
z multimediów.

Interesuje mnie czy po HDMI potrafi przesłać wielokanalowy strumień AC3 do
amplitunera po HDMI oraz czy prezentowane czasem filmy z wielokanałowym audio
w TVN i TVN7 również można odsłuchać przez odpowiedni amplituner?

Jeśli posiada ktoś wielokanałowy amplituner to proszę o info.

Pozdrawiam.

Zablokowany