WIWA HD-50

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: WIWA HD-50

Post autor: nom »

Kemot7 pisze:Czy możliwe, że tuner jest uszkodzony? Wszystko zaczęło się po zmianie MUX-2 z k.36 na k.37.
Trochę dziwi mnie również spadek mocy sygnału dla MUX2. Poprzednio miałem na 100%, obecnie 75-80% (na obu tunerach).
U mnie to samo na Wiwa HD-50, po zmianie w/w kanałów przejście z kanału z MUX-1 lub MUX-3 na dowolny kanał z MUX-2 powoduje wyświetlanie informacji "Brak sygnał" i po jakimś czasie (5-15 sekund) kanał dopiero się pojawia. Jakość 100%, siła 75%, wcześniej (36 kanał) jakość i siła były 100%. Dodałem do anteny wzmacniacz, ale to nie poprawiło sytuacji, dalej kanały z MUX-2 pojawiają się z dużym opóźnieniem.

jacekw

Re: WIWA HD-50

Post autor: jacekw »

czy ktoś wie czy na kanałach 5 - 12 będzie coś nadawane w rejonie Krakowa - Limanowej bo chętnie zdemontowałbym antenę na kanał 10 (dawny I program z Chorągwicy)
pozdrawiam

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »


jacekw

Re: WIWA HD-50

Post autor: jacekw »

dzięki
odpowiedź jest w drugim linku
dla zainteresowanych: na razie nie wiadomo.

pozdrawiam

jacekw

Re: WIWA HD-50

Post autor: jacekw »

dwa tunerki WIWA HD-50 nie pamiętają kolejności ułożenia kanałów zarówno po wyłączeniu pilotem jak i z wtyczki,
oprogramowanie mają z 07.2012.
przywracanie ustawień fabrycznych - robione,
sortowanie wg LCN I LCN wyłączone,
tunery mają trochę ponad dwa lata i były rzadko używane (one chyba nie maja bateryjek podtrzymujących),
było o tym na str. 83 tego wątku a odpowiedź na 84 ale nic mi to nie pomogło.
co jeszcze mogę zrobić ?
pozdrawiam

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: WIWA HD-50

Post autor: panaho »

Tak dla pewności.
Piszesz:"...było o tym na str. 83 tego wątku..."
Rozumiem, że RĘCZNE wyszukiwanie (nie automatyczne po resecie do fabrycznych) również robiłeś.(?)

metalmaxima

Re: WIWA HD-50

Post autor: metalmaxima »

Witam,
Mam dekoder Wiwa HD50 MC z oprogramowaniem 120713, który ostatnio miał problemy z uruchomieniem. Przy próbie uruchomienia na zmianę pojawiało się logo Wiwa i czarny ekran lub pomarańczowy z zielonym paskiem i tak w kółko przez kilkadziesiąt sekund a czasem przez kilka minut. Potem działał już bez problemu. Pomyślałem, że może ponowna instalacja oprogramowania coś pomoże. Ściągnąłem ze strony Gutka 120713.491511.1 czyli dokładnie taką samą wersję jak była. Za pierwszym razem wyskoczył "Software Upgrade Error" przy 44%. Spróbowałem jeszcze raz. W momencie rozpoczęcia instalacji pojawił się czarny ekran i tak już zostało. Poczekałem trochę ale nic się nie zmieniło. Teraz dekoder się nie włącza i na nic nie reaguje. Świeci się tylko zielona dioda. Czy jest jakiś sposób na ożywienie dekodera własnymi siłami? Czy już tylko serwis?

jacekw

Re: WIWA HD-50

Post autor: jacekw »

panaho pisze:Tak dla pewności.
Piszesz:"...było o tym na str. 83 tego wątku..."
Rozumiem, że RĘCZNE wyszukiwanie (nie automatyczne po resecie do fabrycznych) również robiłeś.(?)
Sprawdziłem starannie i wygląda na to, że po zaprogramowaniu ręcznym kolejność nie rozsypuje się (przynajmniej po kilku wyłączeniach jakie wczoraj robiłem).
Ciekawe dla czego tak się dzieje - jaki to ma sens.
pozdrawiam

toshiba123

Re: WIWA HD-50

Post autor: toshiba123 »

Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie tego dekodera. Żeby za dużo nie mieszać powiem tylko że mam zamiar wykorzystać go w samochodzie jako odtwarzacz multimedialny. Podłączam go po fabryczne radio w lybrze. Robię to według schematu który karze mi jeden z punktów na płytce drukowanej połączyć z pinem 19 złącza scart w dekoderze. Problem w tym że w tym że gdy rozebrałem tą wiwe to przy tej nóżce nie ma żadnego przewodu a powinien być video out jeśli się nie mylę. Możecie mi wy fachowcy powiedzieć dlaczego tak jest?
Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi :)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Bo w Wiwie masz wtyk a nie gniazdo.

toshiba123

Re: WIWA HD-50

Post autor: toshiba123 »

Świetnie. Wiedziałem że tu mi ktoś rozjaśni temat :)
Powiedz mi teraz tylko które to gniazdo w tym małym ustrojstwie i czy to dokładnie taki sam sygnał jak wychodził by z złącza scart z pinu 19?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Google kolego. Pierwszy link i masz rozpiskę - http://pl.wikipedia.org/wiki/SCART
W SCART masz przeplot między 19 i 20 pinem, czyli w tunerze będzie 20 a nie 19.

Przy okazji - tak samo masz z sygnałem audio, więc sprawdź czy dobrze podłączyłeś.

toshiba123

Re: WIWA HD-50

Post autor: toshiba123 »

Raz jeszcze wielki dzięki :) Dobrze że są tacy ogarnięci którzy chcą pomagać :) Pozdrawiam. 3-maj się :)

vilku91

Re: WIWA HD-50

Post autor: vilku91 »

Czesc, zakupilem Wiwe i przy ogladaniu filmow po podlaczeniu pendriva mam problem z wyswietlaniem napisow, wyglada to tak, jakby byly przesuniete w czasie (np. zamiasst w 30 sek napisy wyswietlaja sie w 2 minucie filmu), na kompie napisy wysietlaja sie poprawnie, wiec to nie jest wina napisow.
Napisy sciagniete przez napiprojekt
z gory dzieki za odp i przepraszam za brak polskich znakow, ale mam angielski system :)

edit/ a jaki problem doinstalować polską klawiaturę ? ;)

Eol001

Re: WIWA HD-50

Post autor: Eol001 »

metalmaxima pisze:Witam,
Mam dekoder Wiwa HD50 MC z oprogramowaniem 120713, który ostatnio miał problemy z uruchomieniem. Przy próbie uruchomienia na zmianę pojawiało się logo Wiwa i czarny ekran lub pomarańczowy z zielonym paskiem i tak w kółko przez kilkadziesiąt sekund a czasem przez kilka minut. Potem działał już bez problemu. Pomyślałem, że może ponowna instalacja oprogramowania coś pomoże. Ściągnąłem ze strony Gutka 120713.491511.1 czyli dokładnie taką samą wersję jak była. Za pierwszym razem wyskoczył "Software Upgrade Error" przy 44%. Spróbowałem jeszcze raz. W momencie rozpoczęcia instalacji pojawił się czarny ekran i tak już zostało. Poczekałem trochę ale nic się nie zmieniło. Teraz dekoder się nie włącza i na nic nie reaguje. Świeci się tylko zielona dioda. Czy jest jakiś sposób na ożywienie dekodera własnymi siłami? Czy już tylko serwis?

Info dla tych co mają podobne problemy jak opisany .
Rozwiązanie jest niby proste trzeba podgrzać scalak (pamięć WINBOND 25Q32)
Ja to zrobiłem lutownicą na gorące powietrze idealne rozwiązanie jak mamy coś takiego
Nastawiamy temp koło 300 st kilka minut grzania ,trzeba uważać by nie przygrzać gniazdka plastykowego jest koło pamięci i jak ostygnie tuner podłączamy i działa.
Ale zrobiłem też tak z 100% sukcesem (brak lut na gorące pow. w terenie) wyciąłem kawałek blaszki miedzianej (z radiatora) tak by pasował rozmiarem do scalaka ,posmarowałem pastą silikonową by dobrze przewodził ciepło i grzałem scalak od góry właśnie przez tą blaszkę tak z kilka minut zwykłą lutownicą transformatorową 40W uważając by nie przegiąć z temperaturą (kropla cyny na górze blaszki ma być na granicy płynnego/stałego stanu) jak ostygnie można umyć miejsce z pasty (biała)
I nie ma śladu po naprawie.


3 szt tunerów działają do dziś .
Pozdrawiam

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WIWA HD-50

Post autor: eter »

Super porada. Jeśli mi się przytrafi takie uszkodzenie nie omieszkam skorzystać.
Najwyraźniej "wygrzanie" niweluje jakąś wadę montażu lub samego układu.
Dzięki za info i podzielenie się tą poradą na forum. :!:

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: WIWA HD-50

Post autor: Maniek99 »

Nie tyle błąd montażu co jakaś wada w strukturze wewnętrznej scalaka.
A skoro tak, to raczej na długo nie pomorze.
Po okresie upałów sytuacja pewnie się powtórzy.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Maniek99 pisze:sytuacja pewnie się powtórzy.
Tylko, że Wiwa już nie będzie musiała tego naprawiać na gwarancji, bo albo to się powtórzy już po gwarancji tunera, a nawet jeśli wcześniej to tuner był otwierany i będą ślady.


Jedyna PEWNA metoda to wymiana flasha na sprawny.

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WIWA HD-50

Post autor: eter »

Ale jesteście pesymistami. Kolega pisze, że działają już "jakiś czas". Skoro sprzęt i tak nadawałby się do wymiany tego układu, to takie uruchomienie chociażby na "jakiś czas" też jest cenne. Oczywiście, jeśli to się zdarzy już po gwarancji. Co szkodzi sobie "reanimować" sprzęt za darmo nawet na nie wiadomo jak długo. Gwarancji, że sprzęt będzie działał poprawnie zawsze i tak nikt przecież nie ma.

eremsc

Re: WIWA HD-50

Post autor: eremsc »

Zrobie mały odkop.
Kupiłem ostatnio WIWA HD-50 Memo ( bez wyświetlacza ). Bardzo denerwuje mnie samoistne włączanie się tunera po podaniu napięcia ( listwa zasilająca ). Czy jest jakiś soft, który to naprawia? Nie chce, aby tuner się włączał..

Zablokowany