Monitor komputerowy jako odbiornik DVB-T

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
DVBManiak

Re: Monitor komputerowy z DVI jako monitor do tunera DVB-T

Post autor: DVBManiak »

Nie lepiej poszukać podobnego monitora z HDMI i dodatkowo z tunerem DVB-T?

yarecki16

Re: Monitor komputerowy z DVI jako monitor do tunera DVB-T

Post autor: yarecki16 »

Nie. Monitory z wbudowanymi tunerami TV mi nie odpowiadają. Głównym priorytetem jest dla mnie monitor a nie TV. TV ma być tylko dodatkiem dopóki nie kupię telewizora.
Monitor który chciałbym kupić chciałbym aby miał 24 cale i format obrazu 16:10 gdyż taki mam obecnie i jest wygodniejszy do pracy niż 16:9. Dodatkowo chciałbym mieć regulację wysokości monitora oraz funckję pivot ( obrót ekranu o 90 stopni). Żaden z monitorów z wbudowanym tunerem nie spełnia moich wymagań.
Trudno, jak nie zadziała z wyjściem Display Port, to coś pokombinuje z jakimiś przejściówkami i najwyżej podłącze to pod DVI, a komputer z monitorem podepne za pomocą przejściówki DP-DVI.

astro

tuner dvb-t do monitora z dvi

Post autor: astro »

Witajcie,
Czy ktoś z Was byłby mi w stanie powiedzieć czy monitor LCD LG W1942T (rozdzielczość 1440x900, czyli 16:10, wejście DVI) będzie działał bez problemu z WIWA HD-90 NEW, tzn czy wszystko będzie współgrało w kwestii rozdziałki - jestem świadomy że obraz może być lekko rozciągnięty, ale monitor ma też opcję przełączenia w 4:3 - czy ta opcja coś mi da, tzn. przywróci właściwą geometrię wyświetlanych przedmiotów?
Połączenie DVI-HDMI i audio przez jacka na głośniki komputerowe.
pozdro

EDIT:
Zamówiłem tą WIWĘ, kombinowałem kombinowałem i się dało - to tak dla potomnych:)

parys

lg w2252tq

Post autor: parys »

witam chce podlaczyc monitor lg w2252tq z dekoderem dvb-b firmy cabletech urz0086.probowalem przez analogowe i cyfrowe wejscie i nic .jest tylko dzwiek.moze ktos pomoc.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: lg w2252tq

Post autor: m@rtops »


WykopowyMaciej

Re: Monitor komputerowy z DVI jako monitor do tunera DVB-T

Post autor: WykopowyMaciej »

Cześć,

czy Waszym zdaniem Manta DVD071 poradzi sobie z monitorem? Od 5 czerwca będzie w Selgrosie za 160 zł. A może ktoś już używa tego tunera?

parys

Re: lg w2252tq

Post autor: parys »

Witam
Przeczytalem wszystko z linka ale w dalszym ciagu nie moge polaczyc monitora lg w2252 z dekoderem dvb-t.zgromadzile juz tak duzo roznych kabli i przelotek ale bez efektu.(mozna zalozyc sklep z kablami) moze ktos na tym konkretnym monitorze sprobuje mi pomoc.na tym monitorz w dalszy ciagu odbieram telewizje analogowa za ppsrednictwem dekodera encore tv tuner pro oraz wspilpracuje z kompem.moze jakies rozwiazania co do polaczen i ustawien z dekoderem dvb-t.
pozdrawiam

WykopowyMaciej

Re: Monitor komputerowy jako monitor do tunera DVB-T

Post autor: WykopowyMaciej »

Problemem zapewne jest odświeżanie: tuner prawdopodobnie podaje 50hz, z którym monitor sobie nie radzi.

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: Monitor komputerowy jako monitor do tunera DVB-T

Post autor: cignacy »

Sprawdziłem w instrukcji - lg w2252 nie obsługuje częstotliwości 50HZ. Monitor obsługuje 60 i 75HZ. Jeżeli tuner podaje tylko 50Hz, to nic nie zrobisz. W mojej instrukcji urz0086(tunera nie posiadam) nie ma informacji o obsługiwanych częstotliwościach na wyjściu HDMI. Podłącz tuner do telewizora przez EURO i równocześnie do monitora. Zmieniaj w menu rozdzielczość po kolei oraz jeżeli jest taka opcja, to spróbuj ustawić NTSC - w tym systemie częstotliwość powinna być 60Hz.

parys

Re: Monitor komputerowy jako monitor do tunera DVB-T

Post autor: parys »

Witam
Dzieki za podpowiedzi;
Podlacze tak jak mowisz ale ktore ma zmieniac rozdzielczosci w tunerze czy monitorze?
Pozdrawiam

---- połączono ---

Podlaczyłem tak jak powiedziałes ale zadnego efektu.
Masz moze jeszcze jakies pomysly? Zmiany na NTSC nie znalazlem.
Pozdrawiam
Jezeli nic sie nie da to moglbys mi wskazac taki tuner (podwojna glowica)ktory bedzie wspolpracowal z tym monitorem.
Z gory Ci dziekuje.
Pozdrowienia

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: Monitor komputerowy jako monitor do tunera DVB-T

Post autor: cignacy »

Spróbuj jeszcze, po resecie do ustawień fabrycznych i podłączeniu jak pisałem, zmieniać w okienku pierwszego uruchomienia region i tryb wyświetlania - może pod którymś regionem znajdzie się tryb 60Hz.

parys

Re: Monitor komputerowy jako monitor do tunera DVB-T

Post autor: parys »

Tak zrobie.Ciekawe ile bedzie tych regionow i trybow wyswietlen?
dzieki

---- połączono ---

Zadnych rezultatow.Wzystkie 5 trybow ciemny obraz a Anglia zupelnie inne czestosliwosci.

---- połączono ---

Witam
Wszysto zrobilem tak jak mowieles i nic ,chyba szkoda zachodu ale z drugiej strone zeby nie mozna bylo podlaczyc tunera do monitora dziwne???????????
Dzieki

---- połączono ---

Monitor posiada hdcp a to podobno warunek aby wyswietlal obraz z dvb-4.

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: Monitor komputerowy jako monitor do tunera DVB-T

Post autor: zesepo »

Nie pisz posta pod postem.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Monitor komputerowy jako monitor do tunera DVB-T

Post autor: @GUTEK@ »

Monitory bez HDCP też działają z tunerami DVB-T. Głównym problem jest ustawienie odpowiedniej rozdzielczości i odświeżania.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Monitor komputerowy jako monitor do tunera DVB-T

Post autor: adac »

@ parys: jeżeli upierasz się przy monitorze to będziesz musiał zmienić tuner.
W tym wątku znajdziesz przykłady, w których udało się podłączyć tunery pod monitor, tylko przeczytaj uważnie.
Podobny temat: http://www.forum.emitel.pl/viewtopic.ph ... tsc#p81408.
W tunerze potrzebna jest opcja: tv standard- NTSC (60Hz). W tunerach które przyjaciele z Chin robią na Europę może jej nie być, ale skąd taki Chińczyk ma wiedzieć, gdzie trafi jego tuner ?

parys

Re: Monitor komputerowy jako monitor do tunera DVB-T

Post autor: parys »

adac pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum
Witam
Dzieki za informacje.Przeczytalem te tematy i w tych urzadzeniach ktore powinny dac sie podlaczyc do mego monitora jest 'System automatycznej konwersji PAL-NTSC-SECAM'.
Moj tuner tez to posiada wiec czemu nie wspolpracuje z monitorem?
Pozdrawiam

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Monitor komputerowy jako monitor do tunera DVB-T

Post autor: adac »

właśnie miałem Cię uprzedzić, ale już zarobiłeś ostrzeżenie..

cyt: "Moj tuner też to posiada .."
Właśnie nie jestem o tym przekonany. Może nie napisałem dokładnie, chodzi o format TV na wyjściu jaki może obsłużyć dekoder.
Różnie to może być opisane, np: wyjściowy format obrazu, dla ułatwienia przykład pożyczony z innego tunera:

Obrazek

U Ciebie trzeba szukać w ustawieniach: 'System tv' albo podobnych. W dziale sprzętu w jest wątek Twojego tunera, tam też możesz zapytać, może ktoś już to sprawdził.

Nie każdy tuner na nasz rynek musi mieć taką opcję. Może mieć w ustawieniach wybór typu: kraj/region , i wtedy standard tv jest już z góry wybrany.
Jeżeli nie da się podłączyć tunera, a używasz ten monitor do pc-ta to jakimś wyjściem może być zakup USB-dongla do dvb-t.
Jest na forum osobny temat, w którym znajdziesz porady.

parys

Re: Monitor komputerowy jako monitor do tunera DVB-T

Post autor: parys »

Dzieki za super informacje. Dalej bede szukał moze cos znajde.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Monitor komputerowy jako monitor do tunera DVB-T

Post autor: @GUTEK@ »

Jaką masz wersję oprogramowania w tym URz0086?
Do URz0083 w któreś z kolei wersji dodali dodatkowe tryby wideo, właśnie te NTSC, być może, że do URz0086 też. Wgraj najnowszą wersję oprogramowania i sprawdź.

Jak dodali na liście będzie coś w stylu 720p-50Hz, 720p-60Hz, 1080i-50Hz, 1080p-60Hz itd.

parys

Re: Monitor komputerowy jako monitor do tunera DVB-T

Post autor: parys »

Mam wersie 1.1.1 i bede wgrywac 1.1.9. Probuje juz i tez mi nie wychodzi.Wszystko robie wg instrukcji i nie widzi na pendraiwie tego pliku. Pendraiw 4gb kinstom na dwoch komputerach plik widoczny a on -tuner mowie ze nie ma pliku do zmiany softu. Rece opadaja.
Pozdrawiam

Zablokowany