DVB-T w woj. lubelskim

Zdzislaw

DVB-T w Międzyrzecu Podlaskim

Post autor: Zdzislaw »

Proszę o podzielenie się uwagami na temat odbioru w M-cu korzystających z takiej tv.Intere suje mnie rodzaj stosowanej anteny i jakośc odbioru.

jackko

Re: DVB-T w Międzyrzecu Podlaskim

Post autor: jackko »

Witam!
Koło połowy marca sprawdzałem działanie znanego na forum tunera Wiwa100 na zwykłej niedużej antenie typu Yagi ze wzmacniaczem-obraz był dobry, stabilny poziom sygnału.

3dreamer

odbiór mux2-3 z raszyna w Puławach

Post autor: 3dreamer »

Witam.
Odbieram z Raszyna mux3 w Puławach kanał 55. Ale problemem jest odbiór mux2 z kanału 48. Co dziwniejsze mux2 ma większą moc. Według mapy zasięgów dvb-t i mux2 i mux3 powinien być odbierany tak samo. Przy lepszej propagacji(bardzo rzadko) odbieram nawet Polsat-HD z PKiN na kanale 29. Antena kierunkowa szerokopasmowa(podobna do atx91) + wzmacniacz(montowany w antenach siatkowych). Jakość sygnału dobra, poziom sygnału 90% na kanale 55.
Pozdrawiam.

_chris_

Re: odbiór mux2-3 z raszyna w Puławach

Post autor: _chris_ »

każdy mux leci sobie inaczej, wiec różne rzeczy mogą się dziać na dalekim odbiorze. Może tego mux po prostu nic do Ciebie nie dolatuje.

Ewentualnie taką masz instalację antenową, że akurat na k55 jest jakaś "górka" wzmocnienia, a na k48 "dołek". To typowe sytuacje przy składaniu przypadkowej anteny z przypadkowym wzmacniaczem i kablem.

Bruździć może również zasilacz wzmacniacza, jak i sam wzmacniacz, łapiący dodatkowe zakłócenia na na k48. Bruździć może też kabel antenowy.

Przy 104 km to i tak masz niezły wynik. Pozostaje próba bardzo precyzyjnego ustawienia anteny na jakość mux-2.

sat17
Posty: 82
Rejestracja: 31 marca 2011, o 19:58

Re: odbiór mux2-3 z raszyna w Puławach

Post autor: sat17 »

Do 3dreamer.
Testuję odbiór z Raszyna od 2009r. w miejscowości Kochanów k. Zarzecza .Podaj miejsce odbioru ,wys.anteny ,rodzaj odbiornika Proponuję ci mój post na stronie SAT KURIER-DVBT LUBELSKIE.Dobrze ,że piszesz ,gdyż od dawna bylem ciekaw jakie są możliwości odbioru w Puławach,ale nie miałem możliwości sprawdzenia.Polecam dobrą antenę kierunkową z ekranowanym wzmacniaczem i dobry przewód. Twoja antena to pewnie ATX 87 . Skoro pojawia ci sie Polsat to powinieneś łapać też TVN WARSZAWA .W ostatnim czasie z odbiorem było rożnie więc dlatego może nie trafiłeś .Chris ma rację ,dobra instalacja to podstawa.Jak będziesz potrzebował pomocy przy wyborze sprzętu to pomogę.Chętnie zobaczę twoje miejsce odbioru ,w razie czego to zostawię do siebie namiar.

3dreamer

Re: odbiór mux2-3 z raszyna w Puławach

Post autor: 3dreamer »

Znalazłem symbol anteny - Uhf Polaris60 21-60. Dzisiaj dokupiłem płytkę ze wzmacniaczem ekranowanym, ale nie zdążyłem wymienić. Mój odbiornik to Sharp Lc22. Moja lokalizacja jest dość niekorzystna. Można powiedzieć, że w dolinie Wisły. Antena około 7 m nad ziemią. Najlepszym rozwiązaniem była by długa antena Yagi na odpowiedni kanał plus dobry wzmacniacz też na kanał do którego dopasowana jest antena a każda antena szerokopasmowa jest kompromisem. Do końca lipca mają uruchomić mux-a 2 z Ryk więc aż tak nie zależy mi żeby koniecznie odbierać. Jednak jak zobaczy się na ekranie program w jakości HD oko się cieszy.
Podejrzewam, że ci którzy mieszkają w wieżowcach od strony Wisły na wyższych piętrach mogą mieć Polsat HD codziennie.

sat17
Posty: 82
Rejestracja: 31 marca 2011, o 19:58

Re: odbiór mux2-3 z raszyna w Puławach

Post autor: sat17 »

Wzmacniacze ekranowane z wyjściem F spotkałem tylko w sklepie RTV obok sklepu hurtowni ASTRO.Jaki kupiłeś ?Dolinę Wisły uważają za dobrą do odbioru Raszyna i PKiN.W okolicach Dęblina potwierdzają stabilny odbiór.TVN WARSZAWA i POLSAT HD nadawane są w 16 QAM a stabilny odbiór jest już przy jakości 40%i sile 50%,co przy MUX 2i3 w 64 QAM jest już za mało Na stronie dvbt.eu/map.html możesz sprawdzić sobie profil terenu między twoją anteną a nadajnikiem,wiec nie rezygnuj, wymieniaj wzmacniacz ,przewód ustawiaj antenę i próbuj odbioru.

JKE

Re: odbiór mux2-3 z raszyna w Puławach

Post autor: JKE »

Może problem związany jest z nadawaniem na samym kanale z PKiN.
W takim przypadku gorszy odbiór może występować przy lepszej propagacji
(np. wieczorem i w nocy).
Rozwiązaniem może być antena podwójna o odpowiednio obranej odległości między antenami.

Arom
Posty: 7
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 22:45

DVB-T "Św.Krzyż" w Puławach i Małopolskim Przełomie Wisły

Post autor: Arom »

Witam! Od 15 lipca ma być uruchomiona emisja cyfrowa ze Św. Krzyża. Ponieważ obiekt ze względu na swoje doskonałe położenie zapewnia odbiór zaskakująco daleki i z dobrą jakością. Jak zapewniają fachowcy i doświadczeni forumowicze ;) Oraz, że nie wszyscy użytkownicy mogą korzystać z nadajników np. w Piaskach, Dęblinie - Rykach, itp. - np. z powodu niekorzystnego ukształtowania terenu, wysokich budowli czy mieszkania w budynku którego balkon jest skierowany tylko na Góry Świętokrzyskie - Św. Krzyż może stać się alternatywą dla innych lokalizacji i jedyną możliwością korzystania z DVB -T w zachodniej "nadwiślańskiej" części województwa lubelskiego. Więc dobrze, by było mieć miejsce w którym można się dzielić doświadczeniami w tej sprawie. Pozdrawiam wszystkich. ;)

panslawomir

Odbiór DVB-T w Chełmie

Post autor: panslawomir »

Witam,

Mam telewizor Sony Bravia (HD Ready) z MPEG2 i przełączając się w nim na odbiór cyfrowy, widać, że łapie cały MUX3 oraz, jak wejdę w opcję kanału słychać dźwięk z tych programów.

Poczytałem forum i najbardziej zastanawiam się nad zakupem dekodera Maximum T-102 HD PVR i podłączeniu do niego anten znajdujących się nad dachem, z których do tej pory zbierałem sygnał analogowy.

Jakie są szanse, że jakość obrazu będzie zadowalająca? Można to jakoś sprawdzić w Bravi?

Pozdrawiam

p-b
Posty: 282
Rejestracja: 9 października 2010, o 22:26

Re: Odbiór DVB-T w Chełmie

Post autor: p-b »

;)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2012, o 22:48 przez p-b, łącznie zmieniany 1 raz.

sat17
Posty: 82
Rejestracja: 31 marca 2011, o 19:58

Re: Odbiór DVB-T w Chełmie

Post autor: sat17 »

Skoro ma telewizor z MPEG2 to nie będzie miał obrazu,chyba ,że tv ma gniazdo CI to wtedy można spróbować z modułem,ale nie będzie kanałów HD.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: Odbiór DVB-T w Chełmie

Post autor: Tom345 »

Konwertery do gniazd CI to nieopłacalny interes. Lepszy będzie Maximum.

zq_lbn

Re: Odbiór DVB-T w Chełmie

Post autor: zq_lbn »

Kolego - mieszkam na ulicy Wolności (pierwszy blok od Lwowskiej). Kierunek na Piaski praktycznie w ogóle niezasłonięty (3. piętro).
Na zwykłej starej antenie siatkowej z wzmacniaczem na byle jakim kablu odbiera i jest "żyletka" :)

rychu501

Re: Odbiór DVB-T w Puławach

Post autor: rychu501 »

Czy ktoś już odbiera sygnał DVB-T z Ryk w Puławch ? Proszę o odpowiedź. ;)

sat17
Posty: 82
Rejestracja: 31 marca 2011, o 19:58

Re: Odbiór DVB-T w Puławach

Post autor: sat17 »

Sygnał jest dostępny od 8 lipca.Przeszukaj kanał 24

kptiger

Odbiór w modliborzycach lubelskie.

Post autor: kptiger »

Mam pytanie mieszkam około 50-60 k m od lublina i jest to teren górzysty na pewno nie widać anteny czy będzie możliwy odbiór telewizji naziemnej cyfrowej.
Jakie kanały bym mógł oglądać z tego dupleksu.
Jaki dekoder/tuner za 100zł z dostawą to proszę na pw.

kjt

Re: Odbiór w modliborzycach lubelskie.

Post autor: kjt »

Odbiór będzie... kiedyś na pewno :D Aktualnie trudno powiedzieć.
Jesteś na krańcach dobrego/średnego zasięgu z Piask (kanał 21) wzoruje się na wyliczeniach ze strony dvbtmap.eu (polecam zajrzeć).
Myślę ze z dobrą anteną (tu nie pomogę) powinno odebrać.

Co do tunera to chyba aktualnie najtańszy no i oczywiście zgodny z wymogami to będzie Wiwa hd-80. Niecałe 130zł z kurierem pod drzwi na drugi dzień.

_chris_

Re: Odbiór w modliborzycach lubelskie.

Post autor: _chris_ »

W takich warunkach terenowych i na skraju odbioru standardowego (zielone pola na mapach odbioru) trzeba po prostu próbować. Może być tak, że w jednym miejscu jest stabilny odbiór, a kilka domów dalej już nie... Trzeba pobiegać z anteną dookoła domu i dachu...

Oprócz kierunku z Lublina możesz próbować też Kielce (Święty Krzyż).
kptiger pisze:Jakie kanały bym mógł oglądać z tego dupleksu.
he, he - nie "dupleksu" tylko multilpleksu... http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-2


Co do wyboru tunera to nie śpiesz się i spokojnie poczytaj tam: http://forum.emitel.pl/viewforum.php?f=36

kptiger

Re: Odbiór w modliborzycach lubelskie.

Post autor: kptiger »

Jak powiadasz że jestem na takim poziomie to moje 3 antenki po podłączane według mej konstrukcji na analogowej działały miodzio ciekawe jak na tym będzie śmigać ap ropo tunera to ja dorwałem z allegro za 90 zł z dostawą to s cart

Zablokowany