Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

playR

Re: Odbiór DVB-T w DĘBICY

Post autor: playR »

Znalazłem, dzieki za info. Ja mieszkam w Pustyni:)

..::Predator::..

Re: Odbiór DVB-T w DĘBICY

Post autor: ..::Predator::.. »

Parametry odbiorcze kanałów w Dębicy ul.Sokola w.n.p.m.225m
na odbiorniku WandTV DVB-T IT9135
Mux2--jakość--38 % :cry:
Mux3--jakość--40 % :cry:
Odbiór na antenie kierunkowej ze wzmacniaczem.
Parametry odbiorcze kanałów na Południku w okolicach Dębicy w.n.p.m.445m
na odbiorniku WandTV DVB-T IT9135
Mux2--jakość--100 % 8-)
Mux3--jakość--100 % 8-)
Odbiór na antenie szerokopasmowej wzmacniacz.

No niestety profil terenu nie pozwala w Dębicy południowej odbierać DVB-T za pomocą zwykłej anteny, za mała moc nadawcza, w trakcie testów powyżej 20kW jakość była rzędu 63% mimo wzniesienia powyżej 400m które zasłaniało sygnał z Krosna miałem odbiór a teraz po zmniejszeniu mocy ciemność, musimy liczyć na Tarnów k.23 50kW, już w lecie 8-). No niestety nadajnik w Krośnie jest ustawiony pod profil Rzeszowa, a nie regionu oto link profilu terenu http://www.dvbtmap.eu/terrainprofile.ht ... 3643399021 widać ewidentnie małe wzniesienia które nie zasłaniają Rzeszowa a nasz region już nie wygląda tak pięknie http://www.dvbtmap.eu/terrainprofile.ht ... 3643645050 także o zwiększeniu mocy nadajnika możemy zapomnieć :roll: to jest polityka nie interesuje nikogo, że ktoś mieszka w niecce czy kotlinie i zasłaniają go wzniesienia czy góry :x , ratunek antena satelitarna :P .

misiek

DVB-T w Strzyżowie

Post autor: misiek »

Czy z nadajnika TSR Strzyżów Działy będzie w przyszłości możliwy odbiór telewizji cyfrowej, czy też po wyłączeniu analogu nie będzie nic nadawane? Jeśli będzie to od kiedy? Czy ktoś ze Strzyżowa i okolic odbiera DVB-T np. z Suchej Góry k. Krosna bądź z Rzeszowa/Baranówki?

fish74

odbiór DVB-T w Ropczycach

Post autor: fish74 »

Zwykła antena siatkowa (pozostałość po analogowej tv)wzmacniacz nie najmocniejszy.Odbiór przepiękny.Poziom sygnału 98-100% , liczba błędów 0.Nadajnik Sucha Góra K/Krosna.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: odbiór DVB-T w Ropczycach

Post autor: kemi73 »

A co dokładnie ten nowy temat ma wprowadzić w dyskusji ?

fish74

Re: odbiór DVB-T w Ropczycach

Post autor: fish74 »

Niedawno sam szukałem jakichkolwiek informacji nt. odbioru dvb-t w Ropczycach i nie znalazłem nic.Miałem zamiar kupować nowa antenę kierunkową , wzmacniacz itd.Okazało się że odbiera na byle czym i nie trzeba - wywaliłbym niepotrzebnie kasę.Może komuś z tych stron przydadza się te informacje?Poza tym za kilka dni ruszają nadajniki Tarnów i Św.Krzyż k/Kielc z których też będzie pewnie możliwy odbiór,myślę że tu można by informować co i jak.
I jeszcze jedno ,gdzie Ty tu widzisz jakąś dyskusję , nie bardzo rozumiem co masz na myśli...
A jeżeli tak bardzo przeszkadza Ci ten temat to proszę adminów o usunięcie go!Pewnie inne tematy o odbiorze w innych miastach też nie wnoszą nic to trzeba by pousuwać.

katalizator

Problemy z obrazem- zatrzymuje się dość często na 1 sek

Post autor: katalizator »

Witam.
Długo zastanawiałem się nad założeniem tego tematu, ale nie mam już pomysłów.
Kilka dni temu kupiłem tuner Ferguson Ariva T50. Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że co jakiś czas zarywa mi obraz. Obraz zatrzymuje się na ok. 1 sek, czasami pojawiają się kolorowe pixele. Gdyby zdarzało się to rzadko, to nawet nie zwróciłbym na to uwagi, ale dzieje się to dość często. Sprawdzałem kilka tunerów: Signal hd 507, Cabletech urz 0083 (mam go obecnie, bo wymieniłem za tego Fergusona) oraz jeszcze jeden Ferguson T50. Wymieniłem płytkę w siatkówce na ceramiczną i nic to nie pomogło. Mieszkam w Ropczycach (jeśli ktoś kojarzy, to na "dole"), moc sygnału jest stale na 65% (rzadko 67%) z Suchej Góry, z Tarnowa około 75%- również zarywa.
Co z tym fantem zrobić? Czego to może być wina?
Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

lukaszlz

Re: odbiór DVB-T w Ropczycach

Post autor: lukaszlz »

Przyczyna zacinania może być różna,np. miałem taki przypadek że kabel we wtyku nie łączył lub zasilacz nie działał poprawnie.Sprawdź kabel jego stan,połączenie kabla we wtyku i na wzmacniaczu.Proponuję założenie wzmacniacza LNA 177,na nim powinno odbierać dobrze.Mieszkam 15KM od Ciebie,siła sygnału z Tarnowa mam 100,tak samo z Kielc mam 100,także coś masz nie tak z instalacją antenową.Pozdrawiam

katalizator

Re: odbiór DVB-T w Ropczycach

Post autor: katalizator »

Cześć.
Obecny wzmacniacz, to właśnie LNA 177 kupiony dzisiaj.
Kabel będę próbował jutro podciągnąć, bo dzisiaj szczerze mówiąc nie chce mi się już kombinować.
Jaką masz antenę? Jeżeli zakupię antenę Tri Digit, to bardzo wzrośnie poziom sygnału w porównaniu do zwykłej siatkówki?

lukaszlz

Re: odbiór DVB-T w Ropczycach

Post autor: lukaszlz »

Antenę mam siatkową,stara bo stara ale założyłem wzmacniacz lna-177 antenę mam skierowaną na Rzeszów,obieram sygnał z Baranówki kanał 35,i sygnał z Kielc kanał 36,

katalizator

Re: odbiór DVB-T w Ropczycach

Post autor: katalizator »

No nic, spróbuję jutro z tym kablem. Kilka lat ma, piorun uderzył już w antenę podpiętą tym kablem, więc mogło się coś poprzepalać. Zobaczę jutro i dam znać.

lukaszlz

Re: odbiór DVB-T w Ropczycach

Post autor: lukaszlz »

[quote="katalizator"]No nic, spróbuję jutro z tym kablem. Kilka lat ma, piorun uderzył już w antenę podpiętą tym kablem, więc mogło się coś poprzepalać. Zobaczę jutro i dam znać.
jeśli będziesz miał dalej problem to napisz,spróbuję pomóc.Pozdrawiam

katalizator

Re: odbiór DVB-T w Ropczycach

Post autor: katalizator »

Założyłem nowy kabel, kupiłem nowy zasilacz i nadal przycina. Fakt, troszkę mniej (chociaż nie miałem czasu żeby dłużej testować), ale nadal to denerwuje.

lukaszlz

Re: odbiór DVB-T w Ropczycach

Post autor: lukaszlz »

Teraz tylko trzeba pokręcić anteną,zależy skąd chcesz coś odebrać.Może coś zasłaniać Ci sygnał.

katalizator

Re: odbiór DVB-T w Ropczycach

Post autor: katalizator »

Kręciłem we wszystkie możliwe strony. Z Suchej Góry sygnał 65% z Góry św. Marcina 67%. Reszty nie złapałem. Na każdym występują zakłócenia, chociaż na "Marcinie" mniej. Nie wiem już co zrobić :( Chyba kupię jednak tą antenę :?

Edit.
A czy symetryzator może tutaj pomóc?

listonoszpat233

Re: Odbiór DVB-T w Tuszymie.

Post autor: listonoszpat233 »

Antena siatkowa szerokopasmowa, płytka SWA 6000, tuner WIWA HD80.
Pakiet kanałów MUX-2, nadajnik Tarnów - siła sygnału 94%.
Pakiet kanałów MUX-3, nadajnik Sucha Góra - siła sygnału 51-60%.
Co ciekawe łapie też sygnał z Kielc tyłem anteny przez blaszany dach. Sygnał 50% i przerywa,
analogowego nie łapałem.

mitabi

Odbiór DVB-T w Mielcu

Post autor: mitabi »

Witam

Mam problem z odbiorem MUX2 i MUX3 z Suchej Góry. Moja lokalizacja: 4 km na północ od Mielca. Problem jest specyficzny ponieważ w dzień mam siłę sygnału ok 60 procent natomiast wieczorem skacze od 0 do 51 i właśnie wtedy jest problem. Antena to zwykła szerokopasmowa siatka. Odbiornik Signal 507.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mathome
Posty: 224
Rejestracja: 20 grudnia 2010, o 11:27
Odbiornik: SamsungC650
Ferguson Ariva252COMBO
Wand Tv
Opticum T90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 z symetryzatorem / ATX 91/ kabel Triset 113-25m
Anteny 12m n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno(Sucha Góra)/Bardejov + TROPO

Re: Odbiór DVB-T w Mielcu

Post autor: mathome »

Sygnał skacze na obu MUX-ach?
Sprawdź swoja instalację tj. kabel antenowy (złączki), wzmacniacz, zasilacz.
Być może zasilacz lub wzmacniacz szwankuje.
Czy kabel antenowy jest łączony czy może w biegnie do tv w od anteny w jednym kawałku?

QKi

Re: Odbiór DVB-T w Mielcu

Post autor: QKi »

A próbował ktoś odbierać sygnał z anteny pokojowej DVB-T z Suchej Góry lub z Tarnowa. Planuje kupić drugi TV ale nie mam gdzie anteny zamontować wiec zastanawiam się nad pokojową ;)

Adam 77

Re: Odbiór DVB-T w Mielcu

Post autor: Adam 77 »

Kolego szkoda czasu nerwów i kasy na taką antenę , nie mając nadajnika blisko taki system się nie sprawdzi. Taka antena to nic innego jak ładnie zapakowany wzmacniacz szerokopasmowy z dodanymi dwoma dipolami także cudów nie można oczekiwać. W naszym terenie mając antenę na zewnątrz mam czasem problemy z odbiorem z Suchej Góry a co by było na pokojowej . Jak już koniecznie chcesz to szukaj na kanale 36 z nadajnika z KIELC . Jest bardzo mocny nawet wtedy jak moja antena jest skierowana na Suchą Górę brak pikselozy pozdrawiam

Zablokowany