Edycja plików .TS

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
kolabor

Re: Edycja plików .TS

Post autor: kolabor »

Oj, zwyczajnie mój wcześniejszy wpis się nie opublikował. Tak, udało się zgrać trzy pliki w jedną całość. Dziękuję ludziska za poradę i cierpliwość.
DVBManiak: pracujesz na programie dwa lata... Kupiłeś program? ,,wszedłeś w posiadanie"? Jak/gdzie? że delikatnie zapytam... Pozdro

DVBManiak

Re: Edycja plików .TS

Post autor: DVBManiak »

To fajnie, że się udało. Kiedyś już pisałem w jaki sposób sobie przedłużam korzystanie z dobroci VideoReDo bez crackowania i mając ciągle najnowszą wersję, zobacz tutaj - http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 28#p181828

kolabor

Re: Edycja plików .TS

Post autor: kolabor »

Dawniej przy trialu wystarczyło cofnąć datę w systemie i działało. Trochę to paskudziło funkcjonowanie poczty, ale program śmigał. Alternatywnie można było zainstalować drugi system na wydzielonej partycji i mieć go tylko do ,,tych spraw'' Z drugiej strony 150zł za użyteczny program to nie problem. Problemem są wirtualne zakupy. Wolałbym w sklepie...

tempel54

Re: Edycja plików .TS

Post autor: tempel54 »

DVBManiak pisze:To fajnie, że się udało. Kiedyś już pisałem w jaki sposób sobie przedłużam korzystanie z dobroci VideoReDo bez crackowania..
pisałeś również stronę wcześniej że bez rejestracji jest 15 min. materiału końcowego. Jak wobec tego pomaga virtual box, potrzebujesz tylko 15 min z triala ?
Każdy trial nie ma pełnej wartości a więc radość jest wyłącznie przedwczesna. Do testów wystarcza niemniej zawsze.
--

tempel54

Re: Edycja plików .TS

Post autor: tempel54 »

kolabor pisze:Z drugiej strony 150zł za użyteczny program to nie problem. Problemem są wirtualne zakupy. Wolałbym w sklepie...
Jeśli nie ma sklepu krajowego, to albo PayPal.com albo program zapomnieć i sprubować coś nowego. Tak z głowy... 15€ wysłać w kopercie do Erfurtu i masz TSDoctor z dozgonną licencją. Tnie i czyści TSy bezpardonowo..Język też otrzymasz krajowy.
--

DVBManiak

Re: Edycja plików .TS

Post autor: DVBManiak »

Słuchaj mistrzu robisz ze mnie durnia? Jeśli to za trudne dla Ciebie zrozumieć jak postępuję to napiszę jeszcze raz. Stawiam co jakieś 2 tygodnie wirtualną maszynę, instaluję zawsze najnowszą wersję trial i uważaj teraz - rejestruję darmowy klucz trial, który ściąga limity czasu. Ale i tak pewnie nie zrozumiesz, wolisz jakieś szwabskie wersje. I jeszcze piszesz post pod postem. Nie znasz regulaminu?

kolabor

Re: Edycja plików .TS

Post autor: kolabor »

DVBManiak: Czy logując się po klucz podajesz stale ten sam adres poczty?
Sprawdzałem cofanie daty i na tym też działa. Nie można tylko cofać na datę wcześniejszą niż dzień instalacji, bo program się burzy....

DVBManiak

Re: Edycja plików .TS

Post autor: DVBManiak »

Tak ten sam.

kamilooo
Posty: 85
Rejestracja: 9 lipca 2011, o 10:31
Odbiornik: Not Only TV LV5HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Zamość/Tarnawatka

Re: Edycja plików .TS

Post autor: kamilooo »

Jakis czas temu korzystalem z VideoRedo z roku 2011 na domyslnych ustawieniach. Po edycji nagrania. z polsatu w niektorych momentach byla desynchronizacja audio i video. Moze ktos powiedziec jak prawidlowo ustawic zakladke transport stream output?

DVBManiak

Re: Edycja plików .TS

Post autor: DVBManiak »

Długo myślałem nad tą zakładką, ale w końcu doszedłem do takich i najlepszych według mnie ustawień:

Obrazek

Przede wszystkim należy zaznaczyć opcję Abort after, gdyż przy niektórych nagraniach właśnie niezaznaczenie może spowodować rozjazd dźwięku z obrazem. Ja tak miałem pamiętam na nagraniu ceremonii zamknięcia IO w Londynie. W Output Mux Rate najlepiej ustawić ręcznie przepływność naszych MUX-ów, a więc 24.88 Mb/s, przy innych ustawieniach lubi wywalić errora typu "Output Mux Error", czy coś takiego. Warto jeszcze zaznaczyć w zakładce Stream parameters opcję Ignore transport stream maps:

Obrazek

Powoduje ona wywalenie z pliku wynikowego zbędnych nam napisów, telegazety oraz pozwala na zmianę oznaczeń języka na taki jaki podaliśmy w zakładce Transport stream output. Dzięki temu pozbędziemy się głupich oznaczeń jak qaa, mul i ujrzymy po prostu Polski przy wyborze języka. Jeszcze raz podkreślam, że zmiana języka działa tylko przy zaznaczonej opcji Ignore transport stream maps.

Jeszcze co do wersji VideoReDo to dużo poprawili w stosunku do wersji z 2011, z której długo dosyć korzystałem. Między innymi wprowadzono możliwość zostawienia wielu ścieżek audio. Wcześniej mogliśmy zostawić tylko jedną wybraną ścieżkę. Występują też znacznie rzadziej problemy z desynchronizacją nawet bez zaznaczonej opcji Abort after. Możecie nie wierzyć, ale naprawdę w ostatnim czasie katowałem niemiłosiernie VideoReDo na różnych ustawieniach i chyba doszedłem w końcu do optymalnych ustawień, gdzie nie wywala mi żadnych błędów. Jeśli chce ktoś wiedzieć coś jeszcze to piszcie.

kamilooo
Posty: 85
Rejestracja: 9 lipca 2011, o 10:31
Odbiornik: Not Only TV LV5HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Zamość/Tarnawatka

Re: Edycja plików .TS

Post autor: kamilooo »

A ja doszedłem do tego, że opcja "Abort after" daje tylko, to że w niektórych przypadkach występuje komunikat właśnie o "underflows", sama opcja niczego nie poprawia, a jedynie zatrzymuje proces w takich wypadkach. I co wtedy zrobić?

DVBManiak

Re: Edycja plików .TS

Post autor: DVBManiak »

Najpierw przetestuj te ustawienia powyżej. Przy 24.88 nie powinno nic wywalać. Nawet w instrukcji PDF do VideoReDo jest właśnie opisany powód zaznaczenia Abort after. Jeśli znasz trochę angielski poczytaj tutaj - http://www.videoredo.net/helpdocs/en/tv ... Output.htm , a tutaj proszę cała instrukcja PDF - http://www.videoredo.net/helpdocs/en/tv ... VSHelp.pdf

Jeszcze też jest kwestia tego, że w starszej wersji tej właśnie z 2011 były problemy ze ścieżką DD+ na Polsacie i TVP2 HD. Na TVP1 HD czy TVN zawsze mi hulało dobrze, ale na Polsacie i Dwójce HD wywalało errora i za nic nie dało się zapisać pliku. W nowej wersji wszystkie ścieżki na wszystkich kanałach śmigają. Może też warto zmienić w Twoim przypadku na nowszą wersję? Naprawdę sporo przez ten czas się zmieniło. Masz jeszcze tutaj changelog - http://www.videoredo.com/en/ReleaseNote ... ngelog.htm

mistrz_of_dvb-t
Posty: 41
Rejestracja: 15 marca 2012, o 21:03
Miejscowość:   
Odbiornik: LG 43NANO753PA
Wiwa HD-90 Memo
Instalacja antenowa: Siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: Edycja plików .TS

Post autor: mistrz_of_dvb-t »

Co sądzicie o Smart Cutter? Wersja darmowa wstawia klatę ze znakiem wodnym "demo" w miejsca cięć, mi to osobiście nie przeszkadza. Po wycięciu reklam i zapisaniu trzeba tylko zmienić rozszerzenie .mts na .ts żeby odbiornik czytał

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: Edycja plików .TS

Post autor: EEQ »

Jeśli szukacie darmowego programu do wycinania fragmentów z filmu, to polecam TSSniper. Tylko trzeba jeszcze zainstalować Haali Media Splitter (AR) i wskazać w menu jako preferowany splitter, żeby działał poprawnie.

damianoox1
Posty: 18
Rejestracja: 18 listopada 2022, o 20:32
Miejscowość: Parczew

Re: Edycja plików .TS

Post autor: damianoox1 »

Odgrzeję temat.
Jaki program do bezstratnej edycji plików TS H265? TSSniper ich nie otwiera.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Edycja plików .TS

Post autor: eter »

Pewnie dlatego, że nie ma dostępu do kodeka HEVC.
Dla Windows 10 stąd:
Spróbuj, może zadziała.
Otwiera ukryty darmowy ze sklepu MS...i automatycznie go zainstaluje w systemie.
Tutaj osobny DivX HEVC
w wersji 32 i 64 bitowej
oraz objaśnienie
Może ten zadziała

-greg-
Posty: 38
Rejestracja: 31 października 2013, o 02:01
Miejscowość: Hucina
Odbiornik: TELE System UP T2 4K
Sony KDL-32W706B
Instalacja antenowa: Emme Esse 560HVD
Triset 113 PE
ALCAD AI-270
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów - Góra Św. Marcina - 54km

Re: Edycja plików .TS

Post autor: -greg- »

VideoReDo TVSuite 6, program płatny.

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Edycja plików .TS

Post autor: Ramirez »

VideoReDo, jedyny dobry program do cięcia nagrań. Ale niestety nie na kieszeń Polaka. 500 zł to jednak jest dużo.

A dodatkowo teraz zajrzałem na strone a tam w zakładce kup pisze takie coś

VideoRedo nie jest już dostępny w sprzedaży!
Niestety właściciel i założyciel VideoReDo, Dan Rosen, zmarł niespodziewanie we wrześniu. Na razie cała sprzedaż, wsparcie i rozwój zostały wstrzymane, a jego rodzina decyduje, co zrobić z firmą.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Edycja plików .TS

Post autor: eter »

Jest dostępny w wersji full za darmo w necie...

damianoox1
Posty: 18
Rejestracja: 18 listopada 2022, o 20:32
Miejscowość: Parczew

Re: Edycja plików .TS

Post autor: damianoox1 »

Eter mam Windows 7 32 bit. Z tego co podałeś niestety nic nie działa. Co do Videorodo to sprawdziałem go i było napisane że obsługa H265 będzie dodana wkrótce. Ale skoro piszecie że nowych wersji ma nie być to pewnie nic z tego.

Zablokowany