Edycja plików .TS

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
Jabolec

Program do cięcia plików .TS [Freeware]

Post autor: Jabolec »

Jak w tytule: Znalazłem bardzo prosty, a zarazem bardzo pomocny program do edycji (cięcia) plików .TS bez ich rekompresji

Nazwa: TSSniper
http://www.megaupload.com/?d=S1OKP1B0

Użycie jest banalnie proste:
- Klikamy na "create new project"
- przeciągamy plik .TS na okno "project content"
- suwakiem i "klamerkami" zaznaczamy fragmenty których NIE CHCEMY w pliku końcowym
(fragmenty zaznaczone na czerwono zostaną usunięte, zielone znajdą się w pliku końcowym)
- ewentualnie odznaczamy ścieżki dźwiękowe których nie chcemy
- kilikamy export->export transport stream (TS)
- wybieramy miejsce gdzie ma zostać zapisany końcowy plik
- gotowe!


Uwaga:
- Zalecam zainstalowanie zestawu kodeków K-lite codec pack do pracy z tym programem
- To nie jest finalna wersja programu, (mogą być w nim błędy) - i chyba nie zanosi się żeby kiedyś był ukończony
- nie ma obsługi strumienia napisów dvb-t

Opis ze strony a której go znalazłem:

TSSniper is a transport stream(ts,m2ts) editor. This software is not yet completely finished but cutting of transport streams containing H-264 or MPEG2 video should work without problems. The following audio/video formats are supported: Transport streams(.ts, .mts, .m2ts, AVCHD) with one video track containing either H.264 or MPEG2 video (with or without PAT/PMT) together with the following audio track formats: MPEG1, MPEG2, AC-3, AAC, AAC-HE. Transport streams containing multiple programs (transponder dumps) can only be processed if the qualifying desciption elements (PAT/PMT) also exist in the dump. Teletext und subtitle tracks are not yet supported. Cuts are placed on I/IDR-frames (This will be expanded to P-frames for cut-endpoints in a future release).

Życzę miłęj zabawy.

DVBManiak

Re: Program do cięcia plików .TS [Freeware]

Post autor: DVBManiak »

Dzięki, przyda się. ;)

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Kompresja TS do AVI (TS z NOT) // problem - artefakty

Post autor: ploomba »

Mam spory problem z kompresją plików TS do avi nagranych za pomocą tunera NOT LV6T MPVR4.

Sprawa wygląda tak. Mam plik:
próbka tutaj http://www.megaupload.com/?d=0B99V2GJ

Chcę go skompresować najlepiej xvidem (lub ewentualnie divx'em5).

Pliki kompresuję za pomocą programu GordianKnot 0.35.0. Dokładniej wygląda to tak, że na samym początku remuxuję (rozbijam) plik .TS za pomocą programu tsMuxeR 1.10.6_b (na video i dźwięk). Póżniej skanuję plik video (h264) programem DGAVCIndex i tworzę podczas skanowania plik projektu .avs. Następnie takowy plik .avs wczytuję do GordianKnot i próbuję kompresji. Za każdym razem plik wynikowy jest zły.
Kompresując divx'em5 uzyskuję coś takiego:
http://www.megaupload.com/?d=AQRCSX3A
..wygląda to tak, że program GordianKnot usuwa prawidłowo przeplot ale w pliku wynikowym pojawiają się dziwne artefakty - skaczące/drgające wielkie pixele. Nie wiem jak sobie z tym poradzić.
Natomiast próbując kompresji do xvid plik wynikowy identycznie posiada te artefakty plus do tego plik wynikowy jest bardzo mały - nie wiem jaki bym bitrate ustawiał w xvidzie to plik wynikowy z tej próbki zawsze ma około 3 megabajtów.

Identyczne efekty uzyskuję kompresując pliki za pomoca VirtualDub (do VirtualDub wczytuję również plik .avs stworzony za pomocą DGAVCIndex.

W czym tkwi problem? Skąd biorą się te dziwne artefakty zamiast przeplotu?

Czytając forum, próbowałem również kompresji za pomocą programu Prism Video File Converter. Wszystko by było super - plik wynikowy nie posiada tych artefaktów ..ale.. nie da się w nim usunąć przeplotu.

Pomożecie?

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Kompresja TS do AVI (TS z NOT) // problem - artefakty

Post autor: giaur500 »

Wydaje mi się, że problem może tkwić w kontenerze mpeg-ts, z któym mało który program sobie potrafi poradzić tak aby było dobrze. Przynajmniej, ile razy ja próbowałem tyle razy było coś nie tak, podobnie jak u ciebie.

Zamiast tworzyć plik .avs, mozesz spróbować najpierw bez rekompresji przerzucić cały strumień do kontenera .mkv - zrobisz to bez problemu za pomocą programu ffmpeg. Taki mkv jest już dużo bardziej "cywilizowany" - bez problemu odtworzysz go w większości odtwarzaczy (chyba nawet Windows Media Player w wersji z Windows 7 już to obsługuje) i dużo łatwiej konwertować go na inne formaty, w tym avi. Musisz tylko pamiętać o odpowiednim przeskalowaniu materiału, jeśli masz nagranie w formacie 16:9.

Bartosz Czach

Re: Kompresja TS do AVI (TS z NOT) // problem - artefakty

Post autor: Bartosz Czach »

Ja korzystam zazwyczaj z TSConverter i nie mam żadnych problemów. Robi AVI bezpośrednio z TSa. Mam jeszcze jedną aplikację, ale nie pamiętam jak się nazywa.

janek 77

Re: Kompresja TS do AVI (TS z NOT) // problem - artefakty

Post autor: janek 77 »

Czy na pewno TSconverter robi avi? Bo w opisie jest
This program converts transport streams (TS files) into the DVR-MS file format used by Windows Media Center Edition

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: Program do cięcia plików .TS [Freeware]

Post autor: Kowa1 »

A co To jest TS ???
No dobra trochę żartuje kto jest czytaty przeczyta na Wiki.
Dokładniej skąd bierzesz takie pliki, jakie mają rozszerzenie i po diabła je dzielisz ???


arik92

Re: Program do cięcia plików .TS [Freeware]

Post autor: arik92 »

Jabolec pisze:- nie ma obsługi strumienia napisów dvb-t
Zna ktoś może program do edycji plików TS, który będzie obsługiwał strumień napisów DVB?

matrix0606

Re: Program do cięcia plików .TS [Freeware]

Post autor: matrix0606 »

A mi ten program w ogóle nie działa. Wywala komunikat:
Is not a valid GUID value
nawet przy próbie wejścia w opcje nie mówiąc już o przeciągnięciu plku w okno edycji.

janek 77

Re: Program do cięcia plików .TS [Freeware]

Post autor: janek 77 »

Ja używam H264TSCutter. Ładnie się sprawdza ale nie testowałem napisow bo mnie to nie interesowało. Ale jeśli są zrzucone to chyba nie powinno byc problemów...

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Program do cięcia plików .TS [Freeware]

Post autor: qwerty »

Dla mnie on jest jakiś koślawy. Zaznaczam start i koniec klikam cut i informuje mnie, że nic nie ma do wycięcia.

janek 77

Re: Program do cięcia plików .TS [Freeware]

Post autor: janek 77 »

qwerty pisze:Dla mnie on jest jakiś koślawy. Zaznaczam start i koniec klikam cut i informuje mnie, że nic nie ma do wycięcia.
To może wskazóka do obsługi 8-)
Zaznacz co chcesz zostawić . ADD wszystkie części do zostawienia
Cut
I nie będzie problemu
Ostatnio zmieniony 22 września 2011, o 20:02 przez janek 77, łącznie zmieniany 1 raz.

keedziorek

Re: Program do cięcia plików .TS [Freeware]

Post autor: keedziorek »

A co najlepszego do samego odtwarzania .ts?

janek 77

Re: Program do cięcia plików .TS [Freeware]

Post autor: janek 77 »

Ja używam CinemaPlayer + Haali Media Splitter

Ew.każdy BestPlayer czy inne

matrix0606

Program do edycji plików TS

Post autor: matrix0606 »

Nie wiedziałem gdzie umieścić więc daję tu. Gdzieś tam w sieci znalazłem (ponoć) darmowy programik do edycji a w zasadzie do cięcia plików nagrywanych w formacie TS.

-> LINK DO PROGRAMU W WERSJI PORTABLE <-

Plusy programu to o ile się nie mylę film wynikowy jest identyczny ze źródłowym.
Minusy to na pewno to że nie tnie w miejscu jaki chcemy a w miejscu klatek kluczowych i nie wycina to co chcemy i usuwa, a wycina i zostawia co zaznaczymy. Finałem jest że chcąc pociąć film z reklam musimy się męczyć i ciąć między reklamami a następnie łączyć.

-> TAK WYGLĄDA <- plik oryginalny, a -> TAK WYGLĄDA <- pocięty plik. Obsługa programu jest dość intuicyjna.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Edycja plików .TS

Post autor: ploomba »

Metodą prób i błędów (kompresji, braku kompresji, edycji za pomocą różnych programów) doszedłem do takich wniosków:
- najlepiej edytować plik .ts za pomocą VideoReDo (możemy wycinać pojedyncze klatki - dokładne wycinanie reklam)
- kompresję z h264 AVC do div-x'a olałem - za dużo z tym zachodu
- za pomoca VideoReDo (po wycięciu reklam) możemy zapisac plik wynikowy oczywiście w formacie .ts
- najlepszym, rozwiązaniem jest zapisanie pliku (po wycięciu reklam) za pomoca VideoReDo do formatu .mp4 - bez rekompresji, wrzucamy po prostu wideo i dźwięk z naszego obrabianego .ts do kontenera .mp4. Plik zajmuje wtedy trochę mniej miejsca niż .ts (na pliku 400mb zyskamy około 30-40mb)
Można też oczywiście za pomoca VideoReDo wrzucić nasz materiał do kontenera .mkv - wiąże się to jednak z małym mankamentem. materiał wrzucony do kontenera .mkv jest niepoprawnie odtwarzany przez telewizory Samsung (player odtwarzający filmy z USB). Samsungi nie potrafia prawidłowo zdefiniowac formatu obrazu w anamorficznych plikach .mkv. Dlatego też najlepiej zapisywać do .mp4 (surowy stream video i audio bez kompresji). Anamorficzne pliki .mp4 odtwarzane są przez Samsungi w prawidłowym formacie.
Jeśli materiał był nadawany z dwiema ścieżkami ścieżkami audio to możemy obie je pozostawić w naszym pliku .mp4 (lub usunąć jedną z nich - np wrzucając plik ts do MKVmerge).

Z ciekawości testowałem nagrywanie z TVNu (film z napisami DVB). Czy da sie "zrzucić" materiał razem z napisami?

DVBManiak

Re: Edycja plików .TS

Post autor: DVBManiak »

Ja właśnie sobie testuję VideoReDo i radzi sobie lepiej niż Smart Cutter, którego używałem do tej pory. Nie nagrywam zbyt dużo, ale czasem jak nagrywam to z reklamami i trzeba powycinać. Narazie mam Triala na 15 dni, potem się zobaczy.

terry

Re: Edycja plików .TS

Post autor: terry »

Ja polecam FormatFactory

Evolve

Re: Edycja plików .TS

Post autor: Evolve »

Dobrym, bo naprawdę intuicyjnym programem jest Quick Media Converter HD. Radzi sobie nie tylko z plikami .TS, ale też pozwala na konwersję materiałów, nagranych za pomocą urządzeń mobilnych. Co ważne Qucik Media Converter HD działa szybko i nie powoduje żadnych deformacji.

Zablokowany