Edycja plików .TS

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
wiesiek0102
Posty: 73
Rejestracja: 9 września 2011, o 20:07
Odbiornik: WIWA HD-100
Nadajnik - obiekt nadawczy: KATOWICE KOSZTOWY

Re: Edycja plików .TS

Post autor: wiesiek0102 »

Polecam darmowy program
Video to video
http://www.videotovideo.org/

Zrzuty z programu jak ciąć plik
http://imgur.com/a/F81PH

MUX 1000
Posty: 195
Rejestracja: 10 grudnia 2011, o 14:15

Re: Edycja plików .TS

Post autor: MUX 1000 »

Czy jest on na pewno darmowy ? Pytam po przedtem używałem Smart Cutter,też niby darmowy a po pewnym czasie na początku pliku już przerobionego wyświetlał się napis demo.Nie wiem może trzeba było go zarejestrować czy coś.A jak jest z tym programem ?

heniu13

Re: Edycja plików .TS

Post autor: heniu13 »

seba133 czy mógłbyś mi podesłać swoją wersję instalacyjną VideoRedo bo moja robi dużo błędów zwłaszcza w dużych plikach mp4 nie jest możliwe wycięcie reklam, pojawia się często komunikat - okienko programu o treści:
Graph abort in: H264 smart editor, error: H.264
cut end, error: H.264 cut end, error initializing H264 encoder

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: Edycja plików .TS

Post autor: seba133 »

Korzystam z wersji 4.0 , działa dobrze. Z plikami 6GB daje sobie świetnie radę.

krakow
Posty: 24
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 10:26
Odbiornik: media-tech MT4168
Instalacja antenowa: pokojowy dipol półfalowy otwarty
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica, Luboń Wielki

Re: Edycja plików .TS

Post autor: krakow »

materiał ze źródłowego pliku .ts przerzuciłem do kontenera .mkv za pomocą mkvtoolnix.
Nie zwróciłem uwagi, że w źródłowym pliku TS były błędy (pikseloza na kilku klatkach video, bo mam antenę typu "krzak" ;) i czasami pojawią się jakieś przekłamania w odbiorze). I teraz przy odtwarzaniu tego .mkv niektóre playery się przycinają na tych właśnie klatkach z pikselozą - głos idzie obraz się zatrzymuje i trzeba ręcznie przeskoczyć ten zapalny punkt.
Czy są jakieś narzędzie które już w kontenerze mkv poprawią takie błędne ramki (tak aby odtwarzacze przechodziły przez te miejsca gładko) i odtwarzacze się nie będą przycinać?
Do TS-ów był jakiś tam TSdoctor (a nie mam już tego źródłowego ts-a).
Czy jest podobne narzędzie do kontenera mkv?
Da się coś z tym zrobić bez rekompresji? Czy pozamiatane? ;)

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Edycja plików .TS

Post autor: qwerty »

napraw przyczynę, a nie skutki

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: Edycja plików .TS

Post autor: biprotek »

krakow pisze:Da się coś z tym zrobić bez rekompresji?
To wytnij te fragmenty w mkvmerge podając zakres (zakładka globalne - dziel wg czasów).

kolabor

Re: Edycja plików .TS

Post autor: kolabor »

Puk, puk.. jest tu ktoś jeszcze? mam pytanie dotyczące programu VideoReDo: Mój problem polega na tym, że bez względu na to, czy z pliku wytnę reklamy, czy też przepuszczę całość bez edycji, to plik wynikowy ma tylko 15 minut. Jak temu zaradzić? Coś się ustawia, czy to jest wina wersji TRIAL? Pozdro.

DVBManiak

Re: Edycja plików .TS

Post autor: DVBManiak »

Jest to ograniczenie wersji trial. Należy zarejestrować klucz trial, wtedy nie ma limitów.

kolabor

Re: Edycja plików .TS

Post autor: kolabor »

Dziękuję, pomogło. To jeszcze zapytam o łączenie trzech plików TS. Właśnie na trzy części dzieli mój tuner SAT PVR długie filmy (ach te reklamy). Wyczyściłem te trzy pliki i pomyślałem, że może da się je połączyć... W zasadzie i tak oglądam na kompie, ale jeżeli się da, to proszę o pomoc. Pozdrowienia

tempel54

Re: Edycja plików .TS

Post autor: tempel54 »

Użyj w programie funkcji joiner i masz łączenia. :shock:
--

DVBManiak

Re: Edycja plików .TS

Post autor: DVBManiak »

Z kilku stron wstecz:
KrzysztofD pisze:Otwórz VideoReDo, zaznacz myszą dwa pliki (lub więcej) złap i upuść na ekran VideoReDo, wybierz Join, OK, menu: Joiner, Edit Joiner list, create video from joiner list.

kolabor

Re: Edycja plików .TS

Post autor: kolabor »

Jest tu jakiś problem... Po uruchomieniu pojawia się pole z grafiką (płyta z błyskawicą) i mamy OPEN VIDEO. Da się zaznaczyć tylko jeden plik na raz. Nie da się pozbyć tego pliku z programu, nie da się dorzucić pozostałych przez przeniesienie.Gdy przy otwartym jednym pliku próbuję upuścić jeszcze dwa, to program delikatnie szaleje, a potem pozostawia tylko ten z najwyższym numerem w nazwie. Funkcja Create Video From Joiner List nie jest podświetlona. Cierpliwi i dobrzy ludzie, proszę mi to przedstawić pomalutku i po kolei tak, jak małemu dziecku przez telefon.... soooory.... Z pewnością niejedna osoba skorzysta.

tempel54

Re: Edycja plików .TS

Post autor: tempel54 »

Podaj dokładnie twoją wersję i typ oprogramowania. Videoredo to wyłącznie ogólnik producenta.

qwerciak
Posty: 54
Rejestracja: 18 kwietnia 2011, o 09:09
Odbiornik: Samsung UE32D5500RWXXH
Not Only LV6TMPVR4
Maximum T-105 HD
Instalacja antenowa: AZART
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Raszyn, PKiN

Re: Edycja plików .TS

Post autor: qwerciak »

Po wrzuceniu pierwszego pliku do programu wybierz:
>Joiner
>Add Current Project To Joiner List
Postępuj tak z każdym plikiem, który ma być składowym pliku końcowego. Gdy już dodasz wszystkie pliki sprawdź w:
>Joiner
>Edit Joiner List
czy mają właściwą kolejność, a następnie:
>Joiner
>Create Video From Joiner List
wybierasz odpowiednie rozszerzenie pliku końcowego i tyle.

DVBManiak

Re: Edycja plików .TS

Post autor: DVBManiak »

Jak ma być po malutku to ok. Otwierasz VideoReDo, potem otwierasz w osobnym oknie folder z potrzebnymi plikami, następnie zaznaczasz i przeciągasz zaznaczone pliki do VideoReDo i z opcji, które się pojawią wybierasz Join. Potem będziesz miał tak jakby jeden tylko plik otwarty, ale dajesz u góry Joiner --> Edit Joiner List. Wyskoczy okienko o nazwie Joiner editing, gdzie ujrzysz na liście wybrane przez siebie pliki. Następnie u dołu wybierasz Create video from joiner list. Na końcu pojawi się okno zapisywania pliku i wyboru rozszerzenia, dajesz Zapisz i jedzie z koksem łączenie. Tak to przynajmniej u mnie działa bez problemu.

tempel54

Re: Edycja plików .TS

Post autor: tempel54 »

Można łączyć również z pominięciem funkcji join. Górna funkcja po zaznaczeniu i wybraniu plików video łączy automatycznie i wprowadza na ścieżkę edycji połączone pliki. Można całość edytować i zapisać smart( bez ponownego kodowania).

Obrazek
--

DVBManiak

Re: Edycja plików .TS

Post autor: DVBManiak »

Po angielsku ta opcja nazywa się Combine, ale zazwczaj przy niej pojawiają się dziwne błędy. Ja korzystam i polecam korzystać jedynie z opcji Join.

tempel54

Re: Edycja plików .TS

Post autor: tempel54 »

Gdyby pojawiały się błędy to bym napisał. ;)

Osobiście Redo służy mi jako rezerwa. Planowane nagrania z TV czyszczę i przycinam w TSDoctor.

DVBManiak

Re: Edycja plików .TS

Post autor: DVBManiak »

U mnie wyskakują często errory przy tej opcji Combine. TSDoctor jest jak najbardziej ok, ale ja go używam jedynie jako uzupełnienie. Do przycinania nie ma nic lepszego od VideoReDo, czyścić też czyści pliki przy użyciu opcji QuickStreamFix. Od ponad dwóch lat korzystam i nie zmieniłbym na nic innego, a przetestowałem mnóstwo programów do edycji. Miałem niedawno trochę problemów z prawidłową konfiguracją zakładki Transport stream output przez co wywalało na niektórych nagraniach błędy, ale teraz hula.

Tak w ogóle kolabor mógłby napisać czy już teraz śmiga mu łączenie po naszych wyjaśnieniach.

Zablokowany