Edycja plików .TS

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: Edycja plików .TS

Post autor: EEQ »

sirdaniel pisze:Jeśli Ci tak bardzo na tym łączeniu zależy to udostępnij pliki, może cos ja poradzę. :geek:
OK. Przyciąłem pliki, żeby mało zajmowały. Do pobrania tutaj.

DVBManiak

Re: Edycja plików .TS

Post autor: DVBManiak »

Słuchajcie mam problem z łączeniem plików. Czy to bym nie używał TSSplittera czy Total Commandera to jest to samo. A mianowicie nie zgadza się długość pliku z rzeczywistością. Połączyłem 2 pliki, które łącznie dają ok. 4 h, natomiast w MediaInfo pokazuje długość nagrania 1 h 8 min. Włączam Splash Lite i tam to samo. To powoduje, że nie da się przewijać poprawnie, mimo, że plik w rzeczywistości ma te 4 h oraz jego rozmiar zgadza się z łączonymi plikami co do bajta i przy samym odtwarzaniu wszystko jest ok. Jednak, gdy chcę przewinąć np. do 3 godziny to jest to niemożliwe, bo pokazuje długość max 1.08 h. Tego buga już dawno zauważyłem, ale jakoś nie zwracałem na to większej uwagi, jednak teraz chciałbym sobie porządnie połączyć te pliki i żeby działało poprawnie. Co proponujecie panowie? I czy wy też macie podobny problem z łączeniem?

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: Edycja plików .TS

Post autor: seba133 »

Też mam problem z łączeniem. Chcę połączyć 3 pliki .ts i pierwszy plik, jest zapisywany jako sam dźwięk. I nie mam pojęcia co się dzieje?

DVBManiak

Re: Edycja plików .TS

Post autor: DVBManiak »

A czego używasz do łączenia? Ja TSSplitter lub Total Commander (ten pierwszy bardziej mi się podoba). Tam wybierasz pliki .ts, które chcesz połączyć i dajesz join i zapisuje się do jednego pliku. U mnie plik jest identyczny jak przed połączeniem i wszystko w nim działa, oprócz błędnej informacji o długości, która powoduje to, że nie mogę przewijać.

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: Edycja plików .TS

Post autor: seba133 »

Total Commander, ale chyba ściągnę TSSplitter.

Mutango

Re: Edycja plików .TS

Post autor: Mutango »

DVBManiak pisze:Słuchajcie mam problem z łączeniem plików.
Masz Wiwe. Dlaczego nie sformatujesz pamięci na NTFS?
Będziesz miał każde nagranie w jednym pliku. Po co sobie mnożyć problemy?

DVBManiak

Re: Edycja plików .TS

Post autor: DVBManiak »

Myślisz, że jestem na tyle głupi i tego nie wiem? Oczywiście, że mam NTFS zawsze! FAT32 tylko do aktualizacji. Problem jest w tym, że jak nagrywam jakieś pliki i chcę je połączyć w jeden to jest wyżej opisany przeze mnie problem. Mianowicie chciałem sobie połączyć dla przykładu siatkówkę w całość, bo nagrałem 3 sety i potem na reklamach dałem STOP przez przypadek trochę i nagrałem osobno 2 kolejne. I te dwa pliki po połączeniu w 1 są w porządku, oprócz błędnego info o długości nagrania. Przez to nie idzie przewijać, bo tuner/program do odtwarzania głupieje, bo myśli, że nagranie się kończy, a tak naprawdę jeszcze trwa. Rozumiesz o co kaman?

Mutango

Re: Edycja plików .TS

Post autor: Mutango »

Ok, nie myślę że jesteś głupi ;) Ja czasem używałem darmowego TSSniper (nie mylić z TSSplitter) do łączenia plików lub wycinania reklam. O ile dobrze pamiętam to nie było żadnych problemów z długością filmów. Problemem było tylko niezbyt idealne łączenie... jakieś nakładanie się na siebie 2 czy 3 sekund, i trzeba to było uwzględniać i jakoś kombinować przy wycinaniu reklam...

DVBManiak

Re: Edycja plików .TS

Post autor: DVBManiak »

W porządku, dzięki sprawdzę. ;)

EDIT: Sprawdziłem i nie za bardzo. Trzeba przede wszystkim instalować kodeki, więc wgrałem K-Lite i działać działa, łączyć połączyło tylko bez dźwięku, bo nie było chyba kodeka od DD+. Za to mnóstwo artefaktów, pikseloza i nie da się tego oglądać. Wywaliłem K-Lite, za którym zresztą nie przepadam, bo robi syf i wgrałem więc sprawdzony kodek video Cyberlinka z HDPacka i AC3Filter do dźwięku. Niestety, klops. Program tego nie obsługuje i wywala błąd DirectShow. Odpuszczę sobie więc to łączenie tym programem i najwyżej odpuszczę sobie całkiem łączenie, bo aż tak konieczne nie jest. Chyba, że ktoś rozwikła czemu są problemy z prawidłową długością nagrania w Total Commanderze i TSSplitterze. Szkoda, że genialny VideoReDo, którego do wycinania reklam itp. nic nie przebije, nie ma funkcji łączenia plików. TS Doctor też łączy pliki, ale używa kodeka LAV, który powoduje artefakty i również łączenie nie jest idealne. Wezmę sprawdzę jeszcze Mkvtoolnix.

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: Edycja plików .TS

Post autor: seba133 »

Złączyłem 2 pliki przez TSSplitter i czas się zgadza co do sekundy.

DVBManiak

Re: Edycja plików .TS

Post autor: DVBManiak »

Dzięki za info. Gdzieś musi u mnie leżeć problem, ale narazie zostawię to, bo działa mi super Mkvtoolnix. Łączenie jest idealne, a przy okazji powstaje plik MKV niczym nie odbiegający jakością od tego TS, a poza tym MKV jest bardziej kompatybilne niż TS.

Mutango

Re: Edycja plików .TS

Post autor: Mutango »

DVBManiak pisze: EDIT: Sprawdziłem i nie za bardzo. Trzeba przede wszystkim instalować kodeki, więc wgrałem K-Lite i działać działa, łączyć połączyło tylko bez dźwięku, bo nie było chyba kodeka od DD+. Za to mnóstwo artefaktów, pikseloza i nie da się tego oglądać.
No to nie wiem. Nie jestem aż takim fachowcem od tych spraw, żebym mógł to szczegółowo rozgryźć. Ja miałem w systemie tylko zestaw K-lite Codec Pack + Haali Media Splitter
Natomiast w TSSniperze w opcjach:
Extras -> Settings -> DirectShow
mam ustawione (wybrane z dłuugiej listy):
Preferred Splitter/Demuxer -> Haali Media Splitter (AR)
Reszta ustawien Automatic selection, i wszystko gra i buczy
Na obraz nie narzekam, na dźwięk też nie. Scieżki dźwiękowe mogę wybierać (zaznaczać/odznaczać) czy zostawić wszystkie, czy tylko jedną albo dwie...

DVBManiak

Re: Odp: Edycja plików .TS

Post autor: DVBManiak »

Jeszcze sprawdzę jak znajdę chwilę.

Mutango

Re: Edycja plików .TS

Post autor: Mutango »

Przed chwilą zrobiłem sobie krótki plik testowy. U mnie to raczej dobrze wygląda
Jak chcesz to pobierz stąd: http://www.sendspace.com/file/l58k2s (kliknąć link na niebieskim tle, reszta to reklamy)
w 38 sekundzie jest przykład wycięcia reklamy, a pod koniec ok 1:10 jest dołączony drugi plik.

KrzysztofD
Posty: 278
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony W4000, Leadtek USB, Pi7010ix, Leadtek DTV1000T
Instalacja antenowa: HB9CV 3 metry nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN Warszawa

Re: Edycja plików .TS

Post autor: KrzysztofD »

DVBManiak pisze: Szkoda, że genialny VideoReDo, którego do wycinania reklam itp. nic nie przebije, nie ma funkcji łączenia plików.
Otwórz VideoReDo, zaznacz myszą dwa pliki (lub więcej) złap i upuść na ekran VideoReDo, wybierz Join, OK, menu: Joiner, Edit Joiner list, create video from joiner list.

DVBManiak

Re: Edycja plików .TS

Post autor: DVBManiak »

Niestety operacja łączenia nie przebiega pomyślnie. Zapisuje się tylko pierwszy plik i program się wyłącza. Jest jeszcze opcja Combine, ale nie mogę jej ogarnąć.
Mutango pisze:Przed chwilą zrobiłem sobie krótki plik testowy. U mnie to raczej dobrze wygląda
Jak chcesz to pobierz stąd: http://www.sendspace.com/file/l58k2s (kliknąć link na niebieskim tle, reszta to reklamy)
w 38 sekundzie jest przykład wycięcia reklamy, a pod koniec ok 1:10 jest dołączony drugi plik.
Wygląda to extra.
Mutango pisze:Ja miałem w systemie tylko zestaw K-lite Codec Pack + Haali Media Splitter
Natomiast w TSSniperze w opcjach:
Extras -> Settings -> DirectShow
mam ustawione (wybrane z dłuugiej listy):
Preferred Splitter/Demuxer -> Haali Media Splitter (AR)
Reszta ustawien Automatic selection, i wszystko gra i buczy
Na obraz nie narzekam, na dźwięk też nie. Scieżki dźwiękowe mogę wybierać (zaznaczać/odznaczać) czy zostawić wszystkie, czy tylko jedną albo dwie...
Wgrałem ponownie K-Lite, Haali i AC3Filter do dźwięku i ustawiłem wszystko tak jak ty, z tą różnicą, że do audio używam AC3Filter. Efekty w pliku poniżej:
http://www.speedyshare.com/XnP5s/test.ts
Jak widać obraz już jest w porządku, ale przy łączeniu w 18 sek. jest chwilowa przerwa w dźwięku. I ten program nie wspiera niestety E-AC3 oraz obraz HD przy tych ustawieniach się krzaczy. Tak więc w tej chwili Mkvtoolnix działa mi najsprawniej. Jeszcze muszę rozgryżć tą błędną długość nagrania w Total Commanderze i TSSplitterze.

Oto te same pliki co wyżej połączone w TSSplitterze:
http://www.speedyshare.com/NMjJ3/TVN-14 ... Joined.mts
Jak widać nie wiadomo skąd plik trwa 1 min 23 sek., a w rzeczywistości jest to 35 sek. Wie ktoś w czym może leżeć problem?

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: Edycja plików .TS

Post autor: EEQ »

DVBManiak pisze:Słuchajcie mam problem z łączeniem plików. Czy to bym nie używał TSSplittera czy Total Commandera to jest to samo. A mianowicie nie zgadza się długość pliku z rzeczywistością.
Ktoś podawał kiedyś taki przykład łączenia. Dla mnie jest najlepszy. Może ci dobrze zadziała. Musisz utworzyć plik (np. "test.bat") i wkleić do niego zawartość w stylu (przykład poniżej). Potem odpal plik i poczekaj, aż połączy ci te pliki. Łączenie komendą copy jest chyba najbardziej naturalnym. Ja przed chwilą tak połączyłem pliki *.ts i długość pliku jest zgodna z rzeczywistością.
test.bat pisze:copy /b 000.ts+001.ts+002.ts+003.ts+004.ts+005.ts+006.ts+007.ts+008.ts test.ts

DVBManiak

Re: Edycja plików .TS

Post autor: DVBManiak »

Dzięki! Rozmiar i czas już się zgadza, ale łączenie nie jest idealne (pikseloza, zanik dźwięku, niezsyncjronizowany dźwięk z obrazem). Generalnie to już zależy w czym odtwarzamy. Ale na Wiwie również to samo, a nawet gorzej. Zresztą ty chyba też z tego co pamiętam miałeś problem z idealnym łączeniem. Ciężko znaleźć na to lekarstwo.

Edit: Wziąłem znowu TSSplitter i o dziwo czas też się zgadza. Ostatnio przeinstalowałem system i zmieniłem parę rzeczy, co jak widać dało pozytywny rezultat. Ale łączenie podobne jak metodą copy /b, czyli daleko do ideału.

Edit2: Jeeest!!! VideoReDo również zadziałał poprawnie bez błędu i połączył idealnie. Oto próbka:
http://www.speedyshare.com/TrwdS/001.ts (łączenie w 13 sek.)
Tego właśnie szukałem. Ostatnio okazało się po teście MemTestem, że mam walniętą jedną kość RAM, więc może przez to czas się nie zgadzał i różne błędy i dziwolągi się działy. Dzięki wszystkim za pomoc, sczególnie @KrzysztofD, który mnie oświecił jak łączyć w VideoReDo. :P
Polecam wszystkim już nic innego nie jest mi potrzebne.

Mutango

Re: Edycja plików .TS

Post autor: Mutango »

Możliwe że miałeś coś z systemem. Przecież wcześniej nie wychodziło Ci nawet na Total Commanderze. A nie sądzę żeby TC wykonywał cokolwiek innego niż dos-owe polecenie copy /b

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: Edycja plików .TS

Post autor: EEQ »

DVBManiak pisze:Edit2: Jeeest!!! VideoReDo również zadziałał poprawnie bez błędu i połączył idealnie.
Nie jest idealnie. Nie ma pikselozy, ale fragment jest pominięty. Wnioskuję po ścieżce audio. O ile pamiętam, miałem tak samo, gdy ostatnio testowałem ten program. W sumie do łączenia plików z meczami piłkarskimi się nadaje. Jak nie rozwiążą tego problemu, to może też zastosuję ten program do meczów EURO 2012...

Zablokowany