Edycja plików .TS

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
DVBManiak

Re: Odp: Edycja plików .TS

Post autor: DVBManiak »

Jaki fragment? Nic nie jest pominięte, bo sprawdzałem sobie te dwa pliki i i są całkowicie w całości po połączeniu. Fragmentu nie ma, bo nagrywałem chwilę, potem chwila przerwy i znowu. Może potem zademonstruję jak wycina reklamy i jeszcze inne. Do obróbki obecnie nic go nie przebije. Jedyna wada tego programu, to to, że jest płatny oraz zapisuje tylko jedną ścieżkę audio, jednak mi najczęściej jedna wystarcza.

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: Edycja plików .TS

Post autor: seba133 »

Szkoda że VideoReDo nie łączy nagrań z manty :?

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: Odp: Edycja plików .TS

Post autor: EEQ »

DVBManiak pisze:Fragmentu nie ma, bo nagrywałem chwilę, potem chwila przerwy i znowu.
Testowałem ten program na plikach *.ts z Cabletech'a. Pewnie pliki *.mts z WIWA'y są inaczej dzielone. :)

DVBManiak

Re: Edycja plików .TS

Post autor: DVBManiak »

Proszę o pomoc w jednym ustawieniu programu VideoReDo:
http://img194.imageshack.us/img194/7922/videoredo.png
Jak powinienem odpowiednio ustawić Output Mux Rate?
Ogólne ustawienia mam takie jak w poradniku PDF i tutaj w Output Mux Rate zaleca się Automatic, jednak nie zawsze działa poprawnie i wtedy wybieram opcję ATSC 19,2 Mb/s. Czy to pole gdzie wpisałem przepływność polskich multiplexów, czyli 24,88 Mb/s to to właśnie miałem wpisać? Czy to nie ma większego znaczenia byle działało? Pomóżcie, bo siedzę z obróbką nagrań i chcę mieć dobrze ustawione.

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: Edycja plików .TS

Post autor: seba133 »

DVBManiak pisze:w Output Mux Rate zaleca się Automatic, jednak nie zawsze działa poprawnie i wtedy wybieram opcję ATSC 19,2 Mb/s. Czy to pole gdzie wpisałem przepływność polskich multiplexów, czyli 24,88 Mb/s to to właśnie miałem wpisać?
Mam na automatic i wszystko działa idealnie- jak już mówiłeś, przy łączniu nie ma artefaktów.

DVBManiak

Re: Odp: Edycja plików .TS

Post autor: DVBManiak »

Chodzi o błędy underflows w ms, to nie ma nic wspólnego z łączeniem. Jeżeli jest ich sporo to wtedy trzeba podnieść z Automatic na np. ATSC, bo inaczej wywala errora (jeżeli nie jest zaznaczona opcja Abort after 1 underflows to pójdzie zawsze na Automatic). Jednak sprawdziłem to i nie ma większego wpływu na materiał wyjściowy. I jak mi nie działa z jakimś plikiem Automatic to daje ATSC i spokój, byle do przodu. Tak więc problemu już nie mam.

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: Edycja plików .TS

Post autor: seba133 »

DVBManiak pisze:Chodzi o błędy underflows w ms,
A ja mam problem z AC3 PMT Format i chodzi mi tylko na takich ustawieniach:
http://img834.imageshack.us/img834/7922/videoredo.png

Krzysztoferson

Re: Edycja plików .TS

Post autor: Krzysztoferson »

Witam.
Mam problem z plikami TS. Nie wiedzieć czemu, pliki generowane zarówno przez tuner Cabletech, jak i tuner USB, NIE DADZĄ SIĘ odtworzyć. Po ich uruchomieniu - player wisi, nie odtwarza. W internecie znalazłem masę poradników i tutoriali co do edycji (kompresji) plików TS (h.264-AVC) ale wszędzie tam pliki ładnie się otwierają. U mnie nie. Dlaczego?

Znalazłem sposób. Po przepuszczeniu zapisanego TS`a przez program VideoReDo i zapisaniu NOWEGO pliku TS. Dopiero ten nowy jest jako tako możliwy do oglądnięcia. Tzn. bez suwania kursorem (przewijanie) to odtwarza się płynnie, bez zakłóceń, czy innych artefaktów na obrazie. Jeśli przesunę kursor to nowe położenie przez 1-2s jest odtwarzane jako "kaszana" ale potem wraca do normy.
Jeśli taki TS ładuję do jakiegokolwiek programu (MeGUI,VirtualDub,AviSynth,X Media Recode itp.) to na podglądzie klatki, mam makrobloki, pikselozę i inne błedy. Nie wspominając o zawieszeniach programów, tudzież o licznych błędach lub niemożliwością wykonania danej funkcji. Które niestety są również w pliku wynikowym (avi,mkv). Próbowałem już wszystkiego... ale nie znalazłem rozwiązania. Czy ktoś ma pomysł - czemu u mnie te oryginalne pliki TS nie działają jak należy? A te "działające" są popsute?

Aha... komputer, nie cudo, ale daje radę.

Co jest nie tak?

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: Edycja plików .TS

Post autor: Kamilx »

W jakim programie można zrobić screen filmu, który nagrałem w .ts ?? Próbowałem w AllPlayer i w subedit. Ale nie udało mi się go zrobić

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Edycja plików .TS

Post autor: belzebiusz »

DVBViewer (oprócz trybu overlay), KMPlayer, PotPlayer (następca KMPlayer).

kane1

Re: Edycja plików .TS

Post autor: kane1 »

nie wiem u mnie videoredo nie radzi sobie z nagraniami z tvp 1 hd i 2 hd z wiwy przy próbie zrobienia czegokolwiek z nagraniem za każdym razem po kilku procentach pojawia się błąd nie wiem o co chodzi bo z nagraniami SD radzi sobie bardzo dobrze

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: Edycja plików .TS

Post autor: Gravis »

Próbował ktoś wyciągać napisy do pliku .txt / sub / srt ?

Bo jakoś ja nie mogę sobie poradzić...

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Edycja plików .TS

Post autor: giaur500 »

To zależy o jakich napisach mówisz. Jeżeli napisy dvb (a nie te z telegazety) to ciężka sprawa bo o ile wiem to nie jest to format tekstowy, a bitmapy (czyli każdy napis jest obrazkiem). Więc trzeba użyć jakiegoś programu z obsługą ocr (rozpoznawania tekstu). Jeśli dodasz do tego, że chcesz obsługę języka polskiego to może być niełatwo znaleźć program który będzie dobrze działał.

Możesz spróbować programów do rippowania napisów dvd, może niektóre z nich obsłużą także napisy dvb.

Ale podejrzewam, że najlepszy sposób to takie "ręczne" ocr czy patrzenie na obraz i przepisywanie napisów.

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: Edycja plików .TS

Post autor: Gravis »

ProjectX + SubExtractor dały radę ;)

kane1

Re: Edycja plików .TS

Post autor: kane1 »

po paru godzinach zabawy w końcu stwierdzam że videredo nie radzi sobie z plikami w których jest jakiś błąd ostatnio nagrałem film z tvp 2 hd i niewiem musi być coś z nim nie tak bo wszelakie próby zrobienia z nim cokolwiek kończą się błędem wiec spróbowałem inne nagrania hd i tam wszystko było ok dzieli, łączy wszystko a tak pozatym to program to tego typu rzeczy jest poprostu świetny

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: Edycja plików .TS

Post autor: Gravis »

kane1 dlatego najpierw plik trzeba potraktować programem TSDoctor ;)

kane1

Re: Edycja plików .TS

Post autor: kane1 »

a ten tsdoctor poradzi sobie tez z plikami hd z koleii nie chce nie chce mi się instalować kolejnego programu bo robi mi się już syf w systemie

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: Edycja plików .TS

Post autor: Gravis »

Kolego, skoro Ci się nie chce to nie zawracaj gitary. A gdybyś był trochu bystrzy to wygooglowałbyś sobie co to za program o którym mowa.

alex_777
Posty: 175
Rejestracja: 9 marca 2012, o 13:41
Odbiornik: ARIVA T-65
Instalacja antenowa: siatkowa,wzm.LNA, pasywny rozdzielacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przemyśl MUX 1-2-3

Re: Edycja plików .TS

Post autor: alex_777 »

jakie funkcje zachowuje po okresie trial, ten zachwalany przez wszystkich VideReDo TV Suite ?

zależy mi głównie na wycianiu zbędnych fragmetów z plików mts, oraz ich konwersji do mkv albo mp4 ...

zico4you

Re: Edycja plików .TS

Post autor: zico4you »

Dlaczego w moim VideoReDo zamiast normalnego podglądu jest taka różowa kaszana:
http://img812.imageshack.us/img812/2545/screenoe.jpg

Zablokowany