CABLETECH URZ0080

janeczekkk

Cabletech URZ0080 - przycinanie obrazu i dźwięku

Post autor: janeczekkk »

Witam
Jak w temacie - przycinanie się obrazu i dźwięku w tunerze DVB-T Cabletech URZ0080.
Zauważyłem, że objawy są mniejsze jeżeli siła sygnału jest wyższa, jednak nie mam 100% jakości sygnału (odbieram na pokojowej antenie). Czy to może być przyczyną przycinania się obrazu i dźwięku, czy wina leży po stronie tunera?
Może jest coś nie tak z oprogramowaniem (podczas aktualizacji z menu wyświetla informację, że nie ma nowszego). Może ktoś się orientuje czy jest możliwość wymiany oprogramowania przez złącze RS-232?

Michaelbond

Re: CABLETECH URZ0080

Post autor: Michaelbond »

Z dużym prawdopodobieństwem potrzebujesz anteny zewnetrznej, pytanie czy wystarczy siatkowa i czy jest potrzebny i jaki wzmacniacz dvbt? Najlepiej spytaj się kogoś, kto montuje w Twojej miejscowości anteny. Może to musi być antena kierunkowa.

janeczekkk

Re: CABLETECH URZ0080

Post autor: janeczekkk »

Ostatnio udało mi się sprawdzić odbiór obrazu i dźwięku na antenie zewnętrznej. No i niestety jest lipa, przy prawie maksymalnej sile sygnału i maksymalnej jakości przycinanie nadal występuje. Za bardzo też nie widać różnicy pomiędzy odbiorem z anteny wewnętrznej i zewnętrznej (jedynie siła sygnału). Co może zatem powodować to przycinanie się obrazu i dźwięku. Czy orientuje się ktoś może czy jest możliwość wgrania nowego oprogramowania (skąd je pobrać) np. przez złącze RS232, gdyż przy aktualizacji z menu nie wykrywa nowszego oprogramowania.

Zablokowany