Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Naj

Odbiór DVB-T w rejonie Giżycka

Post autor: Naj »

Witam
Czy nadajnik w rejonie Giżycka (Miłki) nadaje już sygnał cyfrowy? Jeżeli nie, to kiedy można spodziewać się rozpoczęcia emisji?
Pozdrowienia
Naj


Naj

Re: Odbiór DVB-T w rejonie Giżycka

Post autor: Naj »

Dzięki
Pierwszy link lepszy. A terminy ...... :evil: :evil: :evil:

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: Odbiór DVB-T w rejonie Giżycka

Post autor: Kpc21 »

Drugi bardziej pewny, bo oficjalny.

mulat
Posty: 12
Rejestracja: 12 sierpnia 2011, o 14:50
Odbiornik: LG 32LA620s
Instalacja antenowa: antena: DMP HN17K
wzmacniacz: 38dB
zasilacz: DPM ZSR 2-12V DC /100mA
parter
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gdańsk/Chwaszczyno

Re: Odbiór DVB-T w rejonie Giżycka

Post autor: mulat »

Jeżeli masz antenę zewnętrzną to spróbuj złapać sygnał z Suwałk, około 100km antena ze wzmacniaczem da radę.
Testowałem starą siatkówkę ze wzmacniaczem i złapał ze 100km 70~80% siły a jakość 100%.

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: Odbiór DVB-T w rejonie Giżycka

Post autor: debe »

mulat pisze:Jeżeli masz antenę zewnętrzną to spróbuj złapać sygnał z Suwałk, około 100km antena ze wzmacniaczem da radę.
Testowałem starą siatkówkę ze wzmacniaczem i złapał ze 100km 70~80% siły a jakość 100%.
Gdzie ty to testowałeś jak z Olecka do Krzemieniuchy w lini prostej jest ok. 30 km?
Nie wprowadzaj w błąd.Siatka ze wzmacniaczem na 100 km nie poradzi sobie raczej.

janek_xyz

Brak wszystkich kanałów cyfrowych

Post autor: janek_xyz »

Mieszkam w miejscowości Szczytno w warmińsko mazurskim mam telewizor LC-37LE320E z MPEG4 po podpięciu anteny zewnętrznej wyszukał mi tylko 8 kanałów cyfrowych natomiast znajomy ma dodatkowo jeszcze tvp1 tvp2 tvp kultura mieszka kilometr od mnie. z czym to jest związaneczy może mój tv jest uszkodzony czy sygnał jest dla niego za słaby?

_chris_

Re: Brak wszystkich kanałów cyfrowych

Post autor: _chris_ »

@janek_xyz:
TV nie jest uszkodzony, bo odbiera mux-2, czyli kanały komercyjne. Wina będzie leżała po stronie instalacji antenowej, która jest w tej chwili za słaba na odbiór mux-3. Jesteś w zasięgu zarówno mux-2, jak i mux-3 (http://www.emitel.pl/mux3-etap-31.jpg), a do tego jest dobry profil terenu: http://www.dvbtmap.eu/viewbookmark.html?bookmark16483

Powinieneś więc odbierać oba mux-y:
mux-2 k33 579MHz
mux-3 k44 658HMz

napisz szczegółowo o instalacji: jedna czy więcej anten, typ anteny, gdzie i jak zawieszona. w którym kierunku ustawiona, czy ma wzmacniacz antenowy / zasilacz, ile metrów kabla antenowego jest od anteny do TV, jakiej średnicy jest kabel antenowy (~5mm czy ~7mm), jeden TV czy więcej, jakieś wysokie przeszkody dookoła domu?

janek_xyz

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: janek_xyz »

U tego kolegi działa to na antenie wewnętrznej zmienię antenę i zobaczę może zawieszę ją wyżej

TomPL
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, o 11:58
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: TomPL »

W Szczytnie odbiera MUX-3 na antenie wewnętrznej??? No trudno uwierzyć, to musi byc jakaś cudna antena :shock: Może dasz namiary 8-)

Wojtas2011

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: Wojtas2011 »

W Olsztynie na Jarotach (1 km od masztu)odbieram MUX2. Z odbiorem MUX3 na standardowej antenie DVB-T mam problem. Czy ktoś wie o co chodzi?

TomPL
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, o 11:58
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: TomPL »

Nie wiem, co rozumiesz przez "standardowej antenie DVB-T", ale chodzi o to że MUX-3 jest nadawany z duuużo słabszą mocą :P

Wojtas2011

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: Wojtas2011 »

Dlatego standardowa antena to taka "najtańsza" pokojowa do odbioru sygnału DVB-T, która powinna sobie radzić na 1 km.

TomPL
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, o 11:58
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: TomPL »

To błędne założenie - nie można tak określać standardu, bo nie tylko odległość decyduje o dobrym odbiorze. Równie ważne są moc nadajnika, ukształtowanie terenu, przeszkody na drodze sygnały, usytuowanie anteny.

_chris_

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: _chris_ »

Wojtas2011 pisze:Dlatego standardowa antena to taka "najtańsza" pokojowa do odbioru sygnału DVB-T, która powinna sobie radzić na 1 km.
no, skoro powinna sobie radzić, to dlaczego nie masz odbioru? Pochodź z nią po pokoju, wystaw za okno...

"standardowa" antena do odbioru polskiego DVB-T to antena kierunkowa, zamontowana na maszcie 10m. A te wynalazki wewnętrzne, to dopiero w 2014, na mux-3 i to z ograniczeniami.

A tak na marginesie, to którą masz - loga czy tę z teleskopami?

Awatar użytkownika
Benedykt
Posty: 282
Rejestracja: 26 sierpnia 2010, o 00:53

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: Benedykt »

Anteny nadawcze są zawieszone wysoko. W odległości 1 km od nadajnika równie dobrze możesz (i chya tak jest) być w cieniu i bez anteny zewnętrznej będzie trudno odebrać.

qpawel

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: qpawel »

Czy w Kętrzynie będzie możliwość odbioru mux-2. Posiadam wzmacniacz 20 dB i antenę zewnętrzną. Proszę o pomoc

_chris_

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: _chris_ »

@qpawel jesteś w zasięgu odbioru mux-2 antenie pasywnej - vide http://www.emitel.pl/mux2etapiii.jpg, więc nie powinno być większych problemów. Przy odrobinie szczęścia powinieneś mieć również mux-3.

qpawel

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: qpawel »

A jaką antenę polecacie do odbioru mux 3. Na mojej starej antenie jak wyżej podane mux 3 odbiera z siłą sygnału 60 % i z jakością 54 %. Często przerywa. Proszę o pomoc gdyż nie znam się na doborze anten.

loleklolek

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: loleklolek »

Z lepszym MUX-3 w Kętrzynie może być problem ze względu na dość znaczną odległość. Tu już przyczyną "przerywania" sygnału może być zarówno nienajlepsza antena, wzmacniacz, jak i kabel, czy też inne elementy instalacji.

Można prosić o jakiś dokładniejsyz opis tej Twojej instalacji (wiek, czy są po drodze rozdzielacze, jaka to jest dokładnie antena).

Można spróbować podnieść tę antenę, co jest trochę wyżej, postarać się dokładniej wcelować w nadajnik, lub poszukać lepszego miejsca.

Zablokowany