DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: Szymon_Zy »

DVB-T Map daje tylko ogólne pojęcie. Ważny jest profil terenu i brak przeszkód terenowych. Czasem wystarczy podnieść antenę półmetra w górę, a czasem kilka metrów jeśli akurat idealnie na kierunku nadajnika sąsiad postawił dom jak stodołę.

Ze swojej strony mogę powiedzieć, że za Rudnikami MUX3 spokojnie śmiga.

Andrzej.B
Posty: 39
Rejestracja: 19 października 2011, o 13:14
Odbiornik: Samsung LE40D550
Instalacja antenowa: Antena ATX-55, wzmacniacz AWS-33 firmy AMS
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: Andrzej.B »

Szymon_Zy pisze:.
Owszem że w Rudnikach kolo Częstochowy, a tu akurat są owszem tez Rudniki ale w powiecie Olesno, województw opolski

edit/
Odpowiadając post pod postem nie cytuj treści. Czytaj Zasady Forum http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=5&t=313 Admin

fido

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: fido »

Oczywiście chodziło mi o Rudniki powiat Oleski woj. Opole tak jak pisałem wcześniej Błeszno mam odbiór ZERO :x

edit/
Odpowiadając post pod postem nie cytuj treści. Czytaj Zasady Forum http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=5&t=313 Admin

Andrzej.B
Posty: 39
Rejestracja: 19 października 2011, o 13:14
Odbiornik: Samsung LE40D550
Instalacja antenowa: Antena ATX-55, wzmacniacz AWS-33 firmy AMS
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: Andrzej.B »

Od rana problem z odbirem mux3. Siła sygnału 99-100%, a poziom błędów od 0-500. Efekt częste rwanie obrazu, pikseloza.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: blockbuster »

@Andrzej.B dzisiaj wg. map jest nad Polską dosyć duże tropo i może coś się po prostu koledze wcina na k41. Może np. analogowa TVP2 ze Skrzycznego a może TVP1 z Przedborza.

http://www.dxinfocentre.com/tropo_nwe.html

Andrzej.B
Posty: 39
Rejestracja: 19 października 2011, o 13:14
Odbiornik: Samsung LE40D550
Instalacja antenowa: Antena ATX-55, wzmacniacz AWS-33 firmy AMS
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: Andrzej.B »

Chyba że tak. słabo, ale faktycznie cos na analogo się łąpie. No cóż taki to urok.

DVB-Nowicjusz

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: DVB-Nowicjusz »

Jarosław Bałuka pisze:
Andrzej.B pisze:Mux3 wrócił ale strasznie sie rwie
Wg mapy teoretycznego zasięgu Radomsko leży poza zasięgiem MUX3: http://www.emitel.pl/mux3-etap-31.jpg
To zmieńcie mapy, bo ewidentnie rozmijają się z prawdą. Z Racji ukształtowania terenu Radomsko leży w zasięgu nawet słabych nadajników z Błeszna. Mnie do poprawnego odbioru MUX-3 wystarcza precyzyjnie ustawiona antena siatkowa bez wzmacniacza, ok 8 metrów nad poziomem gruntu. Nie stanowi tez problemu poprawny odbiór stacji radiowych stamtąd nadawanych, np RMF Classic, pomimo niewielkiej mocy nadajnika.
blockbuster pisze:@Andrzej.B dzisiaj wg. map jest nad Polską dosyć duże tropo i może coś się po prostu koledze wcina na k41. Może np. analogowa TVP2 ze Skrzycznego a może TVP1 z Przedborza.

http://www.dxinfocentre.com/tropo_nwe.html
Ja też dziś po raz pierwszy zauważyłem spadek jakości sygnału i również obstawiam tropo, ale raczej Skrzyczne, przemiennik w Przedborzu to nawet nie wiem czy działa.

biedny żuczek

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: biedny żuczek »

A dzisiaj praktycznie nie da sie oglądać mux3.Przy sile sygnału 98-100 to jakość 0-20 :( .Co chwila się obraz zacina.

biedny żuczek

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: biedny żuczek »

Dzisiaj znów to samo :evil: Co się dzieje???

Maciey

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: Maciey »

blockbuster pisze:@Andrzej.B dzisiaj wg. map jest nad Polską dosyć duże tropo i może coś się po prostu koledze wcina na k41. Może np. analogowa TVP2 ze Skrzycznego a może TVP1 z Przedborza.

http://www.dxinfocentre.com/tropo_nwe.html
Za to u mnie podczas tamtego tropo pojawił się sygnał MUX3 z Błeszna (odległość 100km)
Podobnie jak MUX2 z Wręczycy, Kalisza i Konina - ten ostatni to 287km :shock:
Obrazek

mariusz 37

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: mariusz 37 »

Widzę, że wątek Błeszna rozwija się proporcjonalnie do mocy z jaką nadaje ten obiekt, ale mniejsza o to. Mam natomiast takie hipotetyczne pytanie: Jaki byłby bilans zysków i strat jeśli moc została by podniesiona np. do 5 kW, tak jak nadawany jest analogowy PULS z tego nadajnika ? Czy nie kolidowało by to z innymi nadajnikami?
Oczywiście odpowiedzi typu " takie są ustalenia i EMITEL nic tu nie poradzi" nie wchodzą w grę, interesuje mnie tylko czysta teoria, czy to byłoby wykonalne?
Za merytoryczne odpowiedzi z góry dziękuję. :)
A tak na marginesie to odbiór na obrzeżach byłego woj. częstochowskiego jest "niedostateczny". ;)

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: blockbuster »

mariusz 37 pisze:Widzę, że wątek Błeszna rozwija się proporcjonalnie do mocy z jaką nadaje ten obiekt, ale mniejsza o to.
Widocznie nadajnik działa dobrze i ludzie nie mają uwag. Zauważ, że tylko tam gdzie "coś" się dzieje z nadajnikiem wątki rozrastają się do niebywałych rozmiarów. Oczywiście to moja subiektywna opinia.
mariusz 37 pisze: Czy nie kolidowało by to z innymi nadajnikami?
Na k41 chyba ciągle nadaje (przynajmniej jest w wykazie pozwoleń UKE) nadajnik w Przedborzu no i niestety Skrzyczne. Zwiększenie mocy do 5kW mogło by powodować kolizję z tymi nadajnikami.

mariusz 37 pisze: A tak na marginesie to odbiór na obrzeżach byłego woj. częstochowskiego jest "niedostateczny". ;)
Mieszkam 30km na płn od nadajnika właśnie na obrzeżach byłego częstochowskiego i nie mam żadnych problemów z odbiorem.

mariusz 37

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: mariusz 37 »

blockbuster pisze: Mieszkam 30km na płn od nadajnika właśnie na obrzeżach byłego częstochowskiego i nie mam żadnych problemów z odbiorem.
Ja akurat mam pecha bo według DVBMAP jestem na białej plamie zasięgu. :cry:
Pewnie używasz tej anteny, którą masz w opisie? Jaki masz poziom sygnału?

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: blockbuster »

Nie. ATX mam ustawionego na Skrzyczne a Błeszno odbieram na starej siatce zawieszonej na strychu. Siła sygnały w granicach 95% a jakość cały czas 100%.

mariusz 37

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: mariusz 37 »

blockbuster pisze:Nie. ATX mam ustawionego na Skrzyczne a Błeszno odbieram na starej siatce zawieszonej na strychu. Siła sygnały w granicach 95% a jakość cały czas 100%.
Tylko pozazdrościć, ale tak swoją drogą, to czy opłaca się coś kombinować na dachu będąc na tej białej plamie DVB-T map?
40 km do Błeszna i akurat jestem w tej dziurze gdzie mux 3 brak, natomiast analogowo łapię śnieżący PULS k.29 .
Ostatnio zmieniony 25 listopada 2011, o 17:26 przez mariusz 37, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: blockbuster »

mariusz 37 pisze: ale tak swoją drogą, to czy opłaca się coś kombinować na dachu będąc na tej białej plamie DVB-T map?
Daleko masz do Błeszna? Łapiesz jakieś strzępy sygnały czy kompletnie nic?
W sumie to na wiosnę z Klepaczki będzie leciał MUX1 ale MUX3 oferuję w mojej opinii dużo lepsze programy no i na EURO 2012 i Londyn będzie TVP2HD.

kuuk

pomocy bleszno

Post autor: kuuk »

witam mam problem z odbiorem kanalow tvp z czestochowa - bleszno przycinaja sie kanaly intensywnosc 62% jakosc 95% miejscowosc herby -kalina antena kierunkowa dipol ze wzmacniaczem lna177 42dbi ze wzmacniaczem

co mam poprawic z klepaczki sygnal tez 62% 95%
anteny polaczone zwrotnica

prosze o pomoc

Awatar użytkownika
eXte77
Posty: 272
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:44
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Dipol 11/21-60 (symetryzator)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Wisła Skrzyczne

Re: pomocy bleszno

Post autor: eXte77 »

Za blisko nadajnika, żeby stosowac tak silny wzmacniacz LNA-177. Zamień wzmacniacz na symetryzator i powinno być OK ;)

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: pomocy bleszno

Post autor: blockbuster »

@kuuk napisz jakie masz te anteny, jak odbiera ci obecnie analog z Błeszna i sprawdź czy na k41 nie masz w analogu jakiś zakłóceń. Wg. profilu terenu ze strony dvbtmap.eu sygnał z Błeszna po drodze do twojej miejscowości natrafia na jakieś górki i odbiór na samym symetryzatorze jak radzi kolega wyżej może się nie udać. A tak przy okazji to czy sprawdzałeś czy nie uda się odebrać obydwóch nadajników na jednej antence ustawionej na Błeszno? Do Wręczycy masz bardzo blisko i może byłby możliwy odbiór silnego MUX2 bokiem anteny.

Awatar użytkownika
eXte77
Posty: 272
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:44
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Dipol 11/21-60 (symetryzator)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Wisła Skrzyczne

Re: DVB-T z TON CZĘSTOCHOWA / BŁESZNO

Post autor: eXte77 »

On ma jakieś kilkanascie kilometrów do nadajnika. Ciekawy jestem w jakiej odległości od niego sa te górki. Bo wtedy faktycznie bez wzmacniacza się nie obejdzie. Pomóc może (o ile jest to możliwe) umieszczenie anteny trochę wyżej niż dotychczas.

Zablokowany